Seria PV45

marcel.worst

New member
Szanowni Koledzy,

To moze tytulem wstepu: postanowilem nabyc plazme Panasonic'a. Po mozolnym etapie wyborow (glownie material z forum HDTV oraz wizyt w rozlicznych sklepach) zdecydowalem sie na 37PV60EH. Niestety, w sklepie internetowym, w ktorym chcialem go nabyc - nie bylo. Zdecydowalem sie wiec na 42PV60EH. Mial do mnie dotrzec w poniedzialek. Nie dotarl. We wtorek obsluga sklepu zadzwonila do mnie i powiedziala, ze ma nowy model w ofercie - 42 PV45 EH... Zapytalem - a gdze moj 42PV? Nie ma i nie bedzie - uslyszalem...


42 PV 45 EH pierwszy raz zaproponowano mi w salonie Saysonic. Niestety moja uwage od razu zwrocilo to, ze ma mniejszy kontrast (8000:1) oraz mniejsza ilosc gradacji kolorow niz 37 / 42 PV60EH oraz 37/42 AV 60EH.

Zamierzam na plazmie ogladac glownie TV (lokalna kablowka, bardzo marny sygnal) oraz filmy na DVD. HDTV w ogole w tej chwili nie rozparuje. Uparlem sie na Panasonic'a (caly sprzet w domu to Panas) oraz na konkretny sklep internetowy (jak dla mnie korzystne warunki i mozliwosc odbioru osobistego w Wawie). Boj idzie w tej chwili pomiedzy 42PA60EH a 42PV45EH - oba w tej chwili sa dostepne od reki. Seria 37/40PV60EH niestety nieosiagalna...

W zwiazku z powyzszym prosilbym kolegow uprzejmie o jakies rady lub opinie odnosnie nizszego kontrastu (8000:1) oraz mniejszej liczby gradacji kolorow w modelu 42PV45EH - czy obraz bedzie o wiele gorszy w zwiazku z tymi wspolczynnikami czy tez nie?

HELP!!! Bo zaczynam z sil opadac, a plazmy w domu jak nie ma tak nie ma :)
 
Ostatnia edycja:

jgryhdtv

New member
Jeśli możesz to poczekaj na wersję 42-PX60PED.
Moim zdaniem (choć nie widziałem tego TV w akcji) Panas wypuszcza pożegnalną wersję PV60 z "obciętymi" parametrami dot. ilości odcieni szarości ( zamiast 3072 - daje 2048 ) kontrast 8000:1 oraz innymi bajerami (czytaj ulepszaczami) obrazu np. Sub-Pixel Control (takie coś dotyczące wygładzania linii pochylonych).
Być może poprzez to zmniejszono opisywane mankamenty dot. jakości obrazu (węże, przebarwienia, itp.), a może niestety jeszcze bardziej je uwypuklono ?
Nie ma innego wyjścia jak postawienie obok siebie obu modeli i obejrzenie ich na tym samym źródle sygnału.

Pozdrowienia.
 

Mabri

New member
jgryhdtv napisał:
Panas wypuszcza pożegnalną wersję PV60 z "obciętymi" parametrami
Pozdrowienia.

Kontrast 10 000:1 w przypadku pv60/600 jest tylko na papierze.
Testowałem dokładnie z PDP-427XA Pioneera. Nie wiem kto rozmija się z prawdą - Panasonic zawyża, czy Pioneer zaniża.

Co do TH-42PV45EH, to może być chicior. Jeżeli wchodzi na rynek z ceną 4600-4700, to w połowie roku może kosztować tyle ile crt hd ready. Coś czuję, że będzie o nim głośno na forum. Oby go tylko węże nie oblazły
 
Ostatnia edycja:

marcel.worst

New member
Mabri napisał:
Kontrast 10 000:1 w przypadku pv60/600 jest tylko na papierze.
Testowałem dokładnie z PDP-427XA Pioneera. Nie wiem kto rozmija się z prawdą - Panasonic zawyża, czy Pioneer zaniża.

Co do TH-42PV45EH, to może być chicior. Jeżeli wchodzi na rynek z ceną 4600-4700, to w połowie roku może kosztować tyle ile crt hd ready. Coś czuję, że będzie o nim głośno na forum. Oby go tylko węże nie oblazły


Panowie! Bo znalazlem niezla oferte na TH-42PA60EH (3999 PLN) i chce go nabyc w dniu jutrzejszym. Podjalem decyzje, ze plazma ma byc pod Cyfre + i DVD.

Stwierdzilem, ze seria PA bedzie do tego najlepsza (HD nie rozpatruje na razie), PV odstrasza mnie "wezami" - jedyne co mnie nadal odrzuca od PV45 to ten kontrast i mniejsza gradacja kolorow.

Co do rozdzielczosci (roznica pomiedzy PA a PV) - wydaje m sie, ze w przypadku DVD i Cyfry + rozdzielczosc ekranu 1024x768 nic mi nie da...


Niestety nie mam doswiadczenia i wiedzy, czy:
- te mniejsze parametry nawet od TH-42PA beda zauwazalne na TH-42PV45
- gdzies na forum widzialem, ze do DVD i tradycyjnej telewizji mniejsze rozdzielczosci (czyli te z serii PA) nadaja sie o wiele lepiej.

Pomozcie zanim wydam pieniadze :)
 
Ostatnia edycja:

Mabri

New member
Pioneer w swoich bardzo dobrej jakości plazmach (zdaniem wielu - lepszych niż panasonica) podaje kontrast 4.000:1.
Nie wierz liczbom. Trzeba to po prostu zobaczyć na własne oczy. Nie bierz 42PA60. Telewizora nie kupujesz przecież na rok - chyba, że tak?!
 

marcel.worst

New member
Mabri napisał:
Pioneer w swoich bardzo dobrej jakości plazmach (zdaniem wielu - lepszych niż panasonica) podaje kontrast 4.000:1.
Nie wierz liczbom. Trzeba to po prostu zobaczyć na własne oczy. Nie bierz 42PA60. Telewizora nie kupujesz przecież na rok - chyba, że tak?!

Kupuje plazme na 2 lata - licze, ze w ciagu tego okresu pojawia sie plazmy w rozsadnej cenie z rozdzielczoscia 1920x....

42PV45 widzialem w sklepie, gdzie puszczano na nim TV (sygnal z anteny lub kablowki) Sprzedawca nie mogl puscic mi DVD na nim. Puszczal za to na PV60.

Skoro kontrast nie bedzie mial w tym momencie znaczenia to nurtuje mnie glownie problem:
- rozdzielczosci: czy DVD lub Cyfra bedzie na PV45 lepiej odbierac?
- co z mniejsza gradacja kolorow? czy jest ona w ogole w wyrazny sposob zauwazalna?

No i ostatnia kwestia - jakie wady ukryte ma PV45 :)
Zapowiada sie kolejny weekend wytezonych analiz...
 

Mabri

New member
marcel.worst napisał:
No i ostatnia kwestia - jakie wady ukryte ma PV45 :)
Zapowiada sie kolejny weekend wytezonych analiz...

O troszkę za szybko by mówić już o wadach pv45. Pierwsze niedoskonałości pv60 zaczęły się ujawniać około pół roku po premierze tego tv.
 

jgryhdtv

New member
marcel.worst napisał:
... PV odstrasza mnie "wężami" - jedyne co mnie nadal odrzuca od PV45 to ten kontrast i mniejsza gradacja kolorów.

Co do rozdzielczości (różnica pomiędzy PA a PV) - wydaje m się, ze w przypadku DVD i Cyfry + rozdzielczość ekranu 1024x768 nic mi nie da ...

1. Co do "węzy"
Bez przesady. Nie róbmy paniki. Jak ustawiłem w swoim PV60 obraz Kinowy, na "połowie" paska kontrast i ostrość, poniżej "połowy" jasność i kolory, balans bieli ciepły, powyłączałem fantastyczne patenty (ulepszacze) typu Color managememt, P-NR, 3D to naprawdę trzeba mieć dużo mocnej woli i samozaparcia, żeby szukać na ekranie osławionych "węży". Puściłem DVD Matrixa 1, 2 ,3 (film utrzymany w tonacji szaro-zielonej) i nie dostrzegłem niczego niepokojącego. Na innych, bardziej dynamicznych ustawieniach przy dobrym sygnale wizyjnym naprawdę trzeba się wpatrywać żeby doszukać się węży. (Tylko nie mylić żył które przy dużej precyzji wyświetlania widać pod skórą na twarzach aktorów z wężami, albo ogolonej brody z "glinianymi mordami")
PS. NIEKTURYCH "WIDZĄCYCH" DOTYKA CHYBA PARANOJA !!!

