HiMedia HD600A i B

DOMEL9

New member
Bez reklam
To co brać panie Kirek ? bo mi sie podoba
Masta do kompa bedzie po Lanie na ruterku a z boczku plejereka bedzie leżał podłączony dysk 2.5 Lacie po USB i pytanko czy da się zaciągac na ten dysk z tego wbudowanego torenta ? upewniam sie bo ma być wsio dopracowane yhhy
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A LAN jaki? 100 mbit/s? :)
Bo jeśli tylko dysk chcesz podpiąć do playera to jak już wcześniej wspomniano USB 2.0 to jest aż nadto.
Rozumiem, że będziesz chciał wersję 600A?

Pozdrawiam,
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
no 100mb zwykly pentagram ale wystarczy ( jak mi padnie teraz HP stary to wezme nowego netbooka to pomyśle co z siecią ) - co do oglądania to nie sciągam bardzo wielkich mkv ( do 10GB ) ani obrazów narazie i mi to starcza - tak wersje A bo zmiesci się z tym dyskiem w szafke z cd i ampli
ogólnie to poczytam jeszcze i poszukam ale chyba wezme z futeko jak gosc wroci z urlopu po weekendzie :) koniec z transkodowaniem i całą tą zabawą a ps3 tylko do płyt i zabawy - za takie pieniądze chyba nic lepszego nie znajde z tych plejerków. Kolega Kirek jako oblatany w temacie będzie szefem bandy i będzie git hyhyhy
 

ong

New member
Już mam...

Właśnie odebrałem HD600A od kuriera...
od 29.04 szedł z HongKongu...
Cała zabawa (z przesyłką) wyszła mnie 332PLN...
Zabieram się za sprawdzanie możliwości.

Pierwsze wrażenia - opakowanie i jakość - pozytywnie.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
kolego a ten playerek ma pełną przeglądarkę internetową

Przeglądarka to taki trochę pic - startuje chiński Google, można sobie przełączyć na angielski i w ten sposób wyszukiwać strony i surfować po linkach. Mam małą klawiaturkę radiową [FONT=&quot]N5901[/FONT][FONT=&quot] marki Lenovo z trackballem, nawet nieźle się sprawdza, choć trackball dziwnie działa. Może mysz będzie [/FONT]lepsza, ale nie testowałem. Na chińskich forach goście piszą o uruchomieniu w modowanym firmware Opery, ale nie wiadomo kiedy.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Właśnie odebrałem HD600A od kuriera...
od 29.04 szedł z HongKongu...
Cała zabawa (z przesyłką) wyszła mnie 332PLN...
Zabieram się za sprawdzanie możliwości.

Pierwsze wrażenia - opakowanie i jakość - pozytywnie.
Orientujesz się ile z tego samego Hong Kongu kosztowała by na gotowo weraja B?

Dzięki i pozdrawiam,
 

rafi102

New member
Właśnie odebrałem HD600A od kuriera...
od 29.04 szedł z HongKongu...
Cała zabawa (z przesyłką) wyszła mnie 332PLN...
Zabieram się za sprawdzanie możliwości.

Pierwsze wrażenia - opakowanie i jakość - pozytywnie.
Możesz podać linka do strony na której zakupiłeś
 

ong

New member
Orientujesz się ile z tego samego Hong Kongu kosztowała by na gotowo weraja B?

Dzięki i pozdrawiam,

Nie mogę wkleić linka (?) ale na ten sam sprzedawca (usb.brando.com) ma HD600B za 205$ (z WiFi) 185$ (bez WiFi)

