LG 42PT81 PT81, wszystko o serii 81

okko19

New member
pytanie brzmi...Czy plazma 42 PT 81 ma możliwość zmienienia szarych pasów po bokach ekranu przy ustawionym formacie obrazu 4:3.wiem że przy starszych modelach LG przy LCD modele LZ55, LX1, LX2 i LP1 było to możliwe w menu serwisowym w opcji panel control natomiast w tej plazmie (42 PT 81 ) menu serwisowe jest nieco nowsze i nie moge znaleść opcji zmiany kolorów pasów po bokach i u gory ekranu(przy włączonym podglądzie) i u spodu telewizora.Potrzebuje pomocy serwisanta :grin::grin::grin: albo kogoś kto sie zna na nowym menu S/W version 3.13
 

adaha

New member
Źródła nagrywania

Niestetyu nie pomogę Tobie w tym zagadnieniu
Jesli to mozliwe prosze o pomoc w zakresie:
Z jakich żródeł nagrywa ten telewizork. Czy nagrywa z hdmi?
 

dr Marian

New member
adaha napisał:
Niestetyu nie pomogę Tobie w tym zagadnieniu
Jesli to mozliwe prosze o pomoc w zakresie:
Z jakich żródeł nagrywa ten telewizork. Czy nagrywa z hdmi?
Nie nagrywa przez HDMI.
Tylko i wyłącznie poprzez źródła "niskiej rozdzielczości" (kompozyt, SCART, S-video).
Pozdrawiam
 

chudy.bartek

New member
LG 42PT81 + RGB + Intel 945GM

Niestety połączenie tego telewizorka z moim laptopem (grafika 945GM) nie chce mi działać. Sprawdzałem telewizorek ze stacjonarnym komputerem - wszystko OK. Sprawdzałem laptopa na Grundigu Cinaro 32'' LCD i też wszystko OK, używałem za każdym razem odpowiednich nastawów rozdzielczości i odświeżania oraz tego samego przewodu.

Może ktoś ma jakieś pomysły??
Ja sobie nie radze.
 

chudy.bartek

New member
Jeżeli chodzi o sterowniki i całe środowisko (Windows) wykluczam sprawe, gdyż korzystając z tego wyjścia na TV ukazuje się już BIOS. W tym przypadku oczywiście jest PUSTO. Pozatym podkreślam, komputerek bez problemu spisuję ze wszystkim innym z czym go testowałem zresztą jak i telewizorek.
 

iwa_cool

New member
Lg42/50pt81-zb

Kupiłam plasme 4 dni temu i nagle same zaczęły zmieniac sie kanały.nie reagują na pilota.trzeba wyłączac z sieci plasme innaczej jej sie wtedy nie da.miał ktoś taki problem???kurde nowy tv.załamka :(
 

adzi

New member
LG 42PT81 50 PT81, wszystko o serii 81

Witam,

jak już się zdecydowałem na zakup tej plazmy to teraz mam problem z zakupem.
Większość sklepów internetowych polecanych przez "ceneo, nokaut it" nie ma ich na stanie, co więcej nie ma tych plazm również u dystrybutorów, i co NAJWAŻNIEJSZE - nie wiadomo kiedy LG je do dystrybutorów przyśle.... :(

Czy któś może poratować, wierzę w potęgę Internetu, może coś przeoczyłem, jakiś sklepik w Psiej Wólce?

Będę wdzięczny za pomoc.

Dzięki.

Adrian
 

okko19

New member
42PT81 pozostają Loga programów

Witam spotkałem sie z opinią że TV Plazma LG 42PT81 pozostawia przez moment loga programów.rzez dłuższy czas oglądając np.TVN i nagle zmieniając program np. na TVP1 przez moment pozostaje LOGO TVN które smuży.Czy ktoś sie z tym spotkał czy jest to normalne i czy w każdej plzmie z serii PT81 sie tak dzieje??
 

przem1978

New member
kiki napisał:
tanie modele - musisz pamiętać o docieraniu plazmy.

u mnie logo widac przez chwile, ale nie przeszkadza mi to, bo tylko na czarnym obrazie to widac, nie mniej kolego podpowiedz mi na czym dokładnie polega docieranie plazmy... ?

dzieki
 

motobartcompany

New member
tanie modele - musisz pamiętać o docieraniu plazmy.

Ja bym powiedział, że nie tanie -a po prostu taka technologia.

Dotyczy to też plazm za kilka krotnie wieksze pieniądze.
Wystarczy przeczytać temat o Pionier Kuro, że na tej plaźmie też pojawiają się powidoki.

na TVP1 przez moment pozostaje LOGO TVN które smuży

Ja może logo smużyć jeżeli jest nieruchome?
 
Do góry