Bardziej istotne wydają się widoczne przy słabym sygnale przejścia tonalne kolorów (na granicach których najczęściej powstają jakby obwódki - węże).
Podobne zjawisko jak można zaobserwować przy zmniejszaniu ilości wyświetlanych kolorów na ekranie monitora komputerowego z 32 bitów na 16 i 8. Wtedy na obrazie powstają plamy bez zachowania płynnych przejść tonalnych.

2. Co do rozdzielczości.
Mylisz się - da. 1024x768x3 piksele RGB da zawsze bardziej precyzyjny obraz niż przy rozdzielczości 852x480x3 piksele RGB. Po prostu pojedynczy piksel jest mniejszy. Oczywiście z odległości pow. 3 m specjalnej różnicy na sygnale PAL nie zobaczysz, jednak precyzja odwzorowania 1 punktu RGB przy rozdzielczości 852x480 będzie odwzorowywana ok. 2 punktami RGB przy 1024x768.
 
Ostatnia edycja:

marcel.worst

New member
jgryhdtv napisał:
2. Co do rozdzielczości.
Mylisz się - da. 1024x768x3 piksele RGB da zawsze bardziej precyzyjny obraz niż przy rozdzielczości 852x480x3 piksele RGB. Po prostu pojedynczy piksel jest mniejszy. Oczywiście z odległości pow. 3 m specjalnej różnicy na sygnale PAL nie zobaczysz, jednak precyzja odwzorowania 1 punktu RGB przy rozdzielczości 852x480 będzie odwzorowywana ok. 2 punktami RGB przy 1024x768.

U mnie plazma bedzie w odleglosci od oka siedzacego rowne 3 metry.
Hmm... Coraz blizszy jestem wziecia TH-42PV45. Martwi mnie nadal kontrast i gradacja kolorow :) Jade dzisiaj do Saysonic'a meczyc obsluge. Maja fajna sciane na ktorej maja podwieszone obok siebie praktyczne wszystkie plazmy i lcd.
 

Kamyk

New member
marcel.worst napisał:
W zwiazku z powyzszym prosilbym kolegow uprzejmie o jakies rady lub opinie odnosnie nizszego kontrastu (8000:1) oraz mniejszej liczby gradacji kolorow w modelu 42PV45EH - czy obraz bedzie o wiele gorszy w zwiazku z tymi wspolczynnikami czy tez nie?
:)

Witam

Bylem 3 dni temu w salonie Saysonic w Warszawie popytac o weze i inne sprawy w serii PV60 kiedy w oko wpadl mi nowiutenki 37PV45.

Dopytam wiec Pana ladnie co to i skad to i po co to, kilka prostych odpowiedzi od Pana sprzedawcy:

1. Gorsza elektrornika
2. Gorsza matryca
3. Mniej dodatkow poprawiajacyh obraz


Podsumowujac:
Plazma "dla tych co by chcieli a ich nie stac"


Ja dzis zamowilem 42PV60 :)))


Pozdrawiam
Piotrek
 

jgryhdtv

New member
Kamyk napisał:
... odpowiedzi od Pana sprzedawcy:
1. Gorsza elektrornika
2. Gorsza matryca
3. Mniej dodatkow poprawiajacyh obraz

Przepraszam za słowa, ale nie toleruję głupoty - :twisted:
Podsumowujac obsługę sklepu Saysonic:
  1. Elektronik handlowiec się znalazł (pewnie schemat TV PV45 przestudiował, porównał do PV60 i {Eureka - gorszą elektronikę stwierdził}),
  2. Specjalista od matryc, a tłuk nie wie, że tylko 5 producentów na świecie je wytwarza, a ta w serii 45 jest taka sama jak w serii 60
  3. Które przy dobrej jakości sygnale wizyjnym i tak się się wyłącza, bo go zniekształcają.

