PV70 czy PV700?

smalec

New member
Witam,

Zamierzam kupić plazmę. zastanawiam się nad powyższymi modelami. Czy możecie mnie jakos bardziej uświadomic? Jaka jest różnica między tymi dwoma plazmami?
 

raf5733

New member
Witam. Posiadam 42pv700 od 4 mcy. Generalnie zastanawialem sie przed zakupem nad trzema modelami PV70 , PV700 i Samsungiem Q91H. Moim zdaniem 70 i 700 goruje Samsungiem pod wzgledem naturalnych kolorow. Ten filtr Ultra Fine Bright w Samsungu, moim zdaniem biel barwi na niebiesko i nie moglem tego zniesc. Co do PV70 i PV700 to zdecydowalem sie na drozszy model z 3 powodow - wejscia na panelu przednim - w PV70 brak - duzy minus. Lepszy dzwiek na 700 i zdecydowanie bardziej elegancki wyglad.

Bylbym zapomnial. PV700 ma slot na karty SD - genialna sprawa w temacie ogladania zdjec.

Tak wiec od 4 mcy mam w domu i jestem zadowolony. Duszki sa czasem widoczne na wylaczonym ekranie ale oczywiscie tylko przez krotki czas. Ogolnie temat wypalen na razie nie istnieje.

Najwiekszy minus to brak czerni. Zebysmy sie dobrze zrozumieli. Chodzi o sytuacje na ekranie gdy jest TYLKO czern - wtedy widac ze nie ma za wiele wspolnego z czernia. Gdy mamy przecietny obraz to poprzez kontrastowe zestawienie barw "czern" wyglada na czern.

Wiem ze plasma i LCD nie dorastaja do poziomu CRT w tym wzgledzie ale spodziewalem sie czegos lepszego.
 
Ostatnia edycja:

mario.79

New member
A czy można cokolwiek powiedzieć dobrego o PV70 ? Juz miałem kupować i ciągle pisze ktos o duszkach, wypalaniu, liniach itp ? Czy to prawda ? A poza tym czy każda plasma ma takie problemy czy tylko ten model ?
 

GigeR

New member
Z tego co widziałem na własne oczy, to zarówno Panasy, Pionnery i LG borykają się z tymi problemami. Na codzien pracuje w sklepie i na własne oczy widze jak ta przypadłość męczy plazmy.

Pzdr.
 

mario.79

New member
To co odradzasz plasmę ? Bo już sam nie wiem. Wiem że nie ma ideału ale chce być zadowolony a nie w strachu włączać tv bo może wypalone pix, lub duszki. Miał być fajny zakup a tu smutek bo nic kupic nie mogę. Chcę 37' wiec tylko ten panas wchodzi w grę (innych plasm 37' w normalnej cenie nie spotkałem). Napisz co radzisz. Brać plasmę czy nie a może lcd 37" ?
 

drzezi

New member
mario.79 napisał:
A czy można cokolwiek powiedzieć dobrego o PV70 ?
Od kilku tygodni jestem posiadaczem TH-37PV70 i w zasadzie jestem zadowolony.Czytałem różne opinie na forum, dostawałem kręćka i w końcu kupiłem. Tak naprawdę to przed kupnem nie przyglądałem się specjalnie w sklepach jak gra. LCD odpadł bo podobno żle sobie radzą z SD (w tej cenie).Myślałem o pionku ale za drogi no i pozostał Panasonic.Jak dla mnie 37" w sam raz a jedynie Panasonic takowe porodukuje.Jeśli chodzi o wypalanie to rzeczywiście na początku gdy podłączyłem komputer to pozostały mi na ekranie wszystkie elementy nieruchome tj."zapraszamy do windows" fragmenty pulpitu i coś tam jeszcze ale to na krótko.Teraz nie zauważyłem aby coś pozostawało, wtedy rzucało się w oczy bez specjalnego przyglądania.Jak na razie gram oszczędnie i niezbyt długo na jednym kanale tak na wszelki wypadek.Zgodnie z instrukcją staram się nie oglądać zbyt długo formatu 4:3 z bocznymi pasami.Jak się trochę dotrze to będę ryzykował.Zielonych krawędzi, pasów pionowych i innych rzeczy na razie nie ma i oby tak dalej.Być może za mało go męczę:) (nie gram na nim w gry a podobno tam można zauważyć zielone krawędzie) Z SD radzi sobie całkiem całkiem chociaż mogłoby być lepiej a HD jest OK. Kolega, który widział w akcji pionieera kuro i był dość sceptyczny do HD też był pod wrażeniem tego co pokazuje ten panas.Kolory fajne, dźwięk jak na tv też ok.Jak będzie więcej materiału w HD to może pokuszę się o lepszy sprzęt. Jest kilka rzeczy, które mnie w nim denerwują ale za taką cenę i w tej klasie tudno coś więcej wymagać chociaż...;)Każdy podejmuje decyzję o zakupie na własną odpowiedzialność.Ja kupiłem tak jak napisałem na wstępie i nie żałuję.:)
 

mario.79

New member
Jak dobrze napisałeś plasma 37' jest tylko Panasonica więc wyboru nie ma dużego. Więc chcąc plasmę nie ma wielkiego wyboru. Grać nie będę, jednie cyfra+ oraz dvd. Mam nadzieję że się nie mylę ale ogladając tv przez kilka godzin coś się wypali. To by plasmy nikt nie kupił, bp niby po co. A jednak sie sprzedają. Rodzice mają juz 7 miesięcy plasme Panasonica (nie ogladają dużo) i działa idealnie. Niestety LCD o podobnych parametrach kosztują ok 5 k. A to sporo jak na TV. A czerń taka sobie. Generalnie polecasz ?
 

derian

New member
Witam. Wlasnie jestem na etapie zmiany wysluzonego sonego 29FS60 (w 2000r najwyzsza polka odbiornikow 29"). Podobnie jak chyba wiekszosc bylem zachwycony lcd ale szybko mi przeszlo, gdy zobaczylem jak to gra w normalnych warunkach domowych. Wybor pad wiec na plazme. Wybralem Panasonica. Byly glosy, ze te ostatnie samsungi sa lepsze. Naczytalem sie sporo ale szybko mi przeszlo. Obraz panasonica bardziej mi odpowiada. Wytypowalem 70P i 700. Musze przyznac, ze 700 wg mnie jest bardziej elegancki. Widac, ze bardziej go dopieszczono. Nie przepadam za "lustrzana" obudowa (tu wyzej oceniam PV7) i 700tka wydaje sie ladniejsza. Jest szersza o kilka centymetrow, gdyz posiada glosniki po bokach ekranu. 700tka posiada rowniez powloke antyodblaskowa, skutecznie minimalizujaca odbicia. Dodatkowe HDMI z przodu no i wejscie na karty moze sie przydac ale jak dla mnie - to mniej wazne elementy. No coz, PV700 moze sie podobac. Nie dajmy sie jednak zwariowac. Skoro masz dylemat odnosnie zakupu, to znaczy, ze liczysz sie z wydatkami. Podobnie jak. W porownaniach ocenilem, ze obydwa modele graja podobnie. Kazalem ustawic sobie PV70 prostopadle do okna i stwierdzilem, ze refleksy na ekranie nie sa aż tak zauwazalne. Zreszta, moj kineskop jest podobny i jakos da sie zyc. Pewno, chcialo by sie miec 700tke ale drozsza. Posluchalem dxwieku z 70tki. Zagrala fajnie. Podobalo mi sie, ale 700tka zaspiewala faktycznie lepiej. No ale ma lepsze glosniki i jest drozsza... Eh, no chialoby sie miec 700tke. Mimo wszystko zdecydowalem sie na 70P i w piatek bede ja mial u siebie za 3860zl. Jak narazie zagra mi na 8miu kanalach kablowki, pozniej na cyfrze. Wiem, ze bede wzdychal do wyzszych modeli no ale niestety - jak narazie nie stac mnie na nie. Mysle wiec, ze nie ma co wariowac i doszukiwac sie szczegolikow, ktore i tak nie beda zauwazalne. Jesli interesuja cie jeszcze pierwsze wrazenia to wstrzymaj sie do wekendu. Napisze jak to naprawde jest z tymi plazmami w warunkach domowych. I bedzie to zupelnie obiektywna opinia. Bez upiekszania ;) Pozdrawiam.
 

