TV LG Seria LA740S – 60/55/47” - wszystko o serii 2013

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TV LG Seria LA740S – 60/55/47” - wszystko o serii 2013

LA740_01.jpg



LA740_02_a.jpg


LA740_03_a.jpg



LA740_04.jpg


LA740_05.jpg


LA740_07.jpg


LA740_08.jpg


LA740_09.jpg


LA740_10.jpg


LA740_11.jpg


http://lgftp.pl/#
LA740_12.jpg


LA740_13.jpg


Możliwości :
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...13-intuicyjnosc-w-kazdym-calu.html#post906556
 

Kaja1991

New member
To mój pierwszy post na forum także wszystkich serdecznie witam ;)
Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem modelu LG55LA740S. Nie jestem ekspertem w dziedzinie telewizorów choć idealnego modelu szukałem przeszło 5 miesięcy więc co nieco o nich wiem ;) Jeśli macie jakiekolwiek pytania to piszcie śmiało. Postaram się zrobić co w mojej mocy by przetestować ten model jak najlepiej.

ps. pierwsze wrażenie robi nieziemskie ;)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Opisz wiecej prosze, jaka czern, jak poprawa ruchu ( czy nie ma efektu teatrzyku ), jak multimedia, jaki obraz :) i jakie kąty, a takze jak z równomiernością podswietlenia
 
Ostatnia edycja:

Pigway

New member
Również zastanawiam się nad 55LA740S, mógłbyś proszę napisać jak wypada dźwięk w tym modelu oraz z jakiego materiału wykonana jest podstawa ?

Dodatkowo, miałeś może porównanie do LA690S?
 

green11

New member
ja właśnie zamówiłem ten model tylko w rozmiarze 47:) jest piękny i oferuje naprawdę dużo (teoretycznie). mam nadzieje, że się nie zawiodę:) napisz coś więcej o nim dziś proszę...
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
No i nikt nie powie jak w LG z płynnoscią ruchu ( czy po właczeniu poprawy nie ma sztucznosci ? ), czernią, itd... ??
 

jarjar82

New member
....wykopałem pewien test :) ...szczegóły w temacie o różnicach LA 690/740

...jest też gotowiec do kalibracji ..gdyby kto szukał a ma już cacko na półce ;)

h t t p : / / r e v i e w s . l c d t v b u y i n g g u i d e . c o m / l g - l c d - t v / l g - l a 7 4 0 0 - p i c t u r e - s e t t i n g s . h t m l
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Hmmm

jeden test wiosny nie czyni :)

Trzeba samemu zobaczyc pewnie, a koledzy co kupili jakos się nie kwapią do opisów :/

Ps

Testowałęm dzisiaj LG model 47 cali - 660 - czy on gra gorzej niz nowa seria 740 ?

Pytam, bo czarny tam jest dosc sredni, nie wiem czym sie rozni w praktyce od modelu 47LA740 ??

Tez miał 400 Hz, i nie wiem czy True Motion jest lepsze w nowym modelu i czy ma wiecej ustawien ?
 

jarjar82

New member
A kto powiedział że czyni cokolwiek ? :D
Przeczytaj test, to i o czerni sie czegoś dowiesz. 660 ma daleko ( matryca 50/100 hz) do 740 (220hz) i nie pisze tu o jakimś True Motion, gdzie jest 200 do 800 hz .. już prędzej można porównywać 690 do 740, ale i tu jest kilka zasadniczych różnic.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
No według testu czern jest przyzwoita ale nie powalająca, jesli dobrze doczytałem :)

Szkoda tylko ze jeden kolega obiecywał opisac wrazenia i cisza jak grób, a moze nawet dwóch kolegów :)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Może dlatego ,że oprócz czerni liczy się tak samo biel !!! są tak zauroczeni,że musimy poczekać?
 

