Proszę o opinie JBL Northridge E80

seat98

New member
Jestem posiadaczem kolumn Tonsil 2x200W(sin200W/muz400W głośniki 2x250mm) mieszkając w domu prywatnym i mając pokój 5mx6m słuchanie muzyki hard rock było przyjemne a przy tym bas był szybki i zdecydowany szczególnie jak dałem na full w Technicsie SU-V560 utwór Moby Dick Led Zeppelin.Teraz przeniosłem się do bloku i wstawiłem sprzęt do pokoju 3mx4.5m
i całkowita klapa.Nie słucham muzyki głośno bo wokół mnie mieszkają inni ludzie
ale z kolumn nie wychodzi czysty dzwięk tylko buczenie(w zależności jaka płytata i jaki utwór jest odtwarzny).Wymieniłem Technicsa na Yamahę RX-V530 bas zrobił się bardziej miękki a buczenie pozostało.W związku z tym zamierzam wymienić Tonsile na JBL Northiridge E80 ale pozostaje pytanie czy zniknie buczenie kolumn.W mojej miejscowości nie ma szans aby sklep umożliwił mi prezentacji kolumn w mieszkaniu.Zdaję się więc na wasze doświadczenie i proszę o poradę.Dziękuję i pozdrawiam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kolumny e80 można kupić za 1561pln za parę, w twoim wypadku poprawią odtwarzanie za sprawą otworu basreflex z przodu. napisz nam jednak cos więcej o tych tonsilach, jaki to model?
 

JaCkyLL

New member
Witam,

przyłączam sie do założyciela wątku ...
mam w planach zakup parki E80 jako przody. zastanawiam sie jednak czy za podobne pieniadze - blackninja pisze ze to koszt rzedu 1600 pln za pare - czyli około 2 tysie pln brutto za parkę jestem w stanie kupić cos innego. muza jakiej słucham to raczej heavy music, jednak troche rocka i innych metalowych riefów tez lubię posłuchać. oczywiscie przody tez mają niezle pociagnac kino, wiec bede wdzieczny za jakies sugestie.

z gory dziekuje - j
 

dab9

New member
blackninja,wiesz o czym mówię,nie ironizuj.akustyka wnętrza jest bardzo istotna.nie mówię że te tonsile nie buczą,ale zapraszam Cię do mojego kumpla(blok),a potem do mnie (dom),a rozwieję Twoją sceptyczność.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wiem o czym mówisz ale nic nie wspomniałeś o głośnikach, niektóre w pomieszczeniu buczą, a inne nie. Są warunki sprzejające, buczeniu, duże kolumny w małym pomieszczeniu, otwór bassreflex na tylnej ściance, umieszczenie kolumn w narożach pomieszczenia.
Za 1600pln ciężko znaleźć coś bardziej pasującego do kina i głośniejszego posłuchania rocka
 

dab9

New member
i tu się zgadzam,nie polemizuję z Tobą,sam kupiłem kolumny u Ciebie,ale raz przez przeprowadzkę i niewiedze(na temat akustyki) sprzedałem fajne kolumny avance omega 503.po parametrach wydaje mi się że te tonsile są zbyt wielkie
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Są ludzie którzy tylko polemizują dla sportu :) tu staramy sie tego nie uprawiać. Avance fajne kolumienki :)
 

seat98

New member
Tonsile które posiadam mają nazwę ton 200 o wym.H 1080mm W 320mm D 290mm i otwór bas refleks z przodu produkowane 10 lat temu.Może rzeczywiście pokój wzbudza rezonans jak wcześniej wspomniał kolega i zakup innych kolumn nic nowego nie wniesie?
 

dab9

New member
jbl fajne kolumny,ale na mój rozum weź posłuchaj u kogoś jego sprzętu,weż go od niego na jeden dzionek i posłuchaj jak u ciebie gra.jakieś monitory,różne są sposoby,ale żebyś nie miał tak że kupisz a w domu rozczarowanie.
 

seat98

New member
Tak było by najlepiej tylko,że w mojej miejscowości nikt nie przywiązuje wagi do jakości dzwięku i wychodzą z założenia,że za cenę JBL-ów można mieć całe kino domowe które też b.ładnie gra.Tak,że nie mam szans na spróbowanie jakichkolwiek dobrej marki kolumn i muszę zdać się na wasze doświadczenie.
Ktoś kto ma drewniane ucho to nie usłyszy różnicy między radiem Safari a Pioneer-em DEH 8600 i w tym cały sęk.Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jakiś czas temu miałem okazję zamienić kilka słów ze sprzedawcą sprzętu elektronicznego w Jeleniej Górze (na dziś to ok. 80 tys. mieszkańców, 20 tys. Liverpool ;)) Otóż stwierdził jedną rzecz. Mianowicie sprzedaż sprzętu klasy lepszej od plastików załamała się w momencie spadku cen wszelakich wynalazków zwanych kinem domowym. Nie jest to więc wina sprzedawców. To wina popytu. Sprzedawcy się po prostu dostosowują do zapotrzebowania ze strony klientów.

ArtS :)
 

Piotr_the

New member
ja też wsadziłm do pokoju 3 na 6 niby mały sub a buczy rozkręciłem go władowałem więcej gąbki troche pomagło ale to raczej wina pomieszczenia i miejsca jest prawie pod kanapą przy ścianie nie mam nigdzie na niego innego miejsca:-(
 

kaszub

New member
Tez mieszkam w bloku,pokoj w ktorym stoi KD to 5:5. Jako fronty mam jbl e60 tylko ze podłączone do ampli denona. Wg, mnie gra fajnie-takze polecam jbl.
 

seat98

New member
Tonsile które posiadam w kinie zachowują się dobrze.Przód L+R Tonsil, Centralny Wharfidale 8.1, tył L+R Wharfidale 8.1 a zamiast suba sygnał idzie na Tonsile.Cały problem pojawia się na słuchaniu muzyki stereo gdzie zamiast delektować się jakością dzwięku i muzyki po krótkim słuchaniu trzeba wyłączyć sprzęt bo uszy się męczą.O niebo lepiej słuchać na słuchawkach (AKG K-501)
gdzie dzwięk jest wyśmienity ale nie w tym rzecz muzykę lubię czuć na ciele i bez zniekształceń.Osobiście nie mam możliwości sprawdzić czy przyczyna jest w samym pokoju czy kolumnach.
 

seat98

New member
Może fajnie to gra ale nie w stereo, bo takie kolumienki jakie to one mogą wytworzyć ciśnienie w powietrzu?
 
Do góry