I się narobiło - Pioneer, Onkyo i Philips dział audio wkrótce w szponach TCL?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I się narobiło - Pioneer, Onkyo i Philips dział audio wkrótce w szponach TCL?


Chiński gigant TCL może wkrótce stać się potentatem w audio kupując marki Pioneer, Onkyo i Philips.

Specjalistyczna firma audio, American Gibson Brands, która z rozmachem kupowała największe firmy audio na świecie - obecnie pada się pod długami i jest na skraju bankructwa.
To co dla jednych jest obciążeniem dla innych stać się może dobrodziejstwem.
Dla chińskiego potentata TCL, giganta rynku telewizyjnego, który zajmuje trzecie miejsce na świecie jest to niebywałą okazja aby z kopciuszka stać się łabędziem.
TCL właśnie dyskutuje o zakupie kilku prestiżowych marek należących do Gibsona: Pioneer, Onkyo i Philips.

Jeśli umowa dobiegnie końca, TCL będzie zarządzać zakresami audio tych marek na arenie międzynarodowej, ale nie w Japonii.
avcesar
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niech jeden podmiot kupuje więcej kilka marek to mniej będą mieli kłopotów z finansowaniem produktów. Ale tak czy siak , TCL musi mieć kogoś kto się tym zajmie bo oni odnośnie audio to za dużo pojęcia nie mają nie licząc audio w tv. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem czy wiesz ale od tego zatrudniasz wysokiej klasy specjalistę , wizjonera - i nie musisz się znać jak Leonardo na wszystkich.
Takie czasy.
Reszta to kwestia kasy i wizji...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak to dalej w takim tempie pojdzie to co czeka ta europe i ameryke za 5 - 10 lat.
Przerazaja mnie te coraz wieksze Chinskie /
azjatyckie Korposwiaty. Pioruny wykupuja wszystko i wszystkich.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Harmana kupił Samsung , więc TCL ma duże szanse na zakup świetnych marek.
Globalizacja jest i będzie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że to kwestia kasy, ale np. po co onkyo kupowało Pionka skoro jak widać średnio u nich z kasą.
Lolo sam kapitał z Chin nie jest zły pod warunkiem, że dalej inżynierowie i ludzie ospowiedzialni za jakość będą np. z Japonii czy też z Niemiec...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A to tak nie jest.
To była już szybka trzecia zmiana właściciela.
Gibson - to producent gitar.
Widać jego wizja nie uwzględniła oceny rozwoju rynku.
TCL ma pod tym względem dużo większe możliwości.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Philipsa to mogą przejmować

Podobają mi się Niemcy tam tradycja jest mocna - Canton ,Burmester ,MBL ,Transrotor ,AVM ,Audionet ,Scheu i jeszcze kilka innych - to wszystko nie na sprzedaż podobnie jak inne firmy nie związane z audio jak Miele ,Zeiss ,Rodenstock to też nie dla chińczyków
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Dużo niemieckich marek też upadło...nie było tak różowo...lub też stały się ***************em...

Ale "momy" system anty wulgaryzmów...Interia 2...stały się szaj...sem...sza.....js to faktycznie demoralizujacy zwrot
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Jak to dalej w takim tempie pojdzie to co czeka ta europe i ameryke za 5 - 10 lat.
Przerazaja mnie te coraz wieksze Chinskie /
azjatyckie Korposwiaty. Pioruny wykupuja wszystko i wszystkich.
Europę czekają ponownie wieki ciemne, a USA próbuje rozpaczliwie wywołać jakiś konflikt światowy żeby nie zde***ąć :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Europę czekają ponownie wieki ciemne, a USA próbuje rozpaczliwie wywołać jakiś konflikt światowy żeby nie zde***ąć :)

Amerykanie puki jeszcze maja leb na karku to beda blokowac chinskie przejecia. Zreszta to robia, plus cla.
Ale faktem.jest ze zalezy im na rozpoczeciu konfliktu, tylko nie wiedza czy z Rosja czy Chinami.

Narazie Rosja siegnela dna, zacznie cos znaczyc za 3 - 5 lat. Moja firma glownie eksportuje z rosja stad wnioski.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podobają mi się Niemcy tam tradycja jest mocna - Canton ,Burmester ,MBL ,Transrotor ,AVM ,Audionet ,Scheu i jeszcze kilka innych - to wszystko nie na sprzedaż podobnie jak inne firmy nie związane z audio jak Miele ,Zeiss ,Rodenstock to też nie dla chińczyków

To może warto wspomnieć o podwalinach tej "tradycji". Krzywdzie ludzkiej, kontraktach i całej masie zależności która ukształtowała rynek.
 

2018

New member
Procesy przejmowania firm są od lat znane ale mało kto wie o co chodzi. AUTO VOLVO jest kupione przez "Chinoli". Jest tak, że zdecydowane wsparcie kapitałowe czyni cuda. To inwestorzy (inwestor = podmiot mający własny kapitał lub możliwości kredytowe) decydują w którym kierunku pójdą.


" Philipsa to mogą przejmować obecnie ta firma ma niewiele wspólnego z audio ... "
Tak właśnie powstaje super czarny PiR = kłamstwo.
Oczekuję od autora wielkich przeprosin dla AUDIO PHILIPS.
PHILIS AUDIO zawsze kreował innowacje.
Kolego poczytaj ...

Dzisiaj odsłuchałem nowości audio sound bar od SONY DD ATMOS.
TAKIEGO SYFU nie słyszałem od 10 lat. Owszem; bełkot w niby niskich tonach jest dla głuchych atrakcyjny. W paśmie wysokim SONY nie oferuje żadnej reprodukcji, ani sceny ani pasma. I ten SYF ma kosztować 2 500 złotych.
Trochę się na tym znam.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piszę o podwalinach tradycji o której wspominasz, a nie personalnie o konkretnej firmie. Odniosłem się do jednego zdania.
Ta stabilność (finansowa) ma korzenie, tudzież grunt który zapewnia firmie wolność finansową. Nie nazwałbym też tego tradycją, a raczej możliwościami króre zapewniają firmie bezpieczny byt. Zapewniam, że w biznesie nie ma sentymentów, a w sytuacjach kryzysowych wspomniane firmy posiłkowałby się inwestorem z Bangladeszu, a po "tradycji" zostałby proch.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
.
Trochę się na tym znam.

Zapewne się znasz - tylko pozazdrościć takiej "wiedzy"
Jeżeli ta "wiedza" opiera się na odsłuchu soundbaru za 2500 zł to o czym z Tobą rozmawiać ? .Sam bym chętnie posłuchał jakiegoś nowego wzmacniacza ,odtwarzacza CD ,gramofonu Philipsa
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Bardziej trafnym pytaniem jest to, w jaki sposób długoletnia kariera perkusisty, wpływa na wrażliwość aparatu słuchowego, w określonych czwatotliwosciach? ;)
 
Do góry