Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

tamax

New member
A nie prościej by było ustawić żeby zmieniać jednym klawiszem po kolei to odświeżanie? Naciskasz raz zmienia na 23.976 naciskasz kolejny raz i mamy 50 i kolejny raz i jest 59,94? i kolejny raz i przełącza na systemowe. Tylko wtedy by pasowało żeby na ekranie główny shielda pokazała się wartość odświeżania.

Mozna by i tak. Narazie zrobilem jeszcze jedna zmiane.

- "0" przywraca domyslne systemowe
- "1" ustawia 23.976
- "2" ustawia 24.00
- "3" ustawia 50.00
- "4" ustawia 59.97
- "5" ustawia 60.00
- "6" ustawia 120.00

Jezeli TV nie obslugije wybranej wartosci, przywraca domyslna systemowa.

Zrobilem tak bo trafilem wlasnie na Netflixie na material w dokladnie 24fps (drzewo krwi)

https://nofile.io/f/OnEvfGfekPV/signed_refresh_rate_v1.0.3.apk
 
Mozna by i tak. Narazie zrobilem jeszcze jedna zmiane.

- "0" przywraca domyslne systemowe
- "1" ustawia 23.976
- "2" ustawia 24.00
- "3" ustawia 50.00
- "4" ustawia 59.97
- "5" ustawia 60.00
- "6" ustawia 120.00

Jezeli TV nie obslugije wybranej wartosci, przywraca domyslna systemowa.

Zrobilem tak bo trafilem wlasnie na Netflixie na material w dokladnie 24fps (drzewo krwi)

https://nofile.io/f/OnEvfGfekPV/signed_refresh_rate_v1.0.3.apk


No super robota. Można by było tak jak pisałem jednym klawiszem co kliknięcie to zmiana albo zrobić menu z wyborem wszystkich opcji i wybierać strzałkami góra dół i zatwierdzić przez OK.
 

rafmik

Member
Pytanie do posiadaczy Shielda - czy jest sensg go kupować tylko jako podstawkę do TV (Netflix, YT, Kodi, HBO GO)? Gry mnie nie interesują.
Czy może lepiej kupić coś za ok 300 zł - Ferguson Fbox ATV czy Xiaomi Mi Box 4K?
Chodzi mi o to, żeby wszystko po prostu działało, bez kombinowania.

Aktualnie mam boxa Wetek Hub, i bywa różnie, YT tnie na niektórych filmikach z 1080p, Netflix na 1080p działa bez problemu, Kodi śmiga, nie działa chromecast (znaczy czasem zadziała, ale później 100 razy już nie).
Wkurza mnie jedynie ten problem z YouTube - i stąd myślę o wymianie na coś innego.
 

tamax

New member
No super robota. Można by było tak jak pisałem jednym klawiszem co kliknięcie to zmiana albo zrobić menu z wyborem wszystkich opcji i wybierać strzałkami góra dół i zatwierdzić przez OK.

Zrobic by sie dalo, ale to wymaga wiecej pracy. A to co jest robilem w sumie pod siebie :)
Jak znajde wiecej czasu to moze dorobie do tego jakies menu zeby sie dalo ustawiac domyslna ilosc Hz dla roznych apek (a nie tylko 50Hz jak teraz) i jakies menu osd do przelaczania recznego.

A jezeli chodzi o hbo to nie widze sensu walczenia z wtyczka do kodi bo jest oficjalna apka i dziala plynnie na 50Hz.
 
Zrobic by sie dalo, ale to wymaga wiecej pracy. A to co jest robilem w sumie pod siebie :)
Jak znajde wiecej czasu to moze dorobie do tego jakies menu zeby sie dalo ustawiac domyslna ilosc Hz dla roznych apek (a nie tylko 50Hz jak teraz) i jakies menu osd do przelaczania recznego.

