Panasonic i współpraca z modułami CI dla platform SAT?

Stanley

Member
Bez reklam
Hej, mam prośbę w kilka wskazówek. Dopiero od kilku minut eksploruję temat.
Rodzice korzystają na 55st60 z modułu cam w multimedia i chcę im ułożyć listę kanałów, kilka ukryć,wywalić na koniec.
Zmiany nie muszę być duże, może być nawet z pilota (tylko jak ?), ale napisz proszę w 3 słowach co Tobie się i jak udało zdziałać, bo ajk rozumiem też korzystasz z kablówki i cam.
Maciek
Co prawda nie jestem @stirl ;), jednak jeśli mógłbym w 3 słowach podpowiedzieć. Edycję kolejności kanałów z pilota powinieneś mieć dostępną w Menu->Konfiguracja->Menu strojenia DVB-C->Lista kanałów. Wciskasz zielony przycisk i wpisujesz nowy nr kanału. Możesz także wybrane ukryć (przycisk OK), będą pomijane przy poruszaniu się między kanałami pilotem "góra/dół". Można też tworzyć własne listy ulubionych.

Drugi sposób to eksport listy kanałów na kartę/pena (metoda tworzenia folderu 'hotel.pwd', patrz parę postów wcześniej), następnie edycja w programie Chansort, na koniec wgranie tak zmodyfikowanej listy z powrotem do tv. Przy czym jest to metoda nieoficjalna, niekoniecznie musi zadziałać w Twoim modelu, może też powodować pewne niepożądane skutki uboczne (też była mowa parę postów wcześniej).

Cześć tez mam kilka pytań kupiłem moduł CAM Moduł CI AlphaCrypt Light R2.2 Cyfra+ HD NC+ dopiero zaczynam przygode z tym urządzeniem otóż nie działa mi kilka programów z pakietu nc+ nie mam podglądu drugiego kanału często po przelaczeniu na inny program trwa to długo mój tv to tx - l60dt60e.
Nie znam tego modułu - jak widać w moim podpisie mam AstonCrypt 2.26 oraz niesparowaną kartę "starej Cyfry". Z zauważonych niedogodności: kilka, może w sumie kilkanaście kanałów (zakodowanych), które permanentnie zawieszają telewizor (trzeba wyłączyć tv i odczekać ok minuty aż zgaśnie dioda w HDD). Lecz są to stacje, których nie mam w pakiecie. Poradziłem sobie w ten sposób, że ukryłem je za pomocą wspomnianej opcji "Lista kanałów", dzięki czemu są pomijane przy poruszaniu się pilotem "kanał góra/dół". Druga niedogodność, pojawiła się chyba po październikowych zmianach w NC+: na pozycjach 211 i 212 zgłaszają sie TVP1 i TVP2 HD (powinny być SD) i też zawieszają telewizor. Ale TVP1/TVP2 HD odbieram prawidłowo na pozycjach 11 i 12, zaś wersji SD oglądać nie potrzebuję, zwłaszcza skoro mam tv FHD ;) Poza wymienionymi przypadkami generalnie odbieram wszystkie kanały, które mam w swoim pakiecie od NC+. Działa nagrywanie na HDD, nie działa streaming niektórych, o czym była już mowa w tym topicu.
Aha, jeszcze jedno: tuner DVB-S stroję opcją "Cyfra+/nc+", czyli kanały są wstępnie ułożone wg kolejności takiej jak w dekoderach dostawcy.

Natomiast jeśli chodzi o podgląd drugiego programu (satelitarnego): musiałbyś mieć zainstalowany drugi moduł. Oraz oczywiście doprowadzony sygnał z konwertera (co najmniej twin) do drugiego wejścia sat w telewizorze. O ile mi wiadomo w naszych tv nie można wykorzystać modułów dwustrumieniowych, tzn. i tak będzie dekodowany tylko 1 strumień.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

jarek44

New member
Co prawda nie jestem @stirl ;), jednak jeśli mógłbym w 3 słowach podpowiedzieć. Edycję kolejności kanałów z pilota powinieneś mieć dostępną w Menu->Konfiguracja->Menu strojenia DVB-C->Lista kanałów. Wciskasz zielony przycisk i wpisujesz nowy nr kanału. Możesz także wybrane ukryć (przycisk OK), będą pomijane przy poruszaniu się między kanałami pilotem "góra/dół". Można też tworzyć własne listy ulubionych.

Drugi sposób to eksport listy kanałów na kartę/pena (metoda tworzenia folderu 'hotel.pwd', patrz parę postów wcześniej), następnie edycja w programie Chansort, na koniec wgranie tak zmodyfikowanej listy z powrotem do tv. Przy czym jest to metoda nieoficjalna, niekoniecznie musi zadziałać w Twoim modelu, może też powodować pewne niepożądane skutki uboczne (też była mowa parę postów wcześniej).


Nie znam tego modułu - jak widać w moim podpisie mam AstonCrypt 2.26 oraz niesparowaną kartę "starej Cyfry". Z zauważonych niedogodności: kilka, może w sumie kilkanaście kanałów (zakodowanych), które permanentnie zawieszają telewizor (trzeba wyłączyć tv i odczekać ok minuty aż zgaśnie dioda w HDD). Lecz są to stacje, których nie mam w pakiecie. Poradziłem sobie w ten sposób, że ukryłem je za pomocą wspomnianej opcji "Lista kanałów", dzięki czemu są pomijane przy poruszaniu się pilotem "kanał góra/dół". Druga niedogodność, pojawiła się chyba po październikowych zmianach w NC+: na pozycjach 211 i 212 zgłaszają sie TVP1 i TVP2 HD (powinny być SD) i też zawieszają telewizor. Ale TVP1/TVP2 HD odbieram prawidłowo na pozycjach 11 i 12, zaś wersji SD oglądać nie potrzebuję, zwłaszcza skoro mam tv FHD ;) Poza wymienionymi przypadkami generalnie odbieram wszystkie kanały, które mam w swoim pakiecie od NC+. Działa nagrywanie na HDD, nie działa streaming niektórych, o czym była już mowa w tym topicu.
Aha, jeszcze jedno: tuner DVB-S stroję opcją "Cyfra+/nc+", czyli kanały są wstępnie ułożone wg kolejności takiej jak w dekoderach dostawcy.

Natomiast jeśli chodzi o podgląd drugiego programu (satelitarnego): musiałbyś mieć zainstalowany drugi moduł. Oraz oczywiście doprowadzony sygnał z konwertera (co najmniej twin) do drugiego wejścia sat w telewizorze. O ile mi wiadomo w naszych tv nie można wykorzystać modułów dwustrumieniowych, tzn. i tak będzie dekodowany tylko 1 strumień.

Pozdrawiam.

Ok dzięki za szybką odpowiedź,pokombinuje trochę to się zobaczy.Pozdrawiam.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Odnośnie jeszcze szybkości przełączania kanałów. W modułach CP ponoć pomaga wyłączenie blokady rodzicielskiej. Czy taka opcja jest w Twoim i czy coś poskutkuje tego nie wiem. W Aston Crypt jest "maturity rating", której wartość można zmieniać od 0 do 3, ale nie zauważam wpływu na cokolwiek. Przełączanie kanałów u mnie trwa ok 3-4s, czasem jakby ciut szybciej lub wolniej, co jak przypuszczam zależy czy jest zmieniany transponder, polaryzacja, itp. Podobne czasy mam na DVB-T, zatem zakładam, że jest w miarę ok. W każdym razie nie odczuwam w tym względzie jakiegoś szczególnego dyskomfortu.
 

CRW

New member
Nie znam tego modułu - jak widać w moim podpisie mam AstonCrypt 2.26 oraz niesparowaną kartę "starej Cyfry". Z zauważonych niedogodności: kilka, może w sumie kilkanaście kanałów (zakodowanych), które permanentnie zawieszają telewizor (trzeba wyłączyć tv i odczekać ok minuty aż zgaśnie dioda w HDD). Lecz są to stacje, których nie mam w pakiecie. Poradziłem sobie w ten sposób, że ukryłem je za pomocą wspomnianej opcji "Lista kanałów", dzięki czemu są pomijane przy poruszaniu się pilotem "kanał góra/dół".
Pozdrawiam.

