Wybór głośników

Ramzes765

New member
Bez reklam
Witam
rowniez przymierzam sie do jakiegos pozadnego zestawu.
Pokoj to okolo 30m2 amplituner - Onkyo 605. Nie jestem wielkim audiofilem wiec nie chce zestawu z najwyzszej polki. Podoba mi sie zestaw JBL balboa ale jest w kolorze bukowym a ja szukam czarnych kolumn (chyba ze sa i czarne balboa??). Ogolnie zestaw bedzie sluzyl do ogladania TV (glownie sport - pilka nozna), DVD i sluchania muzyki. Za wszelkie propozycje bede wdzieczny
pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
JBL Balboa black juz płyna do polski :)

balboa30.jpg
 

tremadook

New member
TANNOY EFX 7.1 , QQ 500 czy R RP-26

Przymierzam się do zakupu kd i po lekturze tego forum, oglądaniu i słuchaniu padło na :
DMR EH 57 + TX-SR 674 + no i właśnie...
początkowo, ponieważ ampli jest siedmiokanałowy myslałem o jakimś zestawie 7.1 np. TANNOY EFX 7.1 , ale może lepiej QQ 500 lub R RP-26FSC.
Ile muszę szykować na cału sprzęt, liczę że w 4k sie zmieszczę?
ps. pokoik mam nieduży ok. 18 m2 :confused:
 

haze

New member
Ja osobiście od kilku lat mam Koda AV701 do tego SW500, ampli yamaha RX-V440rds i uważam że gra ładnie, też nie jestem audiofilem
 

grzesch

New member
Witam znawców nagłośnienia. Piszę ponieważ chciałbym dokupić jakiś zestaw 5.1 do ampli Pioneera D514 (5x80W). W tej chwili używam głośniczków Creative 5.1 ale są ździebko za słabe :)
Pokój mam 25m* więc jakiś super zestaw nie jest mi potrzebny, poza tym jestem ograniczony finansowo. Myślałem o czymś niskobudżetowym ale z przyzwoitym dźwiękiem. Upatrzyłem coś takiego:
http://www.allegro.pl/item254628976_nowe_aluminowe_glosniki_do_kina_domowego.html
albo takie:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=250478755&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.

Co o tym myślicie ?
 

Skibus

New member
grzesch napisał:
Myślałem o czymś niskobudżetowym ale z przyzwoitym dźwiękiem.

To zdanie jest sprzeczne samo ze sobą. Takie rzeczy nie istnieją. Uzbieraj i kup coś porządnego. 25m2 do nagłośnienia to nie jest bardzo duzo, ale już byle czym nagłośnić się nie da. Fizyki nie przeskoczysz
 

grzesch

New member
No dozbierać mogę ale zapomniałem napisać, że nie mam za dużo miejsca na podłodze - myślałem o czymś wiszącym. Co zatem radzicie ?
 

jojoro

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co za 2500zl

Czy do pomieszczenia 6,5x4m kolumny frontowe jbl es 80 bylyby ok?
Slucham glównie metalu, metalu symfonicznego, czegos w stylu nightwisha, within temptation, cięższego rocka i innych rodzajów muzyki gdzie występuje dużo gitar, dużo różnych instrumentów i kobiece wokale :).
docelowo na tym samym bede sluchal też KD. Na razie mam kasę tylko na fronty.
czy jest duza różnica mięszy es 80 a e80 - bo cenowo to jest spora :(

Acha - kolumny beda staly na dluższej ścianie
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Różnica między E80 a ES80 jest spora, na korzyść tych drugich.

Zapytaj na PW, zrobimy dobrą cenę, może będzie łatwiej kupić ES80 :)
 

rumcais1

New member
Czy do onkyo 605 dobry taki zestaw:
1. fonty JBL E60 (a może Dali Concept 6 grają lepiej?)
2. tylne QUADRAL QUINTAS 500R
3. CENTRALNY też z QUADRAL

robię taką mieszankę bo nie mam funduszy na pełen zestaw JBL
Dodam, że mam pokój 18m2, słucham muzy i oglądam filmy.
Na zestaw mogę poświęcić 2 tys zł.
A może macie jakieś inne propozycje?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zrobisz najlepiej jak posłuchaszm na szczęście grają tak odmienie, że będziesz wiedział które sa lepsze dla CIebie, Dali czy JBL.
 

jojoro

Klub HDTV.com.pl
VIP
A może Klipsch?

Ciągle zastanawiam się nad wyborem kolumn. Słyszałem właśnie jbl z serii e (konkretnie e-80) i szczególnie mnie to nie powaliło na kolana :(
Zerknąłem na dość pozytywne recenzje klipschy rf-52, widzę że mają one też całkeim wysoką skuteczność.
Zastanawiam sie czy do czasu gdy nie uzbieram na ampli nie mógłbym ich podpiąć do mojej starej wieży philipsa.
Czy ktoś z was słyszał jak to gra. Ciekawi mnie model rf-62.
 

jolero

New member
Amplituner + Glosniki

Witam,

Planuje na dniach zakupic amlituner a potem glosniki.
Amlituner to albo
Onkyo 605 albo 505, rozcnia w cenie jest dosc spora ale mysle ze kosztem glosników lepiej zainwenstować w lepszy amplituner...
I tymczasowo musze zakupic jakies glosniki, przegladajac allegro i jakies sklepy z tanszych marek wytypowalem takie firmy.

M-Audio
Jamo
Koda
Voice Kraft
W saturnie widzialem takze zestaw ELTA w przystepnej cenie...

Wiem ze jest to słaba pułka jezeli chodzi o głosniki ale na początek tymczasowo nie mam innego wyjscia proszę o poradę, bede bardzo wdzieczny, na glosniki max 800zł mogę przeznaczyć.
Nie mam niestety zabardzo mozliwosci sprawdzenia jak to gra :(
Prosilbym o porade którą z tych firm wybrać....

Pozdrawiam Serdecznie.
 
Ostatnia edycja:

misiaja1

New member
Witam

Pytanie do zaopatrzeniowca :D Balckninji, jaka jest aktualna cena NA JAMO 606 (5.0) oraz na JAMO E660??

Walka dalej trwa...

Pzdr, Krzysztof
 
Do góry