Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

DeeBass

New member
Bez reklam
Panowie mam takie pytanie do Was - na telewizorach się nie znam ,wiec liczę na Waszą życzliwość

Czy ten model AS 640 dzieli dużo od nowego modelu AS 650E , różnica w cenie wynosi obecnie jakieś 600zł , interesuje mnie TYLKO OBRAZ - bez żadnych dodatkowych funkcji ,czy dołożenie tych pieniędzy rzeczywiście ma sens
Ten nowy model jest pozbawiony klatkowania ,migotania itp

Jeszcze jedna rzecz ,nowy model ma panel IPS ,czy rzeczywiście ekran z takim panelem wyświetla zauważalnie lepszy obraz ,czy to tylko zmiana taka powiedzmy subtelna (trudno zauważalna)

640 i 650 to oba modele z tego roku a różni je przede wszystkim zastosowana matryca VA/IPS oraz kilka funkcji.
Z racji posiadanego modelu ax630 który też jest na matrycy VA polecam model 640
 

konstant

New member
Panowie mam takie pytanie do Was - na telewizorach się nie znam ,wiec liczę na Waszą życzliwość

Czy ten model AS 640 dzieli dużo od nowego modelu AS 650E , różnica w cenie wynosi obecnie jakieś 600zł , interesuje mnie TYLKO OBRAZ - bez żadnych dodatkowych funkcji ,czy dołożenie tych pieniędzy rzeczywiście ma sens
Ten nowy model jest pozbawiony klatkowania ,migotania itp

Jeszcze jedna rzecz ,nowy model ma panel IPS ,czy rzeczywiście ekran z takim panelem wyświetla zauważalnie lepszy obraz ,czy to tylko zmiana taka powiedzmy subtelna (trudno zauważalna)
Skąd ty takie głupoty wytrzasnąłeś?
 

firekage

New member
Bez reklam
W czasie ogladania programow telewizyjnych i filmow z internetu ne ma klatkowania.Bylem u kolegi i sprawdzalismy wiele razy.Podobne bzdury na temat klatkowania , migotania itp byly tez w temacie ktory dotyczyl plazm.
Napisz w jakim telewizorze nie ma klatkowania?( symbol i marka telewizora):) moze uwierze.

1.Nic dziwnego, że filmy z internetu nie klatkują...kompresja, bitrate, rozdzielczość, kodek i masa innych czynników zewnętrznych łącznie z prędkością łącza i fizycznych parametrów sieci w odbiorniku. Zresztą, nie dziwi mnie to, że np. filmik z youtube nie klatkuje...bedąc nagrywany typowym sprzętem amatorskim...

2.Czy aby na pewno zrozumiałeś o czym pisałem? Wspomniałem o tym, że KAŻDY będzie z racji tego, że filmy kinowe kręci się w 23-24FPS/Hz, a odbiornik ma inne odświeżanie. Mam Ci udowodnić, że jesteś wielbłądem czy co? Materiał nadawany przez "telewizję", czyli dvbt leci bez żadnego problemu, absolutnie, ale już odpalany po hdmi, usb, będzie - odświeżanie.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Nie klatkuje , pisz sobie co chcesz.Napisz dokladnie co klatkuje?
Trudno zrozumiec co napisales.
Materiał nadawany przez "telewizję", czyli dvbt leci bez żadnego problemu, absolutnie, ale już odpalany po hdmi, usb, będzie - odświeżanie.
Material z dvb-t jest ok a po hdmi nie jest ok?
dvb-t z usb.Nie wiedzialem ze istnieje mozliwosc ogladania dvb-t z usb.chyba ze masz na mysli nagrany program ale as640 nie ma mozliwosci nagrywania programow.
Mozliwosc nagrywania jest w as650.
filmy hd i sd z usb tzn gdy podlaczymy pendrive lub dysk twardy nie klatkuja . Kolega ma ponad 100 filmow wersji hd i sd i zaden nie klatkuje . co u ciebie klatkuje?
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Nie klatkuje , pisz sobie co chcesz.Napisz dokladnie co klatkuje?
Trudno zrozumiec co napisales.

Material z dvb-t jest ok a po hdmi nie jest ok?
dvb-t z usb.Nie wiedzialem ze istnieje mozliwosc ogladania dvb-t z usb.chyba ze masz na mysli nagrany program ale as640 nie ma mozliwosci nagrywania programow.
Mozliwosc nagrywania jest w as650.
filmy hd i sd z usb tzn gdy podlaczymy pendrive lub dysk twardy nie klatkuja . Kolega ma ponad 100 filmow wersji hd i sd i zaden nie klatkuje . co u ciebie klatkuje?


Materiał DVBT, czyli emisja programów telewizyjnych odbieranych przez złącze antenowe nie klatkuje - ot, przykładowo transmisja wyścigów F1 na Polsacie Sport Extra, jest niesamowicie płynna i bez chwili tak zwanego "zająknięcia".

