oled 559609 nowe oceny ,seria eg96**,

ambra

New member
Witam
Zgodnie z zasadą "tylko najlepsze jest wystarczająco dobre" mam od wczoraj 55eg9609.
Pierwsze ocena. To taki zwykły telewizor.
Jest to smart tv a jaki tv dziś nie jest?
Wszystko jest tu takie zwykłe i normalne.
Ma ładny wygląd, a dlaczego miałby być brzydki
Kolory są naturalne ,nie ma żadnego koloru dominującego czarny jest czarny ,a jaki miałby być? ,biały jest biały ,purpurowy,zielony,żaden kolor nie dominuje,
Kiedy oglądałem jakiś film w kinie,za każdym razem zastanawiałem się nad tym jak technika tv rażąco różni się pięknego,matowego obrazu w kinie. z mnóstwem szczegółów i barw nieosiągalnych do tej pory na ekranie tv.Do wczoraj..
Od wczoraj mam obraz kinowy w domu, oczywiście w miniaturze.55" to nie kino.
Kolejna wielka magia ,to magia opery , wśród ciemnej widowni
,otwiera się kurtyna i na szczególnie oświetlonej scenie pojawiają się bajecznie kolorowe postacie,to nie osiągalne dla techniki tv , do wczoraj
Mam opowiadać dalej
Statyczny obraz jest taki plastyczny jak plastyczne są obrazy w muzeum
Kiedy chcesz zatańczyć w rytm muzyki . pokrręcić się choć chwilę to trzeba było uruchomić całą wieżę audio, do wczoraj...głośniki Harman Kardon wprawiają w wibrację całe ciało.
Ma też swoje wady? O tym może kiedy indziej.pozdro
 

bluray

Banned
Już znalazłem Twoje info o cenie
" Jeszcze do jutra ,cena oleda 4k,w cenie full-hd.
stoją obok siebie 55ec940vfull-hd i 55eg9609 4k oba w tej samej cenie 2499€. Kilkanaście Media Markt w de "
REWELACJA !
 

emmet07

New member
Nie przesadzaj z tym złomem. Zresztą zanim na dobre wejdzie DVB-T2 to będzie już czas na zmianę telewizora. To nie czasy PRLu gdzie tv kupowało się na 20 lat. Przy obecnym tempie technologicznym 5-6 lat i zmiana na nowy.
 

ambra

New member
Jeśli chodzi o dvb-t2 hd z kodekiem hevc ,to sprawdzę jak taki sygnał, będzie nadawany,na razie są testy,ale nie tu,poza tym regularne transmisje przewidziano za 2lata,poza tym dvb to jest system nadawania zanikajacy,w dzisiejszych czasach kiedy nawet w Polsce można osiągnąć prędkość rzędu 50 Mbps w systemie LTE na kartę, ostatnio nawet z limitem 200Gb na miesiąc za 10zl (PLUS transfer nocny). to odbieranie przez sieć treści nawet 4k,nie będzie w przyszłości stanowilo problemu.Netflix wymaga doprzesyłu materiałów 4K
łącza min.18Mbps,You Tube na mat.4k bez kompresji potrzebuje 25Mbps,dopiero 8k tv będzie bardziej łakoma,ale 8k tv nie będzie dla wszystkich ze względu na ludzkie właściwości oczu,ekrany powyżej 80" i odpowiednie odległości będą warunkiem prawidłowego odbioru,
 

Attachments

  • 20150829_112220_Richtone(HDR).jpg
    20150829_112220_Richtone(HDR).jpg
    367,3 KB · Wyś: 70
  • 20150829_120904.jpg
    20150829_120904.jpg
    303,4 KB · Wyś: 64
  • 20150829_111418.jpg
    20150829_111418.jpg
    300,6 KB · Wyś: 58
  • 20150829_104303.jpg
    20150829_104303.jpg
    241,9 KB · Wyś: 59
  • 20150829_122728.jpg
    20150829_122728.jpg
    389,8 KB · Wyś: 62

ambra

New member
kolejne fotki obrazu z oleda

teraz już, chyba doszedłem do tego jak podpisywać fotki, spróbuję,
tam na górze opcja która chyba przyda się na przyszłość, urządzenie widzi transmisję 8k,

Jeśli ktoś polubił szybkość wyświetlania obrazu w plazmach,tu będzie mile zaskoczony ,próbowałem kilka gier z playstation ,ale takiego szybkiego ruchu wojownika Ninja ,jeszcze nie doświadczyłem, choć plazmę mam od odprawie 10lat.

Chciałem między opisy wrzucać fotk z galerii,ale nie wiem jak,ktoś mi pomoże?
 

Attachments

  • 20150829_112838_Richtone(HDR).jpg
    20150829_112838_Richtone(HDR).jpg
    493 KB · Wyś: 82

bubafat

Active member
Bez reklam
....You Tube na mat.4k bez kompresji potrzebuje 25Mbps
Nieskompresowany obraz 4k*, to strumień kilku lub kilkunastu gigabitow/sek ;)
Chyba drobna edycja by się przydała.