Cześć,
mam identyczny problem z telewizorem TX-47AS750E i modułem AstonCrypt 2.26 - kilka kanałów zawiesza telewizor i pomaga tylko wyłączenie go. Niestety na jednym z tych kanałów leci multiliga LM i bardzo mi na nim zależy. Czy komuś udało się rozwiązać ten problem? Jakieś pomysły?

pozdrawiam
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

Hm, jak już wcześniej pisałem - u mnie sytuacja zawieszania dotyczy tylko niektórych kanałów, których nie mam w pakiecie od nc+. Dlatego mi to zbytnio nie przeszkadza. Ponadto to nie jest tak, że wszystkie, do których nie posiadam uprawnień zawieszają - na części pojawia się prawidłowy komunikat "Zakodowane" i wtedy zwiechy nie ma.
Powiem może inaczej: jak na razie nie stwierdziłem żadnego kanału, do którego mam uprawnienia, a który by mi zawieszał tv lub meldował "zakodowane". Z wyjątkiem już tu wspomnianych TVP1 i TVP2, które na pozycjach 211 i 212 błędnie zgłaszają się jako HD zamiast SD (ale prawidłowo odbieram na poz. 11 i 12, więc problemu też nie ma).

Odnośnie rozwiązania: pomysłu nie mam, aczkolwiek chętnie bym poznał. Możliwości konfiguracji modułu Aston 2.26 są prawie żadne, a opcje, które można przestawiać nie mają wpływu. Przynajmniej ja nie stwierdziłem. W telewizorze w związku z modułem też w zasadzie nie ma co ustawiać.

Z ciekawości: jaki to jest ten Twój kanał? Na pewno masz do niego uprawnienia? Spróbuję spojrzeć u siebie. Ewentualnie podaj także częstotliwość transpondera/polaryzację.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Zak

New member
Witam,

Posiadam tx-50cx800e, korzystam z dvb-s, moduł CAM Neotion nCam HD z nc+. Czasami po włączeniu tv wyświetlany jest czarny ekran "kanał zakodowany" - przełączenie na kolejny kanał i powrót eliminuje ten problem (obraz sam nie wskoczy nawet jeżeli poczeka się dłuższą chwilę). Jest to jeszcze w miarę do ogarnięcia - większy kłopot jest podczas zaprogramowanego nagrywania na HDD. Jeżeli czas od wyłączenia tv do zaprogramowanego nagrania jest dość duży (tv na stand-by) najprawdopodobniej również powstaje problem z dekodowaniem gdyż audycja nie zostanie zapisana, nie ma żadnego śladu na dysku. Jeżeli zaprogramuję chwilę wcześniej jakiś inny kanał aby tv dokonał zmiany kanałów też nic nie daje. TV na stand-by na pewno przełącza się na zaprogramowany kanał. Nie ma problemu z nagrywaniem podczas oglądania ani w momencie wyłączenia tv, krótko przed rozpoczęciem nagrania. Czy ktoś spotkał się z takim problemem i znane jest jakieś rozwiązanie ?

Pozdrawiam
 

Stanley

Member
Bez reklam
Nie ma problemu z nagrywaniem podczas oglądania ani w momencie wyłączenia tv, krótko przed rozpoczęciem nagrania. Czy ktoś spotkał się z takim problemem i znane jest jakieś rozwiązanie ?
Heh, a czy próbowałeś wyłączyć automatyczne aktualizacje oprogramowania? Z problemem walczyliśmy tu na forum ładnych kilka tygodni. Zobacz:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/118138-dt60-problem-dvb-s-znikaja-zadania-nagrywania-epg.html
Rozwiązanie znajdziesz w postach pod koniec topicu. Powodzenia.
Pozdrawiam.
 

bartmeces

Member
Witam

Mam prośbę do posiadaczy modeli tv Panasonic z wbudowanymi tunerami satelitarnymi oraz modułów CI z platform satelitarnych, np. Cyfrowego Polsatu (CP), nc+, itp. o wszelkie opinie z użytkowania, zalety i wady, za i przeciw. Plusy dodatnie i minusy ujemne ;-)

Osobiście mam tv serii DT60 z 2013r i siłą rzeczy jestem najbardziej zainteresowany współpracą modułów z tym modelem. Lecz myślę, że wszelkie informacje i uwagi będą przydatne, nie tylko dla mnie.

