TV Do 3000zł z groszami (4k)! TCL/PHILIPS/PANASONIC

matty4

New member
Witam, jestem w kropce. Od kilku dni walczę z wyborem TV. Szukam tv 4k do 3000zł +/-
Głównie zależy mi na ładnej jakości filmu (netflix) , okazjonalnie do sportu czy gier. Mile widziany Android. 50cali
Moje Typy:
Philips 6561: Oglądałem go w salonie, ale gdy włączyłem Mecz piłki nożnej to złapałem się za głowę, dodatkowo strasznie wolno reagował pilot z androidem nawet do 10 s czekałem aż uruchomi się aplikacja. Więc raczej odpada, dodatkowo opinie negatywne użytkowników którzy posiadają Philipsa sprawdzały się.


Panasonic EX700E Według mnie jeden z najlepszych TV do kwoty której podałem, niestety na żywo nie miałem okazji go obejrzeć.

TELEWIZOR TCL U49C7006 oraz TELEWIZOR TCL U49C7026 Tylko czym one się różnią ? Z tego co wyczytałem, pierwszy model ma "nagłośnienie JBL'' i tylko tym? Również nie miałem okazji go obejrzeć, zacząłem studiuować go dopiero dzisiaj i całkiem mi się spodobał

także na chwilę obecną walczę między wyborem TCL vs panasonic a gdzieś daleko philips


Prosiłbym o konkretne porady, który model wybrać, albo doradzić jakiś inny.
Dziękuję, pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

flozbi

New member
Matty4, czemu złapałeś się za głowę oglądając mecz na tym Philipsie? Pewnie na polską ligę trafiłeś, bo mecze normalnie się na tym tv ogląda, bardzo często korzystam z aplikacji i otwierają się mega szybko, mogłeś sprawdzić na 2 egzemplarzu, ten musiał być trefny
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips i TCL mają już ANdroida 7,0- więc najpierw trzeba zrobić update.
Aplikacje działają tak jak szybkość internetu w domu.
Jaki masz internet i jaką Aplikację miałeś na myśli.
Obsługa z pilota jest tak samo szybka jak w każdym innym telewizorze.
TCL jest dużo lepszy od Panasonica i wygrywa z nim wynikiem ponad 10 : 0
W piłce nożnej to jak okręgówka z extraklasą.
Multimedia to 100:1 - to miażdżenie.
Ale Twoja kasa Twój wybór.
 

matty4

New member
Philips i TCL mają już ANdroida 7,0- więc najpierw trzeba zrobić update.
Aplikacje działają tak jak szybkość internetu w domu.
Jaki masz internet i jaką Aplikację miałeś na myśli.
Obsługa z pilota jest tak samo szybka jak w każdym innym telewizorze.
TCL jest dużo lepszy od Panasonica i wygrywa z nim wynikiem ponad 10 : 0
W piłce nożnej to jak okręgówka z extraklasą.
Multimedia to 100:1 - to miażdżenie.
Ale Twoja kasa Twój wybór.

Ale TCL po kalibracji, czy bez też da radę do 'codziennego użytku'

Philips odpada, przeraził mnie obraz jak zobaczyłem go w sklepie w dodatku android, ogolnie apki które ładowały się do 10s

No własnie mam straszny dylemat, w domu net 300mb / wifi 5ghz. Głównie zależy mi na oglądaniu filmów w 4k(netflix) , ładnym obrazie i czasami jakiś mecz obejrzeć ( dlatego tutaj przekonuje mnie android- kodi)Czekam aż będe miał wolne od pracy, udam się do sklepu żeby te tvki luknąć na żywo.



Mógłbyś mi opisać różnicę między 7006 a 7026 w TCL chodzi mi konkretnie o 49' niestety jestem trochę laikiem ;p :shock:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL da radę właśnie do codziennego użytku.
TCL 7006:
- lepsze, równiejsze podświetlenie matrycy.
- lepsza czerń
- Kalibracja profesjonalna gratis
- pilot głosowy gratis
- wgranie wtyczek gratis
- Android 7,0
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
zainteresuj się panasem...sam się nim interesuję , jest wiele opinii na forum że w sporcie Panas gra lepiej , wielu kupiło i nie żałuje
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ty mu go polecasz bo go sprzedajesz a ja mu polecam neutralnie ale oczywiście jego decyzja co kupi i tyle...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL na zdecydowanie lepsze wyposażenie i lepszy obraz.
Ale każdy ma inne oczekiwania i potrzeby.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
POLECAM panasa ex700e,tcl-a c70 i sony xe7005 w tej cenie do 4 tysięcy DO WYBORU który tańszy , do 3 tysięcy tcl p60 , powyżej 4 tysięcy Samsung 55mu7002 , sony xe8505 czy panas ex780 a OLED-a lg c7 czy philips pos9002 żeby była jasność a co kto z tego coś kupi to mnie nie interesuje...dla mnie w kolejności najlepszy jest Panas,Sony i TCL ale wybór należy do tego co kupuje...ma jechać do sklepu i sprawdzić te trzy i dokonać wyboru bo to że dla mnie Panas jest najlepszy nie oznacza że dla innych też tak jest i wiele zależy od budżetu jakim kto dysponuje
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
TCL na zdecydowanie lepsze wyposażenie i lepszy obraz.
Nie zgodzę się z tym. Patrząc na Panasonica na jednej ścianie z kilkunastoma innymi telewizorami (w tym droższymi) m.in. TCL C70 żaden nie dorównał Panasonicowi. Może mam coś nie tak z oczami?
Rozumiem, że można promować że TCL ma jakiegoś tam androida i inne bzdury ale jak ktoś pisze że ma lepszy obraz niż Panasonic to bardzo nieładnie oszukiwać.
 

strazakp

Banned
Zdecydowanie Panasonic ex700!!!! Zobacz że wielu już kupiło ten model i jest zadowolonych.
Patrząc na same nazwy firm i ich tradycje (Panasonic vs TCL vs Philips) to zdecydowanie dla mnie wygrywa Panasonic. Panasonic to Japończyk!
Kup tv przede wszystkim dla dobrej jakości obrazu i płynności ruchu a Smart możesz zawsze rozbudować o boxa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie są dobre, ale TCL ma większe zdecydowanie możliwości i lepsze zdecydowanie multimedia. A obrazowo wystarczy jechać do sklepu.
Na Panasonicu już się poznali w USA:

"Mam nadzieję, że tak, bowiem IFA jest dla Panasonica ważniejsza niż amerykański CES, ponieważ na rynku USA Panasonic … nie sprzedaje już telewizorów."
Nowe telewizory na IFA 2017

W Polsce zanotowali równie wielki spadek, więc pewnie zakończy się podobnie.
A to dlatego że mają słabe multimedia, a ludzie wolą dobre.
Wkrótce odrodzi się Sharp bo też będzie wprowadzał Androida i Panasonic spadnie jeszcze niżej .
A przecież jeszcze trzy lata temu stać ich było na kreowanie działań a nie powielanie jedynie działań innych firm.
Zabrakło im pokory. Jeśli się nie obudzą skończą jak w USA.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic produkowany w Czechach, TCL w Polsce, Philips w Polsce.
Tu produkują , zatrudniają polskich pracowników, polskich inżynierów, płacą podatki w Polsce.
Ludzie zdecydowanie wolą multimedia. Dlatego Panasonic spada w rankingach i udziałach na całym świecie , w Polsce również.
Mam nadzieję, że tak, bowiem IFA jest dla Panasonica ważniejsza niż amerykański CES, ponieważ na rynku USA Panasonic … nie sprzedaje już telewizorów.
Nowe telewizory na IFA 2017
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Multimedia?xD ludzie wolą OBRAZ bo to dlatego kupują telewizory do tego mnie nie interesuje gdzie Panas ma fabrykę , ważne że to świetny telewizor a kto go produkuje?MNIE NIE INTERESUJE...jak TCL obniży ceny tego QLED-a to można polecać ale że jest droższy od mu7002 czy nawet XE8505 to nie ma szans
 

nesca74

New member
Bierz panasonica Ex700...Ja kupiłem go 2 dni temu . Mój wybór był mocno przemyślany . Porównywałem go z kilkunastoma modelami tv w tej klasie cenowej (3000zł) i jest obrazowo bezkonkurencyjny...a zjeździłem wszystkie elektromarkety w swojej okolicy...Największe pokrycie barw palety DCI,kolory najbardziej zbliżone do oryginału.Obraz 4k wbija w fotel nawet obraz ze zwykłej anteny jest bardzo dobry.
Ma nawet dobre kąty widzenia jak na matrycę VA i ogromne możliwości kalibracyjne.
Również gra na ps4 jest czystą przyjemnością dzięki input lagowi na poziomie 20ms.

Jest jeszcze jedna ciekawa rzecz w tym Tv a o której się głośno nie mówi..mianowicie podstawa.
Masz świetnie wykonane nogi ...które możesz sobie skonfigurować aż w 4 różnych pozycjach...dla mnie niesamowity plus,bo u mnie Tv stoi na szafce.

Jak jesteś jeszcze niezdecydowany...to moja rada jest taka . Nagraj na "pendrajw" (najlepiej na usb 3.0) materiał w prawdziwym 4 k i zrób porównanie.Zobaczysz wtedy o czym piszę.
 
Do góry