*
Kowalskiego interesują póki co 2 opcje:
3840x2160, 10 bit, 4:2:0, 60Hz to ok 7,5 Gbps (7 Gibps)
3840x2160, 10 bit, 4:4:4, 60 Hz to ok 15 Gbps (14 Gibps)
 
Ostatnia edycja:

ambra

New member
Drogi bubafacie
Nie ma takiej transmisji kilku giga/sek,Dzisiejsze plyty bluray potrzebują max ok 30GB danych dla 90 min filmu,w standarcie ultrahd przewiduje się pojemność max 100GB dla jednego filmu 4k ,z kompresją HEVC ok.50GB. zajmuje Hobbit z 48frame/sek.
Wzorcowy sygnał ultrahd z kodekiem HEVC ze stacji sat.nadawany jest z maks.50Mb/s przepływem ,pisałem o tym w innym poście wpisując wszystkie dostępne aktualnie nie kodowane programy ultrahd na satelitach
YouTube odbierany np.na Androidzie nie ma żadnego kodeka ,a filmy 4k można już odebrać z przepustowości 15Mb/s ,z praktyki ja mówię, że trzeba mieć 25Mb/s stabilne łącze. źródło chip.de
Streams laden langsam: So tunen Sie Videostreams - CHIP
Gdyby ktoś chciał przesłać obraz z szybkością dajmy na to 2Gb/s to dla 1 min.potrzebował by 120Gb, a dla 90 min ok.10Tb ,czyli 1,25 TB danych, biorąc pod uwagę szybkość dzisiejszych łączy śr.20Mb/s netu,potrzebowaliśmy ok 150godz na ściągnięcie jednego filmu 4k z netu,
biorąc pod uwagę pojemność dzisiejszej płyty bluray ok.25GB to wychodzi ok 50 płyt .W de dostępne łącza to max 200Mb/s i to za duże pieniądze.
Czy doczekamy przepływu kilku Gb/s niewiem,po co?,
Chyba bubafat nie chodził do szkoły, po co?
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Drogi bubafacie
Nie ma takiej transmisji kilku giga/sek,Dzisiejsze plyty bluray potrzebują max ok 30GB danych dla 90 min filmu,w standarcie ultrahd przewiduje się pojemność max 100GB dla jednego filmu 4k ,z kompresją HEVC ok.50GB. zajmuje Hobbit z 48frame/sek.
Wzorcowy sygnał ultrahd z kodekiem HEVC ze stacji sat.nadawany jest z maks.50Mb/s przepływem ,pisałem o tym w innym poście wpisując wszystkie dostępne aktualnie nie kodowane programy ultrahd na satelitach
YouTube odbierany np.na Androidzie nie ma żadnego kodeka ,a filmy 4k można już odebrać z przepustowości 15Mb/s ,z praktyki ja mówię, że trzeba mieć 25Mb/s stabilne łącze. źródło chip.de
Streams laden langsam: So tunen Sie Videostreams - CHIP
Gdyby ktoś chciał przesłać obraz z szybkością dajmy na to 2Gb/s to dla 1 min.potrzebował by 120Gb, a dla 90 min ok.10Tb ,czyli 1,25 TB danych, biorąc pod uwagę szybkość dzisiejszych łączy śr.20Mb/s netu,potrzebowaliśmy ok 150godz na ściągnięcie jednego filmu 4k z netu,
biorąc pod uwagę pojemność dzisiejszej płyty bluray ok.25GB to wychodzi ok 50 płyt .W de dostępne łącza to max 200Mb/s i to za duże pieniądze.
Czy doczekamy przepływu kilku Gb/s niewiem,po co?,
Chyba bubafat nie chodził do szkoły, po co?

Myslalem, ze Twoja pomylka, to byl lapsus jezykowy. Widze jednak, ze ma on podloze fundamentalne.
Pozwole sobie przemilczec Twoj dowcipny komentarz, choc nie wydaje mi sie, zebysmy zabrneli do punktu w ktorym nie bedziemy sobie mowic dziendobry. Jak juz dojdziesz do tego, na czym polega Twoj blad, sprostowanie bedzie mile widziane.
Nieskompresowanego video raczej nie przesyla sie internetem, bo banwidth jest niestety kolosalny i wymagaloby ono olbrzymiej ilosci pamieci nie tylko do transmisji ale rowniez do przechowywania. Dlatego do tych celow stoosuje sie kompresje - stratna lub bezstratna.
Nie od parady przytoczylem Ci 2 konkretne przyklady - spec dla BDUHD, oraz strumien RGB 4:4:4, interesujacy glownie komputerowcow.
Generalnie jest to prosta matematyka, sprowadzajaca sie do przeliczenia wielkosci pojedynczej ramki i tzw pixel rate"a, a upraszczajac - iloczynu rozdzielczosci, glebi kodowania kolorow i czestotliwosci odswierzania.
Wierze, ze jestes w stanie szybko znalezc potrzebne informacje i zrozumiec swoj blad.
Pozdrawiam i zycze dlugotrwalej radosci z nowego nabytku.
 
Ostatnia edycja:

ambra

New member
w komercyjnym przesylaniu obrazu epoka mpeg,mpeg2,mpeg4 się kończy,ii przesłanie obrazu bez nowego kodeka HEVC jest dla mnie ,wysyłaniem bez tej właśnie kompresji,liczenie na to ,że YouTube będzie wysyłał obrazy w Gb/s jest ,jakimś wielkim nieporozumieniem,na dzień dzisiejszy,Do nie skompresowanego obrazu 4k kodekiem HEVC przez YouTube wystarczy przesył 25Mbps, taka jest moja opinia.To ,że on ma kompresje VP9 ktorą google usilnie lansuje i jest trochę lepsza niż standart H.264 ,oszczedza 50% miejsca w stosunku do kodeka H.265 to do mnie nie przemawia.Jestem za standartem H.265/HEVC. który jest w tej chwili najbardziej nowoczesnym i uznanym standartem kompresji video na świecie wśród producentów sprzętu tv i nadawców,przyjeta w de norma przesyłu sygnału dvb-t2 hd opiera się na tym kodeku,większość nadawców prog.satelitarnych Ultra HD ,stosuje kodek HEVC,,kodek ,ktory działa w zakresie 320x240 Pikseli do 8192x4320 Pikseli (4320p) ,a więc jest opracowany z myślą o przyszłych urządzeniach 8k.
 
Do góry