Interesują mnie m.in. takie aspekty jak możliwość równoczesnego oglądania i nagrywania na dysku, oglądania i podglądu (PIP) dwóch różnych programów, strumieniowania (oczywiście w modelach, które mają takie funkcje), itp, itd. Ciekaw również jestem, jak sobie radzicie z sortowaniem kanałów, chociaż zdaje się rozwiązaniem jest tutaj program ChanSort, o którego istnieniu poinformował gradziu1974 oraz TUTAJ podał przepis obsługi.
I jeszcze: jak wyglądają u Was polskie znaki w EPG? Problem opisywałem TUTAJ.
Pozdrawiam.
Mój film Panasonic G30 https://youtu.be/djoLFT2R83I

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Zak

New member
Heh, a czy próbowałeś wyłączyć automatyczne aktualizacje oprogramowania? Z problemem walczyliśmy tu na forum ładnych kilka tygodni.

U mnie automatyczne aktualizacje nie czyszcza timera, nie znikają mi zaprogramowane zadania. Problem jest (tak mi się wydaje) podczas nagrywania kanałów kodowanych, co może mieć również powiązanie z objawem widocznym czasami po włączeniu tv. Czasami pojawia się info "kanał zakodowany" i obraz sam nie wskoczy, musze zmienić kanał. Przy nagrywaniu czasowym kiedy ustawie nagranie kanału niekodowanego np Polonia nagra się zawsze. Ustawione kolejne zadanie z kanałem kodowanym kończy się niczym. Druga rzecz, że takie zaplanowane nagranie nie zadziała jeżeli minie dłuższy czas od wyłączenia tv, ile dokładnie nie jestem w stanie określić.
 

Zak

New member
Jako ciekawostkę dodam, że dzisiaj dystrybutor nc+ wypozyczyl mi moduł Cam Aston i na nim zginęły zaprogramowane nagrania w momencie automatycznego sprawdzania aktualizacji systemu.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Problem jest (tak mi się wydaje) podczas nagrywania kanałów kodowanych, co może mieć również powiązanie z objawem widocznym czasami po włączeniu tv. Czasami pojawia się info "kanał zakodowany" i obraz sam nie wskoczy, musze zmienić kanał. Przy nagrywaniu czasowym kiedy ustawie nagranie kanału niekodowanego np Polonia nagra się zawsze. Ustawione kolejne zadanie z kanałem kodowanym kończy się niczym. Druga rzecz, że takie zaplanowane nagranie nie zadziała jeżeli minie dłuższy czas od wyłączenia tv, ile dokładnie nie jestem w stanie określić.

Być może u Ciebie nakładają się dwa problemy.
Pierwszy rzeczywiście powiązany z jakimś błędem inicjalizacji karty i dlatego wówczas nie nagrywa kanałów kodowanych. Może moduł ma jakieś opcje, sprawdzałeś?
Dodam, że u mnie (moduł AstonCrypt 2.26) też zawsze po włączeniu telewizora na chwilę pojawia się komunikat "Kanał zakodowany" (rzecz jasna oprócz kan. FTA), ale ZAWSZE potem pojawia się obraz. 100/100, bez konieczności przełączania kanałów, itp. kombinacji.

Natomiast drugi być może powiązany jest właśnie z automatycznymi aktualizacjami. Dlatego proponuję na razie automatyczne aktualizacje wyłączyć i obserwować czy coś się zmieni. Tak przy okazji, może choć w przybliżeniu określ ile wynosi ten "dłuższy okres od wyłączenia": kilka, kilkanaście godzin, kilka dni?