O Boże, wyć się chce. :x
Może nie chodźcie już do tego sklepu (chyba że chcecie obejrzeć fajną scianę :), a jak tam już będziecie to nie rozmawiajcie z "PANAMI ELEKTRONIKAMI". :fool:

Kiedyś jeden Pan w czeskim serialu powiedział, "gdyby głupota miała skrzydła, to latała by Pani jak gołębica". Święte słowa.

Pozdrawiam
Jacek.
 
Ostatnia edycja:

yatre

New member
Kamyk napisał:
Witam

Bylem 3 dni temu w salonie Saysonic w Warszawie popytac o weze i inne sprawy w serii PV60 kiedy w oko wpadl mi nowiutenki 37PV45.......


Pozdrawiam
Piotrek
witam,
Czy może wiesz ile kosztował ten model?
 

k-d

New member
jgryhdtv napisał:
Przepraszam za słowa, ale nie toleruję głupoty - :twisted:
Podsumowujac obsługę sklepu Saysonic:
  1. Elektronik handlowiec się znalazł (pewnie schemat TV PV45 przestudiował, porównał do PV60 i {Eureka - gorszą elektronikę stwierdził}),
  2. Specjalista od matryc, a tłuk nie wie, że tylko 5 producentów na świecie je wytwarza, a ta w serii 45 jest taka sama jak w serii 60
  3. Które przy dobrej jakości sygnale wizyjnym i tak się się wyłącza, bo go zniekształcają.

O Boże, wyć się chce. :x
Może nie chodźcie już do tego sklepu (chyba że chcecie obejrzeć fajną scianę :), a jak tam już będziecie to nie rozmawiajcie z "PANAMI ELEKTRONIKAMI". :fool:

Kiedyś jeden Pan w czeskim serialu powiedział, "gdyby głupota miała skrzydła, to latała by Pani jak gołębica". Święte słowa.

Pozdrawiam
Jacek.

Obawiam się, że nie masz racji.

"Ta sama matryca" - 45 ma niższy kontrast i mniejszą liczbę stopni szarości, to chyba jednak leży w gestii matrycy.
"Dodatki porawiające obraz się wyłącza" - owszem bywają takie, ale nie rzeczy typu Sub-Pixel Control, któe mają pozytywny wpływ na jakość obrazu.
 

marcel.worst

New member
Panowie,

To w koncu co ja powinienem kupic:

TH42 PA60EH

czy

TH42 PV45EH

????

ps. bardzo mnie rozbawilo stwierdzenie "plazma dla tych co chca ja miec ale ich nie stac". Proponuje porownac cene PV60 i PV45 w tym sklepie: http://www.topmarket.pl/telewizory_plazmowe roznica w cenie pomiedzy modelami jest POTEZNA :) ale niestety topmarket nie chce mi sprowadzic PV60 :(
 
Ostatnia edycja:

jgryhdtv

New member
k-d napisał:
Obawiam się, że nie masz racji.

"Ta sama matryca" - 45 ma niższy kontrast i mniejszą liczbę stopni szarości, to chyba jednak leży w gestii matrycy.
"Dodatki porawiające obraz się wyłącza" - owszem bywają takie, ale nie rzeczy typu Sub-Pixel Control, któe mają pozytywny wpływ na jakość obrazu.

Cóż na stronie domowej Panasłonika jest napisane, ze PV45 ma panel 9 generacji.
A co to za panel, (kontast, ilość wyświetlanych kolorów, jakość czerni itd.) skrótowo można poczytać np. tu http://www.av.com.pl/index.php?art=311.

I to by było na tyle.
 
Ostatnia edycja:

Mabri

New member
Kamyk napisał:
Witam

Bylem 3 dni temu w salonie Saysonic w Warszawie popytac o weze i inne sprawy w serii PV60 kiedy w oko wpadl mi nowiutenki 37PV45.

Dopytam wiec Pana ladnie co to i skad to i po co to, kilka prostych odpowiedzi od Pana sprzedawcy:

1. Gorsza elektrornika
2. Gorsza matryca
3. Mniej dodatkow poprawiajacyh obraz

ad1) totalna bzdura
ad2) dokładnie taka sama - więc bzdura
ad3) bzdura - wręcz odwrotnie - są polepszacze mające eliminować np. purple snake (czy spełniają swoją rolę nie wiem)
 
Do góry