Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

radioaktywny

New member
Odp.:
1. Jak kupisz to zrozumiesz dlaczego
2. Nie masz racji
3. j.w
4. j.w
5. j.w

To dlaczego:
kup sobie nowego samsunga qleda z najnowszym tizenem , to zobaczysz jak netflix i amazon smigają ,jak Refresh pracuje i zadnego klatkowania , mam shilda ale sobie odpuscilem ogladanie na tym sprzecie, problemy wszystkie znikną, nawet youtube filmy 4k lepiej i szybciej buforuje na tizenie , niż na shieldzie.

Edit.
Tak samo piszą na forum KODI. Przy nowych TV 4K i ich smartach to kupno boksa traci sens. Chyba, że chodzi o TV Samsung. Jak pisałem wyżej: brak dźwięku HD.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
1. To jest tylko 1 opinia, którą szanuję, bo Tizen faktycznie nieźle sobie radzi
2. Nowy qled z Tizenem kosztuje wielokrotnie więcej od NV. Nie dziwne więc, że może być pod jakimś względem lepszy.
3. Tizen to tylko jeden z wielu systemów w TV co oznacza, że zdecydowana większość nie ma go w swoim TV.
4. Osobiście mam bardzo fajny TV FHD o dobrej jakości obrazu ale bez smart TV i Nvidia dla mnie i innych podobnych osób jest super rozwiązaniem. Używam ją codziennie i jestem z niej bardzo zadowolony.

Naprawdę takie oczywiste rzeczy muszę Ci tłumaczyć?

To dlaczego:


Edit.
Tak samo piszą na forum KODI. Przy nowych TV 4K i ich smartach to kupno boksa traci sens. Chyba, że chodzi o TV Samsung. Jak pisałem wyżej: brak dźwięku HD.

To chyba oczywiste, że pomijając szczególne przypadki, boxa kupują osoby bez smarta lub ze słabym smartem w TV. Jak sobie kupię nawy TV, to możliwe, że odstawię Nvidię.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Prawda jest taka, a mam Shielda niemal od początku i bardzo sobie chwalę, że po kupnie nowego TV Smart, nie korzystam już z aplikacji YT czy Netflixa.
Na TV jest o wiele przyjemniej, szybciej. Nie ma porównania.

Natomiast Shielda wykorzystuje tylko i wyłącznie do KODI i tutaj sprawdza się wyśmienicie.

Gdybym nie potrzebował KODI + HDD, to pozbyłbym się Shielda.
 
1. To jest tylko 1 opinia, którą szanuję, bo Tizen faktycznie nieźle sobie radzi
2. Nowy qled z Tizenem kosztuje wielokrotnie więcej od NV. Nie dziwne więc, że może być pod jakimś względem lepszy.
3. Tizen to tylko jeden z wielu systemów w TV co oznacza, że zdecydowana większość nie ma go w swoim TV.
4. Osobiście mam bardzo fajny TV FHD o dobrej jakości obrazu ale bez smart TV i Nvidia dla mnie i innych podobnych osób jest super rozwiązaniem. Używam ją codziennie i jestem z niej bardzo zadowolony.

Naprawdę takie oczywiste rzeczy muszę Ci tłumaczyć?



To chyba oczywiste, że pomijając szczególne przypadki, boxa kupują osoby bez smarta lub ze słabym smartem w TV. Jak sobie kupię nawy TV, to możliwe, że odstawię Nvidię.


Jeśli używasz shield tv tylko do KODI to możesz być zadowolony. Zgadzam się z Tobą w 100%. Ale jeśli ktoś używa shield TV do wszystkiego a szczególnie do aplikacji od streamingu to niestety już jest kiepski pod wieloma względami i odstaje od takich marek TV jak Samsung czy LG. Android TV byłby świetnym systemem operacyjnym, ale wielkie firmy streamingowe olewają jakość wykonania aplikacji na android TV.

Jak już wcześniej podkreślałem żadna firma z tych największych na rynku światowym i polskim nie daje wsparcia auto refresh rate.

Prime video np kiedy shield tv wejdzie w wygaszacz ekranu aplikacja się wyłącza całkowicie.
HBO GO już nie pamiętam ale też miało kilka różnych problemów.

Sama shield TV nie jest zła ale aplikacje pisane na android tv są niedopracowane.
 

manonfire

Member
kup sobie nowego samsunga qleda z najnowszym tizenem , to zobaczysz jak netflix i amazon smigają ,jak Refresh pracuje i zadnego klatkowania , mam shilda ale sobie odpuscilem ogladanie na tym sprzecie, problemy wszystkie znikną, nawet youtube filmy 4k lepiej i szybciej buforuje na tizenie , niż na shieldzie.

