Telewizor LG50PA6500

WiTT

New member
Bez reklam
Wita kolegów kolejny posiadacz - LG 50PN6500 :bober:

Droga do tej plazmy była długa i kręta. I pomyśleć że zaczęło się od budżetu prawie 5k, kiedy to w ubiegłym roku wpadł mi w oko Sharp 60". Po drodze były pomysły z projektorem. Gdy w rodzinie pojawił się Philips 50" LED, mój entuzjazm opadł - co to za jarzeniówka? Ja mam sobie tym wypalać gałki oczne wieczorami? Kierunek - plazma. Tej technologii w domu jeszcze nie miałem. ;)
I tak plazma pogodziła wszystkie moje warunki. Jest obraz kinowy, nie wypala gałek jak LCD, nadaje się do oglądania bajek dla juniora no i nie zrujnowało mojego budżetu (mały człowiek na świecie - jak ktoś nie wie na co wydać zaoszczędzone pieniądze, proponuję cykl szczepionek dla dzieci ;) ).

[50PN6500 vs. 50ST60]
Zacznę od końca czyli od tego słynnego już porównywania.
Kto w ogóle wpadł na pomysł porównywać tv LG z Panasem który kosztuje dwa tv LG? To równie dobrze ktoś kto wybiera w budżecie ST60 dostałby opinie że ta plazma jest ok, ale wiesz, plazma VT i GT są lepsze. No kurde są lepsze, bo niby dlaczego kosztują więcej? Dla mnie te porównywania są totalnie nie na miejscu.
Ale słowo do tego kotła wtrącę. W rodzinie jest też ST60. Powiem tak, bardzo dobra plazma. ALe czy warta wydawania dwóch LG? NIE. Gdyby LG kosztował 2800-3000zł, to nie było by dyskusji.
Różnice oczywiście że są, na korzyść ST60, no bo do licha wydajemy dwa razy więcej $, więc coś musi być lepsze.
I tyle w tym temacie. Te porównywanie nie ma sensu.

[50" ma znaczenie]
Interesowały mnie tylko duże rozmiary - niech mi ktoś nie wciska kitu (nagminnie w sklepach) że rozmiar nie ma znaczenia - ma znaczenie, zwłaszcza przy obrazie HD i z BluRay'a. Czy ktoś by chodził do kina gdyby ekran był mniejszy ale mówili by że to ze względu na jakość? No nie, więc po co się oszukiwać że w domu ma być inaczej? Statystyki mówią jasno - średnia u Polaków jest 32-40", podczas gdy amerykanie poniżej 50" już prawie nie schodzą.
60" w naszym kraju jest poza moim zasięgiem. W USA teraz za kwotę naszych 50PN6500 chodzą 60"... bez komentarza.

[50PN6500 vs. inne plazmy do ok. 2500zł]

Tutaj możemy porównywać.
Jeśli rozmiar 50" to tylko FullHD. Panas X60 HDReady wygląda dobrze? Może na kanałach SD. Materiał mkv już uwidacznia braki. A co dopiero płyta BD.
I tutaj w zasadzie tyle, konkurencji brak. Był jeszcze Samsung z serii F5000, ale w ostatnich tygodniach brak wszędzie, odpuściłem.

[mityczna czerń]
ach ta mityczna czerń. Jak jest naprawdę? Po kalibracji wg. kolegi teiwaz :blagam: jest więcej niż dobrze. Ktoś gdzieś tu napisał, że nie warto gonić tego króliczka, bo inaczej nie zdążymy nacieszyć się tym co teraz mamy. I prawda. Do tej pory miałem Sharp 32" LCD. Kupiony ponad 5 lat temu. Wtedy wydałem pieniądze jakbym teraz prawie kupił ST60. I co? No i to że po 5 latach mamy taki skok jakościowy w technologii TV, że teraz 32" LCD można dostać poniżej 900zł, a za 3-3,5k zł plazmę ST60 czy Sharp 50" LCD. Bez jaj, nigdy więcej się w to nie wpakuję. W obecnej chwili jak teraz widzę swoją plazmę LG, szkoda by mi było teraz tych pieniędzy. Różnica zbyt mała, galopujący postęp zbyt szybki. Za kolejne 5 lat będzie OLED, UltraHD lub inne bardziej doskonałe TV.

