Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

andrej101

New member
Dziękuje Panowie za pomoc a w szczególności kol.robku za polecenie odtwarza SPMC ,choć kodi też skonfigurowałem i dts-x jak również dolby atmos świeci.


Bardzo dziękuje Wam za okazałą pomoc,pozdrawiam Krystian.
Jeszcze mx plaeyer pro i vcl. Tylko w mx player pro nie mogę ustawić żółtych napisów. Ogólnie kolorowych. Tak to wszystko chodzi.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

manonfire

Member
Jeszcze mx plaeyer pro i vcl. Tylko w mx player pro nie mogę ustawić żółtych napisów. Ogólnie kolorowych. Tak to wszystko chodzi.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Ja nie mam z tym problemu. Mogę sobie ustawić dowolny kolor z pełnej palety choć podobnie jak Ty preferuję żółty. Nie ma tam po prostu kilku domyślnych profili a jeśli chcesz zmienić kolor na inny niż biały trzeba go sobie "stworzyć".
 

janunio

New member
Bez reklam
Ale gloszac, ze odtwarzaja, masz na mysli praktyczne zastosowanie, czy odtwarzanie niewystepujacych w przyrodzie, w oderwaniu od ich naturalnego zrodla, profili DV? :)

Mówimy o odtwarzaniu z plików treści AV z HDR Dolby Vision. Wyżej podałem link do stron z samplami. HDR Dolby Vision. DV nie jest obsługiwany przez kontener mkv. Więc tylko *mp4 i *ts mogą mieć DV.
"Ogłaszając, że odtwarza " mam na myśli, sytuację gdy Android media player np. UGOOS AM6 PLUS odtwarza treść AV z Dolby Vision to TV (Philips 55OLED804 odtwarza wszystkie typy HDR) wyświetla informacje, że dostaje video z HDR Dolby Vision. Na ekranie widzimy video z prawidłową paletą barw. Ten TV wyświetli odpowiednio także fjagę HDR oraz HDR 10+.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
@janunio
Kup film z dolby vision zrób jego kopię***i odpal na UGOOS AM6 PLUS i wstaw screen kozaku.
Przy tych samplach dv (single layer) to ty chyba się onanizujesz... bo nie mogę pojąć skąd to podniecenie u Ciebie że ten shit odtwarza takie plik, trzeba być***niespełna rozumu żeby wydać na ten box 600-700zł. Shield tv odpalał te plik jeszcze jak tego dziadostwa na rynku nie było a ty podniecasz się***jak jakiś dzieciak.
I dla twoich informacji matroska wprowadziła dv do kontenera mkv można już***testować.
 

andrej101

New member
Ja nie mam z tym problemu. Mogę sobie ustawić dowolny kolor z pełnej palety choć podobnie jak Ty preferuję żółty. Nie ma tam po prostu kilku domyślnych profili a jeśli chcesz zmienić kolor na inny niż biały trzeba go sobie "stworzyć".
Niby się znam, ale na mx player pro nie potrafię zrobić napisów żółtych. Może napisałbyś dokładnie co zaznaczyć. Bo jak znam życie to coś ciągle na pewno przeoczam. Już właściwie sie poddałem jeśli chodzi o ten odtwarzacz.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

janunio

New member
Bez reklam
Problem z odtwarzaniem HDR DV przez Sheld 2019 Pro trwa. Nikt jeszcze nie zapodał fotki w tej sprawie. Jakiś mega problem w tym temacie. Pierwsze foto to reprodukcja filmu gdy brak obsługi Dolby Vision przez media player. Po prostu wyłączyłem obsługę DV w UGOOS. Druga fota to ten sam materiał reprodukowany przez Android TV Box z włączoną obsługą Dolby Vision. TV Philips 55OLED804 sygnalizuje, że dostaje video z Dolby Vision. Trzecia to UGOOS AM6 PLUS w akcji.

Sheld 2019 PRO ma za stary procesor by z pliku odtworzyć video z Dolby Vision. Ten Android media player jest jednak w stanie w streamingu (np. NETFLIX) zagrać DV. Nie mylić z funkcjonalnością odtwarzania DV z plików. Sheld ma mocny procek i świetnie skaluje obraz.
 

Attachments

  • DV złe.jpg
    DV złe.jpg
    28,5 KB · Wyś: 28
  • DV prawidłowe.jpg
    DV prawidłowe.jpg
    24,2 KB · Wyś: 27
  • Ugoos AM6 Plus.jpg
    Ugoos AM6 Plus.jpg
    25,5 KB · Wyś: 34
Ostatnia edycja:

wojoo

New member
Co ty pierdzielisz chlopie... pisalem juz kilka razy ze shield zwykly jak i shield pro obsluguje bez problemu DV

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Problem z odtwarzaniem HDR DV przez Sheld 2019 Pro trwa. Nikt jeszcze nie zapodał fotki w tej sprawie. Jakiś mega problem w tym temacie. Pierwsze foto to reprodukcja filmu gdy brak obsługi Dolby Vision przez media player. Po prostu wyłączyłem obsługę DV w UGOOS. Druga fota to ten sam materiał reprodukowany przez Android TV Box z włączoną obsługą Dolby Vision. TV Philips 55OLED804 sygnalizuje, że dostaje video z Dolby Vision. Trzecia to UGOOS AM6 PLUS w akcji.

Sheld 2019 PRO ma za stary procesor by z pliku odtworzyć video z Dolby Vision. Ten Android media player jest jednak w stanie w streamingu (np. NETFLIX) zagrać DV. Nie mylić z funkcjonalnością odtwarzania DV z plików. Sheld ma mocny procek i świetnie skaluje obraz.

Czyli co z powyzszgo wynika?. Ze masz player zdolny otwarzac DV z jakichs sampli? Bo przeciez kopii filmu UHDBD na tym nie obejrzysz. Jedynie Oppo UDP-20x i jego klony potrafia odtworzyc DV Layer 2. Jest wprawdzie od niedawna pewien postep w tej dziedzinie, bo matroska obsluguje DV i mozna sobie zawartosc plytki zremuxowac i dotwarzac na pewnych pudelkach, ktore obsluguja jedynie DV Layer1 ale ciagle nie dziala to w 100 procentach jak powinno.
Pytanie jest takie. Czy mozesz ogladac filmy w DV, czy wylacznie jakies demo clipy?
 

janunio

New member
Bez reklam
[0] " pierdzielisz , chłopie ... " pojawił się nam tu młody pisarz a kulturwą.
[1] daj link do komunikatu o MKV, please !
[2] zwykły Sheld 2019 nie ma USB wiec niby jak ma odtwarzać pliki ?
[3] Informacja: UGOOS AM6 PLUS swobodnie odtwarza całe filmy np. 70 GB z plików z Dolby Vision. Jest tego pełno na torrentach. Skąd jakaś teoria, że małe pliki odtwarza a duże nie. Kto ci to napisał ?
[4] Ugoos AM6 Plus odtwarza kopie filmów. Skąd taka durna teza, że ma z tym jakiś problem. Kto ci to napisał ? OPPO UDP 203 to w końcu także chiński player.

Czy naprawdę nikt nie może po prostu dać foto Shelda Pro 2019 grającego po USB materiał AV z Dolby Vision ? Nie macie sprzętu ? Małe pliki łatwo ściągną z adresów które wyżej podałem. To nie narusza praw autorskich bo to są materiały np. LG do promowania technologii.

Przestań prawić cuda o warstwach. Pokaż fotę.
Na koniec: nie mylcie sztucznego wymuszania Dolby Vision z natywnym odtwarzaniem formatu DV.

UGOOS AM6 PLUS dostał update V0 3.2 https://ugoos.com/ugoos-am6-plus-s922xj-tvbox-android9 To pokazuje staranność f-my UGOOS o swoje produkty. Tym się kierowałem przy zakupie w końcu dość drogiego media playera. UGOOS kosztuje połowę tego co bardzo przeszacowany SHELD 2019 PRO.
Co ciekawe obsługuje go pilotem od PHILIPS 55OLED804.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Testujcie:
Oryginalny fragment filmu z dolby vison bezpośrednio z kopii uhd
https://drive.google.com/open?id=1TpCpkrrsuQxcfD6aSsL3-Rmm6tmTBvoI

Fragment bezpośrednio z kopii uhd remuxowany do ts
https://drive.google.com/open?id=1oHA6rJMKoNHioW6eVoJRM7sepja0TD5s


Fragment bezpośrednio z kopii uhd remuxowany do m2ts
https://drive.google.com/open?id=1EqqQZyvi1eGGVbZ9u7NmYaL0sIv38gdL

Fragment bezpośrednio z kopii uhd remuxowany do mkv za pomocą ostatniej wersji makemkv.
https://drive.google.com/open?id=1yL2TSI8XqmvtsKYO2qV3ysRhngHmlF2j


Jak teraz czytam okazuję się że Ugoos AM6 Plus ma chyba(na swojej stronie nie chwalą się tym) licencję na Dolby Vision, podobno MINIX NEO U22-XJ również ją ma czyli w teorii oba urządzenia mogą lub będą mogły odpalić oryginalne pliki DV.
 
Ostatnia edycja:
Czyli co z powyzszgo wynika?. Ze masz player zdolny otwarzac DV z jakichs sampli? Bo przeciez kopii filmu UHDBD na tym nie obejrzysz. Jedynie Oppo UDP-20x i jego klony potrafia odtworzyc DV Layer 2. Jest wprawdzie od niedawna pewien postep w tej dziedzinie, bo matroska obsluguje DV i mozna sobie zawartosc plytki zremuxowac i dotwarzac na pewnych pudelkach, ktore obsluguja jedynie DV Layer1 ale ciagle nie dziala to w 100 procentach jak powinno.
Pytanie jest takie. Czy mozesz ogladac filmy w DV, czy wylacznie jakies demo clipy?
Czym sie rożni DV Layer 1 od 2
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
@bl4ck; Tylko próbki cut.ts i cut.m2ts mają DV. Pozostałe nie zawierają HDR Dolby Vision. Jakość na oledzie b. fajna.
Widzę, że ty nie masz w ogóle sprzętu do DV, bo gdybyś miał to byś to sprawdził.
Zassaj i sprawdź w apk Media Info. Miałeś dać link do info, że kontener mkv ma teraz obsługę DV.

okazuję się że Ugoos AM6 Plus ma chyba(na swojej stronie nie chwalą się tym) licencję na Dolby Vision,
Piszę o tym od kilku m-cy. To ta opcja (DV) powoduje, że cena jest wysoka.

Zmiany w fw 3.2 dla UGOOS AM6 PLUS
1. Naprawiono wielokanałowy problem z dźwiękiem PCM. Dodano automatyczne wykrywanie
2. Poprawiono pracę SPDIF dla 192 kHz 32-bitowy dźwięk (AM6, X2)
3. Dodano obsługę dźwięku o wysokiej rozdzielczości w aplikacjach użytkowników (częstotliwość próbkowania wyższa o 48 kHz)
4. Dodano ustawienia dźwięku PCM
5. Dodano obsługę przekazywania SPDIF, gdy telewizor podłączony do AV
6. Naprawiono awarię podczas zamykania trybu hibernacji
7. Naprawiono powrót do tego samego trybu podczas korzystania z systemu AFR funkcja
8. Dodano przywracanie ostatniego aktywnego trybu wyświetlania po zdarzeniu hdmi hotplug, jeśli to możliwe
9. Dodano opcję włączania zasilania przez Bluetooth (Preferencje urządzenia -> Power)
10. Usunięto polecenie zamknięcia CEC po ponownym uruchomieniu urządzenia
11. Dodano opcję wyłączania urządzeń powiązanych podczas przechodzenia w tryb uśpienia (Preferencje urządzenia -> Wyświetl -> HDMI CEC)
12. Zmieniono niektóre tłumaczenia w TvSettings
13. Wykonane TvSettings okno półprzezroczyste
14. Dodano górny margines okna akcesoriów w tvsettings
15. Cifs, klienci KNF. Nie zezwalaj na włączanie klienta, jeśli nie wypełnione wszystkie pola
16. Zmieniono domyślną tapetę
17. Dodano kilka tapet jako preinstalowanych
18. Zmieniono ustawienia asystenta bezprzewodowego, domyślnie wyłączono fireasy
19. Dodano serwer zdalny Ugoos
20. Dodano aplikację Przyciski zdalnego sterowania (AM6)
21. Dodano obsługę czerwonych, zielonych przycisków z nowego pilota Ugoos IR (AM6)
22. Zamrożenie wideo ustalone dla filmów mpeg-4.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie wcale nie zawiera :) twoje sample to ty sobie w dupkę***wsadź tyle Ci powiem.


Dla mnie to co teraz piszesz potwierdza tylko to ze nie masz zielonego pojęcia jak wygląda przyprawi plik DV, i wciąż tylko onanizujesz się przy tych samplach :)


I żeby było teraz śmieszniej powołuje się na twój link https://thedigitaltheater.com/dolby-trailers/
Pobierz proszę Core Universe M2TS H265 2160p Dolby Vision zobacz sobie jak on wygląda i co dalej twierdzisz ze nie ma dolby vision :) ...





Complete name : /home/pro/BD_Filmy/cut.m2ts
Format : BDAV
Format/Info : Blu-ray Video
File size : 400 MiB
Duration : 45 s 962 ms
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 72.9 Mb/s
Maximum Overall bit rate : 35.5 Mb/s

Video #1
ID : 4113 (0x1011)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5.1@High
HDR format : SMPTE ST 2086, HDR10 compatible
Codec ID : 36
Duration : 46 s 46 ms
Width : 3 840 pixels
Height : 2 160 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0 (Type 2)
Bit depth : 10 bits
Color range : Limited
Color primaries : BT.2020
Transfer characteristics : PQ
Matrix coefficients : BT.2020 non-constant
Mastering display color primaries : Display P3
Mastering display luminance : min: 0.0001 cd/m2, max: 1000 cd/m2

Video #2
ID : 4117 (0x1015)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5.1@High
HDR format : Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.07.06, EL+RPU, 8 compatible / SMPTE ST 2086, HDR10 compatible
Codec ID : 6
Duration : 46 s 4 ms
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0 (Type 2)
Bit depth : 10 bits
Color range : Limited
Color primaries : BT.2020
Transfer characteristics : PQ
Matrix coefficients : BT.2020 non-constant
Mastering display color primaries : Display P3
Mastering display luminance : min: 0.0001 cd/m2, max: 1000 cd/m2
 
Ostatnia edycja:

wojoo

New member
Shield tubka nie ma usb ale ma LAN i po dlna odtwarza Dolby Vision. Sprawdzalem zanim oddalem i wymienilem na wersje PRO

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

janunio

New member
Bez reklam
Ja podaję linki do oficjalnych sampli znanej firmy LG. Krytyka i porada o dupie jest więc skierowana do LG. Napisz co czujesz jak jak piszesz bluzgi o wsadzaniu czegoś do dupy. Czy to podwyższa u ciebie samoocenę ?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
@kuman1987r
Nie patrz na wersję***patrz na profil

Tutaj masz dokumentację***dolby vision i wszystkich profili
https://www.dolby.com/us/en/technologies/dolby-vision/dolby-vision-profiles-levels.pdf

Wytłumaczę Ci to mniej więcej tak strumień z netflixa ma profil Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.05.09
Są to pliki z jedną warstwą video tą samą wersję***ma plik LG Amaze Dolby Vision UHD 4K Demo.ts czyli tylko jedną warstwę video odpalisz go również na Shield tv 2019.

Przykład takiego pliku:

Complete name : /home/pro/Pobrane/LG Amaze Dolby Vision UHD 4K Demo.ts
Format : MPEG-4
Format profile : Base Media / Version 2
Codec ID : mp42 (mp42/dby1/isom)
File size : 190 MiB
Duration : 56 s 200 ms
Overall bit rate : 28.4 Mb/s
Encoded date : UTC 2017-04-13 20:09:18
Tagged date : UTC 2017-04-13 20:09:18
FileExtension_Invalid : braw mov mp4 m4v m4a m4b m4p m4r 3ga 3gpa 3gpp 3gp 3gpp2 3g2 k3g jpm jpx mqv ismv isma ismt f4a f4b f4v

Video
ID : 1
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5.1@Main
HDR format : Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.05.09, BL+RPU
Codec ID : dvhe
Codec ID/Info : High Efficiency Video Coding with Dolby Vision
Duration : 56 s 200 ms
Bit rate : 27.7 Mb/s
Width : 3 840 pixels
Height : 2 160 pixels

Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 60.000 FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.056
Stream size : 186 MiB (98%)
Encoded date : UTC 2017-04-13 20:09:18
Tagged date : UTC 2017-04-13 20:09:18
Codec configuration box : hvcC+dvcC


Natomiast profil stosowany na płytach UHD to Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.07.06,
są to dwie warstwy video


Przykład takie pliku
Complete name : /home/pro/BD_Filmy/cut.ts
Format : MPEG-TS
File size : 400 MiB
Duration : 46 s 713 ms
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 71.8 Mb/s
Maximum Overall bit rate : 35.5 Mb/s

Video #1
ID : 4113 (0x1011)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5.1@High
HDR format : SMPTE ST 2086, HDR10 compatible
Codec ID : 36
Duration : 46 s 755 ms
Width : 3 840 pixels
Height : 2 160 pixels

Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0 (Type 2)
Bit depth : 10 bits
Color range : Limited
Color primaries : BT.2020
Transfer characteristics : PQ
Matrix coefficients : BT.2020 non-constant
Mastering display color primaries : Display P3
Mastering display luminance : min: 0.0001 cd/m2, max: 1000 cd/m2

Video #2
ID : 4117 (0x1015)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5.1@High
HDR format : Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.07.06, EL+RPU, 8 compatible / SMPTE ST 2086, HDR10 compatible
Codec ID : 6
Duration : 46 s 713 ms
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels

Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0 (Type 2)
Bit depth : 10 bits
Color range : Limited
Color primaries : BT.2020
Transfer characteristics : PQ
Matrix coefficients : BT.2020 non-constant
Mastering display color primaries : Display P3
Mastering display luminance : min: 0.0001 cd/m2, max: 1000 cd/m2
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Widzę, że się przeprosiłeś z moim linkiem. Myślałem, że sobie tego sampla umieściłeś we własnym odbycie. Jednak witamy zmiany mentalne u ciebie. To dobry kierunek.

@vojoo; jaka aplikacja obsługuje niby Dolby Vision ?
Skoro jak piszesz masz teraz Sheld 2019 PRO z portem USB to daj fotę tak jak ja.
bl4ck to taki teoretyk bez sprzętu ...
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
[0] " pierdzielisz , chłopie ... " pojawił się nam tu młody pisarz a kulturwą.
[1] daj link do komunikatu o MKV, please !
[2] zwykły Sheld 2019 nie ma USB wiec niby jak ma odtwarzać pliki ?
[3] Informacja: UGOOS AM6 PLUS swobodnie odtwarza całe filmy np. 70 GB z plików z Dolby Vision. Jest tego pełno na torrentach. Skąd jakaś teoria, że małe pliki odtwarza a duże nie. Kto ci to napisał ?
[4] Ugoos AM6 Plus odtwarza kopie filmów. Skąd taka durna teza, że ma z tym jakiś problem. Kto ci to napisał ? OPPO UDP 203 to w końcu także chiński player.

Czy naprawdę nikt nie może po prostu dać foto Shelda Pro 2019 grającego po USB materiał AV z Dolby Vision ? Nie macie sprzętu ? Małe pliki łatwo ściągną z adresów które wyżej podałem. To nie narusza praw autorskich bo to są materiały np. LG do promowania technologii.

Przestań prawić cuda o warstwach. Pokaż fotę.
Na koniec: nie mylcie sztucznego wymuszania Dolby Vision z natywnym odtwarzaniem formatu DV.

UGOOS AM6 PLUS dostał update V0 3.2 https://ugoos.com/ugoos-am6-plus-s922xj-tvbox-android9 To pokazuje staranność f-my UGOOS o swoje produkty. Tym się kierowałem przy zakupie w końcu dość drogiego media playera. UGOOS kosztuje połowę tego co bardzo przeszacowany SHELD 2019 PRO.
Co ciekawe obsługuje go pilotem od PHILIPS 55OLED804.


Szanowny Panie J.H.
Faktycznie jestem czlowiekiem mlodszej generacji, niz Panska i o ile jestem na tyle bezposredni, i bezczelny, ze potrafie napisac komus prosto w twarz, ze jest cyniczny, albo ma ze ma bledne przekonanie odnosnie poziomu swojej wiedzy, nie zwyklem byc obcesowy, wobec osob ode mnie znacznie starszych, poniewaz wpojono mi szacunek do starszych. Dlatego nie bede z Panem wiecej kruszyl kopii.
DV w remuxach pelnoprawnych UHD BD, to raczej temat nowy. Proponuje sie doszkolic u zrodla.
https://www.makemkv.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=18602

Kazdy, kto ma STB, czy streamer z prawdziwego zdarzenia, tj taki, ktory wspiera nie tylko DV, ale z racji posiadanych licencji, jest w stanie odtwarzac, wiekszosc, badz wszystkie liczace sie i udostepniajace tresci UHD/HDR, VoD-y, a jest ich, od lat, na rynku kilka, usmiecha sie z politowaniem, slyszac, ze jakis za przeproszeniem, ugos, ktory nie odtwarza nawet Netflixa w rozdzielczosci HD, nie wspominajac o HDR10, czy DV, znalazl sie wlasnie na topie odtwarzaczy multimedialnych.
Proponuje samemu znalezc odpowiedz na pytanie, czy zachwalany przez Pana Ugos, jest w stanie odtworzyc wszystkie dostepne kopie plyt ( ISO/BDMV, albo tak zwana struktura) UHD-BD, ktorych od lat nazbieralo sie juz kilkaset, czy moze jest on ograniczony do nowopowstalych remuxow i sampli testowych.
Zdrowia zycze i nieustajacej przyjemnosc z hobby.
 
Ostatnia edycja:
Do góry