Lg 42lg7000 !!

rudy

New member
Official LG 32/37/42/47/52 LG7000 Thread
I couldn't find a thread about this TV yet so i made one after seeing the first review at TrustedReviews

Specifications

Screen size: 32", 37", 42", 47", 52"

Picture
• Resolution: 1920 x 1080
• Peak Brightness: 500cd/m2
• Contrast Ratio: 50,000:1
• XD Engine
• TruMotion 100Hz
• Intelligent Sensor

Sound
• Output: 10W + 10W
• SRS TruSurround XT
• 2 Way 4 Speakers
• Clear Voice
• Invisible Speakers

Convenience
• Simplink
• Swivel Stand
• AV Mode (Game, Sport, Movie)
• CU:V Improved User Interface

Connectivity
• 4 HDMI (1.3 Deep Colour), 2 SCART (1Full)
• USB 2.0 (JPEG / MP3 Playback)
• Component(Y,Pb,Pr) + Audio
• RS-232C, AV In
• Digital Audio Out (Optical)
• PC Input
• Composite

More information
http://uk.lge.com/products/model/det...32lg7000.jhtml
http://uk.lge.com/products/model/det...37lg7000.jhtml
http://uk.lge.com/products/model/det...42lg7000.jhtml
http://uk.lge.com/products/model/det...47lg7000.jhtml
http://uk.lge.com/products/model/det...52lg7000.jhtml

Pictures
8603lg7000bh0.jpg

8603lg7004an9.jpg

8603lg7006lp8.jpg

860352lg71backvk6.jpg

8603lg7009jk7.jpg

8603lg7011jn0.jpg
 

netkret

New member
Witam
Wyglada fajnie (no i nie ma dziury) bluetooth tez sie przyda np do sluchawek bezprzewodowych :)
Ciekawe jaka bedzie cena
 

tim_26

New member
LG 37LG7000 Full HD 100Hz

Parametry tego tv są naprawdę solidne;). Jednakże ocena live jest tutaj niezbędna bo cyferki cyferkami to jednak ludzkie oko to podstawa:cool:. W związku z tym jeżeli ktoś już posiada ten model bardzo proszę o obiektywne opinie.:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem tak , w tej klasie cenowej widziałem lepsze .
Ich obecność na targach w Berlinie pokazywała wady i zalety.
 

tim_26

New member
Jeśli można coś więcej o zaletach i wadach tej serii, albo chociaż proszę o jakieś linki. Nie wiem czy kupić Sony KDL 32W4000 czy też może zastanowić się nad LG 37LG7000. Dlatego proszę o więcej info.na temat tego modelu.:roll:
 

żona

Banned
kiki napisał:
Powiem tak , w tej klasie cenowej widziałem lepsze .
Ich obecność na targach w Berlinie pokazywała wady i zalety.
Witaj,ponieważ takie stwierdzenie jest gołosłowne, podaj jakiś konkretny model na poparcie swojego stwierdzenia.Jeśli możesz,proszę też o podzielenie się na forum zaobserwowanymi wadami i zaletami tego modelu,pomoże to zainteresowanym laikom -takim jak ja w wyborze TV.Pozdrawiam.
 

sikora

New member
widziałem w jednym ze sklepów internetowych LG 32LG7000 w cenie 2300zl czyli jest tańszy o 250 zl od sony 32V4500. z tego co widze lg ma 100hz jest full hd. o ile na tym drugim mi nie zalezy bo i tak z tego nie skozystam to 100hz by sie przydalo bo ogladam duzo sportu. czy ktoś moglby porownac te dwa telewizory. w sobote chyba podjade do tego sklepu bo akurat mam niedaleko ale jeszcze który z nich wybiore.
 

Morfeusz42

New member
Jeśli mogę swoje dwa grosze to 32LG7000 nie ma niestety 100Hz, dopiero model 37". Faktem jest, że jest to już telewizor FullHD i to co może dla niektórych ważne LG korzysta w tym telewizorze z matrycy Sharpa - ale dla mnie to nie jest zaleta. Jednak w porównaniu do Sony'ego 32V4500 jest to ciekawsza propozycja i nie mam co do tego wątpliowości. Co do "obiektywnych" sądów Kikiego na temat produktów LG to należy jego komentarze przyjmować jako normę.
 

z3

New member
Bez reklam
Tak sie sklada ze tez widzialem ten model i uwazam ze sa slabe.



Rozumiem ze wg Pana Morfeusz42 tylko niektorzy moga wypowiadac swoje zdanie, bo jak cos to jest "obiektywnie", to ja Ci powiem subiektywnie, ze nie spotkalem sie z tv lg, ktory prezentowal by bardzo dobra jakasc obrazu, samsung za podobna kase jest o niebo lepszy.