[wysysacz energii ?]
Wg. specyfikacji:
- Sharp 32" LCD - 135W/h
- LG 50PN6500 - 128W/h
Sharp (prod. 2008 ) klasa A, LG (prod. 2014) klasa B.

BEZ KOMENTARZA

[design]
Ten telewizor jest po prostu piękny. Wygląda świetnie zawieszony na ścianie. Ramka cieńka wokoło, chyba szczorkowane aluminium tak mi to wygląda, w każdym bądź razie efekt świetny. 4cm od ściany, o prawie połowę chudszy od mojego Sharpa, daje efekt wizualny. Bardzo mi się podoba.
Tutaj nawiąże do X60 - ta ramka to jakieś nieporozumienie. Sztacheta od płotu normalnie.
Aha, jeszcze jedno słowo w LG. Stojak - przez 1 dzień postawiłem go na stojaku. PORAŻKA! Ten kto wymyślił stojak pod ten TV powinien dostać tęgie baty i być stawiany na uczelniach jako wzór jak się nie powinno tworzyć pewnych rzeczy. Ani to stabilne, ani ładne. Psuje tak wygląd tego ładnego TV, że szkoda gadać. Wieszak - i na ścianę. Tutaj wygląda świetnie LG.

[cienie i blaski]
* jest - napiszę wprost - zjeb**ie! :D Materiały z BluRay wgniatają w fotel.Po kalibracji teiwaz (jeszcze raz :blagam:) jest świetnie. Materiały w HD, pliki mkv oraz oczywiście płyty BD to poezja i rozkosz dla oczu.
* technologia plazmy jest genialna dla mnie. Moje zmęczone oczy po "oczoje***ch LCD wkońcu odpoczywają. Są pokładane wielkie nadzieje w OLED, iż właśnie tę cechę przejmą po plazmach. Zobaczymy.
* jakość obrazu materiałów SD jest dobra. Nawet bym powiedział zaskakująco dobra, bo oczekiwałem jakiejś pikselozy, rozciągnieć etc. A tu nic z tych rzeczy. Brakuje może tylko ostrości, ale to wina materiału SD.
* konsola XBOX 360 - aż się chce krzyknąć, "o k**wa!" ;) mnie powaliło. Fifa 14 mnie rozjechała. Jakość ogólnie gier - dla mnie perełka. Ja nie widzę tych input lagów.
* płynność ruchu jest oszałamiająca. I to zarówno w grach, jak i w oglądaniu sportu. Mój Sharp to wygląda na tle tego jak przedpotopowa technologia! A to raptem 5 lat różnicy - szok!
* FullHD ma znaczenie na 50 calach! Jeszcze raz to podkreślę, oglądając materiał mkv lub BluRay to zwyczajnie widać! Wystarczy porównać sobie materiał mkv 720 z tym samym na płycie BluRay. Jeśli ktoś nie widzi różnicy - gratuluję, zaoszczędzisz $.
* stojak to porażka - jak pisałem, wieszak (byle nie za cieńki, 4cm już wystarczy) i na ścianę. Prezentuje się bardzo zacnie.
* wejścia/wyjścia - tak jest mało. Dla mnie bez znaczenia. Mam wszystko do ampli i 1xHDMI do TV tylko biegnie.
* lustro - tak, to jest lustro. Ale kupując plazmę jesteś świadom plusów i minusów. Ja mam zasłony na okna (okna do podłogi są) z bardzo dużym blokowaniem światła dziennego. Działa. Zaś zwykłe programy w TV da się spokojnie oglądać bez zasłaniania.
* cena - tak, jest bezkonkurencyjny w tej klasie cenowej. Za chwilę wchodzą nowe modele, tegoroczne. Będą to, jak już widać po specyfikacjach, te same TV z dodatkiem Smart. W obecnej chwili wyczekałem, i dostałem ten TV ~1780zł z dostawą gratis. Jakieś pytania? :mrgreen:
* data produkcji: luty 2014 :)
* kraj: Made in Poland :)

PS: nie wspomniałem o braku Smart i 3D. Jestem antyzwolennikiem 3D w obecnym wydaniu, cieszę się że nie muszę do tego dopłacać. Smart? Gadżet na chwilę. Nie potrzebne mi to w TV. I tyle.