Jako ciekawostkę dodam, że dzisiaj dystrybutor nc+ wypozyczyl mi moduł Cam Aston i na nim zginęły zaprogramowane nagrania w momencie automatycznego sprawdzania aktualizacji systemu.
U mnie czyściło timer również BEZ zainstalowanego modułu. Nawet zamierzałem zaprosić serwis (byłem bliski zgłoszenia) i nie przyznawać się do posiadania modułu, aby uniknąć ewentualnej "spychologii". Dlatego tych dwóch spraw bym nie łączył, tzn. modułu oraz bugu czyszczenia timera w momencie sprawdzania aktualizacji. Poza tym jeśli w kwestii znikania zaplanowanych zadań masz coś istotnego do dodania, uważam najlepiej w topicu, do którego link podałem post wcześniej.
 
Ostatnia edycja:

Ddawid6

New member
Czy zmieniło się coś w temacie problemów z nagrywaniem, jest jakieś rozwiązanie? Dopiero teraz wpadłem na ten wątek, ale mam ten problem od początku w modelu z serii CX z modułem NC+, jeśli TV jest wyłączony i jest zaprogramowane nagrywanie - nie nagrywa się, chociaż widzę jak dysk pracuje. Wydaje mi się, że jest to problem z dekodowaniem programów, TV/moduł w jakiś sposób tego nie robi przed zainicjowaniem nagrywania. Programy niekodowane się nagrywają. Przy włączonym TV nagrywa się wszystko normalnie - mogę włączyć nagrywanie i wyłączyć TV, wtedy nagra. Tylko czy to jest wina telewizora, czy modułu?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Czy zmieniło się coś w temacie problemów z nagrywaniem, jest jakieś rozwiązanie?
Hm, trudno zgadnąć czy się zmieniło i rozwiązało, lawiny postów nie widać ;) Ale też i nie ma przymusu pisania na forum, nawet gdy komuś udało się problem rozwiązać ;)

W każdym razie u mnie występuje jeszcze (raczej) coś innego - nie nagrywa, jeśli zaplanowane zadanie występuje po dłuższym czasie od wyłączenia telewizora (bliżej nieokreślonym, oceniam rzędu przynajmniej kilkunastu godzin). Przed chwilą opisałem historyjkę, a właściwie ciąg dalszy historyjki w topicu tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1394361-post107.html

Natomiast u Ciebie - jeśli dobrze zrozumiałem - nigdy nie nagrywa zadań (z kanałów kodowanych) w stanie gdy tv jest wyłączony. Czyli nie nagra, jeśli zaplanowane zadanie rozpocznie się już tylko np. minutę, albo nawet 10s po wyłączeniu tv.
Moim zdaniem jeśli telewizor jest na gwarancji, sprawa nadaje się do reklamacji. Tym bardziej, że jest łatwa do wykazania, przedstawienia, np. przed serwisem.

P.S. Z ciekawości zapytam:
- jaki masz konkretnie moduł od nc+ ?
- Napisałeś, że widzisz, że dysk pracuje, ale czy coś (prawdopodobnie, gdybamy przecież) coś zapisuje? U mnie HDD sygnalizuje zapis/odczyt danych charakterystycznym mruganiem diody. Jak jest tylko włączony (po wlączeniu tv) dioda świeci ciągle. U Ciebie też jest tak?
EDIT
Myślę również, że raczej jest to bardziej sprawa telewizora niż modułu. Napisałeś przecież, że gdy nagrywanie rozpoczyna się gdy tv jest włączony wszystko jest w porządku.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
@Ddawid6, a może zobacz do tego postu, wypowiedzi @dkalata?
http://www.hdtv.com.pl/forum/1394531-post108.html
Może to faktycznie coś z dyskiem, który utrudnia/uniemożliwia wbudzenie telewizora? Wiem, czytałem Twój post: programy niekodowane się nagrywają, więc teoretycznie dysk nie powinien mieć wpływu (chyba nie odróżnia kodowanych od niekodowanych ;)) Ale co szkodzi spróbować podstawić inny?

P.S. A czy ktoś próbował podłączać do Panasów dyski SSD?
 

Ddawid6

New member
Dzięki za zainteresowanie. Moduł mam NC+CAM HD z zestawu startowego NC+ Mix. Z dyskiem jest tak, że standardowo, gdy mam wyłączone aktualizacje i funkcje sieciowe (TV Anywhere, czy serwer DLNA), gdy TV jest wyłączony, dysk nie świeci wcale. Gdy mam włączone cokolwiek z powyższych, dysk świeci w sposób ciągły, więc wolę mieć powyłączane, skoro nie używam - tym bardziej, że dysk sobie czasem mrugał o różnych porach - chociaż nie było ani nagrywania, ani jakiejkolwiek próby z łączeniem się z TV przez sieć. Ale w trakcie nagrywania mruga dioda, jakby zapisywał. I czasem jest nagranie, tylko "puste", zazwyczaj jednak nie ma wcale. Gdy jest świeżo po wyłączeniu, czasem uda mu się nagrać (właśnie sprawdziłem - nagrywanie 3 minuty po wyłączeniu i się nagrało), ale jaka jest konkretnie zależność nie da się ustalić. Moim zdaniem TV ma problem z poprawnym uzyskaniem dostępu przez moduł do programów kodowanych, tylko dlaczego? Po włączeniu TV zawsze wyświetla się komunikat o "procesie autoryzacji pomiędzy urządzeniem nadrzędnym i modułem" i czasem (bardzo, bardzo rzadko) nie udaje mu się to i trzeba wyłączyć/włączyć TV, żeby były programy kodowane, więc moim zdaniem wyłączony TV ma problem z tą właśnie autoryzacją. Tylko dlaczego i czemu tego problemu Panasonic nie rozwiąże?

A jeśli chodzi o gwarancję to jest Polska, czysta spychologia. Najpierw mi piszą, że TV nie na Polskę (specjalnie musiałem go kupić w DE, żeby mieć tuner DVB-S, bo w PL modeli takich nie było) i gwarancja nie obowiązuje, co jest śmieszne - piszę im o gwarancji ogólnoeuropejskiej, to oni mi dają screena z instrukcji obsługi, że nagrywanie programów kodowanych nie jest gwarantowane, więc jak z takimi ludźmi rozmawiać? Jedyna szansa to napisanie do Panasa gdzieś za granicę, bo tam traktują klienta jak człowieka, w Polsce pod tym względem nadal mamy średniowiecze...

Jeśli chodzi o dysk, też myślałem, że może być w nim problem i na innym było to samo, więc to nie dysk. Z SSD nie próbowałem - szkoda takiego dysku pod TV.
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
W przypadku używania modułów od operatorów najczęściej funkcja nagrywania jest blokowana z automatu . Od prawie czterech lat używam Panasa DT60 z dwoma tunerami i dopiero od momentu zakupienia drugiego modułu i splitera Diviso (karta nieparowana C+) (jeszcze do kupienia , Pisałem już kiedyś o tym ,Stanley stał się posiadaczem takiej karty) TV pokazał co potrafi !!! Panasonc dobrze współpracuje z Astonami i AlphaCryptami .Dodatkowo należy wygasić kanały , do których nie posiadamy uprawnień danego operatora aby uniknąć przypadkowych zwiech TV i po problemie . To tzw. 10 przykazań aby nie było żadnych problemów . Wszystkie nagrania są zawsze nagrywane .nawet dwa rózne w tym samym czasie (oczywiście kodowane) .Na dysku są zapisywane jako zdekodowane w czystym strumieniu w formacie tts i wszystkimi ścieżkami audio i napisami jeśli są nadawane i telegazetą.Jednak takie możliwości można mieć przy niezależnych modułach . u mnie to działa bardzo dobrze i bez problemów w ww.wymienionej konfiguracji. Córka ma TV Philipsa za modułem AlphaCrypt i też żadnych problemó . Mój Timer wykonuje cykliczne zadania i te programowane najczęściej z kiludniowym wyprzedzeniem , a ustawiane są najczęściej za pomocą EPG .
 
