Seria PV70

rafin

New member
No ustawiłem i głosu nie ma:( ale chodzi o to że w TV się coś przestawia w dzwięku na auto lub analog i nie mogę do tego dojść

lyskam mi pomógł i teraz jest wszystko oki! A już wybierałem się do punktu Nki żeby wymienić dekoder a tego nie chciałem. No wiecie mam tam wgranych pare filmów do których często wracam! lyskam jeszcze raz dzieki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Gulgulator

New member
Dotarł dziś w południe . Niestety kable ( HDMI , komponent , parę RCA ) jeszcze nie , mimo iż wysłali w piątek . Na razie leci przez EURO z C+ HD , ale i tak w porównaniu do poprzednika ( CRT Sony 29" 100 HZ ) niebo a ziemia . Format na Auto , parametry na 50 % i tryb Normalny , odświeżanie 100 HZ - będę wdzięczny za sugestie co do ustawień na okres "Formowania" panela . I jeszcze raz przypomnę wcześniejsze ptanie ,które jak do tej pory zostało bez odpowiedzi - czy plazmy lubią częste włączanie i wyłączanie , wychodzę z pokoju - wyłączam , wracam - włączam , i tak do dziesięciu razy od 10.00 do 24.00 .
 
SieneK napisał:
właśnie "testuję" nowego 42PV70P A
choć zamawiałem "samo P" :D
w Panasonic Polska dowiedziałem się, że PA wywodzą się z fabryki z Czech i mają matrycę G10 :roll:

To za dużo się nie dowiedziałeś, bo i tak pewnie by Ci nie powiedzieli tak jak i mi. :hmm:

Dla ścisłości, żeby nie robić zamętu forumowiczom w głowach:

1. Wszystkie modele są produkowane w Republice Czeskiej.
2. Wszystkie modele posiadają matrycę G10 (oprócz TH-65PV600E).

.....także to żadna różnica.

Byłbym wdzięczny, jak ktoś by miał info odnośnie różnic P od PA.
 

ricco1

New member
to ze produkowane sa w czechasz to prawda. Tez zamawialem PV70P a dostalem PV70PA. Z tylu telewizora jest produkcja: czech republic i data november 2007 (u mnie przynajmniej). A mam pytanie jedno. Gdzies uslyszlaem ze skoro ten model nie ma full hd, to obrazy nadawane w hd lepiej by chodzily na telewzorze co ma full Hd niz hd ready.Czy to prawda? Tak na marginesie dzis oblukalem dekoder fergusona 8900 i jest to chyab dobra inwestycja. 1200 zl kosztuje, do tego dysk twardy przez usb sie podlacza...i mozna se nagrywac w HD np . polsat sport HD i potem odtwarzac. To chyba dobra inwestycja?
 

rafin

New member
Mam jeszcze tylko pytanko do wszystkich co mają Nki :D . Czy u Was też na TVN HD co chwila zmienia się format obrazu? Na innych kanałach dzieje się to sporadycznie. Myślałem że po prostu TV dostosowuje się go granego właśnie programu ale np ten sam program przed reklamami jest bez żadnych obciętych boków a już po rwklamach ma obciętą górę/dół lub boki. Jak kombinuje w ustawieniach TV lub Nki to nic się nie zmienia :( . Troche jest to wkurzające...
 

skylab

New member
z cyklu "moje usterki"...

Od wczoraj mam nową usterkę. Mianowicie przestał mi działać format "auto" (mam na myśli format wyświetlanego obrazu, oczywiście). To znaczy działa, tyle że w jedną stronę. Owszem "widząc" obraz z paskami u dołu i u góry ekranu wlącza odpowiedni zoom, ale już z powrotem nie.
Żeby było ciekawiej, jak przechodzę z tego niepotrzebnie wyzoomowanego obrazu np. na C+ Film (16/9) to przeskakuje prawodłowo na "rozszerzony" a wracając znowu włącza "niepotrzebnie wyzoomowany". Nie pomaga nawet ręczna zamiana za pomocą przycisku "aspect", jak zmienię na 16/9 pojawia się cały obraz ale jak zmienię na "auto" znowu niepotrzebnie powiększa.
Pomaga jedna dziwna czynność: chwilowe przełączenie z trybu AV na TV.
Pomaga oczywiście do czasu pierwszego zoomu...

