Plazma LG 42PC1R -już jest - opinie

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Time-Machine---M_mdl.jpg
Model : 42PC1RR
blank.gif

Time Machine
blank.gif

Nowy telewizor plazmowy z funkcją nagrywania na 80GB HDD, matrycą wysokiej rozdzielczości (1024x768) o przekątnej obrazu 42 cale. Dzięki twardemu dyskowi, przerywając z jakiegoś powodu oglądanie np. meczu piłkarskiego, widz może powrócić do momentu, w którym oderwał wzrok od ekranu. Finalnie daje to możliwość obejrzenia całego meczu bez nawet sekundowej straty z widowiska. http://pl.lge.com/prodmodeldetail.d...Id=01&modelCodeDisplay=42PC1RR&model=NOTHING#
Dziś przyjechała. Rozpakowanie trwało kilka minut. I pierwsza niespodzianka . Podstawka będąca częścia integralną znajdowała się
z tyłu telewizora . Aby z niej skorzystać trzeba obrócić ja dwa razy - sprytna rzecz. Ale nie jest obrotowa . Plazma różni sie od poprzednich serii
wygladem i menu.
I tu następna niespodzianka - nie udało znaleźć menu po Polsku. Być może taki sie trafił egzemplarz. Jutro sprawdzimy w instrukcji. Menu jest również inne niż znane dotychczas.
Pilot tradycyjny .
Plazma zużywa prądu na poziomie 300 W. Wyposażona jest w nagywarkę 80 GB - którą uruchamia się na kilka sposobów , również jednym przyciskiem. Pip z dwoma tunerami i oczywiście z wielkimi mozliwosciami
ustawien /płynne powiększanie , przesuwanie , przenikanie/ , wzajemna zamiana programów.
Posiada też zabezpieczenie przed wypalaniem. Kilka godzin pozostawionych na TVP1 - sprawiło pojawienie się powidoku. Uruchomienie funkcji usuwania i powidok zniknął tak szybko jak łupież w reklamie.
Podłączenie przez HDMI do HDTV - wywołało bardzo pozytywne wrażenie,
chciaż widać z bliska linie / jak w starych plazmach Panasonica/
Szczegóły extra , obrazy zbyt przekontrastowane . Trzeba zmniejszyć kontrast i wraca do normy. Aż oczy bolą - to opinia ogladajacych.
Kolory pełne - ale stojące obok plazmy Pioneera i Loewe kreują obraz bradziej naturalny .Czerń też nie jest tak głęboka . Ale najważniejszy problem to brak odcieni szarości. Podobnie jest jakw LCD . Gdy napływają chmury pojawiają się w obrazie na ekranie pojawiają się wyrażnie podzielone kolory- brak płynności przejść kolorów.
Przełączenie na komponent - obraz extra , ale HDMi znów pokazał klasę.
PAL - tu również daje sobie radę dobrze radą . Ale i tu brak jest płynności .Obraz jest mniej wyraźny niż na plazmach konkurencji.
W klasie cenowej - licząc mozliwości i wbudowany twardy dysk / 9499 zł/
wypada dobrze.
Ale licząc jakość obrazu nie zmieniła swojej pozycji plasując się za swymi odwiecznymi rywalami. Biorąc jednak pod uwagę część reklamy telewizyjnej - do "tych" rzeczy będzie dobrą opcja wyboru.
pozdrawiam
 

martinos

New member
Ciekawe czy jest tam możliwość odkręcenia tych głośników bo śmiesznie wyglądają jakby były przyklejone pozatym mi one byłyby w zupełności nie potrzebne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
to integralna całość
ale w rzeczywistości wygląda duzo lepiej. Powiem więcej ,że ta plazma wygląda lepiej niż jej poprzedniczka.
 

martinos

New member
kiki gdybyś kiedyś miał możliwość zrobienia fotek tego TV lub znalazł gdzieś w internecie to byłoby super bo jest naprawdę mnóstwo osób, które pytały o to. Naprawdę robi duże wrażenie jeśli chodzi o jego funkcje z timeshiftem.
 

GIMI

New member
Witam

Wbudowany dysk do TV to świetna sprawa.

Szkoda tylko ze do tej pory oferowało taką funkcję tylko Loewe. W przypadku tej firmy w prawie każdym modelu TV LCD/PDP można mieć za dopłatą dysk twardy z funkcją TimeDhifting, Replay i jeszcze kilku innych (znaczniki, prosta edycja materiału filmowego itd. itp.).

Jeśli ktoś poszukuje czegoś mniejszego niż 42 cale z dyskiem twardym to polecam Xelosa A32 DR+. Jak jeszcze wbudować satelite to juz pełny odlot i nagrywanie w jednym.

Pozdrawiam

GIMI
 

harvi

New member
GIMI napisał:
Szkoda tylko ze do tej pory oferowało taką funkcję tylko Loewe. W przypadku tej firmy w prawie każdym modelu TV LCD/PDP można mieć za dopłatą dysk twardy z funkcją TimeDhifting, Replay i jeszcze kilku innych (znaczniki, prosta edycja materiału filmowego itd. itp.).

A Concept też może mieć dysk? Bo ani na www.dsv.com.pl ani na e-panasonic.pl nic o tym nie ma... Ciekawe ile to kosztuje?
Hmm, a jakby się jeszcze dało podłączyć dysk pod USB to byłoby w ogóle super ;)
 

martinos

New member
takich fotek to jest pełno na allegro i wogóle w sklepach internetowych a mi chodziło o prywatne fotki robione nie tylko z przodu ale i z tyłu tv i z boku aby przyjrzeć się czy ten dolny głośnik jest pod kątem i czy można go regulować ale jak widać nikt się takimi jeszcze nie pochwalił.
 

