Telewizor LG50PA6500

lm648

Banned
........ps.Pisze bez polskich znakow bo w pracy ich nie mam.

... jak to jest? .... a ja myślałem że to już było :) ... a tu masz ....... przecież w godzinach pracy zakazana jest "prywata":niewiem: .... jeszcze tego nie wiesz? .... inaczej możesz stracić źródło dochodów na utrzymanie tego PDP :-D
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Dzisiaj mam zamiar zamowic uchwyt do powieszenie.Znalazlem z taka mala poziomica.
Tylko pamiętaj aby uchwyt dawał odległość min. 3,5-4cm od ściany, bo inaczej zagrzejesz plazmę i będzie po gwarancji ;)
Ja mam 3,5cm i jest super - co widać na moich wcześniej wklejonych fotkach. Wygląda niemal wklejony w ścianę.
Aha - tak nie duża odległość ma jeden minus - kabelki na tyle się nie mieszczą ;) musiałem zamówić sobie HDMI kątowe na tył (HDMI 2), inaczej tylko w boczne (HDMI 1) wejdzie wtyk.

ps.Pisze bez polskich znakow bo w pracy ich nie mam.
Jakoś przeżyjemy ;)
 

siwybialy

New member
Tylko pamiętaj aby uchwyt dawał odległość min. 3,5-4cm od ściany, bo inaczej zagrzejesz plazmę i będzie po gwarancji ;)
Ja mam 3,5cm i jest super - co widać na moich wcześniej wklejonych fotkach. Wygląda niemal wklejony w ścianę.
Aha - tak nie duża odległość ma jeden minus - kabelki na tyle się nie mieszczą ;) musiałem zamówić sobie HDMI kątowe na tył (HDMI 2), inaczej tylko w boczne (HDMI 1) wejdzie wtyk.


Jakoś przeżyjemy ;)

A szukałeś specjalnie takiego uchwytu czy dałeś jakieś dystanse?

Czaje się na ten uchwyt. http://allegro.pl/uchwyt-wieszak-lcd-led-plazma-32-55-vesa-400x400-i4023360426.html
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Byłem w sklepie osobiście, bo zależało mi na kupieniu uchwytu (piątek) by powiesić go w weekend. To mało bezpieczne pozostawienie tego TV w zasięgu łapek mojego już prawie chodzącego - wszędzie dotykającego - juniora ;)

Kupiłem taki:
Uchwyt TV 32-55' 65kg Vesa: 200 / 300 / 400mm W-WA (4046014906) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Nie użyłem dystansów. Minus taki jak wspomniałem że kabelek kątowy do HDMI potrzebny, zwykła prosta wtyczka już się nie zmieści z tyłu. Mi odstaje od ściany ok. 3,5cm. Ty masz w tej aukcji 6,5cm. Dla mnie stanowczo za dużo. Taki kolosik już pięknie wygląda jak najbliżej ściany. No chyba że EURO złącze musisz podłączyć ;)
Wieszaki wszystkie wyglądają na to samo kopyto robione. Poziomice mam własną, żadne mi ułatwienie. Ten uchwyt co Ty zaproponowałeś, ma gałki do regulacji kątu nachylenia TV. Miałem takie rozwiązanie u siebie w poprzednim wieszaku - do du*y jest. Raz że ręki i tak nie wsadzisz za TV - chyba żeś chudzina - a dwa ciężko skręcić te gałki. W moim ustawiłem i skręciłem przed założeniem. Dokręciłem kombinerkami i nic nie ma prawa się ruszać.
A te śruby dokręcane od dołu, to jeśli do TV nikt nie podchodzi, to spokojnie sobie można darować. Żeby TV spadł to trzeba by go sporo podnieść do góry, więc przypadkowo się tego nie zrobi. No chyba że goście na imprezie się założą... :p
 