  1. mam plazmę FHD
  2. jeśli miałbym kupić nowy TV to z całą pewnością byłby to OLED
  3. nie stać mnie na OLED'a
  4. na Shielda mnie stać
  5. po różnych przygodach z Fergusonem chcę mieć święty spokój i oglądać co chcę w najlepszej możliwej jakości.
 

gordonn

Member
Ja mam Sony 55fx9005 na androidzie z którego nie korzystam. Wolę używać Shielda bo jest o wiele szybszy. Androida na telewizorze urzywam tylko donogladania treści Dolby Vision których Shield nie obsługuje. Tak poza tym co jest w HDR i 4K to leci z Shielda. Ponadto bez problemu chodzi mi w Shield jako pamięć wewnętrzna dysk 2,5' 1TB. Torrenty ściąga się aż miło.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jak już wcześniej podkreślałem żadna firma z tych największych na rynku światowym i polskim nie daje wsparcia auto refresh rate.
Jest to nieprawda. Kilka urządzeń dostępnych na naszym rynku wspiera auto refresh rate od razu po wyjściu z fabryki, np. Amazon TV Stick 4K czy boxy od Apple.

Auto refresh rate działa też na każdej wersji Nvidii Shield po zainstalowaniu małej aplikacji kolegi Mateusza. Tak twierdzą użytkownicy tu na forum.
Osobiście nie instalowałem tej apki u siebie, bo widzę, że bez niej i tak Nvidia wyraźnie poprawia płynność filmów na tyle, że u mnie wszystkie filmy lecą płynnie (bez konieczności zmiany Hz w menu). Nie wiem jak to jest realizowane bez zmiany odświeżania matrycy w TV. Podejrzewam, że Nvidia musi dopasowywać ilość klatek w odtwarzanym materiale.
 
Ostatnia edycja:
Jest to nieprawda. Kilka urządzeń dostępnych na naszym rynku wspiera auto refresh rate, np Amazon TV Stick 4K czy utrzdzenia Apple.

Auto refresh rate działa też na Nvidii Shield 2017 i 2019 po zainstalowaniu aplikacji kolegi Mateusza.
Osobiście nie instalowałem nawet tej apki u siebie, bo widzę, że bez niej i tak Nvidia wyraźnie poprawia płynność filmów na tyle, że u mnie wszystkie filmy lecą płynnie (bez konieczności zmiany Hz w menu). Nie wiem jak to jest realizowane bez zmiany odświeżania matrycy w TV. Podejrzewam, że Nvidia musi dopasowywać ilość klatek w odtwarzanym materiale.


Masz złe informacje jak chodzi o Fire TV Stick 4K. Jedyna aplikacja która obsługuje auto refresh rate to właśnie ich własny Prime Video. Cała reszta aplikacji niema wsparcia dla auto refresh rate. Poczytaj trochę o tym bo sam chciałem kupić. Nawet kilka osób które mają ten Fire TV pisało tu i na forum nvidii do Mateusza żeby zrobił aplikacje pod Fire TV.

Co do Apple TV to jej już dużo nie brakuje ale jednak brakuje. Z tego co wiem i też wiele osób na to zwracało uwagę na forach niestety Apple TV nie obsługuje 23,976Hz a jedynie 24Hz. Ponoć ludzie mają z tym problemy.

Niestety niema złotego środka. Dla mnie Nvidia Shield TV jest najlepszym playerem ale tak jak piszesz najlepiej sprawdza się dla KODI. Inne aplikacje mają szereg problemów które są wymieniane tu na forum dość często.

Myślałem o wymianie na inny dlatego dużo czytałem recenzji i opinii o innych playerach dlatego na ten moment nie mam na co wymienić.
Chyba jedynym złotym środkiem jest dobry Smart TV z aplikacjami a do tego shield tv pod kodi.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Odwrotnie atv 4k obsługuję 23,976Hz ale materiały nagrane w 24hz odtwarza w 23,976Hz zamiast w 24hz, ja nie mam z tym problemu a materiałów w 24hz również jest dość mało także problem jest marginalny co nie znaczy że nie powinien zostać naprawiony na razie cisza ze strony appla..
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
To jaki klawisz obsluguje epg? Tak zeby nie przytrzymywac dluzej 'ok' i potem wybrac epg tylko bezposrednio z listy kanalow do epg? Probowalem klawisz funkcyjny zmienic na "menu" ale bez rezultatu

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
To proste. Napisałem powyżej, że to najlepszy pilot, obok pilota SamsungaTV, ze znanych mi dołączonych do elektroniki.
Wracając do tematu, przytrzymaj przycisk "w prawo" a Twoim oczom ukaże się epg :) :) :)
 

Zlotnik86

New member
Prawda jest taka, a mam Shielda niemal od początku i bardzo sobie chwalę, że po kupnie nowego TV Smart, nie korzystam już z aplikacji YT czy Netflixa.
Na TV jest o wiele przyjemniej, szybciej. Nie ma porównania.

Natomiast Shielda wykorzystuje tylko i wyłącznie do KODI i tutaj sprawdza się wyśmienicie.

Gdybym nie potrzebował KODI + HDD, to pozbyłbym się Shielda.

ja dokładnie tak samo tylko dodatkowo jeszcze używam TIDAL bo na shield działa master
 

janunio

New member
Bez reklam
Skoro trzeba pisać aplikację na Shelda zmieniającą Refresh Rate matrycy TELEWIZORA to oznacza to, że Sheld nie ma funkcjonalności w trybie AUTO.
AUTO RF ma zestaw: nowy Mi Box S i soft NOVA movie player oraz KODI..
Pozostałe moje TV Boxy tej opcji nie mają; Magicsee N5PLUS i Mecool Km3. Leci z ChRL nowy król Boxów UGOOS AM6 PLUS Amlogic S922X-J 2.2GHz. Podobno pierwszy Box z Dolby Vision.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Skoro trzeba pisać aplikację na Shelda zmieniającą Refresh Rate matrycy TELEWIZORA to oznacza to, że Sheld nie ma funkcjonalności w trybie AUTO.
AUTO RF ma zestaw: nowy Mi Box S i soft NOVA movie player oraz KODI..
Pozostałe moje TV Boxy tej opcji nie mają; Magicsee N5PLUS i Mecool Km3. Leci z ChRL nowy król Boxów UGOOS AM6 PLUS Amlogic S922X-J 2.2GHz. Podobno pierwszy Box z Dolby Vision.

1. Aplikacja auto refresh rate obecnie działa tylko na Nvidii. Wystarczy tylko ta jedna apka by rozwiązać problem płynności filmów ogólnie dla całego urządzenia, oczywiście jeśli komuś faktycznie coś nie idzie płynnie na Nvidii (u mnie bez tej apki i tak wszystko leci 100% płynnie).
Z ciekawości sprawdziłem i na Mi BOXie S nie pozwala się ona w ogóle zainstalować.

2. Ale Nova Movie Player i KODI dokładnie tak samo działają z Shieldem (automatycznie zmieniają Hz matrycy w TV). Tu żadnej różnicy nie ma. Nie rozumiem po co o nich wspominasz.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Aplikacja auto refresh rate obecnie działa tylko na Nvidii

Sheld nawet nie ma systemowego odtwarzacza video.

Czy w/w aplikacja (pisana przez amatora specjalnie pod Sheld) wymaga ręcznego wskazania Hz ?
Trzeba więc wcześniej pozyskać informację o fps pliku. Jak to zrobić ? I wtedy jest to tryb manual a nie auto. Manualne nastawy są we wszystkich TV Boxach w zakładce EKRAN.

Piszesz, że automatycznie działają te opcje tylko pod NOVA i KODI. Ale to już zasługa zewnętrznych twórców oprogramowania a nie producenta sprzętu za 1000 zeta.
Na "nowym" Mi Box, jak już pisałeś "automat Hz" także działa pod KODI i NOVA.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Są dwa tryby automatyczny i manualny pod guzikiem, w automatyczym informacje o hz są odczytywane dzięki trybowi debugowania w ustawieniach deweloperskich.
W przypadku kodi nie włączamy pluginu bo po co jak ma swoje dostosowanie.

Ty za to kupiłeś "10" chińskich gówien na których wszystko działa po trochu :) i tylko jak debil czekasz i podniecasz się co w końcu naprawili w mi boxie....
 
Ostatnia edycja:
Sheld nawet nie ma systemowego odtwarzacza video.

Czy w/w aplikacja (pisana przez amatora specjalnie pod Sheld) wymaga ręcznego wskazania Hz ?
Trzeba więc wcześniej pozyskać informację o fps pliku. Jak to zrobić ? I wtedy jest to tryb manual a nie auto. Manualne nastawy są we wszystkich TV Boxach w zakładce EKRAN.

Piszesz, że automatycznie działają te opcje tylko pod NOVA i KODI. Ale to już zasługa zewnętrznych twórców oprogramowania a nie producenta sprzętu za 1000 zeta.
Na "nowym" Mi Box, jak już pisałeś "automat Hz" także działa pod KODI i NOVA.
W Mi Box S dopiero ostatnio wprowadzili funkcję która pozwala działać funkcji Auto refresh rate, ale oczywiście musi być ta funkcja zaimplementowana w aplikacji. Natomiast w nvidia shield tą funkcję wprowadzono chyba z 2 lata temu. Niestety autorzy platform streamingowych nie korzystają z tego.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
W Mi Box S dopiero ostatnio wprowadzili funkcję która pozwala działać funkcji Auto refresh rate, ale oczywiście musi być ta funkcja zaimplementowana w aplikacji. Natomiast w nvidia shield tą funkcję wprowadzono chyba z 2 lata temu. Niestety autorzy platform streamingowych nie korzystają z tego.

Nic w MI BOXie S nie wprowadzili. Automatyczna zmiana odświeżania TV w samym urządzeniu jak nie działała tak nie działa.
Nova Player i KODI potrafią to obejść i same sobie przestawiają odświeżanie w TV. Robią to zarówno na Nvidii, Mi BOXie jak i na innych urządzeniach.
 
Ostatnia edycja:

farben

Member
Ciekawe co piszesz bo aktualizacja z kwietnia bodajże mówi coś całkiem innego ��

Kod:
Changelog
Automatic refresh rate mode activated
Wi-Fi signal improvements
Improvements in awakening mode
Correcting artifacts on Netflix
Bluetooth fix connectivity with the remote
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tylko, że ten "Automatic refresh rate mode" nie został aktywowany do dzisiaj a przynajmniej nie działa.
 
Do góry