drzezi

New member
mario.79 napisał:
Generalnie polecasz ?
Czy polecam? Trudne pytanie.W tej chwili innego bym nie kupił.Mógłbym odpowiedzieć z większą odpowiedzialnością po dłuższym użytkowaniu.Poczytaj trochę forum, pooglądaj w sklepach, chociaż u mnie w domu gra o wiele lepiej niż w różnych marketach różne tv.Jest to sprawa ustawień, sygnału itd.Generalnie jakiś problem z wypalaniem chyba jest.W instrukcji tego tv jest napisane "Nie wyświetlaj nieruchomego obrazu przez długi czas.Powoduje to pozostawanie obrazu na ekranie (obraz szczątkowy)Nie jest to uważane za usterkę i nie podlega gwarancji.Typowe obrazy nieruchome 1. nr kanału 2. obrazy wyświetlane w trybie 4:3 3. Gry wideo 4. obrazy komputerowe" Tyle cytat .Jak napisałem poprzednio, po dotarciu zamierzam zaryzykować i zobaczymy czy się cos wypali.A tak w ogóle to chyba nie ten wątek;)
 
derian napisał:
......Jesli interesuja cie jeszcze pierwsze wrazenia to wstrzymaj sie do wekendu. Napisze jak to naprawde jest z tymi plazmami w warunkach domowych. I bedzie to zupelnie obiektywna opinia. Bez upiekszania ;) Pozdrawiam.

Z chęcią "derian" chciałbym również poznać Twoją opinię i subiektywne odczucie co do tego TV. Napisz proszę jak będziesz go już miał jak zachowuje się w warunkach silnie nasłonecznionych (bo takie warunki będę miał, ale zakupię również rolety, choć nie wiem na ile to pomoże :))

Jakbyś mógł również włączyć jakieś zew. źródło (jakaś lampa) i napisać, czy odbija się w obrazie.
Mam nadzieję, że nie będę musiał siedzieć po ciemku żeby tylko się nic nie odbijało w TV.
 
Ostatnia edycja:

derian

New member
No i mam 42PV70P. Zgodnie z obietnicą - obiektywna opinia po dobie użytkowania.

WYGLĄD.
No więc brzydkie kaczątko, które nie przemawiało do mnie na półkach marketów, okazało się całkiem zgrabnym mebelkiem. Obawiałem się tej błyszczacej obudowy ale niepotrzebnie. PV70 wygląda elegancko, aczkolwiek PV700 wydaje się ładniejszy. Jeśli ktoś chce dopłacić... Podsumowując - jestem zadowolony.