Programy, materiały odpalane z USB, już mogą bo wyjdzie prędkość nagrywania filmu. Tak, AS640 nie nagrywa na USB, ale możesz z usb odpalać filmy kinowe, czy seriale.

Mówisz mi Ciągle o koledze, przecież ja to mam u siebie i nie raz odpalałem. Pisałem m. in. o trailerze Bonda. Wszystko zależy od tego, jak film jest nagrany.

Może dam przykład - w fimie Alien z 1979 roku jest scena, w której ukazany jest odlot statku gdzieś w początkowych scenach filmu, po tym jak ekipa Nostromo znajduje "obcego" i będąc jeszcze w komplecie, uciekają z planety, na której zastali sygnał SOS. Statek przelatuje przez stojącą kamerę. Odpalenie tej sceny przy 23.97Hz, 24.00Hz i 50Hz daje zupełnie inne poczucie "klatkowania". Na 50Hz materiał gubi klatki, na 23.97 jest idealna płynność, a 24.00Hz powinien dawać to co 23.97, ale w zależności od sterownika i systemu, bo niektóre przy wyborze 23.97Hz ustawiają widzialne 24.00Hz w panelu (pod linuxem mogę wpisać konkretną wartość, a w trakcie odpalania Panasonic podaje przecież odświeżanie sygnału i wpisane 23.97 pojawia się na telewizorze).

Nie wiesz w sumie o czym mówisz, możliwe że wynika to z Twojej, jak i kolegi, wiedzy sprzętowej, lub samej percepcji. Jeśli używasz PC, wymuś w sterowniku, nawet pod Windowsem, w nvidii 23.97Hz, 24.00Hz i odpal sobie tą scenę w tych podanych, a następnie 50.


Zresztą, do licha, o czym Ty mówisz skoro w większości stron stricte pc w przypadku płynności filmów odpalanych z komputera mówi się wręcz o wymuszeniu odświeżania na poziomie tego, w którym zarejestrowano material, aby obraz nie gubił klatek.

Ps - od razu uprzedzam: nie wiem, jak wygląda odpalany materiał z BR na odtwarzaczach BR, ale na logikę biorąc temat, powinno być tak samo.
 

digitalus

Banned
Robisz z igly widly, klatkowanie zauwazyles w czasie traileru Bonda i jeszcze w czasie innego filmu.Pewnie pliki przygotowane przez amatora i klatkuje. Inne osoby moga pomyslec ze w czasie wszystkich programow z dvb-t, tunera satelitarnego , itp jest klatkowanie obrazu .Sprawdzales jak dziala film z blu-ray lub nawet dvd?.Nie jakies amatorskie pliki.
Filmy kinowe z usb dzialaja bardzo dobrze bez klatkowania.
Przykladowo w niektorych odtwarzaczach dvd jest funkcja progressive.Funkcja dziala bardzo dobrze ale w czasie niektorych filmow krawedzie sa poszarpane lub jest klatkowanie.Ktos moze wtedy pomyslec ze to wina telewizora. Funkcje wtedy trzeba wylaczyc i obraz jest idealny.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie ostatnie pytanie - jaki jest dźwięk z tego telewizora ,naprawdę jest tak słabo, jak to niektórzy piszą ?
Czy w modelu AS 650 dźwięk jest lepszy ,z opisu wynika że moc głośników jest taka sama
 

firekage

New member
Bez reklam
Osobiście na dźwięk nie narzekam. Oglądam wieczorami w okolicy 10% mocy, w dzień do 25%. Nie zauważyłem różnicy np. względem EX500 czy 7335.

Swoją drogą, sam jestem ciekaw czego te narzekania dotyczą bo wiadomo, że głośniki z tv to nie zestaw 5.1 czy nawet soundbar.
 

Gavdos

New member
Porównanie 2 egzemplarzy 55" AS640

Tak jak pisałem, zakupiłem drugi taki sam tv 55" z innego sklepu. Pierwszy kupiłem u Kikiego. Porównując oba modele można dojść do następujących wniosków:
- oba ekrany świeca zupełnie inaczej, jeden ucieka w czerwony drugi w żółty.
- ustawienia kalibracyjne, które otrzymałem z telewizorem nie sprawdzają się w żadnym z nich, obraz jest mocno przewalony w stronę czerwieni, niebo nienaturalne, filmy czarno-białe czerwone zamiast neutralne. Wróciłem w obu tv do ustawień fabrycznych + korekty na filmie czarno-białym.
Porównując żeby otrzymać podobny odcień obrazu w jednym z telewizorów trzeba ustawić zimny, a w drugim neutralny.

Co do efektu dse, w obu jest podobnie, ten drugi zakupiony jakby nieco mocniej. Za to ma mniejszy clouding, bo pierwszy z telewizorów świeci prawy dolny róg.
Kolejna sprawa to ciemne rogi ekranu, drugi zakupiony ma ciemniejsze prawe rogi niż rogi z lewej strony.

Ciężko wybrać zwycięzcę, oba są tak samo nie doskonałe. Raczej zostanę przy pierwszym, w którym boli jedynie jaśniejszy dolny prawy róg, za to mniej dse, tak samo zaciemnione wszystkie rogi oraz obraz neutralny jest neutralny (prawie) a nie żółty.

Poniżej foty, z prawej pierwszy telewizor od Kikiego na ustawieniu standard prawdziwe kino, z lewej nowszy na ustawieniu zimny prawdziwe kino. Aparat mam kiepski, więc szału nie ma. Iso 200, przysłona i czas różnie.

Na pewno nie maco kopiować ustawień kalibracyjnych, każda sztuka inna. Ale ta kalibracja z telewizorem od Kikiego, to raczej wpisanie ustawień, niż kalibracja. Choć nie było mnie przy tym, ale efekty więcej niszczą niż naprawiają.
 

Attachments

  • aIMG_9103.JPG
    aIMG_9103.JPG
    379,3 KB · Wyś: 132
  • aIMG_9108.JPG
    aIMG_9108.JPG
    405,8 KB · Wyś: 132
  • aIMG_9111.JPG
    aIMG_9111.JPG
    316,9 KB · Wyś: 120
  • aIMG_9114.JPG
    aIMG_9114.JPG
    384,4 KB · Wyś: 132
  • aIMG_9119.JPG
    aIMG_9119.JPG
    378,3 KB · Wyś: 166
  • aIMG_9125.JPG
    aIMG_9125.JPG
    261,9 KB · Wyś: 153
Ostatnia edycja:

pwnuk1

New member
kolego Gavdos, ciekawy wątek poruszyłeś odnośnie kalibracji przez kolegę Kikiego.

Pytanie zatem do kolegi Kikiego:

Kiki, czy kalibracja u Ciebie polega na tym, że każdy egzemplarz TV (z tego samego modelu) kalibrowany jest jakimś sprzętem i każdy egzemplarz ma indywidualne parametry dobrane pod siebie?

Czy po prostu są jedne ustawienia kalibracyjne dla danego modelu i te same ustawienia są wpisywane do każdego egzemplarza TV w ramach danego modelu?

Pozdrawiam
 

Ivanez

New member
Panowie ostatnie pytanie - jaki jest dźwięk z tego telewizora ,naprawdę jest tak słabo, jak to niektórzy piszą ?
Czy w modelu AS 650 dźwięk jest lepszy ,z opisu wynika że moc głośników jest taka sama


Kolego nie jest zły ten dźwięk, ale koniecznie w opcjach trzeba ustawić odległość od ściany powyżej 30 cm, bo inaczej jest strasznie cienki dźwięk, do tego pare ustawień i da sie słuchać [emoji3]
 

konstant

New member
kolego Gavdos, ciekawy wątek poruszyłeś odnośnie kalibracji przez kolegę Kikiego.

Pytanie zatem do kolegi Kikiego:

Kiki, czy kalibracja u Ciebie polega na tym, że każdy egzemplarz TV (z tego samego modelu) kalibrowany jest jakimś sprzętem i każdy egzemplarz ma indywidualne parametry dobrane pod siebie?

Czy po prostu są jedne ustawienia kalibracyjne dla danego modelu i te same ustawienia są wpisywane do każdego egzemplarza TV w ramach danego modelu?

Pozdrawiam
Ty na poważnie pytasz odnośnie kalibracji?
 

digitalus

Banned
Poradzcie co może być przyczyną telewizor nie widzi u mnie urządzeń po bluetooth ani galaxy tab 3, ani iphone 4s oczywiście, dodam ze tablet wykrywa polaczenie z tv. Ponadno nie udalo mi sie uruchomić viera link, muszę osobno włączyć dekoder upc i tv, podobnie z dvd
Zaproponowane ustawienia fabryczne pomogly?czy rozwiazanie problemu bylo inne?
 

Ivanez

New member
Zaproponowane ustawienia fabryczne pomogly?czy rozwiazanie problemu bylo inne?


Nie sprawdzałem, bo zdaje sie ze kalibracja poszła by... I inne pierdoły. Aż tak mi nie zależy na tym, najważniejsze ze działa remote 2 i co jest super obsługa YouTube z tabletu, szukasz na tablecie i wrzucasz na tv
 

lucanx

New member
Nie sprawdzałem, bo zdaje sie ze kalibracja poszła by... I inne pierdoły. Aż tak mi nie zależy na tym, najważniejsze ze działa remote 2 i co jest super obsługa YouTube z tabletu, szukasz na tablecie i wrzucasz na tv

Ja tak działam na YT za pomocą smartphona i tez bardzo sobie chwalę i polecam innym.
 
Do góry