Piomakusz

New member
Ja też mam podobny uchwyt co kolega WiTT (nie gałki) i też dokręciłem je przed zawieszką, tylko dałem dystanse i prosty kabel HDMI wchodzi na styk. A te śrubki blokujące masakra 3 razy ściągałem TV (serwis) i za każdym razem się we mnie gotuje jak mam je odkręcać. Muszę się zaopatrzyć w niestandardowo długi śrubokręt albo następnym razem podaruję sobie ich zakręcanie - nikt obok tv nie będzie tańczył.
 

siwybialy

New member
Pracuje w firmie która zajmuje się produkcją pcb. I przypomniało mi się że kilka lat temu produkowaliśmy dla LG ,,bebechy,, do jakiś dużych tv. Ciekawe czy ich nie mam teraz w domu. To by był zbieg okoliczności.
 

siwybialy

New member
Mam duży problem z kablami za rtv-ką. Nie mam jak ich zakryć. Może macie jakiś patent na to. Rtv-ka jest to szklany stolik bez pleców.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam duży problem z kablami za rtv-ką. Nie mam jak ich zakryć. Może macie jakiś patent na to. Rtv-ka jest to szklany stolik bez pleców.

Taki urok szklanej szafki, mialem kiedys to samo.
Sposobow jest kilka, ale zaden idealny. Mozesz kupic tani peszel i wcisnac do niego wiszace kable.
Nastepnie taki peszel, trzeba przeprowadzic labiryntem za szafka. Mozna tez kupic listwe maskujaca, jest spory wybor na rynku.
Wrzuc fotke z jak to wyglada.
 

siwybialy

New member
Zdjęcie pogladowe.
 

Attachments

  • CIMG4950.JPG
    CIMG4950.JPG
    488,5 KB · Wyś: 78

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spokojnie mozna ogarnac ten bajzel. Typowe dla szklanych stolikow, mialem podobnie, ale z czasem sprzetu przybywalo i juz nie mialem ochoty bawic sie z kazdym jednym widocznym kablem. Jezeli wymiana stolika nie wchodzi w gre, to zrob jak mowilem, kup peszel i z glowa tam upchnij kable, nastepnie przeprowac go za sprzetem i rurkami. Listwe zasilajacą trzeba schowac za sprzetem (lub tv) i tam powpinac kable, lub przykleic ja w pionie za rurką.
Juz na fotce widac ze kilka kabli mozna bez problemu schowac, wisza zamiast przebiegac za sprzetem i rurką, tu nawet tasma wystarczy.
Wypnij wszystkie kable i dzialaj, jak pisaem, listwe za sprzet, lub tv, tam wszystkie kable zasilajace. Kable od kablowki+zasilajacy, do peszla, nie bedzie 3 a 1. Po drodze do peszla wkladasz kabel od kolumny, a dalej juz za szafką po rurkach i do sprzetu.
Spokojnie do zrobienia :)
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Niby do zrobienia, największym minusem jest "jasność" otoczenia. Ściana biała, kable czarne, no siłą rzeczy będzie widać ;) Chyba że biały peszel/rurka?

Też bym zmienił ten stolik. O utrzymaniu szkła w czystości nie wspomnę ;)
 

siwybialy

New member
Mam zamiar zmienić ten stolik.Szukam coś do 500 zł ale nic ciekawego nie widzę. Szukam szafki do 120 cm w białym lakierze bez żadnych udziwnień, na niskich nogach albo podwieszanej, ale w tej cenie jest ciężko. Tv chcę wieszać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do zrobienia :)
Jedyny widoczny element, to bedzie peszel idacy po podlodze, od kabli nasciennych do szafki. Potem mozna ladnie to schowac za szafka.
Mialem kiedys bardzo podobna szafke i jeszcze wiecej kabli, nic nie bylo widac, chyba ze ktos stanal z boku. Panowie, troche wyobrazni i zdolnosci manualnych ;)
Wymiana szafki, to naturalnie najszybszy sposob, ale autor pytal o co innego.
 
Do góry