OBRAZ.
Jak narazie sygnał z kablówki i to niezbyt dobry. Chciałbym podkreślić, że nie nastawiałem się na coś rewelacyjnego i myli się ten, kto myśli, że kupując ekran tych rozmiarów z byle czego osiągnie nie wiadomo co. I choćby zaprzęgnąć nie wiadomo jakie układy poprawy jakosci obrazu - szału nie będzie. Szału nie bedzie, byleby nie było gorzej. Coś, co nie zachwycało na 29 calowym kineskopie, nie zachwyca i w tym wypadku. Kiepski obraz powiększony do 42 cali powinien być gorszy. A jak jest? No chyba nie najgorzej. Oceniając obraz kiepskiej jakości w przeniesieniu na PV70 musze przyznać, że gorzej chyba nie jest. A zakładając, że zwiększenie rozmiaru ekranu powinno nieco pogorszyć obraz to chyba jest nawet dobrze, skoro za wiele się nie zmieniło. I tu znów podkreślam, że wszystko zalezy od jakosci sygnału. Mało tego, zauwazyłem nawet różnice pomiędzy różnymi pozycjami emitowanymi na tym samym kanale. Wszystko to ma wpływ na to, co widzimy. I przy tym słabym sygnale bardzo dobrze próbuja walczyć układy poprawy jakości obrazu. Mamy do dyspozycji kilka wariantów ustawień i działa to naprawdę fajnie. Zachęcam do delikatnych eksperymentów, gdyż paniczne ustawianie wszystkiego na maxa, w niektórych przypadkach może przynieść odwrotny skutek. A więc delikatnie. Ktoś gdzieś napisał o "mgiełce". Mgiełki może nie ma, ale załączenie jednego z układów redukcji zakłóceń powoduje wyraźne wygładzenie obrazu, przez co mozna odnieść wrażenie, że obraz jest mniej ostry. Ale zwiększenie ostrości pozwala w większym stopniu zniwelować ten efekt. Dlatego polecam ostrożne wykorzystywanie zainstalowanych "ulepszaczy", gdyż nie zawsze są potrzebne w maksymalnych ustawieniach. W każdym razie ich działanie jest widoczne i to chyba kolejny plus. Fajna sprawa, że ustawienia obrazu można wykonać oddzielnie dla obrazów z tunera tv i oddzielnie dla sygnałów na wejściach. Fajnie, bo dla słabszego sygnału tv ustawiamy w inny sposób, a dla sygnału np, z dvd - w inny. Uruchomienie odtwarzacza dvd powoduje przelączenie tv na odbiór z danego wejścia, wraz z wcześniejszymi ustawieniami. Wszystko prosto, łatwo i przyjemnie. Mozna oczywiście nanieśc poprawki i wszystko automatycznie zostaje zapamiętane. Jak dla mnie - pięknie.
Kolejna sprawa to odległość, z której oglądamy obraz. Wydaje mi się, że 2m to minimum. Oczywiście można bliżej. Wszystko jednak znów sprowadza się do jakości sygnału. Im gorszy, tym więcej dostrzeżemy zakłóceń zbliżając się do tv. Przy kablówce i dość kiepskim sygnale 2m to chyba minimum.

Jak wyglada obraz z dekodera tv satelitarnej - napiszę może za miesiąc. Mogę jedynie przypuszczać, że będzie bardzo ładnie. Co do tego chyba nie mam wątpliwości.

Jeśli chcodzi o sygnał z odtwarzacza dvd, to jest bardzo dobrze. Trzeba jednak pamietać, że płyta płycie nie równa i jeśli przywiązujecie dużą uwagę do jakości obrazu, to róznice zauważycie. Szczególnie podczas ogladania statecznych obrazów, bo przy filmach akcji i tak wszystko się gubi i bedziesz pod wrażeniem. Korzystam z odtwarzacza panasonica RV60 (nigdyś wysoko nagradzany) połaczonego przez zwykły kabelek euro. Jest bardzo dobrze. Mam tez nową nagrywarkę sonego 750tkę, puszczoną przez HDMI. W obydwóch przypadkach obraz jest bardzo dobry. Czasem jednak odnoszę wrażenie, że sony podpięty pod HDMI gra klarowniej. Mimo wszystko to nowe urzadzenie. Podsumowując - obraz z odtwarzacza dvd potrafi powalić na kolana. I ma się jeszcze spory zapas na dopalacze w postaci podkręcenia kolorów, kontrastu. Osobiście wszystko mam ustawione poniżej 50% (z wyjątkiem ostrości) i jestem zadowolony.

FORMAT OBRAZU
Do dyspozycji jest kilka wariantów jednak polecam ustawienie AUTO. Telewizor sprawnie i szybko dostosowuje obraz do wielkości ekranu i zazwyczaj robi to bardzo dobrze. Zdarza się jednak, że musi chwilę "pomysleć". Producent informuje, że w niektórych przypadkach może to trwać nawet do kilku minut. Zdarza się, że czasem wybrany zostaje jeden z pozostałych formatów i ma się wrażenie, że telewizorek się pogubił ;) Wtedy wystarczy mu wskazać samodzielnie odpowiedni format, jesli ten nas nie zadawala. Ogólnie rzecz biorąc - funkcja sprawuje się dobrze a zniekształcenia przy dstosowaniu obrazu o proporcjach 4:3 do formatu panoramicznego nie powoduje znacznych zniekształceń. Są one widoczne bardziej po bokach ekranu i przy scenach mniej ruchliwych. Jesli dużo się dzieje to na te zniekształcenia nie zwraca się uwagi. Ogólnie - jestem zadowolony.

DŹWIĘK
Bardzo dobrze. Miałem jakieś przekonanie, ze panasonic do tej pory był "płaski" a tu prosze - niespodzianka. Gra bardzo dobrze. Jedyne do czego byłem przyzwyczajony w wysłuzonym soniaku to korektor, którego tu mi brakuje. Jest rególacja wysokich i niskich tonów. Mimo wszystko dźwięk z tych "bambusowych" głosników jest niezły a tam, gdzie trzeba dołozyć kopa - dokłada. Bardzo dobrze przy militarnych scenach czy... ryku silników w odrzutowcach ;)

EKRAN
Bez przesady. Nie trzeba obawiać się odbić. No chyba, że ktoś postawi szybą do okna lub zapali w nocy bezpośrednio za sobą mocna lampę. Obija nie więcej niż zwykły kineskop. Przy normalnym oświetleniu sufitowym nic się nie traci. Przy slońcu jeszcze nie wiem :) Jest ok. Jeśli komuś bedzie za mało życia w słonecznym pokoju to wystarczy przejść w "dynamiczny" tryb obrazu i powinien być szczęśliwy. Ale i w pozostałych ustawieniach będzie bardzo dobrze. Oczywiście przydałaby się powłoka antyodblaskowa, jaką posiada PV700. Zapewne byloby lepiej. No ale jeśli ktoś chce dopłacać - prosze bardzo. Również sie obawiałem, jednak nie jest tak źle.

Co tu jeszcze by napisać. Nie znam się na tych wszystkich technicznych rozwiązaniach i nie umiem o tym pisac. Jesli ktos chciałby o cos zapytać - proszę bardzo. Tu, czy na maila ( derian@poczta.fm), odpowiem. Wszystkim niezdecydowanym polecam ten model a tym, ktorych stac jeszcze na kilka zlotych - kupujcie 700tkę, zapewne jest lepsza. Ja wybrałem 70tkę a za różnicę kupiłem nagrywarkę. I jestm zadowolony. Pozdrawiam.
 

mario.79

New member
Wielkie dzięki. ale sie napisałeś:) jakby ci sie coś przypomniało to pisz, każda informacja jest cenna. więc czekam na wypłatę i ... do sklepu po 37PV70:)
 

derian

New member
mario.79 napisał:
Wielkie dzięki. ale sie napisałeś:) jakby ci sie coś przypomniało to pisz, każda informacja jest cenna. więc czekam na wypłatę i ... do sklepu po 37PV70:)

Myślę, że 37ka bedzie bardziej maskowała niedoskonałości słabszych sygnałów. Porównywałem w sklepach, było lepiej. Bierz bez obaw. Pozdrawiam.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Dzieki za ciekawe spostrzezenia i komentarze Derian! Coraz bardziej przekonuje mnie ta plazma i jezeli rzeczywiscie w nowych seriach nie wystepuja wady "wieku dzieciecego", wyglada na to, ze w pazdzierniku lub listopadzie rowniez ten panel bedzie u mnie testowany w domciu ;)
 

