Kolumny stereo do ONKYO RZ900

krzysiekkortus

New member
Jeszcze raz napisze. Szkoda, ze nie jestes z Krakowa. posluchalbys moich kolumn. moglibysmy isc do dwoch zaprzyjaznionych salonow gdzie maja duzy wybor kolumn i maja RZ900. na pewno bys cos wybral. Ale jestem pewny, ze po takim odlsuchu nie byly by to Tannoye. Maja swietny wyglad i moga byc ozdoba ale w tej cenie mozna znalezc duzo lepsze kolumny (w sensie neutralnosci, bez brakow dolu czy gory). We wspomnianym Nautilusie sa Tannoye oryginalne i zmodyfikowane. Te zmodyfikowane graja dobrze ale i tak nie maja zbyt dobrego basu. Ale srodek i gora piekna. Wracajac do twojego sprzetu czy nie lepiej od razu kupic Amplituner, ktory ma tor audio jak w dobrych wzmacniaczach, np Arcam, CambridgeAudi, Nad, Rottel? Szczegolnie Arcam bije na glowe wzmaniacze za kilka tysiecy. CA tez swietnie.


Być może po zakupie kolumn zakupię także piecyk tyle że nieco później. No chyba że podejmę ten trud finansowy od razu :D

Stąd obecnie słucham kolumn wraz z ewentualnymi piecykami. Na tej podstawie wybiorę kolumny (na razie) które zabiorę do domu. Jeśli RZ sobie z nimi poradzi to ok i na razie z pieca zrezygnuję. Jednak zaznaczyć należy iż jestem już po kilku odsłuchach gdzie w salonie miałem okazję porównać z RZ810 i RZ1100 (przy czym nie z RZ900 który w Poznaniu jest już w zasadzie w salonach niedostępny) i wygląda już teraz na to że bez wzmaka wpiętego jako końcówka za RZ się pewnie nie da. Dziś słuchałem Kefów Q900 bo nowych jeszcze w Poznaniu nie ma (nie znalazłem). Grały najpierw z Exposurem a potem NADem. Z Exposurem mi nie podeszły. Trochę za twardo razem to zabrzmiało i tu zbyt mocno basem i trochę zbyt piskliwie góra. Z NADem zabrzmiało bardzo dobrze choć średnica nie tak bogata jak w Tannoy. Na tą chwilę nie potrafię odpowiedzieć czy wolę KEF Q900 + NAD 375EE czy Tannoy XT8F + CA80. W jednym i drugi zestawieniu jesto coś na + i niestety na -. Chcę jeszcze posłuchać Tannoya z innymi wzmakami oraz usłyszeć jak może to grać z wspomnianym wcześniej subem.
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Dziwnym posunięciem jest szukanie kolumn pod avr , który za rok lub dwa wymienisz .
Jeżeli zależy Tobie na stereo , buduj system na wzmacniaczu . Tannoy dobrze zgrywa się z Yamaha

Masz możliwość zbudowania osobno systemu stereo i KD ?
 

krzysiekkortus

New member
Nic nie pisałem o wymianie RZ900. Co najwyżej o dołożeniu piecyka. Ale do takich wniosków skłoniły mnie odsłuchy. I tak jak pisałem nie jest to jeszcze pewne bo RZ może się jednak sprawdzi. Czyli odpowiadając być może (coraz bardziej prawdopodobne ) że będzie AVR + końcówka w postaci wzmaka. Do stereo pewnie AVR zostanie ominięty interkonektem. Czyli tor stereo to Bluesound node2 wzmak i kolumny. Lub bez wzmaka wg warunków opisanych w moim wcześniejszym poście.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
KEFy trzeba lubiec. jednak aluminiowa membrana ma swoje brzmienie.Kolega ma 700. grają sporym basem, rozciągnietym i mocnym. Góra troche wycofana, troszke gorsza niz w Tannoyach ale niewiele. Nie wiem jak graja 900 ale 700 maja gorsza stereofonie niż Tannoy ale za to lepszy bas. Jesli ta klasa kolumn cie interesuje to sprawdz jeszcze Monitor Audio Silver 8 albo 10. Mozna poszukac w dobrej cenie. Chyba maja bardziej miekki bas niz KEFy. Jeśli chodzi o wzmacniacz to w ciemno polecam Cambridge Audio CXA80.Jesli chodzi o czystość, przestrzenność i neutralność to brytyjski wzmacniacz jest bliski ideałowi wśród urządzeń w zbliżonej cenie. Gdyby nie to, że nie ma już tunerów do tej serii a wszystko trzeba opierać o sieć to byłby mój. Choć słuchałem jeszcze paru piecyków: Hegel H80- bardzo dobry, Yamaha AS-1100, Denon PMA 1600, Onky A9070, Denon PMA 2020, Arcam A39- rewelacja ale brzydki jak noc, Yamaha AS200, Rotel RA5070- tez super ale za zadne pieniadze nie moglem znalezc do niego srebrnego tunera, Rotel A14-za mało mocy, CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851A (i to byl moj typ numer jeden. troche duzo ciepla wydziela ale gra swietnie). Ale problem ten sam-brak tunera tylko sieciowy CXN. Znalazlem kartke, na której stawiałem plusy i minusy. Ale głównie testowane z DynAudio, Monitor Audio, Dali Rubicon. Zeby nie zanudzac. Arcam rewelacja ale brzydki, Yamahy zaskakująco dobrze, Onkyo też dobrze i fajny tuner do niego był. Najlepsze wrażenie zrobił jednak Cambridge Audio Azur i CXA. Grały na wszystkim poprawnie ale najlepiej na DynAudio. Pełne brzmienie. Ale jak zdecydowałem sie na Amplituner (w sumie nie żałuje wyboru Cambridga) do doszły inne kolumny w przedziale do 10 tyś. Niemiecki Physic Audio Clasic 30 grały najlepiej ale były za drogie. Reszte już opisałem. jak potrzeba to mam swoja punktacje na kartce ale chyba to nie ma sensu bo ze wzmacniaczem Tannoya nie słuchałem. Tylko z amplitunerami. Juz pisałem o wrażeniach. Ty musisz zdecydować. Stawiaj na neutralność bo wzmacniaczem możesz podciągnąć bas i sopran dużo bardziej niż Amplitunerem. Tannoy gral niezle z Yamaha. Yamaha dodawała dołu, ale tak delikatnie.
 

krzysiekkortus

New member
Dziś kolejne odsłuchy. Nieco wywróciły do góry nogami sytuację. Chyba ostatecznie odpadły Tannoye. Różne kombinacje z różną elektroniką i złoty środek i tak nie został znaleziony. Niestety.

Z odsłuchów szeroko grających w stereo ze sporą sceną przypadły mi do gustu Elac Uni FI FS U5 w parze z Rotelem A14. Tym razem udało się posłuchać wspólnie z żoną.

Jest jeszcze drugi typ ostrzej grający za to z większym rozmachem. B&W 683 również z Rotelem A14.

Rozważam jeszcze opcje obu tych kolumn z którymś z NADów 368 lub 388 lub ze staszej linii 375.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Miałem możliwość odsłuchu Monitor Audio Silver8 z Onkyo 810 i 1100 oraz wzmakiem Marantza serii chyba 6...
Głośniki grały równo całą szerokością pasma. Bas trochę w punkt ale przyjemny. Jednak dla mnie lepszym i miększym, bardziej rozciągniętym basem zagrały klipsche RP260, choć brakuje im nieco środka pasma w porównaniu z silverami.
Wziąłem klipsze ze względu na cenę, bas i głośniki dipolowe surround, które chciałem mieć w zestawie.
Jeśli miałbym możliwośc zestawienia u siebie w salonie setu 5.1 z podstawkowymi monitorami surround to wybrałbym MA. A że głośniki mam tuż za plecami, dlatego padło na klipsche.

Onkyo 810 wyleczyło mnie ze wzmacniacza jako końcówki mocy. Sam wzmacniacz, owszem grał lepiej, ale jako końcówka już nie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jest jeszcze drugi typ ostrzej grający za to z większym rozmachem. B&W 683 również z Rotelem A14.

Rotel to jest klasa ,jakoś tak się złożyło że miałem okazję słuchać prawie wszystkich klocków tego producenta i nie przypominam sobie aby mnie rozczarował .W przypadku zestawu tej firmy wzmacniacz +CD można właśnie kompakt zastąpić Marantzem ,taki zabieg spowoduje ,że w nagraniach pojawi się więcej subtelności

Jak będziesz miał okazję posłuchaj nowych kolumn Quadral ,wnioski mogą być bardzo ciekawe
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziś kolejne odsłuchy. Nieco wywróciły do góry nogami sytuację. Chyba ostatecznie odpadły Tannoye. Różne kombinacje z różną elektroniką i złoty środek i tak nie został znaleziony. Niestety.

Z odsłuchów szeroko grających w stereo ze sporą sceną przypadły mi do gustu Elac Uni FI FS U5 w parze z Rotelem A14. Tym razem udało się posłuchać wspólnie z żoną.

Jest jeszcze drugi typ ostrzej grający za to z większym rozmachem. B&W 683 również z Rotelem A14.

Rozważam jeszcze opcje obu tych kolumn z którymś z NADów 368 lub 388 lub ze staszej linii 375.

No to bardzo dobre zestawy słuchałeś. Zobacz jeszcze te same kolumny z Cambridge i z Arcamem. Jak już pisałem na mnie zrobiły ich wzamcniacze super wrazenie.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Patrząc na lata wymiany sprzętu myśle, że najwazniejsze w zestawie powinny być kolumny. To one determunują dzwięk i są zazwyczaj najdłużej z nami. Lepiej wydać więcej i mieć spokój na lata niż kupić coś takiego sobie i być rozczarowanym.
 

krzysiekkortus

New member
Są to różnie grające zestawienia i oprócz tego co z czym gra lepiej to jeszcze biorę pod uwagę swoje właśnie zmieniające się (wiek :) ) preferencje. Zdaje się że po prostu Tannoye które wydawały się urzekające na początku - mocno straciły przy porównaniu ich z innymi za podobne (i nieco mniejsze) pieniądze. Moim skromnym zdaniem wypisywanie przy nich iż kosztują mniej niż wskazuje na to brzmienie jest przesadą. Gusta swoją drogą i wierzę iż komuś tak bardzo przypadną do gustu iż potwierdzi powyższą tezę o ich "zaniżonej" cenie. Porównanie jednak z Elacami, Kefami i to ze schodzącej z rynku linii oraz do B&W 683 daje do myślenia. Z pewnością każda z tych kolumn gra inaczej jednak są to kolumny podobnej klasy i podobnej cenie. Tylko gusta + dołożona elektronika zadecydują o wyborze.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Są to różnie grające zestawienia i oprócz tego co z czym gra lepiej to jeszcze biorę pod uwagę swoje właśnie zmieniające się (wiek :) ) preferencje. Zdaje się że po prostu Tannoye które wydawały się urzekające na początku - mocno straciły przy porównaniu ich z innymi za podobne (i nieco mniejsze) pieniądze. Moim skromnym zdaniem wypisywanie przy nich iż kosztują mniej niż wskazuje na to brzmienie jest przesadą. Gusta swoją drogą i wierzę iż komuś tak bardzo przypadną do gustu iż potwierdzi powyższą tezę o ich "zaniżonej" cenie. Porównanie jednak z Elacami, Kefami i to ze schodzącej z rynku linii oraz do B&W 683 daje do myślenia. Z pewnością każda z tych kolumn gra inaczej jednak są to kolumny podobnej klasy i podobnej cenie. Tylko gusta + dołożona elektronika zadecydują o wyborze.

Zdecydowanie popieram to co mówisz. najważniejsza własna satysfakcja. Szkoda tylko, że nie możesz posłuchać tego o czym pisaliśmy. O Tannoyach masz dokładnie takie samo zdanie jak ja. Niestety bo kolumny są ładne z wyglądu ale to nie wygląd gra. Myśle, że gdybyś posłuchał DynAudio, czy AudioPhysic byłbyś pod wrażeniem. Widziałem dobrą cene na B&W w Polpack. Grają masywnym basem i nawet sie do nich przymierzałem ale DynAudio wygrały solidnościa dzwięku.
 

werf

Active member
Bez reklam
Zdecydowanie popieram to co mówisz. najważniejsza własna satysfakcja. Szkoda tylko, że nie możesz posłuchać tego o czym pisaliśmy. O Tannoyach masz dokładnie takie samo zdanie jak ja. Niestety bo kolumny są ładne z wyglądu ale to nie wygląd gra. Myśle, że gdybyś posłuchał DynAudio, czy AudioPhysic byłbyś pod wrażeniem. Widziałem dobrą cene na B&W w Polpack. Grają masywnym basem i nawet sie do nich przymierzałem ale DynAudio wygrały solidnościa dzwięku.

Ciekawe jest to co piszesz B&W w Polpacku na promocji : )

B&W ma teraz faktycznie dobre ceny. Zestaw 683 + Rotel A14 to koszt trochę ponad 8k

Słuchałeś tego .Nie za jasno bez dociążenia ?
 

barburian

New member
Bez reklam
Kolumny

Do tej pory najbardziej spodobał mi się Tannoy XT8F. Jestem ciekawy czy w założonym budżecie coś przypadnie mi bardziej do gustu. Pytanie też na ile po dłuższym słuchaniu w domu Tannoya odwykne od basu Tagi. Całkiem możliwe że musiałbym wypożyczyć te Tannoye do domu na kilka dni. Może weekend. Póki co na pewno jeszcze kilka odsłuchów z tego co za Waszą radą wybrałem.

Posłuchaj jeszcze tych kolumn :
Indiana Line Indiana Line Diva 655 - DIVA 655 - Stereo - Głośniki - profesjonalny salon audio-video audiostrefa.pl
i tych :
RTVmax - sklep internetowy
 

krzysiekkortus

New member
B&W słuchałem z kilkoma wzmakami. Ciemniej i mniej detalicznie było np z NAD 375. Z nowymi Rotelami było trochę jaśniej ale też szczegółowiej. Jednak mam jeszcze dylemat. Odnoszę wrażenie że średnica była szczegółowa ale za bardzo wycofana. Z chęcią bym ich posłuchał jeszcze z CA CXN60 którego słuchałem z Tannoyami. Grał ładnym i przyjemnym środkiem. Lepiej niż inne których słuchałem z Tannoyami.
 
Do góry