Philips Fidelio E5 test - radość w duszy, ciepło otoczenia, mocny zaskakujący bas.

derk72

New member
Grzegorz K- miałem na myśli Fidelio B5 - nowy zestaw.

Wysłałem info na PW.



Można wiedzieć dlaczego polecasz Fidelio B5 ?
Planuje zakup Fidelio E5 lub B5, ale nim kupię chcę zobaczyć zestaw E5.
Niestety jak na razie go nie ma w sklepach :(.
Widziałem B5 i prawdę mówiąc wygląd taki sobie.
 

melerro

New member
Kilka wrażeń z użytkowania Fidelio E5

Cześć,

Kupiłem Fidelio E5, którym zastąpiłem zestaw Onkyo SR508 + Jamo S606 5.1 (nie mogłem wykorzystać pełni możliwości dużego zestawu). E5 daje radę w salonie 36m2, bardzo przyjemne pełne stereo, na filmach również się sprawdza, nie zauważyłem braku centralnego głośnika w czasie dialogów. Do lewej kolumny podłączam dekoder UPC i laptop (Kodi.tv) po HDMI, odtwarzacz CD po optycznym kablu, trzecie HDMI wychodzi na TV. Podłączyłem, nauczyłem się kolorów diód i zapomniałem o sprzęcie :) Pięknie wygląda i po prostu działa.

Odłączane głośniki potrafią urozmaicić oglądanie filmów, jeśli ma się gdzie je położyć. Raz zdarzyło się, że straciły sync z bazą i obie diody (pomarańczowa i czerwona) migały - konieczne było wyłączenie/włączenie całości.

Materiał filcowy na obudowie wygląda elegancko, ogólnie całość sprawia bardzo przyjemne wrażenie, co zostało osiągnięte kosztem wyeliminowania pokręteł/ekranu/wskaźników/etc (czasem ich brak, do czego można się jednak przyzwyczaić).

Wykorzystałem wszystkie HDMI (3), więc kolejne urządzenie zmusi mnie do zmiany konfiguracji, ale w dzisiejszych czasach nie jest to problemem.

Bluetooth działa OK, paruje się z urządzeniami. Sprawdzone z Android 4.4.2 i Win8.1 na Asus, Sony, Samsung.

Duże plusy:
- przyjemne, eleganckie i oszczędne wzornictwo;
- pełny mocny dźwięk;
- minimalistyczna obsługa (co czasem bywa minusem...);
- zdecydowanie mniej kabli;
- łatwa konfiguracja.


Drobne minusy ;)
- uboga instrukcja;
- brak OSD/wskaźnika głośności/informacji o aktywnym źródle, po starcie nigdy nie wiem z jakiego poziomu zaczynam odsłuch;
- sterowanie pilotem nieco utrudnione (trzeba precyzyjnie celować), co udało się obejść używając pilot uniwersalny.

Polecam.
 

mackiavelli

New member
Czy ktoś może powiedzieć na jaką odległość można oddzielić te satelitki od głównych kolumn?
W moim przypadku byłoby to jakieś 7m w linii prostej bez przeszkód.
Może to ktoś dla mnie sprawdzić?
 

przekorn

New member
podłączam ps3/dekoder UPC do głośników przez hdmi a głośniki do tv przez hdmi arc i nie łapie mi obrazu z ps3/dekodera UPC.

Co robię źle? czy podłączenie ps3/dekodera UPC bezpośrednio do Tv jest nieuniknione?

Troszkę późno pisze , pewnie już sobie poradziłeś z problemem ale u mnie tez nie działało jak głośniki z TV mialem podłączone jakims tanim kablem HDMI. Po wymianie kabla wszystkie pracuje prawidłowo.
 

bodzio3333

New member
Koledzy, moje pytanie to, czy głośniki satelitarne mogę powiesić na ścianie w chwili gdy chce skorzystać z dźwięku przestrzennego?
I oczywiście proszę o cenę zestawu na pw.
Podziwiam
 

melerro

New member
@mackiavelli: sprawdziłem i działają na taką odległość bez problemu. Z przeszkodami działały do 9m. Na zdjęciach Kikiego widziałem, że testował nawet na większą odległość.

@bodzio3333: nie ma żadnych zaczepów, więc nie zawiesisz.
 

bodzio3333

New member
@up dzięki melerro, jakoś sobie z tym poradzę. Nawet zamontuję jakieś podstawki.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy potrzebuję jakiegoś dodatkowego kabla/połączenia, żeby podłączone kolumny do tv pracowały gdy odtwarzam materiał z laptopa na telewizorze po hdmi?
No i czy można ustawić kolumny tak, żeby włączały się automatycznie przy włączeniu tv.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kaamilll

New member
Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem Fidelio E5, ale wczoraj oglądając filmy z dysku podłączonego do TV Philips 42PFL 6007 co jakiś czas (około co 5-7 minut) głos był przerywany na moment (może pół sekundy). Głośniki do TV podłączone są przez kabel HDMI. Wydaje mi się że oglądając telewizję ten problem nie występuję, ale dziś to sprawdzę. Czy może to być wina kabla?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przyczyn może być wiele, ale skoro z jednego choćby źródła idzie dobrze - oznacza tylko tyle że nie jest to wina E5.
 

garob

New member
Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem Fidelio E5, ale wczoraj oglądając filmy z dysku podłączonego do TV Philips 42PFL 6007 co jakiś czas (około co 5-7 minut) głos był przerywany na moment (może pół sekundy). Głośniki do TV podłączone są przez kabel HDMI. Wydaje mi się że oglądając telewizję ten problem nie występuję, ale dziś to sprawdzę. Czy może to być wina kabla?

U mnie występuje takie opóźnienie ale tylko w momencie jak zatrzymam film i gdy ponownie wciskam play to jest taka chwila bez dźwięku.
Podłączone przez kabel optyczny.
 

bil78

New member
Panowie dziś tak sprawdzałem głośniki i jedna satelita (prawa) mi nie działa , diody się świecą ale nic nie gra , próbowałem parować wszystko jeszcze raz i dalej to samo , zostaje tylko serwis czy może macie jakiś pomysł
 

covi

New member
cześć
może ktoś się wypowiedzieć kto testował e5/b5 czy warto dorzucić więcej kasy za b5 ?
zastanawiam się nad zakupem i prośba o cene na prv
 

halabalala

New member
Do lewej kolumny podłączam dekoder UPC i laptop (Kodi.tv) po HDMI, odtwarzacz CD po optycznym kablu, trzecie HDMI wychodzi na TV.

No i mi w taki właśnie nie trybi.

miedzy glosnikami a tv na ARC dalem taki kabel:
KABEL HDMI 1.4 b CX BLUE FULL HD ETHERNET 3D 3m (4711433588) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

cos z nim nie tak?

czy to może być też wina kabli hdmi wychodzących z upc/ps3/lapka do głośników?
przy upc mam kabel, który koleś od instalacji upc zostawił...

zastanawiam się czy aby nie koniecznym jest posiadanie wszędzie kabli hdmi 1.4 a mi nie trybi bo mam inne... o czym nie wiem :) sorki, jestem lamusem :)
 

twkwas

New member
Czy można zrobić z fidelio e5 tak, że gra tylko jedna lub dwie bezprzewodowe satelity a reszta nie? Np aby "wynieść muzykę" do innego pomieszczenia? Wiem że b5 ma opcję głośnika BT w satelitach, ale trochę nie pasuje mi koncepcja soundbara bo wolę mocniejsze stereo - no i cena... .
Poproszę jeśli można o ceny e5 i b5 na priva jeśli dostępne
 
Do góry