Oled a wypalanie - jaka jest prawdziwa prawda? :)

Status
Zamknięty.

pantomima

Banned
Złe wieści.
Na konkurencyjnym forum, mamy już pierwszego forumowicza z wypaloną matrycą z serii 7 LG.
Na szczęście serwis zgłoszenie reklamacyjne uznał i matrycę wymienił, ale w dalszym ciągu jak widać szumne zapowiedzi, że ubiegłoroczna seria wolna jest od tej wady, są niestety nieprawdziwe.


Bo to jest tylko medialna sciema , ze uporali sie z ta bolaczka wypalen . Ona sa wliczone w ta technologie i jedyne co , to moga one w jakims tam stopniu zostac zminimalizowane , nic wiecej .

Z plazmami bylo podobnie - co roku mozna bylo uslyszec ze juz wyeliminowali problem wypalen/ powidokow a jak bylo , jest naprawde , kazdy widzi kto ma plazme/oleda .
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
Jeżeli problem wypaleń będzie taki sam jak w moim poprzednim telewizorze plazmowym Panasonica, to jestem spokojny o mojego oleda!
 

pantomima

Banned
O jakim modelu mowisz ?

Jezeli takowego oleda potraktujemy normalnie , czyli nie skatujemy go statecznym logo przez kilka dni pod rzad to raczej wypalenie mu nie grozne .
 
D

Deleted member 121090

Guest
Bo to jest tylko medialna sciema , ze uporali sie z ta bolaczka wypalen . Ona sa wliczone w ta technologie i jedyne co , to moga one w jakims tam stopniu zostac zminimalizowane , nic wiecej .

Z plazmami bylo podobnie - co roku mozna bylo uslyszec ze juz wyeliminowali problem wypalen/ powidokow a jak bylo , jest naprawde , kazdy widzi kto ma plazme/oleda .
Dokładnie tak.
To tylko marketingowcy i sprzedawcy starają się za wszelką cenę czarować i mówić coś zupełnie innego.
A tu wystarczy tylko dać czas nam klientom na poużywanie tych cudów techniki i ich wady niestety wtedy już są nie do ukrycia.

Niestety kolega D_S któremu się Oled 7 wypalił, używał go normalnie jako telewizora.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze raz :
- jeśli ktoś korzysta z telewizora jak z telewizor anie ma żadnych zagrożeń.
- jeśli ktoś korzysta jak z monitora - proszę sobie odpuścić.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jeszcze raz powtórzę.
To nieprawda.
Koledze D_S wypalił się znaczek TVN24 i jakiś czerwony kwadrat, nie wiadomo od czego. Używał TV jako telewizora. Kupił go na początku listopada.
 

raf2007

Member
Nie bardzo mogę zrozumieć stwierdzenie "używanie TV jak TV" Co to znaczy ? Jeżeli mam włączony TV od godz 9 rano do 14 na TVN24 to jest to normalne oglądanie czy już nie? Przecież to jest absurd ! Kupując TV za 7000-11000 tyś mam się zastanawiać czy mogę oglądać TVN24 lub Canal+ lub każdą inną stację, która wyświetla logo ????? lub wyłączać TV po godz oglądania statycznych obrazów jak zaleca producent przecież to jest nienormalne.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jakiś czas temu ten sam problem dotyczył plazmowych tv zwłaszcza panasoniców serii vt i zt. Była na forum bardzo długa dyskusja z pisaniem maili do stacji tv z prośbą o zmianę intensywności nadawanych elementów stałych tj logo, paski informacyjne. Coś tam się poprawiło, ale akurat TVN to kompletnie zignorował i nadal TVN24 tak jak demolował matryce plazmowe tak teraz robi to z oledami. Nic z tym nie zrobisz bo ta technologia tak ma. Jak godzinami oglądasz kanały info to jest pewne, że wypalenia będą. Długo ratowałem swoją plazmę, żeby usunąć powidoki po w/w stacji. Na szczęście udało się i od tamtej pory wszelkie programy info oglądam na powiększonym zoomie.
Trzeba z tym żyć i tyle.
 

radioaktywny

New member
Nie wiem jak oledy ale w starym dziewięcioletnim plazmowym Panasonic'u TH-42PY8P nie ma śladu najmniejszych wypaleń. Obraz cały czas na najwyższym poziomie. Także chyba Panasonic w tym modelu plazmy ogarnął problem wypalania.
Mam nadzieję, że także ogarną to producenci oledów :).
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Nie wiem jak oledy ale w starym dziewięcioletnim plazmowym Panasonic'u TH-42PY8P nie ma śladu najmniejszych wypaleń. Obraz cały czas na najwyższym poziomie. Także chyba Panasonic w tym modelu plazmy ogarnął problem wypalania.
Mam nadzieję, że także ogarną to producenci oledów :).

Też mam starszą plazmę Panasonic i tam ten problem był też znikomy. Gdy oledy dopiero co wchodziły na rynek też była dyskusja jak nowa technologia poradzi sobie z obrazami statycznymi. Jak widać radzi sobie kiepsko.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Też mam starszą plazmę Panasonic i tam ten problem był też znikomy. Gdy oledy dopiero co wchodziły na rynek też była dyskusja jak nowa technologia poradzi sobie z obrazami statycznymi. Jak widać radzi sobie kiepsko.

Moim zdaniem dużo gorzej niż PDP. Nie pamiętam przypadku TV plazmowego z trwałymi, nieusuwalnymi wypaleniami po 2,5 miesiącach użytkowania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nic się nie zmieniło.
Jeśli kotrzystasz jak z telewizora modele 2017 działają bardzo dobrze.
 

Airstorm

New member
Czytasz w ogole co ludzie piszą? "Koledze D_S wypalił się znaczek TVN24 i jakiś czerwony kwadrat, nie wiadomo od czego. Używał TV jako telewizora. Kupił go na początku listopada."
 

barburian

New member
Bez reklam
Jak czerwony kwadrat to TV Trwam oglądał, nic dziwnego że się wypaliło :)
Ale na szczęście LG wymienia bez gadania na nowe więc nie ma chyba problemu. A jak się jednej osobie czy trzem wypaliło coś na sprzedanych
milion Oledów to też nie ma co robić dymu.
 

barburian

New member
Bez reklam
No jak z skąd ? Z forum - KIKI pisał i inni koledzy że wymieniają wszystkim na gwarancji w Polsce. Na konkurencyjnym forum też piszą że wymienili przy jednym wypalonym pikselu. Statystyk nie prowadzę
 

Jacek144

New member
Nie bardzo mogę zrozumieć stwierdzenie "używanie TV jak TV" Co to znaczy ? Jeżeli mam włączony TV od godz 9 rano do 14 na TVN24 to jest to normalne oglądanie czy już nie? Przecież to jest absurd ! Kupując TV za 7000-11000 tyś mam się zastanawiać czy mogę oglądać TVN24 lub Canal+ lub każdą inną stację, która wyświetla logo ????? lub wyłączać TV po godz oglądania statycznych obrazów jak zaleca producent przecież to jest nienormalne.


"Jeżeli mam włączony TV od godz 9 rano do 14 na TVN24 to jest to normalne oglądanie czy już nie? "
To nie jest normalne oglądanie.
A co się zmieni w ciągu godziny czy dwóch? Cały czas leci ta sama "papka". Obejrzałeś raz i wystarczy. Włącz sobie później jeszcze raz,a w tym czasie oglądaj coś innego. W takim układzie nic Ci się nie wypali.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak używa się telewizor ?
Oglądam film, przełączam na inne kanały oglądam inny program. Jak lecą reklamy przełączam się na inny program.

Co to znaczy, że jak monitor ?
Włączam i wychodzę często nie sobie leci.
Czasem dwa dni na okrągło na tej samej planszy.
 

ap0f1s

New member
Poczytajcie sobie na konkurencyjnym forum przypadek kolegi @Gratek.
Ma 3 miesięcznego 65C7 i może go sobie wywalić do koszą. Pokazał zdjęcia okropnych wypaleń na ekranie. Ale najlpsze jest to, że LG się na niego wypięło. Stwierdzili, że to jego wina, bo TV zbyt rzadko przeprowadzał kompensację obrazu. On go czasami wyłączał z prądu na noc, a podobno ma być w trybie stand-by non stop. Takie ekologiczne rozwiązanie.
Tylko czy ktoś mi powie,czy w instrukcji obsługi jest taka informacja, że ten TV ma być pod prądem non-stop?
A na naszym forum mamy przypadek kolegi @ fanatic, który ma najwyższy swego czasu model EC930V. Jego egzemplarz ma dwa lata i trzy miesiące i też nadaje się tylko do wywalenia. Wytrzymał tylko okres gwarancyjny.
W nim akurat od razu posypało się więcej elementów nie tylko wypalona matryca. I też jest to TV który kosztował około 10000zł.
Jak więc ktoś zamierza obecnie kupić OLEDA za często kilkanaście tzł weźcie pod uwagę ryzyko związane z tym zakupem.

Mam nadzieję, że twoje słowa dotyczą tylko kilka procent użytkowników oledów. Sam kupiłem nie dawno oled55b7 i jestem mega zadowolony. Chciałbym, aby tv pożyło też po gwarancji. Jednak to ponad 6k zł poszło na ten sprzęt.
 
Status
Zamknięty.
Do góry