Kaja1991

New member
Witam ponownie, przepraszam że nic nie pisałem ale tak jak wspominaliście byłem oczarowany swoim nowym nabytkiem :D a poza tym miałem małe problemy z konkursem organizowanym przez LG w którym to dodają xboxa360 do nowej serii tv :p
Ok więc biorę się za udzielanie odpowiedzi. Dodam tylko że nie znam się za bardzo na tv, porównanie mam do LG LM640S i LG LM620S ale mój LG LA740S to zupełnie inna liga, wg mnie LG poprawiło wszystko co mogli poprawić, różnice na plus widać w każdym detalu.
HDTV_Fan
Czerń wg mnie prezentuje się bardzo dobrze, lepiej od wyżej wymienionych tv.
Z tego co wyczytałem ruch w LG jest słaby, u mnie nie doświadczyłem żadnych problemów z nim, jedynie na ps3 gra potrafiła zwolnić ale po włączeniu trybu gry wszystko działało tak jak powinno i wyglądało jeszcze lepiej.
efekt teatrzyku? opisz pokrótce jak to sprawdzić, jeśli to takie spowolnienia tam gdzie coś szybko się porusza to doświadczyłem tego tylko grając na ps3, ustawienia rozwiązały problem.
Multimedia są mocną stroną LG tak więc i w tym modelu prezentują się świetnie, najbardziej zaskoczyło mnie wpisywanie tekstu i wyszukiwanie głosowe, działa nadzwyczaj płynnie i dobrze interpretuje wszystkie komendy.
Obraz wygląda ekstra, tv świeci bardzo mocno! a co najważniejsze nie zauważyłem żadnych, nawet najmniejszych prześwitów. Także świeci równomiernie, kąty widzenia również są ok. Po kombinowaniu z ustawieniami obraz jest naturalny i nieprzekłamany, można go porównać do zeszłorocznej serii Philipsa, oczywiście jeśli ktoś lubi obraz idealny, wymodelowany itp to da się to ustawić za pomocą ustawień. Jest ich cała masa tak więc każdy ustawi tv pod siebie.
LG LA660S jest chyba odpowiednikiem zeszłorocznego LM640S, nie widziałem go ale chyba różni się tylko obudową,ramką, podstawą i częstotliwością odświeżania obrazu.
TruMotion ma ma 3 tryby, gładki, czysty i clear plus dodatkowo opcje użytkownika, można go również wyłączyć. Ja osobiście mam na gładki.
jarjar82
Jak sprawdzić banding?
Pigway
Obudową jestem bardzo mile zaskoczony, ponieważ zarówno ramki jak i tył telewizora jest metalowy (aluminium?) podstawa to połączenie metalu z plastikiem, lecz nic nie trzeszczy ani nie ugina się pod wpływem nacisku. Tył podstawy który przykręca się do tv jest plastikowy, nie mam pojęcia czemu.
RHJG
Zgadzam się, biel jest również ważna, w moim modelu prezentuje się bardzo dobrze, nie jest zakłamana.

Czekam na kolejne pytania, postaram się częściej zaglądać. Pozdrawiam!
 

jarjar82

New member
Wg mojej opinii, panele IPS więc niska kontrastowość jest czymś normalnym. Bardziej interesuje mnie równomierność podświetlenia. Sam muszę przeczytać na spokojnie ten teścik, bo chyba przegapiłem kilka wątków.
 

jarjar82

New member
KAJA ... Banding jeśli występuje, to najbardziej jest widoczny na jednolitym jasnym tle ...np jasno błękitne niebo..lub po prostu podczas oglądania meczu ( dla mnie 50 % tego co oglądam na TV :D ) wygląda to tak jakby ktoś przykleił dwa pasy taśmy lekko przyciemnionej ..zazwyczaj z góry do dołu ( Gdzieś czytałem że i w poziomie sie takowe zdarzają. )

poniżej na szybko znalezione foto z serii LM
 

Kaja1991

New member
jarjar82
Wczoraj grałem z 3 godziny w pesa i nie zauważyłem czegoś takiego. Teraz na szybko włączyłem jakiś mecz w hd i bez i razem z dziewczyną dokładnie się przyglądałem i niczego nie zauważyłem. Także nawet jeśli jest to cholernie trudno to zobaczyć. Jeśli kiedyś to zauważę to dowiecie się o tym pierwsi.
 

jarjar82

New member
Kaja ...to dobre informacje ...skoro tego nie widzicie, nawet po przyjrzeniu się ...to znak że jest dobrze :D co mnie bardzo cieszy...coraz bliżej mi do tego modelu.

Takie krótkie pytanka :

Czy dźwięk jest faktycznie zadowalający, jak na taki ultra slim tv ?
Czy ten niskotonowy głośniczek jest słyszalny ?
Czy bawiąc się smartem, poprzez magicznego pilota, zauważasz jakieś zwieszki ...czy bardzo płynnie podąża za twoją wolą :D ?
Odtwarzałeś już jakieś filmy z pena ( wciąga wszystko razem z napisami ????? )
no i dość istotna kwestia ( o ile ma się słoneczny pokój) czy matryca mocno odbija światło ?
 
Do góry