Nowe plazmy LG 42PC51

miro.t

New member
Moja równie dobrze się sprawuje, ma dużo mniejszy przebieg, jednak również we wrzesniu kończy mi się gwarancja i zastanawiam się nad czymś nowym. Macie jakies typy na dzień dzisiejszy?? Którym telewizorom warto sie przyjżeć??
 

SCOTI

New member
miro.t napisał:
Moja równie dobrze się sprawuje, ma dużo mniejszy przebieg, jednak również we wrzesniu kończy mi się gwarancja i zastanawiam się nad czymś nowym. Macie jakies typy na dzień dzisiejszy?? Którym telewizorom warto sie przyjżeć??

Ja wybieram pomiędzy plazmą panasonica g10 a samsungiem B6000 i B7000 LED. Porównywałem je sobie w sklepie gdzie stały obok siebie, grały podobnie. Jedno natomiast już wiem że tym razem już nie 42 tylko 46 cali.
 

kol

New member
Witam! wszystkich forumowiczów!
Prześledziłem Wasze wpisy i dzięki Wam wiele się dowiedziałem nie tylko o modelu TV plazmowym LG ale też o plazmach.
Już miałem kilka lat temu plazmę Philipsa w pierwszej odsłonie z tunerem dopiętym do matrycy przewodem;) potem jakieś LCD i powrót na jedynie słuszną drogę czyli plazma.
Na LG 42PC51r wybór padł zupełnie przypadkowo, więc mogę ograniczyć się jedynie do komentarza;)
TV posiada podstawową zaletę jest plazmowy;) i znaną przypadłość buczy tak jak Wasze a z racji, że moje ucho jest wyczulone do granic nieprzyzwoitości słyszę to praktycznie podczas każdej normalnie stosowanej mocy fonii, to raczej nie jest do zmiany więc najlepiej oddać się oglądaniu i nie zaprzątać sobie tym głowy. Obraz no cóż brak trochę głębszej czerni i szukam Waszych super pomysłów na ustawienia serwisowe umożliwiające osiągnięcie większego poziomu czerni ... . Kolejnym mankamentem jest efekt przekłamania kolorów na twarzach choć nie tylko w miejscach prześwietlonych (róźowawo-fioletowa jednolita wstawka). Marnie również plazma radzi sobie z odcieniami szarości. To jednak są drobiazgi gdy od studiowania jakości przejdziemy do oglądania ulubionych filmów.

Na moim telewizorze są ciemniejsze piksele co nie omieszkałem natychmiast zgłosić na infolinii efekt był natychmiastowy ponieważ już za dwie godziny telewizor zabrany przez serwis, oczekiwania na usuniecie wady jednak spoczęły na laurach ponieważ okazało się, że nie dość, że pikseli jest 3 i z tego dwa obok siebie to to jest nić bo norma pozwala na 6 + 3, już wiem, że jest to wewnętrzna norma i nikt się nie pyta co na to klient jak również nigdzie w gwarancji nie ma na ten temat nawet kilku słów.
Tv ma mieć zmienione oprogramowanie na uaktualnione więc jak wróci sprawdzę, czy są jakieś zmiany.

Jeżeli chodzi o przekłamanie kolorów to tylko ja je widzę a jak już są to są wynikiem jak to usłyszałem od Pana z serwisu nie prawidłowym ustawieniem parametrów i powinienem korzystać z zaprogramowanych ;(

Dzieckiem nie jestem od 20 lat grzebę w elektronice i wiem jaki obraz spełnia moje oczekiwania (jak najbardziej neutralny - przeźroczyste ustawienia) i nie będę rezygnował z nich na rzecz cukierkowych twarzy.

Myślicie pewnie, że będę się dochodził z serwisem, nie szkoda życia na takie rzeczy tv na dzień dzisiejszy to sztuka kompromisów.

Wracając do tego buczenia zapewne sprawa jest do wyeliminowania przez umieszczenie trafa na dodatkowym zawieszeniu np. na gumowych podkładkach.

Jak się na takie kroki zdecyduję dam znać jakie to przyniosło efekty a wcześniej sprawdzę czy to wykonalne;)

Pozdrawiam wszystkich!
 

kol

New member
SCOTI napisał:
Ja wybieram pomiędzy plazmą panasonica g10 a samsungiem B6000 i B7000 LED. Porównywałem je sobie w sklepie gdzie stały obok siebie, grały podobnie. Jedno natomiast już wiem że tym razem już nie 42 tylko 46 cali.
Pozwolę sobie na małą dygresję na temat LED Samsunga ...
1. przekłamuje kolory czerwona papryka jest różowa
2. diody nie są super jasne jak na razie a tam jest jeszcze nałożona powłoka dla uzyskania lepszej jakości czerni.
3. przy sygnale SD masakra.

Siedziałem dłuższą chwilkę oglądałem trzy odbiorniki samsunga podświetlany LED klasyczny LCD i Plazma, sygnał wszędzie jednakowy i niestety muszę przyznać, że tylko poczciwa plazma zasługuje na uwagę. Niestety bo czekałem na jakiś przełom, ale niestety to kolejna marketingowa zagrywka choć rzeczywiście jest lepiej w jednym zakresie (czerń).
 

markkyy26

New member
Odświeżanie obrazu w 42PC51

Podłączę się pod ten temat. Mam takie pytanie do Was: czy ktoś z forumowiczów ma cyfrę+ ( lub cokolwiek innego z programami HD - a o nie właśnie mi chodzi ) i ogląda to na telewizorze plazmowym LG 42PC51? Już wyjaśniam pokrótce dlaczego pytam: sprawiłem ostatnio sobie taki całkiem fajny playerek do odtwarzania filmów HD ( Ferguson Ariva 110 ). No i po włączeniu filmu w HD ( 720p lub 1080p ) spada jakby częstotliwość odświeżania na telewizorze. Charakteryzuje się to tym że jasne części wyświetlanego materiału filmowego prawie niezauważalnie ale jednak migoczą (ale na DVD też podłączone przez HDMI jest wszystko si). Po dłuższym oglądaniu trochę to męczy wzrok. I teraz moje pytanie główne: jak to wygląda w przypadku materiału HD z Cyfry ( lub z jakiegokolwiek innego źródła )? Też obraz bardziej migocze czy wszystko jest ok? Pytam się bo chcę sobie wziąć Cyfrę, ale jeśli tak ma być przy każdym meczu ( i filmie ) w HD to się raczej poważnie zastanowię :).
Podobne pytanie zadałem w temacie http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=44150&page=54 ale podejrzewam że tu to jest chyba właściwsze miejsce.
 

marcin1985

New member
Jak w LG 42PC35 przywrócić ustawienia fabryczne w trybie serwisowym?
Jestem w tym trybie, ale troszke za bardzo namieszałem i chciałem przywrócić defaultowe wartości.

Tylko nie bardzo wiem w której sekcji się to znajduje.
 

kociakto

New member
Buczenie plazmy lg 50"

Witam.
Poczytałem, nic się nie dowiedziałem, więc ja piszę, żeby wszyscy wiedzieli.
W moim telewizorze przyczyną buczenia tv, jest wygięta do wewnątrz(podczas przeprowadzki) tylna blacha, pokrywająca elektronikę, która drga razem z układami na płytce elektroniki,
gdy jest za blisko.
Rozwiązanie:
Odkręcić tylną blachę, wyprosotwać lub podłożyć coś pomięrdzy elektroniką
a blachą aby się odgieła.
Jak sprawdzić czy w waszym telewizorze tak jest?
Odkręcić tylną pokrywę i uruchomić tv bez niej, jak nie buczy wiecie co robić.
Pozdrawiam.
Marcin
 
Do góry