Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

firekage

New member
Bez reklam
To tak nie działa, bo z tego co mi wiadomo to otwartego sprzedawać nie mogą. Muszą go przepakować, wytrzeć odciski itd.
Chyba raczysz sobie żartować...co to zmienia? Towar używany. Pamiętam 7335 - w jednym ze sklepów był na stanie, jedyna sztuka, wystawowy, który chcieli mi zapakować w tej samej cenie, co nówka...przepakowanie i przetarcie nie zmienia cechy głównej - towar i tak jest używanym, a może i po zwrocie.
 

pwnuk1

New member
Mam takie pytanie: wie ktoś może gdzie w Warszawie można zobaczyć na żywo 55AS640? Teoretycznie się już zdecydowałem i pewnie będę brał od Kikiego ale mimo wszystko chciałbym go jeszcze przed zamówieniem gdzieś zobaczyć. I jeszcze jedno pytanie - jak wypadają kąty w tej matrycy w porównaniu z Sony 55W829? Jest lepiej, gorzej czy podobnie?

tydzień temu był w Media Markt na Górczewskiej. Ale dla pewności zadzwoń do sklepu, czy jeszcze stoi.

Grisza HD, dzięki za tą informację. Nie natknąłem się na tą informację.
Pozdrawiam
 

SandPetrus

New member
Chyba raczysz sobie żartować...co to zmienia? Towar używany. Pamiętam 7335 - w jednym ze sklepów był na stanie, jedyna sztuka, wystawowy, który chcieli mi zapakować w tej samej cenie, co nówka...przepakowanie i przetarcie nie zmienia cechy głównej - towar i tak jest używanym, a może i po zwrocie.
Ja tylko napisałem to co wiem i jakie praktyki się stosuje. Nigdzie nie widziałem w sprzedaży w sklepach telewizorów używanych, same nowe, a przecież zwrotów jest cała masa - poza oczywiście tymi powystawowymi, co grają na okrągło przez cały dzień. Również nie jestem z tego powodu zadowolony, ale nic nie poradzisz. W myśl prawa jest to też nówka, tak jak przymierzone ubranie. Ogólnie im mnie wiesz, tym lepiej śpisz :wink:
 
Ostatnia edycja:

Spokojniasz

New member
Witam na forum,


od wczoraj jestem posiadaczem 48AS640.

Chciałbym prosić o pomoc - mam dekoder z nc+ podłączony hdmi do telewizora- chciałem cinchami puścić dźwiek z tv na kino (w poprzednim tv tak miałem) ale za nic nie chce to działać- brak dzwieku. Spróbowałem z kablem optycznym audio i to samo - cisza.

Czy wina jest w telewizorze czy gdzie indziej szukać przyczyny?

Kino to samsung ht-c350

Dzieki
 

digitalus

Banned
W tunerze n-box jest cyfrowe wyjscie audio i wyjscie audio czincz.Audio najlepiej podlaczyc z tunera.Albo czincz albo cyfrowe wyjscie audio z tunera do kina domowego.
 
Ostatnia edycja:

lucanx

New member
Witam na forum,


od wczoraj jestem posiadaczem 48AS640.

Chciałbym prosić o pomoc - mam dekoder z nc+ podłączony hdmi do telewizora- chciałem cinchami puścić dźwiek z tv na kino (w poprzednim tv tak miałem) ale za nic nie chce to działać- brak dzwieku. Spróbowałem z kablem optycznym audio i to samo - cisza.

Czy wina jest w telewizorze czy gdzie indziej szukać przyczyny?

Kino to samsung ht-c350

Dzieki

Ja chciałem to samo zrobić tyle że nie ma kino puścić dźwiek a na wieżę. Parę postów wcześniej w tym temacie polecono mi konwerter do tego...
 

Grisza HD

New member
Witam na forum,


od wczoraj jestem posiadaczem 48AS640.

Chciałbym prosić o pomoc - mam dekoder z nc+ podłączony hdmi do telewizora- chciałem cinchami puścić dźwiek z tv na kino (w poprzednim tv tak miałem) ale za nic nie chce to działać- brak dzwieku. Spróbowałem z kablem optycznym audio i to samo - cisza.

Czy wina jest w telewizorze czy gdzie indziej szukać przyczyny?

Kino to samsung ht-c350

Dzieki

A ustaw opcje w amplitunerze PassThrough powinien iść dźwięk. optyczny dajesz od tv do amplitunera a hdmi tv amplituner.
 

ironkorn

New member
Kupiłem tam, bez kalibracji, pierwszy z brzegu, pozbawiony cloudingu, ale co najważniejsze - mam pewność, że nikt mi nie wcisnął zwrotu bo karton był fabrycznie zaplombowany. Takiej pewności nie mam kupując cokolwiek "testowane, kalibrowane, sprawdzane". Więc tak, wolałem tam, drożej...

