Zmiana kina domowego... zaczynamy od surroundów...

SebaK1205

New member
Bez reklam
Witam wszystkich,

Obecnie moja piękniejsza połówka planuje zmianę wystroju w naszym mieszkaniu. Co za tym idzie - obecny kolor kolumn (jasny buk) nie pasuje do jej koncepcji i mam wolną rękę w szukaniu nowych kolumn. A że apetyt rośnie w miarę jedzenie, chcą tą sytuację wykorzystać i wskoczyć jakościowo o poziom wyżej.
Ogranicza mnie kolor kolumn: ma to być white piano gloss (lub ewentualnie frony piano white i okleina biała). Na poczatek idą surroundy - potem fronty i centralny. Na koniec SUB. Całościowo (bez suba) na taki zestaw kolumn mogę przeznaczyć 13-14 tys... a teraz do rzeczy: co proponujecie?

Wczoraj byłem na odsłuchy pierwszych kolumn:
1. Focal Aria 906 - kolumny bardzo ładnie wykonane, na plus bassreflex z przodu. Pełna scena, bas niski, dla mnie rozciągnięty i nie w punkt, na pewno niekontrolowany. Głośniki na początku grały fajnie, ale z każdym kolejnym utworem, niskie dźwięki irytowały mnie
2. HECO CELAN GT 302 - wykonanie super, bassreflex z tyłu. Kolumny grają całym pasmem, od niskich dźwięków do wysokich. Środek uwypuklony. Bass niesamowicie kontrolowany, w punkt, brak rozciągnięcia stopy perkusyjnej tak jak to miało miejsce w ARIA906. Kolumny bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły

Co wypadałoby jeszcze posłuchać, co zgrałoby się z Onkyo?
Piękniejsza połówka nie akceptuje, aby koło siebie stały produkty różnych producentów - moim zdaniem też źle to będzie wyglądało w naszym pomieszczeniu. Na chwilę obecną nie chcę rozstawać się z Onkyo 828 - za bardzo jestem z niego zadowolony w kinie domowym.

Wszystko grało wczoraj na wzmacniaczu Onkyo 9070 - też będzie do zakupu, ale nie wchodzi w podany zakres cenowy oraz chwilę na TX-NR8150.

Czy warto odsłuchać:
CANTON CHRONO SL
Może MA Silver 1 lub 2?
Dali do mnie nie przemawiają...

To narazie tyle, tak jak widać to na surroundy jestem w stanie wydać maks 3500-4000 zł.
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Moze kef seria R500/300 w budzecie bys sie moze zmiescil.

Jak oceniasz onkyo 9070 ? Robiles porownanie z innymi wzmakami ?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Wzmacniacz Onkyo 9070 oceniam bardzo dobrze. Jest bardzo duża różnica w charakterystyce grania w stereo w stosunku do 828 czy do wzmacniacza niższej serii 9030. Scena jest pełniejsza, dźwięk w głośnikach schodzi nisko - tak jak wspomniałem przy HECO - jest punktowy, kontrolowany to co lubię. Wszystkie smaczki, typu solówki na saksofonie, sekcje smyczkowe są bardzo ładnie wykończone.
Mam zamiar go porównać do Arcama A38... tak jak wspomniałem wyżej - celuje w zestaw jednej firmy.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
No jak Focale przy silverach 2 nie mają kontroli basu to ja chyba jestem z innej bajki.
A ten wzmak który testowales wypada blado przy zakladanym wcześniej przez Ciebie 9755 ;)
Przed zakupem Focali myślałem o silverach i wybrałem w ciemno Focale, dziś gdy słuchałem już S2 wiem że nie popełniłem błędu, poza sporą dawką basu w S2 nie słyszałem nic dobrego. Ale to tylko moje odczucia.
Pytania o kolumny kogoś będąc już po odsłuchu wydają się zbędne gdyż kupujesz je dla siebie ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jeśli Dali Ci się jakoś nie widzą (a szkoda, bo Rubicony zacna seria) to jeszcze może jeszcze Quadral, Magnat Quantum, Kef R, Revel, Sonus Venere, B&W CM Teraz tylko ciąg dalszy odsłuchów ;)
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
No jak Focale przy silverach 2 nie mają kontroli basu to ja chyba jestem z innej bajki.
A ten wzmak który testowales wypada blado przy zakladanym wcześniej przez Ciebie 9755 ;)
Przed zakupem Focali myślałem o silverach i wybrałem w ciemno Focale, dziś gdy słuchałem już S2 wiem że nie popełniłem błędu, poza sporą dawką basu w S2 nie słyszałem nic dobrego. Ale to tylko moje odczucia.
Pytania o kolumny kogoś będąc już po odsłuchu wydają się zbędne gdyż kupujesz je dla siebie ;)

Widzę że z dobrą reklamą jesteś za Pan brat ;)

Ale ja nie porównywałem do Silverów tylko do HECO CELAN. Moim zdaniem bas przy wzmacniaczu 9070 był lpeszy w Celanach... a na Silver 2 chcę jechać na odsłuch...

Jeśli Dali Ci się jakoś nie widzą (a szkoda, bo Rubicony zacna seria) to jeszcze może jeszcze Quadral, Magnat Quantum, Kef R, Revel, Sonus Venere, B&W CM Teraz tylko ciąg dalszy odsłuchów ;)

Dzieki za propozycje
QUADRAL - wizualnie niezbyt przypadają do gustu, ale warto posłuchać
Sonus Venere - tutaj wizualnie przemawiają do mojej żony (do mnie również) - tylko czy komplet Venere 1.5+2.5+Centre zmiesci się w planowanym budżecie i jak zegra się z Onkyo.
KEF R - tutaj nawet zakładając 300+500+centre wyjdzie grubo ponad... ale moze jakas super cena.
Magnat - dodam do listy
REVEL - u mnie niedostępne do osłuchu

Jak sie uda to w weekend kolejne odsłuchy...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dziś już chyba każda marka robi coś w białym HG. Dynaudio, Wharfedale też. W sumie nowa seria Jamo Concert też ciekawie wygląda...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na poczatek idą surroundy - potem fronty i centralny. Na koniec SUB. Całościowo (bez suba) na taki zestaw kolumn mogę przeznaczyć 13-14 tys...
KEF R - tutaj nawet zakładając 300+500+centre wyjdzie grubo ponad... ale moze jakas super cena.

