Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
dzięki za uwagi
centralny ma wycięty tył szafki żeby mógł lepiej 'oddychać'

co do surroundów - zdaję sobie z tego sprawę
niestety tak to jest jak wszystko /wypoczynek, kino, jadalnia itp itd/ musi się zmieścić w jednym małym pokoju

docelowo pewnie coś zmienię bo ... kanapa ma być wymieniona na narożnik, fronty na ... tu jeszcze nie wiem na co budżet pozwoli, tv na plazmę 46 lub 50 cali, no i jakiś lepszy ampli /na 99% H/K/
Efektowe kolumny w każdej chwli można zawiesić na ścianie, są na to bardzo fajne uchwyty (poniżej 180pln za parę).http://allegro.pl/uchwyt-do-glosnikow-bt-77-bt77-kolumn-glosnik-i2011045001.html I można je dowolnie ukierunkować. Kolumny będą bezpieczniejsze na takich mocowaniach i da się je o wiele korzystniej ustawić. Przybędzie miejsca, a przy odkurzamiu pokoju nic się nie będzie plątało pod nogami...
 
Ostatnia edycja:
Nie przesadzajmy, kolega armi moze nie ma najlepszego ukladu, ale chyba miesci sie z tyłami ,w przedziale 120-150 cm. Pamietajmy, ze wiekszosc z nas musi pogodzic marzenia z rzeczywistością, czyli nasze salony, pokoje, musza pozostac pomieszczeniami uzytkowymi, malo kto moze przeznaczyc jedno pomieszczenie tylko do kina czy do sluchania muzyki

Matysh_2006, gratuluje sprzetu!

Pozdrawiam

Tylko że kolumny efektowe nie powinny być centralnie skierowane w stronę uszu, dźwięk powinien sprawiać "trudność" przy namierzaniu źródła, a centralny znowu powinien być jak najbliżej krawędzi wyświetlacza.
 
Zgadza się, tylko ze

centralny powinien być jak najbliżej krawędzi wyświetlacza.

i konia z rzędem temu, kto przy dziesiejszej modzie na LED i wieszanie tv spełni ten warunek mając przyzwoity central. Wkuć w sciane central - odpada. Postawić leda na podstawie - niewypada, chyba tylko ekran? Ciekawe który przecietny Kowalski uslyszy roznice? Znam zalecenia Dolby, THX, itp. Wszystko fajnie, nalezy do tego dążyć, ale nie zawsze sie da lub moze.

Pozdrawiam
 
Zgadza się, tylko ze
i konia z rzędem temu, kto przy dziesiejszej modzie na LED i wieszanie tv spełni ten warunek mając przyzwoity central. Wkuć w sciane central - odpada. Postawić leda na podstawie - niewypada, chyba tylko ekran? Ciekawe który przecietny Kowalski uslyszy roznice? Znam zalecenia Dolby, THX, itp. Wszystko fajnie, nalezy do tego dążyć, ale nie zawsze sie da lub moze.

Pozdrawiam

Akurat w przypadku centrala to nie problem zlokalizować czy dialogi docierają z podłogi, sufitu lub okolic telewizora. Dla niektórych ważniejsza jest grubość telewizora niż poprawne audio i obraz, dlatego krawędziowe lcd zdominowało rynek "szarego kowalskiego" który patrzy tylko na grubość panelu i ilość "Watów". Tyle złośliwości z mojej strony :)
 
Tylko że kolumny efektowe nie powinny być centralnie skierowane w stronę uszu, dźwięk powinien sprawiać "trudność" przy namierzaniu źródła, a centralny znowu powinien być jak najbliżej krawędzi wyświetlacza.

Żeby dużo nie gdybać to tu są najnowsze zalecenia...
 

Attachments

  • speakers system.jpg
    speakers system.jpg
    20,4 KB · Wyś: 397
To i ja się pochwalę swoim KD
Całość napędza Harman AVR 255
fronty Acoustic Energy Aelite 3
centralny Infinity CC225
tyły Cabasse Alcyone
W planach dokupienia dobrego odtwarzacza CD i wzmacniacza stereo.
Tu kwestia czy iść dalej w HK i BDT30 oraz HK 980 czy w droższe NAD.

PS. zdjęcia jeszcze świateczne czyli choinka i jemioła :)
 

Attachments

  • DSC08148.JPG
    DSC08148.JPG
    152,5 KB · Wyś: 262
  • DSC08151.JPG
    DSC08151.JPG
    173,8 KB · Wyś: 191
  • DSC08152.JPG
    DSC08152.JPG
    118,5 KB · Wyś: 180
  • DSC08153.JPG
    DSC08153.JPG
    75,4 KB · Wyś: 163
  • DSC08154.JPG
    DSC08154.JPG
    88 KB · Wyś: 182
Głośniki dobierałem pod względem odsłuchu ale i ważnym priorytetem był design.Żona bardzo naciskała na wygląd.
Centralny nie mógł być za głęboki bo dziwnie by wyglądał pod TV,a tylne nie za duże.
Co do Cabasse daja sobie radę w kinie.Na pewno lepsze niż te z HKTS 11.
Teraz tylko napęd stereo i na końcu jakiś sub.
 
Kolego "armi" wszystko fajnie i gustownie, ale kolumny efektowe (surroundy) to żaden producent na świecie, nie zaleca umieszczania ich na tak małej wysokości. Ich zadaniem jest rozpraszanie dźwięku, a nie walenie dźwiękiem prosto w głowę słuchacza. Stojaki o takiej wysokości do kolumn podstawkowych są dedykowane, gdy wykorzystujemy je jako przody - wówczas to ma sens. Pozdrawiam
... chyba, że oprócz kina ten zestaw gra jeszcze muzykę (np. SACD) i wtedy jest to jakiś kompromis.
 
... chyba, że oprócz kina ten zestaw gra jeszcze muzykę (np. SACD) i wtedy jest to jakiś kompromis.

Dokładnie tak! Sam mam taki "kompromis" i tyły są na wysokości około 1,3m - trochę tylko wyżej niż wysokość pełnych frontów.
Muzyka wielokanalowa jest dzięki temu jak z sali koncertowej, a i filmom niczego nie brakuje - od tego jest w końcu zaawansowana kalibracja.
 
7.1 a nawet 9.1 to jest to...

A mnie się ostatnio spodobało pewne stwierdzenie redaktora miesięcznika Hi-Fi i Muzyka (przy okazji testu kolum) tak napisał:
Z serii GX można stworzyć system do kina domowego (chociaż wieść niesie, że 5.1 modne jest już tylko na głębokiej prowincji.)
 
A mnie się ostatnio spodobało pewne stwierdzenie redaktora miesięcznika Hi-Fi i Muzyka (przy okazji testu kolum) tak napisał:
Z serii GX można stworzyć system do kina domowego (chociaż wieść niesie, że 5.1 modne jest już tylko na głębokiej prowincji.)
Ha Ha Ha redaktorek zapomniał,że większość z nas ma małe mieszkania,więc nie ma gdzie powiesić 7 a dopiero 9 głośników.Choć przyznam rację jeżeli wejdzie w życie (oj nie prędko)telewizja wysokiej rozdzielczości to będziemy mieli do dyspozycji 23 kanały dźwięku,ciekawe gdzie to redaktorek sobie ustawi-chyba na podwórku.
 
To ja też przedstawię front mojego "pokoju"

p1030529e.jpg

p1030528d.jpg


Telewizor Sharp 32"
Amplituner Akai AA-A1L
Kolumieniki o nieznanym pochodzeniu, subwoofer 30W w RMS ;)
 
niezły bałagan, głośnik wciśnięty za firankę, brak centra, tyłów chyba w ogóle nie ma, scenia dźwiękowa nie istnieje... fajnie, tylko dlaczego to nazywać "kinem domowym"? ;)
 
"wrotek"

Ja powiem tak. Ogólnie to niezły bajzel. Rozumiem, że może nie potrzebujesz jakiś rarytasów albo nie masz kasy na to ale odrobina chęci i wyobraźni na pewno by poprawiła sytuację. Pozdrawiam
 
moment moment :) tyły się robią . pozatym nie nazwałem tego kinem domowym. a co do komody to suba tam postawiłem tymczasowo. komoda będzie zmieniana. niestety takie warunki mieszkaniowe. jak macie inny/lepszy pomysł na ustawienie takiego zestawu dajcie znać. 4kolumny +sub. ile jest miejsca na ścianie widać


pomysl.png
 
Ostatnia edycja:
Do góry