Zamiana 47LA640s na 50LF652v-warto!?

dmk84

New member
Witam

Decyzja zapadła odnośnie zmiany tv.
Po krótkich poszukiwaniach padło wstępnie na Lg 50LF652v(rozważam też model 55").
Czy ten model jest udany? Jaką ma matrycę (IPS czy VA; 50 czy 100Hz)

A może jakiś inny model (do 3000pln)
Chciałbym aby nowy tv nie był uboższy w różnego rodzaju dodatki od obecnego Tv(np. 3D,wifi,smart tv itp)
 

spine

New member
Witam

Decyzja zapadła odnośnie zmiany tv.
Po krótkich poszukiwaniach padło wstępnie na Lg 50LF652v(rozważam też model 55").
Czy ten model jest udany? Jaką ma matrycę (IPS czy VA; 50 czy 100Hz)

A może jakiś inny model (do 3000pln)
Chciałbym aby nowy tv nie był uboższy w różnego rodzaju dodatki od obecnego Tv(np. 3D,wifi,smart tv itp)

Z informacji, które udało mi się wyciągnąć z sieci to wersja 50" ma matrycę VA natomiast 55" IPS obie wersje to pełne 100Hz. (weź pod uwagę że IPS wcale nie musi być lepsze od VA).

Ten model TV jak najbardziej jest udany i ma sporo dobrych opinii.
Przede wszystkim w tej serii LG zrobiło ogromny krok w stabilności oraz szybkości działania WebOS (wersja 2.0).
Jest parę plotek/opinii że niby ta seria ma procesory tylko dwu rdzeniowe, gdzie poprzednie - starsze modele miały 4 rdzenie. Wydaje mi się to mało sensowne ponieważ starsze modele nie dostaną aktualizacji webOS do wer. 2.0 ponieważ mocowo nie podołają obsłużyć tej wersji (są za słabe) dlatego też nie chce mi się wierzyć w rzekome tylko dwa rdzenie.
Niestety na oficjalnej stronie jak i na infolinii brak konkretnych informacji.

Sam zdecydowałem się na ten model i na początku przyszłego miesiąca sobie taki sprawię.
50LF652V spokojnie za niecałe 2500,- można wyrwać i w porównaniu cena/jakość to nic lepszego nie znajdziesz w tym rozmiarze i w tej kasie.
Ja sobie postawiłem budżet do max 2500,- i naprawdę dużo szukałem ...ten model moim skromnym zdaniem zdeklasował rywali.
Ty masz trochę większy budżet to na pewno coś lepszego jeszcze możesz wyrwać np z samsunga albo philipsa.
 
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
Z informacji, które udało mi się wyciągnąć z sieci to wersja 50" ma matrycę VA natomiast 55" IPS obie wersje to pełne 100Hz. (weź pod uwagę że IPS wcale nie musi być lepsze od VA)
...

Dzięki kolego
Apropo rodzaju matrycy to większość użytkowników tego forum wychwala matrycę VA że lepszy kontrast i czerń. Mam teraz tv z IPS który nadrabia kolorami i kątami ale... tv nie oglądam pod kątem tylko na wprost a kolory mam ustawione na ok 50% więc nie do końca korzystam z plusów tej matrycy.
Co do ceny to im mniej się wyda tym lepiej:)
 

WPPP

Member
Spine, skąd Ty te informacje wyciągasz o zastosowanych procesorach?:)
Piszesz wprawdzie, że szukasz informacji w internecie, ale czasami jest tak, że nie trzeba daleko szukać, bo na tym forum ktoś wkleił graficzne dane o procesorach w tegorocznych i ubiegłorocznych Smart TV LG. Ja zresztą dużo wcześniej też znalazłem w internecie w innym miejscu te same dane i prawda jest taka, że wszystkie TV z 2014 roku (może za wyjątkiem TV premium z 9 serii) mają procesory 2 rdzeniowe. Natomiast TV z obecnego roku w przypadku modeli FHD mają... te same 2 rdzeniowe procesory (1 GHz Dual Core ARM Cortex A9), procesor graficzny (266 MHz SGX543 MP2) oraz pamieć RAM (1.5 GB). Jedynie modele UHD dostały dobrej klasy, tylko z trochę za niskim taktowaniem, procesory 4 rdzeniowe w niższych seriach (1.1 GHz Quad Core ARM Cortex A17), a także procesor graficzny (550 MHz Mali760 MP4 3D) i pamięć RAM (2.5 GB). LG zastosowało także bardzo dobre 4 rdzeniowe procesory (jak na potrzeby Smart TV), ale nie wiadomo od którego modelu się one znajdują. Chodzi mianowicie o 1.5 GHz Quad Core ARM Cortex-A57 oraz ten sam procesor graficzny, co w pozostałych modelach UHD, i nieco większą pamieć RAM (3.0 GB). W jednym z zagranicznych testów TV UF77* i UF85* zaspekulowano, że od UF85* jest już ten dużo lepszy procesor, ale to był tylko ich osobisty domysł.
 

jafo73

New member
Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż telewizor 50LF652V jest wyposażony w matrycę IPS. Natywna częstotliość odświeżania matrycy nie jest specyfikowana przez producenta.

W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.
 

dmk84

New member
Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż telewizor 50LF652V jest wyposażony w matrycę IPS. Natywna częstotliość odświeżania matrycy nie jest specyfikowana przez producenta.

W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Za dużo to się nie napisali :eek:
W sumie to już nie ma znaczenia ile Hz,jaka matryca,poziom czerni itp,itd!
TV zamówiony w 55" jutro wieczorem powinienem go odebrać:grin:

Smuci trochę fakt że pewne firmy nie wzbudzają zainteresowania na tym forum.Wątek założony kilka dni temu a konkretnych odpowiedzi brak! TV kupiłem w ciemno bo przy takim zainteresowaniu szybciej bym się doczekał kolejnej serii:wink:
 

mati23

New member
Za dużo to się nie napisali :eek:
W sumie to już nie ma znaczenia ile Hz,jaka matryca,poziom czerni itp,itd!
TV zamówiony w 55" jutro wieczorem powinienem go odebrać:grin:

Smuci trochę fakt że pewne firmy nie wzbudzają zainteresowania na tym forum.Wątek założony kilka dni temu a konkretnych odpowiedzi brak! TV kupiłem w ciemno bo przy takim zainteresowaniu szybciej bym się doczekał kolejnej serii:wink:

Jak już odbierzesz to napisz trochę na temat tego jak się sprawuję w codziennym użytkowaniu. Ze względu na matrycę VA sam się zastanawiałem nad wersją 50 calową, ale ostatnio pojawiła się informacja że również ona ma matrycę IPS. Więc teraz nie robi to takiej różnicy i można pomyśleć nad 55 calami.
 

dmk84

New member
W sumie to już odebrałem tv ale stoi zapakowany fabrycznie i musi poczekać do poniedziałku aż się za niego zabiorę :(
Jak już go rozpakuję i powieszę to napiszę co nie co :)
 

kefirz

New member
Jak dzis kupilem 50" wlasnie 50LF652V - puki co nie moge specjalnie na nim podzilac bo gosc jak go wyciagal z pudelka przy mojej zonie to zapomnial schowac dodatkow typu pilot itp czyli tego co bylo w tych czarnych pudeleczkach po miesie mielonym... :) Z poczatku jeszcze w sklepie mialem problem z polaczeniem sie telefonu Sony M2 z tym TV ale coś tak wcisnalem udostepniaj multimedia Xperia i znalaz sie na liscie ten TV - potem cos pomieszalem no i koniec koncow nie udalo mi sie w sklepie polaczyc z tym TV ale wiem ze mozliwosci sa :) Zobaczymy jeszcze dziś jak to wszystko dziala i wyglada... Opisze mysle ze jutro... Pozdrawiam tymczasem
 

kefirz

New member
Jak dzis kupilem 50" wlasnie 50LF652V - puki co nie moge specjalnie na nim podzilac bo gosc jak go wyciagal z pudelka przy mojej zonie to zapomnial schowac dodatkow typu pilot itp czyli tego co bylo w tych czarnych pudeleczkach po miesie mielonym... :) Z poczatku jeszcze w sklepie mialem problem z polaczeniem sie telefonu Sony M2 z tym TV ale coś tak wcisnalem udostepniaj multimedia Xperia i znalaz sie na liscie ten TV - potem cos pomieszalem no i koniec koncow nie udalo mi sie w sklepie polaczyc z tym TV ale wiem ze mozliwosci sa :) Zobaczymy jeszcze dziś jak to wszystko dziala i wyglada... Opisze mysle ze jutro... Pozdrawiam tymczasem
Witam, siedziałem do 2.00 w nocy i przeglądałem chyba wszystko w tym TV co możliwe. Zawiedziony jestem Miracastem czy jak to zwą Kopią ekranu - mając za telefon Sony Xperie M2 niby TV ją widzi i tel widzi TV ale przy rzekomym połączeniu nic się nie dziele - niby połączone a na TV nie ma obrazu z telefonu - wiem, że to może przez niekompatybilność sprzętową - wczoraj jeszcze zaktualizowałem system przez net do najnowszej 04.04 i niestety już nie sprawdziłem bo się tel rozładował. Powiem za co zawsze nie lubiłem LG - za jakość wykonania (rodzice też mają jakiegoś starszego LG - pilot ma design jak by był pokryty imitacja wężowej skóry - totalny badziew - nie inaczej jest w tym przypadku - pilot winien być o 5 cm krótszy, klapka od baterii krzywo spasowana - nie dochodzi i czuć wystająca krawędź po ręką, tył TV masakryczny design - aczkolwiek porównywałem z Samsungiem w sklepie, który wisiał plecami do tego LG i powiem szczerze z jednej strony LG płaski plastik z opływowymi dziurkami na śrubki natomiast Samsung - struktura skóry węża - do czyszczenia zapewne dramat. Wracają do samej obsługi klasycznym pilotem - nie ma tragedii, operacje działają szybko i sprawnie - menu intuicyjne i dobrze się po nim porusza. Ustawienia obrazu przypisałem sobie zgodnie z ustawieniami dla innego modelu ze strony: reviews.lcdtvbuyingguide.com/lg-lcd-tv/lg-lb6300-picture-settings.html - jest dobrze lepiej niż te ustawienia standard czy też jakiś Film, Gra itp. Jeśli chodzi o system webOS 2.0 warto zaopatrzyć się w myszkę i klawiaturę bezprzewodową - akurat z racji posiadania Asusa ET2410 skorzystałem z tych akcesoriów i bez zawodu wszystko pięknie śmigało - wszelkie stronki z rożnymi wtyczkami działają poprawnie (przynajmniej te które odwiedziłem i sprawdziłem) - z portali społecznościowych nie korzystam dlatego też nie wiem jak to działa jeśli chodzi o dodatkowe aplikacje. Kolej na 3D - skorzystałem z wewnętrznego katalogu darmowych filmów krótkometrażowych w 3D - założyłem pasywne okularki, które były w komplecie (2 szt.) i powiem szczerze na początku nie wiedziałem jak skupić wzrok i jak patrzeć żeby było dobrze - zaobserwowałem sytuację iż na początku trzeba skupić nieruchomo wzrok i nie ruszać głową, żeby przestawić neurony w mózgu odpowiedzialne za 3D - potem to już idzie jak spłatka - efekt bardzo zadowalający. Jeśli macie jakieś pytania to piszcie - postaram się odpowiedzieć. Na obecna chwilę TV został z powrotem spakowany do pudełka gdyż w docelowym pokoju trwa malowanie - potem składanie mebli itp pierdołki a na końcu TV - więc jeszcze tydzień do dwóch żeby ruszyć z kopyta.

Pozdrawiam i zapraszam do dalszej dyskusji.
 

gzandar

New member
Witam, po długich poszukiwaniach TV w końcu postanowiłem zakupić ten tzn 50lf652V , do tej pory miałem TX-P42S30 no i ciekaw jestem czy przesiadka z plazmy będzie bolesna :) Telewizor odbieram w piątek więc jak już znajdzie się w moich rękach to dam znać.

W grę wchodziły 50h6400 , 50w755c i 50LF652v i Philips 50PFH6550/88 który odpadł najszybciej po lekturze opinii o jego "dopracowanym" sofcie.

Już miałem kupic H6400 , nawet zamówiłem ale niestety mall.pl pozwala na odbiór osobisty w Warszawie jedynie tv do 48 cali , a kurier ze względu na godziny pracy u mnie odpada... co prawda bez tunera sat ale przy cenie 2600 mogłem przeboleć. W przypadku Samsunga potencjalnego nabywce odstraszają też liczne tematy o awaryjności to mnie zastanawiało ale mogłem zaryzykować.

Sony na pewno dużo ładniej wykonane z tym że chciałbym mieć tuner satelitarny i przyszłościowo włożyć sobie moduł CI cyfrowego polsatu a to dopiero od 50w805c za ok 3500 , czyli dla mnie za drogo. Do tego nieco martwił mnie android i potencjalnie długie włączanie bo u mnie tv nieużywany zawsze stoi na wyłączonej listwie... Bawiłem się 775c w markecie i dla mnie Android nie mulił , choć takie są opinie, tyle że tam był czysty system. Pilot za to słaby z źle wyczuwalnym skokiem przycisków , może wina tego zużytego egzemplarza. Sony byłby moim faworytem gdyby nie cena...

I tak stanęło na LG co prawda martwi mnie trochę teoretycznie słaby kontrast matrycy IPS , ale że raczej rzadko oglądam filmy po ciemku to może nie będzie zbyt dokuczliwe. Tak tv w znacznym stopniu ma służyć do gier z podłączonego PC , a na plazmie niestety zostaje dużo powidoków i boje się że w końcu wypalą się na stałe. Do tego nie jestem mega wymagający do do obrazu bo potrafię obejrzeć film na laptopie z matrycą TN i nie płakać nad mierną jakością... Wolny smart czy brak flasha mnie nie martwi bo wszystko mam w na stałe podłączonym pc , choć na pewno się pobawie. TV widziałem na żywo i robi niezłe wrażenie tyle że na ścianie w euro wszystko fajnie wygląda... (pod względem obrazu) sam wykonanie może być , choć Sony inna liga... tyle że jest 1000 PLN różnicy a to moim zdaniem przegięcie. Jakby 805c chodził po 3000 to bym go pewnie kupił a tak będzie LG ...

Mam nadzieje że będę zadowolony :)
 
Ostatnia edycja:

kostek111

New member
Witam
LG 50lf625v mam od około 2mc wcześniej miałem tragicznego w działaniu Philipsa pfl 6008 (choć obraz był bardzo dobry) .Co do LG to szybkość włączania telewizora działania aplikacji jest bardzo dobra,obraz trzeba ustawić pod siebie a napewno zmniejszyć jasność bo wypala oczy.Mnustwo ustawień obrazu w trybie expert, i expert 2. Filmy z USB narazie nie miałem problemów. 3D w porównaniu z Philipsem rewelacja to 3d w końcu widać.Co do matrycy to mam wrażenie że nie jest to IPS tylko VA ,pod większym kątem kolory stają się matowe a obraz jakby jaśniejszy ,zato na wprost i pod lekkim kątem jest super .Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu .Zakupiłem do tv dodatkowego pilota AN-mr600 ten standardowy jest za duży.


Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
Witam

Wypakowałem w końcu swoje 55" :-o (gdybym kupił 50" to na pewno bym żałował he he)
Tv prezentuje się całkiem dobrze,dobre wykonanie,ekran niemal na równi z cienkimi ramkami,nic nie trzeszczy nie odłazi, ogólnie sprawia dobre wrażenie.
Co do obrazu to jest bardzo duża poprawa w jakości(szczególnie skalowanie kanałów sd) w stosunku do LA640,lepsza jest również jakość dźwięku.Po dokupieniu Magica okazało się że nie potrzeba dodatkowego modułu wpinanego w usb(więc mamy jeden port więcej) a samo sterowanie jest bardziej precyzyjne.Co do standardowego pilota to jest on dość długi ale to standard u LG, w przeciwieństwie do w/w wady u mnie jest idealnie spasowany i nic nie odstaje.
Co do systemu WebOS...nie zrobił na mnie aż takiego efektu wow jakiego się spodziewałem czytając komentarze,działa w miarę sprawnie i chyba muszę się do niego przyzwyczaić bo bardziej intuicyjny wydaje mi się system(menu) w LA640(chociaż może być to kwestia przyzwyczajenia)
Jeszcze dużo rzeczy do odkrycia przede mną a niestety brak czasu na konkretne testowanie.
Za te pieniądze uważam że TV jak najbardziej godny polecenia.

Jak trochę się ogarnę to wstawię kilka fotek,na razie mam tylko to:
 
Ostatnia edycja:

gzandar

New member
Witam,

Ja odebrałem wczoraj swoje 50LF652V , kupiony za 2478 PLN o oleole ... Jeszcze wczoraj wypatrzyłem 48H6400 na promocji w saturnie za 2499 i poszedłem oglądać. Po oględzinach zostałem przy LG... i mogę się podzielić pierwszymi wrażeniami.

1. Wykonanie, tak jak mówiłem nie jest to Sony ale od Samsungów w podobnej cenie jest zdecydowanie lepiej - szczególnie przez to że ramka jest metalowa i bardzo cienka , minimalnie wystaje ponad tafle ekranu , tył też metalowy co moim zdaniem jest na plus. Sama noga mogłaby być solidniejsza gdyż element łączący wykonano z plastiku i przy wpinaniu kabli w porty telewizor kołysze się, natomiast wpinając kabel zasilający w ogóle bałem że zaraz się to połamie ;) W Panasonicu było jednak to sporo solidniejsze , łączenie ekranu ze stopą z porządnego alu/stali... kiedyś pewnie i tak pójdzie na ścianę więc problem zniknie. Co do pilota mój miał luźną klapkę od baterii co mnie irytowało więc wsadziłem pod spód trochę gąbki i teraz odstaje. Sam pilot całkiem ok przyciski ze zdecydowanie lepszym skokiem niż testowanym w markecie Sony, Panas miał ciut lepsze wykonanie i klapka była idealnie spasowana. Gdzieś przeczytałem że w LG trzeba celować idealnie w TV, bzdura , pilot łapie nawet jak odchylimy go o 45-60 stopni od osi TV.

2. Obraz , specjalistą nie jestem ale dla mnie wygląda ok. Oczywiście w plaźmie było lepiej boo... podświetlenie ekranu nie jest 100% równomierne na jednolitej planszy można się tego dopatrzeć, nie przeszkadza to w czasie zwykłego oglądania. Moim zdaniem są minimalne przyciemnienia w rogach ekranu. Czerń jest dla mnie ok. ale dopiero jak się pobawię ustawieniami to będę mógł powiedzieć coś więcej. Jak narazie najbardziej podobał mi się obraz na trybie eco (o dziwo) sport zdecydowanie zbyt jaskrawy, w trybie kino biały jest zółty a kolory przymulone... Upłynniacz działa ale potrafi generować artefakty np. kiedy obraz przesuwa się za logo danego programu ale to tez musiałem wypatrzeć z bliska... Największa wadą tej matrycy jest moim zdaniem powłoka generująca tęczowe pasy kiedy pada na nie silne źródło światła , u mnie widać to tylko kiedy popatrzy się pod odpowiednim kątem przy włączonym żyrandolu , ale gdybym miał jakąś niską lampa z tyłu i chciał mieć ją włączono byłoby to moim zdaniem bardzo uciążliwe. W moim przypadku nie przeszkadza, ale to jest niewątpliwa wada. 3D daje efekt zdecydowanie fajniejszy niż się spodziewałem , włączyłem film ze zbiory 3D lg ze sklepu (oczywiście darmowy) i było bardzo ok. Za to nie ma zielonego ziarnienia na przy ciemnych kolorach więc to na + w stosunku do Plazmy, choć to oczywiście widać poniżej 2 m od TV :) Resumując jestem zadowolony, obraz podoba mi się nawet przy wyłączonym świetle , a bałem się tego po licznych opiniach że IPS w takich warunkach odpada.

3. Oprogramowanie/użytkowanie , WebOS działa dobrze ale nie jest to idealna płynność, szczególnie w przejściach pomiędzy ekranami. W wyższych modelach na pewno jest lepszy procesor bo na filmach tam te przejścia są idealnie płynne i to by było na tyle z wad , nie przeszkadza to użytkowaniu ale mogło by być lepiej (choć dalej jest to TV za 2500 pln...) ;) Sam system wygląda dobrze , wstępna konfiguracja fajnie zrobiona i moim zdaniem intuicyjna. System włącza się bardzo szybko po wyłączeniu z pilota praktycznie momentalnie, po odłączeniu od sieci może ok 10s. System sam pobrał aktualizacje w tle i zainstalował ja po ponownym włączeniu tv. Aplikacje też wymagały aktualizacji używałem Ipli, TVN playera i Youtuba szczególnie ten ostatni bardzo ładnie zrobiony i działa szybko i płynnie przy jakości hd. Telewizor poradził sobie z podłączeniem mojego niemal pełnego dysku przenośnego 750GB ale zanim udało się go używać trzeba było poczekać chyba z 10 min aż przetrawił wszystko co się na nim znajduje. Potem poszło już z płatka odtwarzał wszystko co na nim miałem łącznie z mkv 1080p bez żadnego zająknięcia. Odpaliłem też youtuba przez przeglądarkę wyrzucił komunikat że TV nie ma flasha po czym zwyczajnie dało się odpalić film :) Do TV podpiąłem klawiturę i myszkę bezprzewodową Logitecha i ruszyły bez zająknięcia. Niestety yotube nie pozwala na wpisywanie z klawiatury i to raczej wina porgramy bo w przeglądarce działa. Sama przeglądarka dział ok ale nie jest to płynność jakiej doświadczymy na kompie czy smartfonie. Żeby coś na szybko zobaczyć jest ok ale raczej nie zastąpi komputera, nie testowałem jej jeszcze po aktualizacji, może coś się poprawiło. Screen sharing przez miracast w moim przypadku działa idealnie z Galaxy S5 zdecydowanie lepiej niż na W775c od Sony, można było spokojnie grać sterując telefonem, natomiast na testowanym SOny lag był zbyt duży a obraz gubił jakość, na LG nie było u mnie tego problemu, lag oczywiście jest ale akceptowalny.

4. TV sat , czytałem oponie o jakimś zeszłorocznym modelu że tuner TV-sat ma problemy z EPG. Podłaczyłem kabel od anteny u sibie i było w lekkim szoku jak to działa. Tuner cyfrowego polsatu szuka kanałów ok 2-3 min tutaj trwało to jakieś 15 sekund. Oczywiście nie mam modułu Cam więc mogłem tylko pobawić się niekodowanymi kanałami, są one przełączane szybko natomiast EPG po właczeniu danego kanału równiez pojawia się bardzo szybko, nie zauważyłem żadnych problemów więc będę celował w moduł CAM CI przy przedłużeniu umowy.

Tyle wrażeń po 3h zabawy , jak dłużej potestuję na pewno coś dodam , narazie jest bardzo pozytywnie :)
 
Ostatnia edycja:

gzandar

New member
Po weekendowym testowaniu i nabyciu Magic Remote stwierdzam że to powinien być jedyny pilot dołączany do telewizora... Smart jest dużo przyjemniejszy w obsłudze z ruchomym wskaźnikiem , a sam pilot jest solidnie wykonany i dobrze leży w ręce.

Co do jakości obrazu po oglądaniu niedzielnego wyścigu F1 zauważyłem pewną nierównomierność podświetlenia przy bokach ekranu obszar ok 5cm od boku najpierw jest pas nieco ciemniejszy a później nieco jaśniejszy (najlepiej widać kiedy telewizor wyświetla jednolite szare tło , w tym przypadku asfalt) przy jaskrawych barwach jest to praktycznie niewidoczne , nierównomierność widoczna po obu stronach tv, nie bije to po oczach ale jak się skupi można to wypatrzeć. Poza tym obejrzałem jeden film przy całkowitej ciemności w pokoju, wiadomo czerń nie była smoliście czarna , ale dla mnie jak najbardziej akceptowalna. Samo granie na telewizorze było bardzo zadawalające , lag niewyczuwalny, obraz bardzo ostry i wreszcie żadnych powidoków które pojawiały się w plaźmie. Jakoś 3D jak już mówiłem jest dla mnie super i okulary nie męczą wzroku. Wbudowany player do filmów radzi sobie ze wszystkim co mu zapodałem, jest bardzo szybki , napisy wyświetlają się prawidłowo. Obraz po kalibracji ma moim zdaniem bardzo ładne kolory.

Jednym słowem jestem wciąż zadowolonym użytkowaniem LG i mogę polecić ten model , szczególnie biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość. Zobaczymy jak będzie z ewentualną awaryjnością.
 
Do góry