A teraz parę fotek dla spragnionych ;)
DSC_1308.jpg


DSC_1311.jpg


DSC_1294.jpg


DSC_1295.jpg


DSC_1303.jpg


DSC_1266.jpg
 

lm648

Banned
WiTT .... a jednak witaj w klubie :) ..... to nie wiarygodne, że z taką "stopką" pokusiłeś się na "takiego" LG-ka :) ... przecież to mezalians :)
A tak na poważnie (gdyż to co wyżej napisałem to żarty :) ) .... słuszny wybór, ... też kiedyś mocno się wahałem, a dzisiaj nie wziąłbym żadnego LCD-ka .. no chyba, że z "górnej półki" co najmniej w 70" lecz za podobne pieniądze (ale nie ma takiego)..... mamy dowód na to, że za małą kasę można mieć też dobry wielki TV i mało tego "dobry bo polski" wykonany w naszym kraju :)
...... no i teraz będziesz pilnował powidoków a co za tym idzie dalej tzw. "wypaleń" ..... ja osobiście już "olałem" ten temat, przyjmuję to wszystko z tzw. "dobrem inwentarza" :)
....a zużycie energii wg. moich osobistych pomiarów to średnio 200 W/h (niżej jakoś nie chce być) .... czyli 5 godzin daje 1kWh w cenie ok. 0,58 PLN ..i tragedii nie ma :)
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
@Kadajo - dziękuję za dobre słowo. Napisałem to wszystko, gdyż mało jest w sieci opinii na temat tego TV. W zasadzie to większość opinii jest u nas na forum ;) Zresztą ogólnie o plazmach jest nie dużo... ale to juz osobny temat ;)

@lm648 - lubię takie mezalianse, na przekór i inaczej, a jeszcze bardziej lubię... miny osób które nie mogą uwierzyć w to co u mnie zobaczą i usłyszą ;)
Powidoki? Wypalenia? Pfff :D Oglądam i będę oglądał jak leci. Powód? Mam w ... :) Za kolejne 3-4 lata, max. 5lat ponownie będziemy mieli znaczący skok jakościowy w technologii tv. Juz wspomniałem jaki skok nastąpił od mojego Sharpa do tego co teraz widzę w LG. Szok i tym większy ze LG kosztuje prawie polowe tego co wtedy wydałem. Lata gdy kupowalo się telewizor na lata minęły. ;)

A tak poważniej ;) to naprawdę to uwazam go za bardzo udany zakup. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gratulacje Wiciu, oby tv sluzyl dlugo i bezawaryjnie. Ja lubie LG, zero problemow dotychczas z ta marka, a z wszystkich produktow tej marki ktore mi sie trafily, jestem zadowolony ;)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Tak czułem że tu zajrzysz ;) i dziękuję również.
A ten LG to moja pierwsza przygoda z tą marką. Przyznaję się, że jakoś kojarzyła mi się ze słabszymi produktami - ale muszę bardzo mocno przeprosić. Bo to co widzę, bardzo mnie zadowala ;) A Twoje dobre słowo o pozytywnych przygodach z tą marką tylko mnie buduje że szybko radość nie minie.
 

Piomakusz

New member
Bo marka LG jakoś utarła się jako "szmelcowna". Z mojego jednak doświadczenia LG jest ok. Mój LCD chula już chyba ponad 5 lat (5-6 h dziennie), plazma rodziców chyba ze trzy latka, u teściów są dwa i też jest ok. Telefony też wybieram LG - chyba już piąty.
Trafiają się też wadliwe egzemplarze, ale żadna marka nie ustrzeże się wpadek. Mój 3-miesięczny PN już miał wymienianą szybę (zacieki brudu od wewnątrz) i szykuje się następna wizyta serwisu bo wraca to samo - gdzieś jest nieszczelny i "zasysa" brud. Ale to nie zmienia faktu, że to jest dobry TV i jestem z niego zadowolony.
A tak z innej beczki to jeszcze trzy naprawy i będę walczył o nowego PN-a. Tylko to ściąganie ze ściany - masakra.
A tak to gratuluję dobrego wyboru, który nie zrujnował budżetu. Oby śmigał do następnego skoku technologicznego i o jeden dzień dłużej.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Jeszcze chwilę poczekasz i będziesz mógł walczyć o nową serię PB ;)
A czemu ściąganie ze ściany masakra, jakiś nietypowy wieszak masz? No chyba że masz na myśli wielkość i masę, czyli dwie osoby potrzebne, to fakt :D
 

Piomakusz

New member
Właśnie w moim wieszaku jest trudny dostęp do 2 śrubek blokady - troszkę trzeba się napocić. Muszę być przy tym bo serwis przyjeżdża w jednoosobowym składzie a w domu zabardzo nie ma kto podnieść.
 

siwybialy

New member
Więc stałem się posiadaczem plazmy z tego tematu. Pierwsze wrażenia (zaraz posypią się gromy )..
Obraz stacji, które nie nadają w HD, dla mnie nie bardzo to wygląda. Obraz z HD znacznie lepiej ale powiem tak, czytając opisy tego tv na forum spodziewałem się lepszej jakości.
Poprzednio miałem Toshibe TL 933 i było dla mnie jakoś tak..... lepiej. Reakcja mojej żony była następująca ,,przynajmniej nie kosztował dużo,,. Od razu zaznaczam, nie bawiłem się jeszcze ustawieniami obrazu. Mam zamiar wziąć gotowe ustawienia z tego tematu.
 

WiTT

New member
Bez reklam
A jaki miałeś rozmiar tej Toshiby? Zapewne mniejszy niż 50". Pamiętaj proszę że wraz ze wzrostem ilości cali rośnie zapotrzebowanie na dobre źródło obrazu.
To tak jak ze sprzętem audio. Im lepszy tym bardziej będzie obnażał i uwydatniał słabą jakość, złe nagrania itp. ale za to wyniesie na wyżyny dobrą jakość.

Ogólnie to prawda co napisałeś. Kanały SD są dobre, kanały HD bardzo dobre (choć zależy od stacji) - mam dekoder po HDMI. A z odtwarzacza BluRay miodzio.
 

Piomakusz

New member
zastosuj ustawienia "teiwaza" (parę stron wstecz). I jak kolega wyżej napisał kabel HDMI. Potem włącz dla pocieszenia National Geographic HD tam jest b.dobry obraz.
 

siwybialy

New member
Ustawienia wprowadzone. Jest znacznie lepiej. Fotkę wrzucę jak będę miał chwile przed robotą.
PS. Jakimi parametrami się bawić żeby obraz był jaśniejszy.
 

lm648

Banned
......(zaraz posypią się gromy )..
Obraz stacji, które nie nadają w HD, dla mnie nie bardzo to wygląda. Obraz z HD znacznie lepiej ale powiem tak, czytając opisy tego tv na forum spodziewałem się lepszej jakości.........

.... a może nie jest to wina TV :) lecz twojej anteny naziemnej lub nadawcy/operatora TV kablowej oraz nadawcy danego programu TV etc. w zależności z czego korzystasz :) ... jeżeli chcesz ocenić obiektywnie jakość obrazu TV podłącz dobre źródło sygnału , najlepiej BR .... wówczas masz miarodajną możliwość oceny :)
.... u siebie mam sygnał z kablówki, część programów w HD i jest dobrze, nawet na kanałach SD .....ale również są takie "egzotyczne" programy TV, że dziwię się jak można taką badziewną jakość nadawać .... czyli jest różnie lecz większość tzw. "minusów" niestety jest po stronie nadawcy .... ze zwykłej anteny czy kablówki nie będziesz miał jakości "filmu demo" z wysokimi parametrami jakościowymi obrazu jak w salonie RTV .... wytrwałości :)
 
Do góry