A jezeli chodzi o hbo to nie widze sensu walczenia z wtyczka do kodi bo jest oficjalna apka i dziala plynnie na 50Hz.
Domyślam się że niema sensu walczyć z HBOGO bo na androidzie działa aplikacja. Bardziej to robię dla innych osób które nie mają androida. Ja sam mam też HTPC z wgranym LibreELEC i żeby mieć na nim HBOGO przydała by się apka pod KODI. Zmuszony jestem korzystać na HTPC z wtyczki HBOGO na KODI bo ta głupia firma ***************ung wycofała się z wspierania na moim drugim telewizorze HBOGO jakieś pół roku temu. Zrobił się upgrade firmwaru i nagle HBOGO zniknęło.

Trzymam za Ciebie kciuki że dorobisz to menu osd z wyborem Hz lub poprostu zmianę przez klikanie w jeden klawisz. Nawet chętnie bym Ci jakieś "Piwo" postawił za dobrą robotę :)
 

boss509

Member
Pytanie do posiadaczy Shielda - czy jest sensg go kupować tylko jako podstawkę do TV (Netflix, YT, Kodi, HBO GO)? Gry mnie nie interesują.
Czy może lepiej kupić coś za ok 300 zł - Ferguson Fbox ATV czy Xiaomi Mi Box 4K?
Chodzi mi o to, żeby wszystko po prostu działało, bez kombinowania.

Aktualnie mam boxa Wetek Hub, i bywa różnie, YT tnie na niektórych filmikach z 1080p, Netflix na 1080p działa bez problemu, Kodi śmiga, nie działa chromecast (znaczy czasem zadziała, ale później 100 razy już nie).
Wkurza mnie jedynie ten problem z YouTube - i stąd myślę o wymianie na coś innego.
Przed kupnem Shielda zastanawiałem się nad Fergusonem i Xiaomi. Gdyby było wejście na kartę SD w Xiaomi, to pewnie bym wziął to, bo 8 GB to trochę krótko. Na Shieldzie doinstalowałem raptem 5 aplikacji i z 16 GB dostępnych jest tylko 8,5 - nie wiem tylko ile zajmują te aktualizacje Experience i aplikacja NVIDIA Games, no i oczywiście sam Android. W Fergusonie z kolei jest masa wejść, ale pojawiały się opinie że czasami muli, różnie to bywa z Netflixem (certyfikacją 4K). Xiaomi też ponoć czasami wymięka przy 4K. Mój ból głowy rozwiązała promocja na Black Friday, kiedy Shield przez cały tydzień dostępny był w cenie 639 zł. Swój spokój i komfort korzystania wyceniłem na właśnie te 300-350 zł różnicy. Z Shielda korzystam już 3 miesiące i jeśli mam być szczery, to nawet tutaj z 5 razy zdarzyła mi się taka 2-3 sekundowa zawiecha, a Asystent Google działa ostatnio jak chce - od paru dni ani razu poprawnie nie wyszukał tego co chciałem. Biorąc pod uwagę, że 2 w/w sprzęty są znacznie słabsze, nie żałuję swojego wyboru. Myślę, że lepiej zapłacić za sprzęt z wyższej półki i mieć spokój, niż szarpać sobie nerwy. Przy cenie 850 zł różnica robi się już jednak duża, zwłaszcza jeśli nie interesuje Cię granie (z którego swoją drogą jestem chyba najbardziej zadowolony). Jeśli jednak takie pieniądze to dla Ciebie nie problem, to sprzęt nie ma sobie równych. Wniosek taki, że najlepiej polować na promocję, nawet na święta obniżyli wersję z pilotem do 679 zł - w takiej kwocie bym brał na pewno.
 
Ostatnia edycja:
Pytanie do posiadaczy Shielda - czy jest sensg go kupować tylko jako podstawkę do TV (Netflix, YT, Kodi, HBO GO)? Gry mnie nie interesują.
Czy może lepiej kupić coś za ok 300 zł - Ferguson Fbox ATV czy Xiaomi Mi Box 4K?
Chodzi mi o to, żeby wszystko po prostu działało, bez kombinowania.

Aktualnie mam boxa Wetek Hub, i bywa różnie, YT tnie na niektórych filmikach z 1080p, Netflix na 1080p działa bez problemu, Kodi śmiga, nie działa chromecast (znaczy czasem zadziała, ale później 100 razy już nie).
Wkurza mnie jedynie ten problem z YouTube - i stąd myślę o wymianie na coś innego.


Ja też tak jak kolega wyżej napisał kupiłem w Black Friday. Problem jedyny jaki jest to brak auto refresh rate w większości aplikacji i dlatego żałowałem zakupu ale od kiedy kolega tamax tu z forum zrobił swój plugin do shilda jest prawie idealnie jak dla mnie. Ja też używam tylko do oglądania filmów i wiem że był bardzo droki ten shield ale miałem też pod ręką np wetek play 2 i shield to jest rakieta w porównaniu do weteka. Chodzi super płynnie i ma mocy pod dostatkiem. Jedynie czego brakuje to tego auto refresh rate w aplikacjach na androida ale jest już w miarę fajnie działające obejście problemu.
Ewentualnie możesz jeszcze popatrzyć na Apple TV w nim chyba jest działający auto refresh rate tylko to jednak jest apple i tam wszystko płatne.
 

rafmik

Member
Własnie widzę, że obniżki były na poziomie 350-400 zł na sztuce, więc przy tej aktualnej cenie 999 zł to jest ewidentnie przewartościowane.
Pozostaje poczekać do kolejnych przecen, a na teraz chyba się zdecyduję na FBOX Atv. Chociaż jak by teraz Shield kosztował te 640 zł to bym się chyba nawet nie zastanawiał - bo na pewno jest on tyle wart (mimo tych kilku lat na rynku).

Edit:
Zresztą widzę, że in nadal kosztuje ok 700 zł, ale za wielką wodą...
 

boss509

Member
999 zł kosztuje wersja z padem. Jeśli nie interesują Cię gry, to możesz wybrać wersję Remote za 849 zł. Ja kupiłem za 639 zł wersję bez kontrolera, bo nie wiedziałem, że GeForce Now tak dobrze się sprawuje. Sprawdziłem na bezprzewodowej klawiaturze, że wszystko cacy, więc dopiero później kupiłem 2 pady innej firmy. Wersja z kontrolerem najniżej była 789 zł, właśnie na Black Friday, więc póki co zjeżdżali maksymalnie 210 zł.
 
Ostatnia edycja:

janusz6

New member
Stoję przed dylematem nad zwiększeniem pamięci w konsoli.
Co wg was będzie lepsze dysk na USB 3.0 1TB albo pendrive 128GB Sandisk Cruzer ultra USB 3.0 ? to posiadam w domu i chciałbym poznać za i przeciw.
Dysk pewnie by pracował 24/h ale czy wytrzyma przynajmniej rok ?
 

darekgra

Member
Dysk ze względu na pojemność będzie lepszy, chyba że nie masz jakich dużych plików i chcesz tylko pod aplikacje.
Dysk jeśli jest nieużywany to się usypia.
 

wolfikx

New member
Szczerze to jeszcze nie widziałem pendrive który wytrzyma losowe zapisy / odczyty na stabilnym poziomie przez dłuższy okres czasu. Wszystko zależy od założonych przez producenta ilości cykli zapisu/odczuty.
Trzeba być świadomym, że pendrive nie są stworzone do częstych zmian.

Mam NASa gdzie wsadzone są 2 dyski w mirror, działa już 8 lat.
Dziennie chodzi 18h, wyłączany na noc.
WD Blacki w takim trybie wytrzymały 5 lat. Teraz mam Greeny, jak na razie OK.
Do tego mam podpięty WD 1T po USB jak zewnętrzny backup, działa już 4 lata.

Nie obawiałbym się wcale wytrzymałości HDD już prędzej pendrive polegnie.
 

janusz6

New member
ok podlaczylem dysk usb i jak chce uzyc jako pamięć wewnetrzna pisze mi ze ten naped wolno działa.
Pod spodem info Aby zwiekszyc wydajność zalecana jest zmiana napedu na naped usb zalecany przez nvidia.

Olać to ? czy jednak wsadzić lepiej ten pendrive?
 

gordonn

Member
Jak kieszeń na dysk jest 3.0 i użyłeś kalbla USB 3.0 to masz naprawdę wolny dysk.
Może Ci sprzęt lagować przy odczycie danych.

Wysłane Xiaomi Mi Note 2
 

janusz6

New member
dysk to seagate backup slim usb 3.0 predkosci pod win10 to ~130MB/s
podlaczylem go do shielda transfer po ftp leciało ~90MB/s czyli dobrze jak na zapis.
Po resecie shielda nie widział już dysku. Pisało tylko wyszukiwanie dysku.....
Dałem się spokój i pendrive chodzi jak burza
 

tamax

New member
Zauważyłem jeszcze jedną rzecz w Netflixie.
Jeżeli odpali sie jakis material i przelaczy refresh rate za pomoca mojej apki lub tvhz na wlasciwe (np. z 60hz na 23.97hz) to odtwarzacz nadal bedzie stosowal stary pulldown i bedzie szarpalo.

Aby odtwarzacz "zalapal" nowy refresh nalezy przelaczyc na inny material, np inny odcinek, albo wyjsc do menu glownego i poczekac az odpali trailer w tle.
Samo przerwanie odtwarzania, przewijanie, czy nawet wyjscie z aplikacji i powrot nie zadziala (chyba ze wymusimy zatrzymanie aplikacji).

A najlepiej poprostu przelaczyc refresh przed odpaleniem materialu ;)
 

dawdi17

New member
Gdzie mogę znaleźć albo jak łatwo sprawdzić jaki refresh rate zastosować do danego filmu? Sprawdzać za każdym razem i odpalać na chwilę materiał żeby wyłapać szarpanie jest trochę męcząc.
 

dawdi17

New member
Zauważyłem jeszcze jedną rzecz w Netflixie.
Jeżeli odpali sie jakis material i przelaczy refresh rate za pomoca mojej apki lub tvhz na wlasciwe (np. z 60hz na 23.97hz) to odtwarzacz nadal bedzie stosowal stary pulldown i bedzie szarpalo.

Aby odtwarzacz "zalapal" nowy refresh nalezy przelaczyc na inny material, np inny odcinek, albo wyjsc do menu glownego i poczekac az odpali trailer w tle.
Samo przerwanie odtwarzania, przewijanie, czy nawet wyjscie z aplikacji i powrot nie zadziala (chyba ze wymusimy zatrzymanie aplikacji).

A najlepiej poprostu przelaczyc refresh przed odpaleniem materialu ;)

A Kodi "łapie" odrazu?

Gdzie mogę znaleźć albo jak łatwo sprawdzić jaki refresh rate zastosować do danego filmu? Sprawdzać za każdym razem i odpalać na chwilę materiał żeby wyłapać szarpanie jest trochę męczące.
 
KODI wydaje mi się że daje radę od razu zmienić na odpowiednią wartość. Sprawdzić w aplikacji androida jaka jest wartość refresh rate nie da się. Takie info chyba znalazłem tylko odpalając netflix w przeglądarce internetowej. Lipa straszna jak chodzi o netflix jest na androidzie a sam netflix niema zamiaru wprowadzać takiej funkcji jak auto refresh rate. Pisałem do supportu i nic nie odpowiedzieli a na pewno nie byłem jedyną osobą która problem zgłaszała. Denerwuje mnie też w aplikacji netflix na androida że jak jakiś materiał ma HDR to już wtedy nie piszą jaka jest rozdzielczość materiału no i brak podglądnięcia ustawień i informacji o materiale podczas odtwarzania filmu. Zbyt uboga ta apka jak dla mnie.


Szkoda że nikt nie podjął się zrobienia takiego projektu na androida jak smart Youtube tylko w wersji z netflixem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry