Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
nokinomaniak: wracajac do tematu Twojego centralnego, to widzialem i pytanie czy bedziesz kupowal do kompletu? Powiem Ci ze minuty bym sie nie zastanawial. Nie jest tez taki drogi. Mysle ze pieknie by Ci sie tam wkomponowal od seri.
 
nokinomaniak: wracajac do tematu Twojego centralnego, to widzialem i pytanie czy bedziesz kupowal do kompletu? Powiem Ci ze minuty bym sie nie zastanawial. Nie jest tez taki drogi. Mysle ze pieknie by Ci sie tam wkomponowal od seri.
Narazie budzet wyczerpany , glosniki ,wzmak ,cd , moze gdzies za dwa , trzy miechy , zona sie uparla na zmywarke i suszarke , najpierw to pewnie bede zmuszony skombinowac .
 
Na początku chciałem wszystkich serdecznie powitać ;]
Chciałem zaprezentować mój zestawik, który małymi krokami był kompletowany na przełomie 3 lat.
TV: Samsung LE40C650 + turbo N
Blu-Ray : Samsung BD-P1600
Amplituner : Denon AVR-3300
Głośniki : Wharfedale Vardus VR 250 + SUB Samsung 310W od kina HT-BD2
Dodatkowo do płyt : Denon DP-23F, Denon DCD-680

Ustawienie sprzętu jest w fazie testów, więc przepraszam za wszystkie widoczne kabelki ;]
Sub pierwotnie był z prawej strony TV, ale przy ustawieniu go przy kanapie wydaje mi się, że bass jest fajniejszy. Satelity czekają na porządne stojaki, ewentualnie na półki przykręcone do ściany za kanapą. Bardzo proszę o wszystkie uwagi i sugestie, żebym nie pospieszył się z jakimiś działaniami, a później żałował ;] Pozdrawiam.

02f1b1d399a1e6b8med.jpg


4bfa13a930268c06med.jpg


Mała aktualizacja ;]
Za podświetlanie odpowiada taśma RGB z pilotem.
W przyszłości podłogówki chce zastąpić podstawkowymi i ustawić je na szafce po bokach tv.
Opinie mile widziane ;]


54902718.jpg


23124985.jpg


99633825.jpg


18292791.jpg
 
Kawałek kamienia, miła dla oka szafka, kable pochowane, oświetlenie przyjemne. Fajnie

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Bez porownania lepiej, fajny kolor sciany. Teraz masz prawdziwe centrum dowodzenia, ladnie wszystko zagospodarowane na frontowej scianie.
 
Ja mam pytanie odnośnie podświetlenia TV. Jak to się podłącza, że przy zmianie barwy tła w TV, zmienia się również na podobny kolor LED? Druga sprawa, to czy nie przegrzewa Ci się ampli od tego leżącego na nim centrala?
 
Te ledy podswietlajace nie zmieniaja sie razem z zawartoscia tresci (koloru) wyswietlanej na tv, a sterowane sa z pilota (mozna kupic takie za 100zl na allegro).
Mam tez takie, tyle ze pod szafka. Mozna zmieniac na dowolny kolor, robic plynne przejscia, mrugajace itp. Bardzo fajna sprawa do podswietlania (czegokolwiek). Philips ma patent na zmiane podswietlenia w zaleznosci od zawartosci materialu, jest to zsynchronizowane. Patent na to ma do 2020r. Takze zaden z producentow tego jeszcze nie kopiuje.
Sa tez na YT filmiki, gdzie ludzie wykonuja takie instalacje w wlasnym zakresie, ale to leci przez pc i dziala podobnie jak tem ambilght Philipsa. Kolega sprytnie zrobil zdjecia i uchwycil kolor zawartosci materialu razem z kolorystyka diod ledowych, cwaniaczek :)
 
Ostatnia edycja:
Te ledy podswietlajace nie zmieniaja sie razem z zawartoscia tresci (koloru) wyswietlanej na tv, a sterowane sa z pilota (mozna kupic takie za 100zl na allegro).
Mam tez takie, tyle ze pod szafka. Mozna zmieniac na dowolny kolor, robic plynne przejscia, mrugajace itp. Bardzo fajna sprawa do podswietlania (czegokolwiek). Philips ma patent na zmiane podswietlenia w zaleznosci od zawartosci materialu, jest to zsynchronizowane. Patent na to ma do 2020r. Takze zaden z producentow tego jeszcze nie kopiuje.
Sa tez na YT filmiki, gdzie ludzie wykonuja takie instalacje w wlasnym zakresie, ale to leci przez pc i dziala podobnie jak tem ambilght Philipsa. Kolega sprytnie zrobil zdjecia i uchwycil kolor zawartosci materialu razem z kolorystyka diod ledowych, cwaniaczek :)

Jak tak, to faktycznie cwana bestia:)
 
a jakiej produkcji jest ten regał/ stolik biały z czarnym dołem, kto to produkuje?

Stolik to "Regał na książki Expedit czarny" by Ikea ;p, zmodowany wg.własnego pomysłu, kółkami z castoramy i białą Śnieżką do drawna/metalu :D

Jak na moje oko IKEA ,
Bardzo ladnie , ile ci zajelo ?
Co dokładnie ile mi zajęło? ;]

Te ledy podswietlajace nie zmieniaja sie razem z zawartoscia tresci (koloru) wyswietlanej na tv, a sterowane sa z pilota (mozna kupic takie za 100zl na allegro).
Mam tez takie, tyle ze pod szafka. Mozna zmieniac na dowolny kolor, robic plynne przejscia, mrugajace itp. Bardzo fajna sprawa do podswietlania (czegokolwiek). Philips ma patent na zmiane podswietlenia w zaleznosci od zawartosci materialu, jest to zsynchronizowane. Patent na to ma do 2020r. Takze zaden z producentow tego jeszcze nie kopiuje.
Sa tez na YT filmiki, gdzie ludzie wykonuja takie instalacje w wlasnym zakresie, ale to leci przez pc i dziala podobnie jak tem ambilght Philipsa. Kolega sprytnie zrobil zdjecia i uchwycil kolor zawartosci materialu razem z kolorystyka diod ledowych, cwaniaczek :)

Kurde, a miało się nie wydać ;)
Oczywiście, podobieństwo barw to efekt zamierzony 8) Nie ukrywam, że przy oglądaniu Tv staram się dopasować barwę led do TV, najlepszy efekt wychodzi podczas oglądania piłki nożnej ;]

Poza tym dziękuje wszystkim za miłe słowa i fajnie, że się podoba :eek:
 
Bardzo ładnie i z gustem wykonano, "Ulababu". Mój gratulacji. Ech, chyba czas zając się swoim "krółewstwem". Fajnie u Was to wygląda. Mniam.. Dużo pracy mi czeka. Pozdrawiam.
 
Kurcze, a ja dalem za podświetlenie 600 zł w Castoramie, ale razem ze wszystkim, zasilacz, transformator, tasmy łączące zaciskowe i w sumie 5 metrow tasmy różnokolorowej led (nie pamiętam po ile metr, ale chyba przez te 5 m taka duza cena). Ogolnie wychodzilo dużo więcej funkcji i lepiej oraz wygodniej niż w Ikei. Ten sterownik na pilota robi wszystko, stroboskop, płynne, sterownie szybkoscia zmian, barwą i odcieniem, cos ok. dwudziuestu kilku kombinacji, ale używam wyłącznie jednej: ciągłego białego podświetlenia. Czasem jak dziecku zrobić przyjemność to włączę miganie i kolory, ale najfajniejze wrazenie do salonu robi biale, no chyba ze czasem jakiś nastrój ;)
 
Ostatnia edycja:
Mam dokładnie to co Ty. Koszt 120cm to 80zł.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Tez mialem kupowac ten zestaw z Castoramy, ale wlasnie po podliczeniu cos drogo wychodzilo. Kupilem na allegro, w zasadzie to samo 2x po 5m i 1x1m - z tego co pamietam. Oczywiscie pelen zestaw. Za 5m w komplecie to wyszlo cos ok.200zl. Pamietam ze gestosc diod byla wyzsza od tych tanszych na allegro, ale byc moze cale ten zestaw jest gorszy od tego z Castoramy. Nie mowie nie. Dziala natomiast bdb, nie mam zadnych zastrzezen.
 
Do góry