Przejaskrawienia, wpadanie w rozne odcienie kolorow calej palety barw etc. Jak na razie ta firma nie produkuje dobrych TV, co w cale nie moze sie zmienic czego im zycze, poniewaz im wieksza konkurencja, tym lepiej dla nas.
 

Morfeusz42

New member
Gratuluję "mądrej" wypowiedzi. Pokaż mi gdzie napisałem, że komu kolwiek odbieram prawo do własnego zdania. Jeśli natomiast pijesz do mojej oceny wypowiedzi Kikiego to napisałem nie bezpodstawnie, że jego komentarze są normą gdyż nigdy nie napisał nic konkretnego - nawet wtedy, kiedy zaklinał się że zrobił test (testy) takiego czy innego produktu LG nie opublikował tych testów. Na szczęście to forum nie jest wykładnią wiedzy i jedynym opiniotwórczym miejscem dla ocen telewizorów tej czy innej marki. Co do samej subiektywnej oceny jakości obrazu to cieszy mnie, że widzisz na telewizorach Samsunga znacznie lepszy obraz... To jest właśnie obiektywizm przez pryzmat subiektywnych ocen. Jednemu podoba się krowa a drugiemu koń - nie jesteśmy tacy sami i to też warto brać pod uwagę!!!
 

żona

Banned
Morfeusz42 napisał:
Jeśli mogę swoje dwa grosze to 32LG7000 nie ma niestety 100Hz, dopiero model 37". Faktem jest, że jest to już telewizor FullHD i to co może dla niektórych ważne LG korzysta w tym telewizorze z matrycy Sharpa - ale dla mnie to nie jest zaleta. Jednak w porównaniu do Sony'ego 32V4500 jest to ciekawsza propozycja i nie mam co do tego wątpliowości. Co do "obiektywnych" sądów Kikiego na temat produktów LG to należy jego komentarze przyjmować jako normę.
W pierwszym poście,w danych LG dotyczących modelu 32" jest 100Hz:confused:,podaj odnośnik,lub temat gdzie pisze,że nie jest to 100Hz i matryce Sharp,przecież mają swoje nie gorsze od innych(czytaj Sharp,Samsung).Na stronie LG Polska porównanie modeli 32" i 37"wskazuje,że różnią się tylko wielkością.
 
Ostatnia edycja:

Morfeusz42

New member
Otóż niestety nie jest tak do końca jak piszesz - wystarczy uważnie przeczytać specyfikację aby zauważyć że 32"LG7000 nie ma 100Hz. Na stronie LG faktycznie w opisie właściwości serii 7000 istnieje informacja ale jest to opis ogólny - szczegóły są nieco inne. Na dokładkę mogę powiedzieć, że widziałem ten TV na żywo i nie ma on nigdzie w menu opcji 100Hz. Co do matrycy to rozmowy o zakupie matryc w rozmiarze 32" i 52" LG z Sharpem prowadził już na jesieni zeszłego roku... w tym roku ok. kwietnia transakcję obie firmy sfinalizowały. Co do matryc LG - jak na razie 32" FullHD nie jest przez tą firmę produkowane, tak samo jak możliwość zakupu np.: od Samsunga blokuje prawo koreańskie - rząd Korei Południowej pilnie stoi na straży przestrzegania przepisów antymonopolowych. Jest szansa, że to się zmieni bo za zgodą władz koreańskich LG podpisało z Samsungiem list intencyjny o możliwości podjęcia współpracy jednak jak na razie dalsze szczegóły objęte są tajemnicą handlową. To tyle ode mnie w tej kwestii - pozdrawiam!!!
 

Zwolek

New member
42lg7000

tim_26 napisał:
Parametry tego tv są naprawdę solidne;). Jednakże ocena live jest tutaj niezbędna bo cyferki cyferkami to jednak ludzkie oko to podstawa:cool:. W związku z tym jeżeli ktoś już posiada ten model bardzo proszę o obiektywne opinie.:)
Podnoszę temat. Czy są już jakieś obiektywne opinie? Waham się pomiędzy tym telewizorkiem (42LG7000) a Philipsem 42PFL7403. Parametry podobne, cena również. Nie biorę innych marek pod uwagę, więc proszę nie pisać, że lepszy będzie Sharp, Panasonic lub Samsung. Ma być LG lub Philips.

Główne parametry oglądania to: odległość 4,5metra, sygnał Cyfra+ (również HD), dużo okien z każdej strony ale wszystkie mają zewnętrzne żaluzje. Oglądają głównie 2-4 osoby raczej w godzinach wieczornych (filmy, sport i bajki). Dźwięk nie jest najważniejszy (całość podpięta pod dobre kino domowe). Telewizor będzie wisiał na ścianie.

Proszę o konkretne opinie i sugestie. Z góry dziękuję.
 

Marcysia

New member
Lg

Nie mam żadnych złych doświadczeń z LG, obraz jest dobry i bardzo podoba mi sie jakość dzwieku. Kwestia czego sie oczekuje od tv - ja jestem zadowolona z parametrów i możliwości mojego tv.
 

donald7000

New member
Ja również myślę o takim TV, ale chyba zrezygnuje z z 42 bo z tego co czytam to do odległości 2,70-3 metry to 42 cale bedzie chyba zbyt duzy. Sygnał będę miał z kablowego tunera cyfrowego, ale nie HD tylko SD.
 

kosmi

New member
donald7000 napisał:
Ja również myślę o takim TV, ale chyba zrezygnuje z z 42 bo z tego co czytam to do odległości 2,70-3 metry to 42 cale bedzie chyba zbyt duzy. Sygnał będę miał z kablowego tunera cyfrowego, ale nie HD tylko SD.

Mam ten model tylko wersje 37". Powodem byl brak miejsca na wstawienie 42". Jezeli tylko Ci sie zmiesci to weź wiekszy bo tuner satelitarny czy operatora satelity mozna latwiej zmienic niz TV.
 

marzec

New member

Kupiłem 42LG7000. Na początek małe wyjaśnienie: zanim zdecydowałem się na zakup LCD byłem zwolennikiem zakupu plazmy ale mimo wszystko z pewnymi obawami zdecydowałem się na zakup lcd (słoneczy pokój, wygoda użytkowania, tz. nie muszę dbać co i jak długo oglądam żeby nie zostały ślady na ekranie, mniejsze zużycie prądu, w tym przypadku o jakieś 180 w od Panasonica 42PY80) Moja opinia o 42LG7000:
Wygląd: Błyszcząca obudowa ekranu, (mi się podoba )i czerwona ramka do okoła obudowy sprawiają ,że TV wygląda bardzo dobrze.
Obraz: Z cyfry i N obraz HD jest znakomity kanały zwykłe są bardzo dobre lub dobre zależy od nadawcy. Sygnał z analogowej TV kablowej jak dla mnie jest do przyjęcia ( najbardziej mnie zaskoczyła właśnie kablówka,że np. mecz -piłka nożna na Polsacie sport można spokojnie oglądać [odległość około 3,6m ] myślałem ,że będzie zdecydowanie gorzej.
Dzwięk: Jak już pisałem wcześniej barzdzo dobry (oczywiście nie jest to kino ale jak na telewizory LCD to można powiedzieć,że jast znakomity).
DVD: Man kilkuletnie dvd samsunga podłączone po euro bardzo dobrze barzdo dobry obraz , jeszcze raz powiem,że jestem zaskoczony(kiedyś w sklepie sprzedawca na moją prośbę podłączył po euro dvd do Toshiby [nie pamiętam symbolu] ale jakość była słaba myślałem ,że po zwykłym euro bedzie podobnie ale jest inaczej!!!!
Ogólnie:Telewizor ma bardzo dużo możliwości ustawień obrazu, narazie z tego nie korzystałem nie widzę takiej potrzeby. Oglądam zazwyczj obraz w trybie standardowym(użytkownika) ze zmniejszonym podświetleniem natomiast filmy oglądam w trybie kinowym. Funkcje TruMotion 100 Hz mam ustawioną w pozycji- niska, niezauważyłem żadnego smużenia podczas oglądania sportu.Jeżeli chodzi o kolory to mi się bardzo odpowiadają, kolory twarzy są bardzo naturalne (nie są przejaskrawione) czerwień i zieleń są wsam raz. Czarny po zmniejszeniu podświetlenia jak dlamnie jest OK. (w sklepach w na ustawieniu "żywy" ta czerń nie wygląda dobrze ale w warunkach domowych pozmniejszeniu podświetlenia jest dobra. Dlaczego wybrałem LG? Bo uważam, że nie jest gorszy np.od Sharp42XL2 czy Samsunga 46cali A656 ( porównywałęm w sklepie Sarpa z LG nie widziałem istotnych różnic poza ceną) jeżeli nawet to różnica między tymi telewizorami nie jest warta 1300 zł Ja jestem zadowolony z zakupu, wszystkie moje uwagi na ten temat to moje subiektywne odczucia po kilkudniowym oglądaniu TV, dlatego jeżeli ktoś uważa,że LG7000 to zły wybór, jego sprawa ale tak czy inaczej warto się zainteresować i podyskutować.
user_online.gif
 
Do góry