Zawsze mozna sprawdzic w ustawieniach TV ile przepracowal godzin.
A mam pytanie czy taki licznik sie kasuje jak sie powroci do ustawien fabrycznych?
 

digitalus

Banned
Ustawienia fabryczne, zmiana softu nie kasuje ilosci przepracowanych godzin.Licznik mozna wyzerowac dopiero po wymianie plyty glownej telewizora na nowa.
 

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

barylkaq

New member
aha dzieki mam ustawiony ten tryb prawdziwe kino wiec czy coś da się jeszcze polepszyć obraz tymi ustawieniami z avforums czy nic więcej to nie da?
 

digitalus

Banned
Trzeba ustawic wszystkie parametry obrazu jak w tabelce i sprawdzic jaki bedzie efekt.Jesli efekt bedzie zly to zawsze mozna powrocic do ustawien wlasnych. Mozna przeprowdzic tez mala korekte tych ustawien.
Czyli np zmniejszyc podswietlanie, jasnosc , kontrast, wylaczyc redukcje szumow, obraz bedzie bardziej ostry, mozliwosci jest duzo.
Jesli przeszkadza efekt teatru w telewizorze to funkcje ifc (intelligent frame creation) mozna ustawic na minimum lub wylaczyc.
Jesli chcesz mozesz np ustawic tryb normalny, parametry jasnosci , kontrastu , podswietlania nisko ale np eco wylaczone i sprawdzic jaki bedzie efekt.
Kliknij na link nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/1126704-post531.html
 
Ostatnia edycja:

Spokojniasz

New member
Trzeba ustawic wszystkie parametry obrazu jak w tabelce i sprawdzic jaki bedzie efekt.Jesli efekt bedzie zly to zawsze mozna powrocic do ustawien wlasnych. Mozna przeprowdzic tez mala korekte tych ustawien.
Czyli np zmniejszyc podswietlanie, jasnosc , kontrast, wylaczyc redukcje szumow, obraz bedzie bardziej ostry, mozliwosci jest duzo.
Jesli przeszkadza efekt teatru w telewizorze to funkcje ifc (intelligent frame creation) mozna ustawic na minimum lub wylaczyc.
Jesli chcesz mozesz np ustawic tryb normalny, parametry jasnosci , kontrastu , podswietlania nisko ale np eco wylaczone i sprawdzic jaki bedzie efekt.

Szkoda tylko że nie wszystkie opcje jakie podają na avforums są dostępne u mnie. Nie wiem czy to dlatego że tv na Polske czy inna przyczyna-

np. nie mam opcji

Film Cadence Mode

a 1080p Pixel Direct: mam ale Pure direct i nie mogę włączyć

Ponadto nie wszystkie kolory można regulować - nie mam od R do Y

i wiele innych


Czy ktoś może potwierdzić że u siebie też nie może ustawić dokładnie takich parametrów jakie podają na avforums
 

digitalus

Banned
Gdy pierwszy raz uruchomiles telewizor byl do wyboru dom i sklep?.Moze telewizor jest na ustawieniach sklepowych.Po wyjeciu telewizora z kartonu i pierwszym uruchomieniu powinno byc do wyboru w menu telewizora dom i sklep.
Mozesz przywrocic ustawienia fabryczne i wybrac dom.To standardowa procedura. Sprawdz czy bedzie ok.
Nie mam tego modelu telewizora ale w plazmach menu telewizorow sprzedawnych w uk i polsce bylo takie same.
 
Ostatnia edycja:

manqt

New member
AS650E+dekoder CP+IFC

Witam,
Posiadam 50as650e i najnowszy upgrade software, TV bez kalibracji (tylko własna konfiguracja "Prawdziwe kino"). Do niedawna oglądałem TV z DVB-T, teraz zakupiłem CP. Obraz z DVB-T wprost idealny(dla mnie) pod wzgledem kolorów, płynności, ostrości i przede wszystkim głębi!. Po przejściu na telewizję satelitarną jestem lekko zdegustowany. Posiadam dekoder HD 5500s bez PVR. Obraz nieostry, mało realny. Mam na myśli kanały "HD". Zdaje sobie sprawę, że z HD to jest tylko znaczek, ale czemu tak ogromna różnica względem tv DVB-T? I tu przechodzę do meritum sprawy. Dlaczego IFC daje, przy ustawieniach maksymalnych w telewizji naziemnej tak duży efekt teatru a te same ustawienia IFC w CP dają minimalny jego efekt? Czy te dekodery posiadają jakieś własne mechanizmy poprawy jakości obrazu( nie mam tu na myśli poprawy jakości sygnału). Z góry dziękuję za wszelkie wyjaśnienia. Pozdrawiam.
 
Do góry