Powoli zaczynam mieć dośc tego sprzętu...

Pozdrawiam
 

Dru

Moderator
to sławetne cykanie serii PV70 :)

Nie przejmuj się tym. U mnie po jakimś czasie bardzo rzadko się pojawia, a na począrku użytkowania cykało co pół godziny (mniej więcej).
 

aniaaa

New member
czy ktoś już może pozbył się sławnych zielonych krawędzi i cieni np.po kilkuset godzinach pracy plazmy-bardzo proszę o odpowiedź:mrgreen:ANIA
 

Buti

New member
Witam,
Z powodu występowania zielonych krawędzi zrezygnowałem z zakupu plazmy. Niektórzy twierdzą, że można ten niekorzystny efekt zminimalizować zmniejszając kontrast - sam nie sprawdzałem. W każdym razie ja to widzę na tej plaźmie i dużo droższych i raczej jest to niemożliwe by po dłuższym czasie użytkowania zielone krawędzie stawały się mniej widoczne.
Pozdrawiam
 

doubleube

New member
u mnie cyka i cyka.
powyzej kabla zasilajacego na wysokosci polowy tv(plazmy)
co moze tam cykac?
dzwiek podobny do stykow przekaznika dolaczajacego zasilanie przy uruchomieniu tv
chyba to jest jakas wada bo nie idzie ogladac
co 5 minut to przesada
 

summerinparis33

New member
kupiłem 42 PV70

pozdrawiam wszystkich.
po pierwsze chciałem podziękować firmie Panasonic za nieracjonalny(albo dla nich jak najbardziej przemyślany) system dystrubucji. Byłem zdecydowany na PV700, ale po czekaniu od października zdecydowałem się na PV70-i nie żałuję.
Po pierwsze sporo zaoszczędziłem.
Po drugie jestem zadowolony z tego modelu:
-obraz mi odpowiada (aster, dvd, pc)
-głośniki są wystarczające(u mnie podłączone do amp).
Jedynie mógłby być większy(50), ale z uwagi na cenę-nie narzekam.
 

Nexor

New member
Witam wszystkich. Do dzisiaj byłem szczęśliwym posiadaczem 37PV70. Kupiłem go w maju i zero problemów opisywanych wcześniej.
Dzisiaj podczas oglądania wyłączył się. Próba ponownego załączenia nieudała się. Wyciągałem wtyczkę i też nic , po prostu się pokaże obraz na parę sekund i ciach. No i czerwona dioda co jakiś czas miga i przestaje i znowu miga .
Chyba się skończy na odwiedzinach w serwisie.
 

aniaaa

New member
Buti napisał:
Witam,
Z powodu występowania zielonych krawędzi zrezygnowałem z zakupu plazmy. Niektórzy twierdzą, że można ten niekorzystny efekt zminimalizować zmniejszając kontrast - sam nie sprawdzałem. W każdym razie ja to widzę na tej plaźmie i dużo droższych i raczej jest to niemożliwe by po dłuższym czasie użytkowania zielone krawędzie stawały się mniej widoczne.
Pozdrawiam
ten cholerny telewizor nie nadaje się do oglądania-wszystko co czarnobiałe wyświetla z zielono-niebieskimi powidokami,ani listy shindlera,ani wściekłego byka,nic z klasyki człowiek na tym badziewiu nie uświadczy.Forumowicze piszą ( jakieś 100 stron wcześniej),że to z czasem mija,ale to raczej bzdura,bo jeśli tak to czemu nikt na tych 200 stronach nigdy tego nie potwierdził.Mam nadzieję,że się g....k wreszcie popsuje(daj Boże choć jedną pionową linię)to go wywale.Co za debile mogli dać tej plaźmie nagrode EISA.Do tego jeszcze to cholerne cykanie.
Jeśli ktoś ma odwagę do niech wreszcie napiszę do jasnej ch....y czy faktycznie ten zielono niebieski powidok jest tylko chorobą dziecięcą i z czasem mija,czy to g...o jest na stałe bo mnie trafi szlak-i nie piszcie ,że inne plazmy mają tak samo,bo to nieprawda.
 
Do góry