derian

New member
WuMike napisał:
Dzieki za ciekawe spostrzezenia i komentarze Derian! Coraz bardziej przekonuje mnie ta plazma i jezeli rzeczywiscie w nowych seriach nie wystepuja wady "wieku dzieciecego", wyglada na to, ze w pazdzierniku lub listopadzie rowniez ten panel bedzie u mnie testowany w domciu ;)
Trudno mi powiedzieć cokolwiek na temat wad występujących w starszych modelach, gdyż nie miałem okazji ich uzytkować. Być może w tym modelu również są wady, które przypisałem wielkości ekranu lub słabemu sygnałowi. Niestety, nie mam doświadczeń z porównania tego typu sprzętu w warunkach domowych a w sklepach to nie to samo. PV70P w zupełnosci mnie zadawala. Być może nabiorę pewnych doświadczeń z czasem i zmienię zdanie co do oceny tego urzadzenia. I do końca nie wiem o jakie "wężyki" chodzi. Co do "duszków" - nie zauwazylem. Może dlatego, że w ustawieniach mam wszystko poopuszczane ponizej 50%. Komputera jak narazie nie podłączyłem, a loga stacji tv nie pozostawiają sladów. Odbiornik posiada funkcję zabezpieczającą, polegającą na zwiększaniu w pewnych granicach jasnosci panelu bocznego, co zapobiega powstawaniu "obrazów szczątkowych". producent zaleca ustawienie maksymalne. Ktoś to wymyslił więc chyba działa.

A tak jeszcze nasunęły mi się dwie uwagi. Może to tylko moje wygodnictwo.
W moim starym sonym miałem pod ręką dwie funkcje dostepne bezpośrednio z pilota, a mianowicie wybór trybów obrazu oraz dźwięku. W PV70 mamy jedynie mozliwość zmiany dźwięku ze zwykłego na otaczający, natomiast zmiana z Mowy na Muzykę dostępna jest poprzez wejscie do menu głównego. Podobnie jest z trybami obrazu. Wszystko wykonuje się bardzo prosto więc nie ma problemu. Ale jak już napisałem - takie tam moje przyzwyczajenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

derian

New member
PV70P_divixy i jpgi

Dziś sprawdziłem sobie moją nagrywarkę sonego (750tka) pod kątem odtwarzania materiału zapisanego w plikach divix oraz jpg. Jeśli kogoś zainteresuje, jak PV70P przedstawia te obrazy to odrazu piszę, że wszystko wygląda super. Układzik MPEG NR bardzo fajnie redukuje zakłócenia. Redukcja zakłóceń obrazu P-NR nie jest dostępna, gdyż nie dotyczy połączenia poprzez HDMI a tak mam połączone obydwa urządzenia.

Zdjęcia w formacie JPG na ekranie PV70 wygladają nieziemsko. Mam porównanie od odtwarzania tych samych z odtwarzacza dvd na ekranie zwykłego tv kineskopowego. Trudno mi powiedzieć, czy to za sprawą odtwarzacza czy sam telewizor to sprawia, że w przypadku PV70 zdjęcia wyglądają tak dobrze. Może bardziej wtajemniczeni udzielą odpowiedzi. No ale mamy tu panel w rozdzielczości 1024x768. Jeśli komuś zależy na odtwarzaniu zdjęć bezpośrednio z karty, bez podłączania innych urządzeń, to na plus 700tki jest jaj gniazdo kart pamięci umieszczone z przodu telewizora. Myslę, że jakość obrazów będzie bardzo dobra. Dla mnie praktyczniejszym rozwiązaniem był zakup urzadzenia odtwarzającego pliki JPG, gdyż samo gniazdo ogranicza nas do uzywania określonych kart pamięci. No ale zapewne znajdą się i tacy, którym ta funkcja bedzie użyteczna i przesądzi o zakupie PV700.
 

drzezi

New member
derian napisał:
Odbiornik posiada funkcję zabezpieczającą, polegającą na zwiększaniu w pewnych granicach jasnosci panelu bocznego, co zapobiega powstawaniu "obrazów szczątkowych". producent zaleca ustawienie maksymalne. Ktoś to wymyslił więc chyba działa.
Ja póki co oglądam wszystko na całym ekranie (37PV70).W instrukcji jest również napisane:"nie wyświetlaj nieruchomego obrazu przez długi czas" a typowe nieruchome obrazy to m.in. "obrazy wyświetlane w trybie 4:3".Loga stacji niestety pozostają i są widoczne na czarnym tle.Po krótkim czasie znikają.Czy oglądasz 4:3 z tymi jasnymi pasami z boku i nie zostaje po nich ślad ?
 
Do góry