3$ za transport - z tym że moje przyszło bez cła i podatków (nawet nie wiem czemu :))
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Przeglądarka to taki trochę pic - startuje chiński Google, można sobie przełączyć na angielski i w ten sposób wyszukiwać strony i surfować po linkach. Mam małą klawiaturkę radiową [FONT=&quot]N5901[/FONT][FONT=&quot] marki Lenovo z trackballem, nawet nieźle się sprawdza, choć trackball dziwnie działa. Może mysz będzie [/FONT]lepsza, ale nie testowałem. Na chińskich forach goście piszą o uruchomieniu w modowanym firmware Opery, ale nie wiadomo kiedy.
Tym postem odpowiedziałeś częściowo na moje pytanie. Jak wiadomo (specyfikacja) Himedia HD600 obsługuje klawiaturę i mysz USB. Potwierdziłeś że sam używasz radiową. Zapewne bez problemu Himedia powinna poradzić sobie z dość ostatnio popularną, bezprzewodową klawiaturą z padem czyli Rii mini 2,4 GHz Znalazłeś gdzieś o tym jakieś info. Ciekaw jestem na ile się ona sprawdza w praktyce, czy to tylko taki nowy gadget?

Edit: Znalazłem jedynie tylko dość starsze info że w modelach HD500B i HD560B Rii mini była obsługiwana lecz był kłopot z touchpad'em
 
Ostatnia edycja:

master_be

New member
Trzy pytanka:
1. Czym dokładnie różni się wersja A od B. Bo cena prawie 2 x droższa nie odzwierciedla tylko montażu dysku.
2. Co z serwerem samba. Na stronie producent jest napisane NFS ale żadnych szczegółów. Chyba to nie jest zwykłe otoczenie sieciowe?
3. Czy jest oparty na linuksie?
 

Enjama

New member
Czy jest szansa na język polski w tym odtwarzaczu 600A/B ? Bo chyba w modelu 300a był nasz język ... z tego co widzę w specyfikacji :)

@Kirek mógłbyś sprawdzić jakieś pliki (sample) z wysokim bitrate np m2ts czy bd iso ? po sieci ?
Sprzęt najlepiej połączony kablem lan czyli

Komputer<->router (kabel lan)
router <-> himedia 600a (kabel lan)

Na razie jeden user mi potwierdził że nie ma problemów z m2ts, ale nie podał szczegółów czy to po sieci puszczał czy z dysku.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Do master_be. Różni się większą obudową oraz z mechanizmem łatwego montażu dysków 3.5". Dodatkowo posiada port USB 3.0 do komunikacji z HDD oraz posiada wyświetlacz VFD (Vacuum Fluorescent Display) i sterowanie na panelu odtwarzacza (Smart Touch-Key).
Cena nie jest 2 x droższa ale to jest w przybliżeniu 40% więcej ceny HD600A.

Do Enjama. Dlaczego wątpisz że będzie brak języka polskiego? Dla HiMedia to nie jest egzotyczny język.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
@Kirek mógłbyś sprawdzić jakieś pliki (sample) z wysokim bitrate po sieci ?

Żadnych problemów. Przepuściłem kilkanaście sampli, sprawdziłem też pełne filmy, nawet z podłączonego do komputera USB wszystko idzie bezproblemowo. Największy bitrate miałem tylko 30 mega.
 

de_monter

New member
To jest mój pierwszy post, więc witam, pozdrawiam i od razu podziękowania dla kol. Kirek50 jak i zresztą dla innych, bo bez Was byłbym popełnił głupstwo. Niedawno zdecydowałem o kupnie urządzenia i sondowałem rynek. Przewaliłem nawet tasiemcowy wątek na innym forum HD dotyczący kukurydzy bo na niego padł mój wybór. I powiem, że po lekturze mój zapał nieco osłabł. Trochę mnie zmroziły informacje o tym co niby może, a czego nie chce robić rozreklamowany popcorn, a tak leci do mnie HD600B z Hongkongu i jestem z tego baaardzo zadowolony :) Całe szczęście, że tu trafiłem.
 

rojam

New member
czymodele zamawiane z Hongongu posiadaja "normalną" wtyczkę w zasilaczu? bo na FUTEKO jak widzę te modele posiadaja angielską i trzeba dokupić przejsciówkę?
 
Do góry