Ostatnia edycja:

Ddawid6

New member
Gdyby była zablokowana możliwość nagrywania przez moduł, to telewizor nie nagrywałby w ogóle - a nie tylko wtedy, gdy jest wyłączony.

Jeszcze prosty test: jeśli włączę nagrywanie na włączonym TV i go wyłączę, a potem ponownie włączę - mogę oglądać nagrywany program. Jednak gdy ustawię nagrywanie przez timer i w czasie, w którym TV nagrywa lub próbuje nagrywać program, włączę go - to mam czarny obraz i informację "kanał zakodowany", więc to kolejne potwierdzenie, że jest problem z autoryzacją - TV nie wykonuje jej poprawnie z modułem i w rezultacie niby nagrywa, ale kodowany sygnał, którego po prostu nie zostawia w zapisanych, więc go potem nie ma. Tylko w czym rzecz, czemu tak się dzieje i czy z innym modułem byłoby tak samo? Nie mam ochoty inwestować w inny moduł, bo skoro TV obsługuje ten, który mam, to powinien z nim działać tak, jak należy, a nie wybiórczo.
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak wcześniej pisałem Panasy doskonale współpracóją z ww. modułami i czas
autoryzacji jest bardzo szyki , stąd brak problemów o których pisze Ddawid6.
Podczas przełączania kanałów przy użyciu modułów , które wymagają dłuższego czasu autoryzacji (dekodowania kanałów) czasami powstaje problem z zdekodowaniem i pojawia się Info Kanał Zakodowany , po przełączeniu na następny/poprzedni kanał i powrót do tego samego kanału problem znika i kanał jest wyświetlany prawidłowo (na prawie cztery lata uzytkowania TV tylko parę razy wystąpił taki problem) . W przypadku użycia Timera jeżeli w określonym czasie CAM nie zdąży potwierdzić autoryzacji to TV nic nie nagra .Dlatego moduły muszą być odpowiednio szybkie aby nie było takich problemów. Moduły Operatorów mają poprawnie dekodować i to robią , nie ważne w jakim czasie to zrobią : np 3 sekundy to dla Timera Panasonica zbyt długo. Operatorom zależy aby abonenci korzystali wyłącznie z ich dekoderów , bo mają w tym interes .
My.... niezależni abonenci wygrywamy tylko wtedy , gdy posiadamy niesparowane karty i dobrej klasy Moduły . W innym przypadku należy pogodzić się z pewnymi ograniczeniami.
 
Ostatnia edycja:

Ddawid6

New member
Może faktycznie problem jest w czasie reakcji modułu, bo dziwne jest to, że nigdzie w sieci nie widzę narzekających Niemców na to, a w DE większość modeli Panasa jest z DVB-S, więc byłby to problem znany również im. Tylko w moim przypadku nie ma jak zamienić modułu, bo karta w NC+ Mix jest (chyba) parowana...
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panasy na rynek niemiecki od zawsze były lepiej dopracowane do współpracy z CAMami niemieckich operatorów . Co do oferty NC+ MIX to karty z CAMami są na 100% parowane . Wielosystemowy CAM AlphaCrypt Light obsługuje również Conax i Seca Mediaguard , jest wielostrumieniowy a kosztuje niewiele ponad 300 zł i doskonale współpracuje z każdym TV . Ofertę NC+ MIX pokrywa oferta prepaidowa Cyfry+ dostępna w Cardspliter.pl niezmiennie i od wielu lat a opowieści o wyłączeniu Seca Mediaguard przez NC+ można potraktować z przymrużeniem oka , bo są setki stacji czołowych pracujących w tym systemie z kilkoma CAMami , a CAMy PRO kosztują po parę tysięcy . Dodatkowwo takich abonentów jak ja jest ok 350 tysięcy , którzy nie zrezygnują z nizależnego odbioru oferty NC+ więc Operator musi się z nami liczyć ! Posiadacze Panasów i TV innych producentów chcący wykożystać wszystkie funkcje TV powinni wziąć pod uwagę takie rozwiązanie zamiast CAMow oferowanych przez operatorów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry