Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Teoretycznie to może by i uszło ale brakuje centralnego głośnika natomiast jeśli chodzi o praktykę to sam musisz zobaczyć jak Ci będzie lepiej pasowało.
 
z TV jestem bardzo zadowolony. wprowadziłem małą zmianę (zdjęcie poniżej)
niestety centralnego nie mam gdzie podpiąć (amplituner Akai ma system 2+2)

p1030531e.jpg


w sobotę TV pójdzie wyżej a na komodę wróci ampli i dekoder. Przy zmianie komody półka z płytami wyleci i obie kolumienki będą stały na komodzie
 
moment moment :) tyły się robią . pozatym nie nazwałem tego kinem domowym. a co do komody to suba tam postawiłem tymczasowo. komoda będzie zmieniana. niestety takie warunki mieszkaniowe. jak macie inny/lepszy pomysł na ustawienie takiego zestawu dajcie znać. 4kolumny +sub. ile jest miejsca na ścianie widać


pomysl.png
a wymiary gdzie?widzę,że z przodu masz jakieś drzwi narysuj je,może będzie się dało przerzucić lewy przedni głośnik bardziej na lewo a wtedy poszerzy ci się pole do odsłuchu no i ten centralny by się przydał najlepiej pod komodą
 
z TV jestem bardzo zadowolony. wprowadziłem małą zmianę (zdjęcie poniżej)
niestety centralnego nie mam gdzie podpiąć (amplituner Akai ma system 2+2)

p1030531e.jpg


w sobotę TV pójdzie wyżej a na komodę wróci ampli i dekoder. Przy zmianie komody półka z płytami wyleci i obie kolumienki będą stały na komodzie
strasznie ciasno masz w tym pokoju powinieneś zrobić małe porządki i zupełnie może się zmienić ustawność
 
U mnie to wygląda mniej więcej tak:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Sprzęt jak w podpisie. We wrześniu się wprowadziłem do nowego mieszkania i jakoś do dzisiaj nie odnalazłem weny, żeby przenieść i powiesić surroundy kurde. Może się kiedyś za to wezmę jeszcze;) Jakieś sugestie odnośnie ustawień itd? Ogólnie pole manewru jest bardzo ograniczone, ponieważ obok prawego frontu mam zaraz stół + 6 krzeseł i nie gdzie się rozwinąć w sumie.
Fronty są w odległości ok 150cm od siebie.
 
podobnie chce u siebie zrobic.tylko maskownice na kable po środku tv trochę wyżej(ue 46d8000)miedzy ta szafką a tv powiesić chce głośnik centralny.na którym będzie stał być może kinect.
 
U mnie to wygląda mniej więcej tak:

......

Sprzęt jak w podpisie. We wrześniu się wprowadziłem do nowego mieszkania i jakoś do dzisiaj nie odnalazłem weny, żeby przenieść i powiesić surroundy kurde. Może się kiedyś za to wezmę jeszcze;) Jakieś sugestie odnośnie ustawień itd? Ogólnie pole manewru jest bardzo ograniczone, ponieważ obok prawego frontu mam zaraz stół + 6 krzeseł i nie gdzie się rozwinąć w sumie.
Fronty są w odległości ok 150cm od siebie.

Może spróbuj powiesić je po bokach, co do tej osłonki na kable lepiej chyba wygląda centralnie ale ogólnie sprzęcik fajny. A gdzie ukryłeś wiwkę ? bo na fotkach jej nie widać.
A koledze o tym podlewaniu to raczej chodziło o to że raczej kobiety są mało ostrożne i może przypadkiem podlać głośniczek. A jak coś się stanie to powie ci że przecież to tylko głośnik. Ach te kobiety .... :)
 
Ostatnia edycja:
Kiedyś pokombinuję z surround'ami na pewno :) Wiwa stoi na dekoderze "n". Co do osłonki na kable to dla mnie lepiej jest tak, wszyscy mają na środku a ja nie ;) a poza tym w VT30 wejścia HDMI są z boku telewizora a nie od spodu i bez sensu byłoby zaginać kabel w prawo, żeby wyśrodkować osłonę. Musiałbym bym wtedy dodatkowo zmieniać kable HDMI bo mam takie po 1,5m-1,8m albo przesuwać amplituner na środek, a wtedy musiałbym np. powiesić centralny pod telewizorem.
Z podlewaniem to się nie martwię, bo kobieta dobrze wie że musi uważać z wodą ;)
 
No kolego "krazy777" brakuję tam trochę dopieszczenia a będzie w miarę ;)

Co byś dopieścił?:) Jestem laikiem w sumie, jeśli chodzi o rzeczy czysto techniczne. Czy mógłby mi ktoś pomóc w ustawieniu amplitunera tak żeby wszystko grało jak najlepiej w tym położeniu co jest? Jak poustawiać odcięcia frontów, suba itd? Zrobić ustawienia tym mikrofonem czy pomierzyć miarką i wklepać odległości itd? Preferuję PW żeby tu nie zaśmiecać.
 
D
Kiedyś pokombinuję z surround'ami na pewno :) Wiwa stoi na dekoderze "n". Co do osłonki na kable to dla mnie lepiej jest tak, wszyscy mają na środku a ja nie ;) a poza tym w VT30 wejścia HDMI są z boku telewizora a nie od spodu i bez sensu byłoby zaginać kabel w prawo, żeby wyśrodkować osłonę. Musiałbym bym wtedy dodatkowo zmieniać kable HDMI bo mam takie po 1,5m-1,8m albo przesuwać amplituner na środek, a wtedy musiałbym np. powiesić centralny pod telewizorem.
Z podlewaniem to się nie martwię, bo kobieta dobrze wie że musi uważać z wodą ;)
Nie jest dobrze niestety moim zdaniem.
Te małe głośniki to są efektowe?!
Jeśli tak to albo je powieś z tyłu po bokach, albo odłacz od zestawu. I to natychmiast. Nic Ci nie poprawiaja tylko psują efekt.
Fronty stoją niesymetrycznie. Prawu musisz przesunąć w bok. Powinny stac symetrycznie wzgledem TV i centrala. Do tego wysunął bym je do przodu. Lewy przód jest za blisko sciany bocznej. Jeśli się da to zamień go miejscami z subem.
Za duża róznica w wysokości umieszczenia centralnego i TV. Powinny być na zbliżonej wysokości.
Chyba TV masz za wysoko. Powinien być mniej więcej na linii wzroku jak oglądasz.
 
Nie jest dobrze niestety moim zdaniem.
Te małe głośniki to są efektowe?!
Jeśli tak to albo je powieś z tyłu po bokach, albo odłacz od zestawu. I to natychmiast. Nic Ci nie poprawiaja tylko psują efekt.
Fronty stoją niesymetrycznie. Prawu musisz przesunąć w bok. Powinny stac symetrycznie wzgledem TV i centrala. Do tego wysunął bym je do przodu. Lewy przód jest za blisko sciany bocznej. Jeśli się da to zamień go miejscami z subem.
Za duża róznica w wysokości umieszczenia centralnego i TV. Powinny być na zbliżonej wysokości.
Chyba TV masz za wysoko. Powinien być mniej więcej na linii wzroku jak oglądasz.

1. Tak, te małe to są efektowe. Tak jak już pisałem na razie nie mam czasu i chęci by je wieszać. Na starym mieszkaniu miałem powieszone i wiem, że lepiej grały o wiele aniżeli teraz. Odłączyć fizycznie od amplitunera czy też wyłączyć w opcjach?
2. Prawy front nie ma możliwości stania w innym miejscu, zaraz obok jest już stół + krzesła. Do przodu też za bardzo nie mogę przesunąć. Poza tym te kolumny mają bas reflex z przodu więc chyba mogą stać bliżej ściany (czy się mylę)? Lewy przód mogę zamienić z subem, żaden problem w sumie. Co mi to da?
3. Centralny mógłbym powiesić pod TV, ale w tym momencie jak oglądam filmy to fajnie słychać dialogi. I jak go powieszę to zaraz żona na jego miejsce postawi jakieś pierdoły hehe
Może na zdjęciu to wygląda tak, że TV niby za wysoko ale uwierz że tak nie jest:) Środek ekranu jest na ok. 120cm i linia oczu siedząc lub też leżąć na sofie z głową na poduchach jest +- 5cm środka ekranu.

Przejrzałem cały wątek i fajnie ktoś napisał, że są wytyczne do których trzeba dążyć ale niestety nie każdy ma taką możliwość i trzeba szukać kompromisu. Jakbym mieszkał w domku to bym sobie jeden pokój przeznaczył tylko i wyłącznie na TV i sprzęty. A tak to w bloku, na 17m2 staram się działać jak się da i na ile żona pozwoli:p
 
I
Sub przenieść na prawo (przy szafce) a efektowe fizycznie usuń bo psują akustykę ,
lewą kolumnę zostaw tak jak stoi .
 
Przede wszystkim jeśli nie masz chęci i ochoty to nie zabieraj się za to bo nic z tego nie wyjdzie. A efekt będzie taki jak widać teraz.

Konkrety poproszę. Tak jak napisałem, nie każdy ma takie warunki że pokój w którym stoi sprzęt służy tylko temu by go dobrze ustawić i osiągnąć maksimum jego możliwości. Niektórym 17m2 musi robić za kino-salon-sypialnie-goście-impreza itd.
 
Do góry