lg 42 pj 550

vortexx

Member
Witam wszystkich.
Czy jest ktoś może posiadaczem nowej plazmy Lg 42 pj 550? (niestety nie mogę wkleić linku do strony Lg)
Jest ona w sprzedarzy od kilku dni i zastanawia mnie jak ona wypada na tle modelu PQ 6000,oraz nowości u konkurencji-Panas.Może ktoś się podzieli swoimi spostrzeżeniami i swoją wiedzą.
vortexx.
 

vortexx

Member
Ludziska czy nikt nie widział tego tv i czy nikt nie ma nic do powiedzenia czy nikogo nie interesują nowe plazmy LG?
Przecież to dział poświęcony plazmie LG-myślałem że czegoś się tutaj dowiem a tu wielkie NIC.
vortexx
 

Lasica

New member
Ludziska czy nikt nie widział tego tv i czy nikt nie ma nic do powiedzenia czy nikogo nie interesują nowe plazmy LG?
Przecież to dział poświęcony plazmie LG-myślałem że czegoś się tutaj dowiem a tu wielkie NIC.
vortexx

Po co ta agresja. To świeży produkt, nie wiadomo za wiele o tym modelu jeszcze, nikt go pewnie jeszcze nie kupił.

Szczerze Ci powiem na podstawie plazmy LG którą mam, wynijków recenzji - daruj sobie plazmę LG.

Zerknij na test najnowszej plazmy full HD LG -> http://www.avforums.com/reviews/LG-50PK990-Plasma-HDTV-Review.html

Ma wszystkie wady poprzedników - słaby jak na plazmę czarny, powidoki, oraz błyszczącą odbijającą wszystko szybę. Na 99% wady te będą powielone w Twoim modelu.
 
Ostatnia edycja:

vortexx

Member
To nie agresja tylko frustracja na brak jakiejkolwiek odpowiedzi.
Co do nowego modelu to mam nadzieję że Lg poprawił to co kulało w poprzednikach dla tego pytam.
 

Lasica

New member
To nie agresja tylko frustracja na brak jakiejkolwiek odpowiedzi.
Co do nowego modelu to mam nadzieję że Lg poprawił to co kulało w poprzednikach dla tego pytam.

Z tego co czytałem do tej pory LG nic nie poprawiło. Z ważnych parametrów poprawiła się chyba tylko czerń, ale i tego bym nie był pewien, bo w jednym teście była chwalona, a w tym co dałem wyżej już nie.

Warto się jeszcze wstrzymać z zakupem bo póki co mało wiadomo, a cena jest zaporowa.
 

vortexx

Member
Dzięki za info.
Pozostaje Panas x10 lub 20-biorę też pod uwagę Toshiba 42 zv635 dg.Co lepiej do analogowej kablówki UPC?
vortexx.
 

Lasica

New member
Dzięki za info.
Pozostaje Panas x10 lub 20-biorę też pod uwagę Toshiba 42 zv635 dg.Co lepiej do analogowej kablówki UPC?
vortexx.

Nie znam tej Toshiby. Do analogu zdecydowanie lepsza będzie plazma moim zdaniem. Panas x10 czy też x20 widziałem i wg mnie gra bardzo ładnie.

Sam musisz ocenić, idź do jakiegoś marketu bądź zamów test u Kikiego i wybieraj pod siebie. :eek:k:
 

vortexx

Member
Tą Toshibę testował KIKI i wg niego i forumowiczów bardzo dobrze sobie radzi ze sygnałem analogowym.Więc mam dylemat.Wcześniej byłem zdecydowany na X10 ale trochę mnie niepokoją opinie typu utrata czerni i inne różne tego typu sprawy.Nie wiem czy to prawda czy ludziska przesadzają.
vortexx
 

Xisiek

New member
Tą Toshibę testował KIKI i wg niego i forumowiczów bardzo dobrze sobie radzi ze sygnałem analogowym.Więc mam dylemat.Wcześniej byłem zdecydowany na X10 ale trochę mnie niepokoją opinie typu utrata czerni i inne różne tego typu sprawy.Nie wiem czy to prawda czy ludziska przesadzają.
vortexx

Utrata czerni to fakt, chyba ze Panasonic upadl na glowe i odnosi sie oficjalnie do plotek.
LCD z natury rzeczy - sposobu generowania obrazu, ma wieksze trudnosci w radzeniu sobie z gorszej jakosci sygnalem - nie chodzi tu czy podany jest on analogowo czy cyfrowo - tylko co jest zrodlem.
Udaj sie do sklepy, zamow prezentacje, porownaj - nie kupuj zadnego tv bazujac na opiniach z internetu - mozna sie dosc mocno zawiesc w domu ... :grin:
 

Xisiek

New member
Witam wszystkich.
Czy jest ktoś może posiadaczem nowej plazmy Lg 42 pj 550?(...) zastanawia mnie jak ona wypada na tle modelu PQ 6000,oraz nowości u konkurencji.
vortexx.

Ciezko orzec jak wypada, bo testow poki co brak, niemniej z tego co widac po specyfikacji jest to niemal to samo co LG PJ350 a ten w 42 calach w EURO kosztuje 1650!! Tak wiec sadzac po cenie jest to model odstajacy od Panasonica i byc moze od Samsunga, pytanie jest tylko jak dalece odstajacy.
 

vortexx

Member
Postawię jednak na Panasonic 42g20,którego widziałem na sygnale hd jak i na zwykłej antenie dachowej i radzi sobie dobrze ze słabym sygnałem a z sygnałem hd bardzo dobrze.Pozdrawiam vortexx
 

newcomer

New member
Ciezko orzec jak wypada, bo testow poki co brak, niemniej z tego co widac po specyfikacji jest to niemal to samo co LG PJ350 a ten w 42 calach w EURO kosztuje 1650!! Tak wiec sadzac po cenie jest to model odstajacy od Panasonica i byc moze od Samsunga, pytanie jest tylko jak dalece odstajacy.

Oj nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz.Przez takie opinie jak twoje(nie sprawdzone)Lg musi się bronić poprzez obniżanie cen na swoje produkty, które de factosą o "niebo" lepsze niż marketingowa propaganda produktów Panasonica.





Postawię jednak na Panasonic 42g20,którego widziałem na sygnale hd jak i na zwykłej antenie dachowej i radzi sobie dobrze ze słabym sygnałem a z sygnałem hd bardzo dobrze.Pozdrawiam vortexx



Vortexx Jakoś kiepsko przeszukujesz forum . przed zakupem proponuję przeczytać ten wątek:



icon_mrgreen.gif
icon_twisted.gif
icon_evil.gif
icon_cry.gif
icon_redface.gif
icon_razz.gif
icon_mad.gif
icon_rolleyes.gif
icon_wink.gif
icon_neutral.gif
icon_arrow.gif
icon_idea.gif
icon_question.gif
icon_exclaim.gif
icon_sad.gif

 

vortexx

Member
Dzięki newcomer.Jakoś przeoczyłem ten temat.
Teraz to mi namieszałeś bo Lg zawsze lepiej wyglądało lecz obawiałem się o jakość obrazu i o powidoki o za które wszyscy objeżdzają LG.
Przeskakuję do tamtego tematu i czekam na więcej wrażeń i opinii na temat plusów jak i minusów tego tv(pj 550).Pozdro.vortexx
 

Xisiek

New member
Oj nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz.Przez takie opinie jak twoje(nie sprawdzone)Lg musi się bronić poprzez obniżanie cen na swoje produkty, które de factosą o "niebo" lepsze niż marketingowa propaganda produktów Panasonica.

Oj nawet nie wiesz, jak bardzo sie mylisz piszac jw.
Nie wprowadzaj niezorientowanych w blad i uwazniej czytaj posty innych forumowiczow. To raz a dwa nie pisz , ze produkty LG sa o "niebo" lepsze od Panasonic - bo to zwyczajnie nie jest prawda.

LG jest przede wszystkim zdecydowanie tansze od Panasonica a jakoscia obaj producenci naprawde moga smialo konkurowac, zwlaszcza w kontekscie cen LG to jest fakt.

PS> Bylbym bardzo rad gdyby posty/opinie takie jak moje mogly miec taka sile sprawcza, ze firm X musiala bys obnizac na ich skutek ceny swych produktow :D
 

Piasek80

New member
Sam mam właśnie podobny dylemat (tylko jak poruszam sie w 42")
Czy PJ350 czy też PJ550
Bo z tego co wyczytałem w innych wątkach tego forum odtwarzanie filmów przez 550-tkę jest dość problematyczne (konieczność konwertowania plików tekstowych, następnie ich synchronizacja z plikiem filmowym bo się napisy przesuwają) i takie tam...
Zastanawiam się czy nie prościej i taniej będzie jednak wybrać mod. 350 i dokupić do niego jakiegoś player`a (np Arivę itp) za 100 parędziesiąt złotych i raz że zaoszczędzimy na samym TV a dwa że nie władujemy się w problematyczne odtwarzanie filmów
Tylko teraz znowu czytam że "550 ma lepszy obraz" od 350-tki...
Czy ktoś jeszcze podziela tą opinie ?
 

don111

Banned
miałem podobny dylemat (tv dla siostry) i uznałem, że za różnicę w cenie lepiej kupić osobny player, przeczyta wszystko i ustawisz sobie opcje odtwarzania tak jak chcesz... nawet jakby wyszło trochę drożej z osobnym playerem to i tak się opłaca
co do różnic między pj350 a pj550 to nie wierzę, że są jakiekolwiek w obrazie, ewentualne różnica w stojących obok tv to zapewne kwestia ciut innych ustawień (może ktoś się np jednym z nich już bawił) bo wg danych technicznych są identyczne
 

bigxlx

New member
miałem podobny dylemat (tv dla siostry) i uznałem, że za różnicę w cenie lepiej kupić osobny player, przeczyta wszystko i ustawisz sobie opcje odtwarzania tak jak chcesz... nawet jakby wyszło trochę drożej z osobnym playerem to i tak się opłaca
co do różnic między pj350 a pj550 to nie wierzę, że są jakiekolwiek w obrazie, ewentualne różnica w stojących obok tv to zapewne kwestia ciut innych ustawień (może ktoś się np jednym z nich już bawił) bo wg danych technicznych są identyczne


Dobrze prawi kolega, :popcorn:
 

Piasek80

New member
U mnie pojawiła się jeszcze jedna opcja:
Philips 37PFL5404H i teraz dopiero mam dylemat...

Na marginesie:
Jeżeli można mówić w ogóle o różnicach między poszczególnymi TV oraz technologiami wykonania to w takim razie ja się chyba na tym nie znam. Wracam właśnie ze sklepu nie dla idiotów.
Podpięte 3 szt (te same kable - sprawdziłem) i ten sam obraz reklamowy (mix trajlerów filmowych) z blue ray`a wyświetlany
Sztuki to:
Philips 42 PFL 5404H/12 (LCD)
Panasonic P42X20E (plazma)
Samsung PS42C450 (plazma)
Pierwszy Full HD, 2 pozostałe HD Ready.
Gapiłem się na nie dobre 20 min, pod różnymi kątami, oglądając te same sekwencje, porównując te same detale (ostrość kolorów, dokładność odwzorowań, jakieś smużenia - zero, głębia czerni) i wiecie co ? Za cholerę nie szło odróżnić jednego od drugiego. Po prostu jakby ta sama matryca była zastosowana we wszystkich 3 modelach. Po prostu każdy z tych TV można wysterować identycznie - stąd pewnie brak jakichkolwiek różnic.
Jedyna różnica to cena:
Philips 2700
Panasonic 2400
Samsung 2000
Dlatego temat: "ten lepszy od tamtego" jest chyba kwestią nierozwiązalną bo gdyby ustawił nawet i 10 różnych TV, nawet wykonanych w różnych technologiach a więc LCD, plazma i LED, to przy tym samym sygnale i sporemu zaparciu regulacyjnemu uda nam się na każdym uzyskać identyczny obraz.
 
Do góry