GIMI

New member
Witam

Harvi - Loewe Concept nie ma z wbudowanym dyskiem.

Oznaczenie dysku twardego w Loewe to "DR+". Dostepne jest tylko w Xelosach od 32 do 42 i w wyższych modelach typu Individual i Spheros.

Jest jeszcze w CRT Nemos 32 DR+. To jest zajefajny telewizorek ale ja juz kupilem wiec nie zmienie teraz :(

GIMI
 

martinos

New member
A oto i najniższa cena jaką udało mi się znaleźć tego LG 42PC1RR
7381,92 (to jest cena brutto sprawdziłem w regulaminie).
http://www.agdhurt.pl/lg/telewizory_plazmowe/42pc1rr_z_funkcja_nagrywania_na_80gb_hdd,4899.php

(Cena jest nie tylko dla firm ale dla zwykłej osoby fizycznej tak przynajmniej piszą w regulaminie.
"Stroną dokonującą zakupów w Sklepie Internetowym Woltel jest pełnoletnia osoba fizyczna lub firma, zwaną dalej Nabywcą.")

Myślę, że ta cena bardzo zainteresuje wszystkich bo np. na allegro cena tego TV stoi powyżej 8800.
 
Ostatnia edycja:

pozi

New member
Wiatm

Potwierdzam, rozmawialem z kims z tego sklepu dzisiaj i mowli ze sprzet na zamówienie ( realizacja 7 dni roboczych ), sprzet z polska gwarancja.

Za tą cene rewelacja!!!! ( co prawda do tej oferty podchodze sceptycznie:) )

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
telewizory są dostępne od ręki ale w cenie rynkowej.
W magazynach LG rownież .
Niektóre firmy wystawiają ceny jak w supermarketach , zwraca to uwagę na sklep który próbuje namówić klienta na inny sprzęt. Jak my nie będziemy posiadać sprzętu to ceny mozna wystawiać po 5000 zł.
Obecnie cena jest poniżej 8800 zł brutto,
Wydajemi sie jedynie ,że cena 7300 - to poprostu cena netto.
Ale wybór zawsze należy do kupujacego.
pozdrawiam
 

martinos

New member
Pisałem już o tym, że na tej stronie jak byk piszą, że cena to cena brutto!!!
http://www.agdhurt.pl/lg/telewizory_plazmowe/42pc1rr_z_funkcja_nagrywania_na_80gb_hdd,4899.php

Mają to w regulaminie!!!
"§ 2. Przedmioty transakcji

2. Ceny wszystkich produktów znajdujących się w ofercie Sklepu wyrażone są w złotych polskich i zawierają podatek VAT (ceny brutto).
3. Wszystkie produkty znajdujące się w ofercie Sklepu są fabrycznie nowe, posiadają wymagane atesty i są objęte pełną gwarancją producenta."
 

pozi

New member
7380 zł - cena brutto ( Taką cene podał mi pracownik, z którym rozmawiałem)


Pozdrawiam
 

martinos

New member
zwracam honor kikiemu. Pytałem dzisiaj pracownika tegoż sklepu internetowego przez gg i podał, że tamta cena 7381,92 to była cena netto. W tej chwili już poprawił na cenę brutto czyli 8736.00. To i tak niżej niż na allegro więc jest bardzo atrakcyjna.
 

pozi

New member
No i Czar prysł :))))


Moze ktoś juz porównywał ten model do PV60 ? ( Chodzi mi o obraz a nie wyposażenie )
 
Ostatnia edycja:

PAZ

New member
Jak komuś twardy nie potrzebny to polecam cenę na LG 42 PX5R 7299 zł. Zobaczyć można tutaj .Wydaje mi się bardzo atrakcyjna.
 

gad7

New member
Fajny sprzęcik ale no właśnie to małe ale kiedyś już to było ktoś ożenił crt z magnetowidem i jakoś nie poszło. Druga sprawa nagramy program na twardy dysk i co dalej jak na płytkę to trzeba mieć inne urządzenie. Ale pomysł fajny i ciekawe jak to gra no i możliwość uaktualnienia oprogramowania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
też nie znam takiej ceny na 42 PX 5 - znów ktoś przełożył cenę.
Nagrywarki w telewizorach od dawna stosuje firma Loewe - znajdując sobie na rynku odpowiednie miejsce.
Wygoda - zdecydowanie tak.
Czy oplacalne? -Tu kazdy musi sobie odpowiedzieć sam .

Porównywałem LG i Panasonica -obydwa modele.
Moja ocena jest po stronie Panasonica. Jest mniej wodotrysków ale czystość , wyrazistość u Panasonica jest większa. Bardziej uwydatniony jest drugi plan. Prawdopodobnie LG znajdzie na to lekarstwo ale w wyższej klasie cenowej.
 

gufi

New member
"Porównywałem LG i Panasonica -obydwa modele.
Moja ocena jest po stronie Panasonica. Jest mniej wodotrysków ale czystość , wyrazistość u Panasonica jest większa. Bardziej uwydatniony jest drugi plan".

Dzięki Kiki za te słowa. Miesiąc temu kupiłem Panasonica 42Pv60 i jak teraz zobaczyłem tego Lg za ~7400 to znalazłem się "w stanie przedzawałowym".:) Na szczęście po tym co tu przeczytałem powoli wracam do normy.
 
Do góry