Tak na szybko
R500+R300+R200central - mieścisz się w budżecie na całość ( bez suba), jak zamiast R300 na tył wrzucisz R800DS, też się teoretycznie mieścisz ;)
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Tak na szybko
R500+R300+R200central - mieścisz się w budżecie na całość ( bez suba), jak zamiast R300 na tył wrzucisz R800DS, też się teoretycznie mieścisz ;)

Jezeli tak mówisz... opierałem się na cenie jednego z dystrybutorów, gdzie zestaw R500+R100+R200 to cena lekko ponad 15, wiem że do negocjacji... ale mamy R100 (chyba że jako surround beda wystarczające)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wiesz jak to jest z tymi cenami ;)
R700 cennikowo kosztują 5700 szt, a realna cena zakupu wynosi około 9500 za parę, podobne upusty, procentowo są do dostania na resztę.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dzisiaj chciałem dokonać odsłuchu w jednym z trojmieskich salonów, ale niestety nie udało się. Jedynie czego się dowiedziałem to jeżeli ktoś planuje kupić KEF serię Q - to ostatni gwizdek na zakup całego systemu 5.0 i wyżej... na przełomie roku ma nastąpić premiera następcy Q i nie wiadomo jak będzie z dostępnością. A chciałem im się również przyjrzeć...

Dzisiaj narazie tylko poogladałem serie KEF R - bardzo fajnie wygląda... odsłuch odsłuchem, ale do osób je posiadających, czy na surround wybrać R100 czy R300, na przód R500 czy może już 700?
A central to R200 czy R600... wiem że te kolumny dysponują sporą mocą, a umnie pomieszczenie główne to 3,5mx5m... gdzie TV wisi na krótszej ścianie. Głównie odsłuch następuje z połowy odległości, czyli 2,5m od frontów. Surroundy stoją 2,5 m za odsłuchującym (nie mam mozliwosci instalacji po bokach). Boję się że kupując wyższe modele moze się okazać iż będzie tego wszystkiego za dużo i efekt niezadawalający...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wczoraj w pomieszczeniu podobnej wielkości słuchaliśmy z Krzychem (krzysztofradio) R700 i wydawało nam się, że w tym konkretnym metrażu spokojnie mniejsze dałyby radę, dodatkowo pomieszczenie miało kilka ustroi akustycznych na suficie, ścianach i całe wyścielone było wykładziną.

Poniżej 20m spokojnie R500 sobie poradzą, Venom pisze, że ma R300 na 18m i też jest ok.
Oczywiście proponowałbym ci odsłuch, a najlepiej wypożyczenie do siebie do domu, sam się przekonasz i nie będzie później rozczarowania.
Central wiadomo, im większy tym lepszy, no ale...cena też ma znaczenie.
A myślałeś o tylnych R800ds?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Nad R800DS wogóle nie myślałem, ze względu iż byłyby zawieszone 2,5 od słuchającego i byłby troszkę zastawione...
Tak jak piszesz to możliwe że dałyby u mnie rade zestaw R500+R100+central (tutaj chyba R200)... chociaż konstrukcja R100 odbiega od R300...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przy takiej konfiguracji, to chyba zaszalałbym z dużym centralnym ;)
Mi po głowie chodzą jeszcze in wall z R- serii na tył, ale z tym to trzeba się liczyć z dodatkową robotą, małym remontem ;)
Posłuchaj i pogadaj z blackiem o cenach
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Temat powraca... meble kupione i złożone... mogą wybierać surroundy - jak już pisałem w tej chwili na pierwszym miejscu są u mnie Heco Celan GT302, jednakże pojawiły się używane GX100 z gwarancją do 2019, stan idealny... za 3500 zł. Ktoś ich słuchał, ja nie mam takiej możliwości, a sprzedawca jest z południa Polski? Do tego ma głośnik centralny GXC150 za 2000 zł, a do kompletu sklep w Warszawie sprzedaje ekspozycjne GX200... w sumie trochę bym musiał wysupłać kasy na raz, ale czy warto? Tak jak wspomniałem nie mam możliwości odsłuchu GX (poprzednia wersja Gold) i porównania z Heco Celan...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Porównywałem bezpośrednio Goldy 200 z Celanami 702 i Heco wciągnęły je nosem, żeby było ciekawiej, to i Silvery 8 lepiej zagrały.
To oczywiście moje subiektywne odczucia, dlatego proponuję ci najpierw posłuchać i kasy w ciemno nie wydawać ;)
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedź. Na sam odsłuch GX100 miałbym prawie 600 km... a wiem jak grają Celany...

Tak jak napisałem Heco są na pierwszym miejscu... są w sklepie Cinematech w Gdansku (kiedyś Radiomarket ze SZczecińskiej w Gdańsku)... i chyba tym tropem pójdę...
Sonus bardzo fajne, ale na tą chwilę poza zasięgiem...
 
Ostatnia edycja:
W Galeri w Denonie są też Sonusy, ja z Tczewa suba kupowałem, fajny rabat dostałem i duży wybór mają.
Opyicon6 słuchałem w weekend co prawda fronty ale mega grają w porównaniu do Zensorów.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry