JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

DLUGI321

New member
Witam

Mogę pochwalić się zakupionym JBL Bar 5.1 jeśli chodzi o dźwięk jest naprawdę super pod warunkiem że nie jest to dźwięk z kablówki bo tu już nie jest tak kolorowo co kanał to trzeba albo z ciszyć lub podgłośnić bo mimo że soundbar wykrywa że jest dźwięk 5.1 to na jednym kanale nap...la tak głośno że faktycznie podłogę zrywa a na drugim mimo 5.1 jest tak cicho że praktycznie nic z dialogów nie słychać. Kolejny wnerwiający mnie coraz bardziej problem to podczas przełączania kanałów subwoofer cały czas wydaje z siebie cichy dźwięk (pykanie) tak jak by były włączone jakieś dźwięki klawiszy jest to bardzo irytujące dźwięk ten może być spowodowany tym że soundbar jest podłączony do TV TCL C70 który ma problemy z dźwiękiem (niedopracowane oprogramowanie) dźwięk jest tylko z subwoofera. Samo wykonanie super mogły by być jeszcze jakieś maskownice tych otworów gdzie się podłącza głośniki surround bo po odłączeniu bardzo szpecą soundbar te złącza a głośniki będą przymocowane na stałe do ściany więc moim zdaniem takie maskownice naprawdę by się przydały ale cóż jest tak jak jest liczyłem się z tym i jest to moja opinia więc innym może to wcale nie przeszkadzać. Mimo wszystko mogę polecić zakup tego sprzętu w 100%
 

Shooter10

New member
Długi 321

Jakim kablem i do czego masz połączony soundbar.

Miałem podobny problem z pykaniem gdy Podłączyłem kablem optycznym od tv do soundbar.
Teraz mam podłączone jak poniżej i problem znikł.
TV - soundbar / HDMI Arc
Dekoder NC+ - soundbar / HDMI

Jeśli chodzi o problem głośności to w ustawieniach dźwięku w tv lub dekodera można ustawić tak by zawsze była ta sama głośność (auto)
 

DLUGI321

New member
Właśnie mam tak podłączone jak piszesz czyli
TV - soundbar/HDMI Arc
optykiem będę musiał jeszcze sprawdzić bo miałem tylko na chwilę podłączony ale to nie będzie do końca rozwiązanie bo jeżeli podłącze optykiem to nie będę mógł sterować głośnością za pomocą pilota od TV. Co do głośności to nie widzę w moim TV takiej opcji ale jeszcze poszukam.
 

MichaelloEs

New member
Wiadomo, że bar 5.1 po odpięciu tych "satelitek" i ustawieniu ich z tyłu będzie grał lepiej niż 3.1. Ale co w przypadki, gdy 5.1 zostawimy całościowo przed sobą. Dalej będzie lepszy dzwięk?

Przy okazji: salon ok. 25m2 - ktory model lepiej się spisze?
Obecnie mam Denona i jak do ok 70% mocy gra ok to przy dociąnięciu go sub niestety nie wyrabia i robi się kicha... :-/

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

dextorun

New member
Jak 5.1

Sam jestem szczęśliwym posiadaczem jak bar 5.1 - dzięki blackninja 😁
Na razie jestem bardzo zadowolony choć żaden że mnie audiofil.
Soundbar gra super. Choć faktycznie u mnie też słychać pytanie przy przelaczaniu kanałów. Jedno co zauważyłem to to aby nie włączać soundshifta bo ostatnio w nocy wykrył mi telefon i automatycznie włączył Spotify... raczej sąsiedzi nie byli zadowoleni nagłym hałasem w środku nocy😁 ja zresztą też nie. Dlatego zostawiam na Manual.
Co do zaślepki to się zgodzę przydała by się.
Uważajcie na auto strojenie z mikrofonem. Ja sobie to włączyłem to jak Sound bar przywalil nagłym hałasem typu przerwa w nadawaniu kanału to prawie ż butów wyskoczylem
 

MichaelloEs

New member
Chciałem jeszcze dopytac o te satelitki przy wersji 5.1 Podlaczone do listwy są pod ciągłym ładowaniem? Czy osobno trzeba je ładować? No i na ile starczą te akumulatorki?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

guzikmen

New member
Po wielu różnych pomysłach na audio został bar 3.1 albo 5.1
Coś mnie jednak tknęło aby poczytać o dźwięku 5.1 przez wyjscie optyczne w tv Samsung. Wyszło na to że z dysku przez usb puści 5.1 ale np laptop czy tv box po hdmi do tv i z tv optycznym do soundbar zostanie zdekodowany do 2.0.
Jak w obu przypadkach ale głównie 3.1 zachowa się głośnik centralny w filmie że ścieżką stereo?. Będzie nieaktywny czy powieli stereo? Bo jeżeli będzie nieaktywny to chyba zostanie mi opcja bar 2.1

Mój tv nie ma hdmi arc i nie posiadam żadnego zewnętrznego odtwarzacza
 

MichaelloEs

New member
Ja mam pytanko do ludzi, u których listwa nie jest powieszona, spoczywa na komodzie czy innym meblu... sama listwa nie ma żadnych nóg?
W tym wypadku wyciaganie bocznych głośnikow bez podniesienia.danej strony nie wypali?
I jeszcze jedno: te boczne glosniki maja na swojej obudowie gniazdo mini usb jak dobrze widzialem - jest to ładowanie po kablu? Sa w zestawie potrzebne kable do tego?
Dodatkowo ciekawi mnie jeden fakt po między tymi dwoma modelami:
3.1 - moc listwy 3x50W, 5.1 5x30W --> tzn ze listwa przy tej pierwszej opcji bedzie glosniejsza? Niech mi ktos to po.chłopsku wytlumaczy i tyle;-)
Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

MichaelloEs

New member
A powiedzcie jeszcze jedno: wiadomo ze po wpięciu spowrotem boczków zaczynaja sie ladowac ale gdy wylaczymy sprzet to wtedy ich nie laduje? Bo pewnie przy niskim poziomie akumulatorka z 3h trzeba je ladowac?:)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

marzbi

New member
Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę, ale ładowanie odłączanych głośników w BAR 5.1 następuje nie przy włączonym trybie zestawu, ale wyłącznie gdy „nie pracuje”, tzn. gdy jest w trybie czuwania.
 

MichaelloEs

New member
Na jutro oczekuje przesyłki, juz nie umiem sie doczekac hehe;-)
Zdam od razu swoje odczucia bo w sumie nigdzie nie odsluchem sprzetu - zdalem sie na Wasze polecenie;-)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

MichaelloEs

New member
Mam już na miejscu. Dzieciak wstanie to sprawdze jak to "idzie".
Mam pytanka:
1. Czy Wam tez boczne głosniki opadaja ku dolowi i nie wyglada to ladnie?
2. Sluchajam muzyki po przez bt, wylaczam zeataw. Potem przychodze zalaczam tv (polaczenie hdmi arc) i JBL sie nie odpala...
Musze na pilocie badz listwie zmienic na hdmi - tak musi byc:-/ ?
3. Ktos ustawiał dolaczonym mikrofonem satelitki? Jak sie za to zabrac?
4. Niestety boczne glosniczki laduja sie, gdy listwa jest wylaczona - jak dobrze to kumam;-) Chyba, ze sie myle?
5. Zalaczam tv najpierw leci glos z tv przez 3 sekundy, potem wlacza sie soundbar - co jest?:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry