JVC GZ-HM400 pytania i testy

Kempos

New member
Witam wybralem i kupilem w koncu jvc hm400 potestuje to wzuce troche sampli i napisze cos o niej ale mam pytania:

1. W jakim rozszerzeniu wzucac sample?
2. Jak i czym przerobic najlepiej pliki video .mts zebym mogl nagrac na dvd i ogladac hd na moim tv?
3. Na opakowaniu pisze mi gz-hm400 a gdzies widzialem ze pisalo gz-hm400eu czy to jakas roznica?
4. Posiadam telewizor PANASONIC Viera TH42PV (plasma 42') moje pytanie czy nagrywac w x.v.Colour ztego co wyczytalem to jest raczej dla urzadzen wyswietlających od sony ale niewiem prosze o pomoc?
 
Ostatnia edycja:

gajos

New member
Witam wybralem i kupilem w koncu jvc hm400 potestuje to wzuce troche sampli i napisze cos o niej ale mam pytania:

1. W jakim rozszerzeniu wzucac sample?
2. Jak i czym przerobic najlepiej pliki video .mts zebym mogl nagrac na dvd i ogladac hd na moim tv?
3. Na opakowaniu pisze mi gz-hm400 a gdzies widzialem ze pisalo gz-hm400eu czy to jakas roznica?
4. Posiadam telewizor PANASONIC Viera TH42PV (plasma 42') moje pytanie czy nagrywac w x.v.Colour ztego co wyczytalem to jest raczej dla urzadzen wyswietlających od sony ale niewiem prosze o pomoc?

Ad.1 Wrzucaj tak jak masz pliki zrodlowe na karcie i juz.
Ad.2 Doom9.net - The Definitive DVD Backup Resource - poszukaj tutaj. Mysle ze znajdziesz odpowiedz.
Ad.3 Sadze ze po prostu wskazanie na rynek EU - system PAL. Na pewno nic czym powinienes sie przejmowac.
Ad.4 Nie wiem - wyprobuj :) Noz widelec beda dzialac oba formaty a ktorys bedzie u Ciebie lepiej wygladal?
Epoka cyfrowa - testy nic nie kosztuja :) Nie trzeba wywolywac filmu, robic odbitek... ;-)
Gratuluje zakupu!
 

Kempos

New member
Dzieki za wyczerpujące odpowiedzi co prawda wyczytalem juz to wczesniej ale dobrze wiedziec co jest najlepsze niz platac sie po roznych mozliwosciach a wiec ogarne kamere programy i zaczne sie bawic wzucac i dyskutowac na biezaco w tym watku pozdrawiam
 

sluuurp

New member
Kempos
No gdzie te testy wrażenia sample, bo tez chcę ta kamerę kupić. Tyle czasu minęło, więc chyba coś już możesz napisać?
 

Shinzon

New member
Kempos
No gdzie te testy wrażenia sample, bo tez chcę ta kamerę kupić. Tyle czasu minęło, więc chyba coś już możesz napisać?

Sample? Zapomnij. Tu Ci nikt sampli nie wrzuci. Tu tylko wchodzą ludzie i pytają jaką kamerę kupić. Najlepiej jakby za nich zrobić całą analizę i im na tacy podać najlepsze rozwiązanie. A jak już kupią to mają forum głęboko w d ... :bober:
 

sluuurp

New member
Co do sampli, to pisał sam @Kempos, wczoraj jeszcze było to słowo w jego poście dla tego wspomniałem o samplach. Co do reszty to masz racje w 100%. Wole forum Optyczne.pl. Tam ja sporo pomagam innym, a na temat kamery dostałem już sporo odpowiedzi.
Było
zaczne sie bawic wzucac sample i dyskutowac na biezaco w tym watku
jest
zaczne sie bawic wzucac i dyskutowac na biezaco w tym watku
BTW Dyskusja rozwinęła się na temat tej kamery na pół forum, nawet na PW nie odpowiedział. Może umarł.
 

gajos

New member
Spokojnie, wczoraj odebralem ta kamere, jednak dwutygodniowy syn nie pozostawia wiele czasu na cokolwiek. Ogarne sie i na pewno cos podrzuce. Cierpliwosci.
 

gajos

New member
Prosze bardzo - testerem nie jestem, jednak co moze zainteresuje zamieszczam.
4shared - partage et stockage de fichiers gratuits - dossier de partage - jvc

Jeden plik, dzielone archiwum z uzyciem programu 7z.
Rejestrowane wczoraj w nocy. Oswietlenie - mleczna zarowka 25W (sztuk 1) w ryzowym abazurze (co zreszta widac na filmie) + TV (model wymieniony w stopce) + laptop. Swiatlo jest nierowne ze wzgledu na sceny aktualnie wyswietlanego filmu ;-)
Ustawienia kamery: tryb auto, AGC wlaczone, jakosc UXP? (najwyzsza).
Zapis dzienny - jak bede mial czas.
Jesli ktos ma jakies konkretne pytania/sugestie jesli chodzi o przykladowy material - smialo.
 

sluuurp

New member
Pobieram teraz pliki, dzięki za wrzutkę. Chciałem dzisiaj kupić kamerę. Zjeździłam cały Szczecin, a raczej Szczecińska wieś z tramwajami i nigdzie nie ma tej kamery, zgroza, tu nic nie można kupić. Jestem w stanie tylko zamówić internetowo w RTVeuroAGD. Na szczęście jest opcja odbioru w sklepie, a nie w domu i jak coś będzie nie tak, to nie biorę, lub oddaje w przeciągu dziesięciu dni z racji kupna na odległość bez podawania przyczyny, ale mam nadzieje,ze nic się nie stanie.
Mam jedno pytanie odnośnie instrukcji, bo w komentarzach nażekają na instrukcję, tzn, czy jest na płycie w PDF, czy książeczkowa, wolał bym w PDF'ie.
Aha jeszcze jedno pytanie. Jakie dają oprogramowanie do kamery i czy w ogóle coś dają?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gajos

New member
W moim pudelku niestety nie zdetektowalem papierowej wersji w jezyku EN - germanskie, dunskie i jakies inne... Jest tez dolaczona plyta, jednak nie wiem jaka jest jej zawartosc - na pewno cos na system Windows, ktorego posiadaczem nie jestem.
Pytanie jednak po co Ci instrukcja? W zasadzie wszystko jest w menu, poza tym szybko metoda prob i bledow calosc szybko obczaisz.
 

sluuurp

New member
O.K. pytałem z ciekawości, bo narzekali w necie. Pewnie, że istota rozumna choć trochę, ogarnie to w mig ;)
Ale mam jeszcze pytanie, aż wstyd. Nie otwierają mi się Twoje pliki, w czym to ujrzeć.

Edit: przecież to jest spakowane w 7 Zip, ściągnę program i rozpakuję.

Teraz jest dylemat. Przed chwilą wyczytałem, że jest nowsza JVC Everio GZ-HM1, ale pewnie cena powala.
 
Ostatnia edycja:

sluuurp

New member
Oglądnąłem filmik. Jak na takie oświetlenie, to całkiem dobrze wyszło, nawet zasilacz od laptopa nieźle widać. W pierwszej sekundzie ten facet z brodą w telewizorze, to myślałem, że to Ty ;)
Na zewnątrz, to będzie pewnie jak demo z filmików w marketach na dziale z TV.

Fajnie, że wysłałeś w oryginale (AVCHD (mts), to sprawdziłem sobie nareszcie Free HC Converter V1.6 Ładnie przekonwerterował mi plik na Avi oraz MPEG2 HD
Z chęcią zobaczył bym jeszcze coś za dnia.

Jeszcze mam pytanie, czy kamera ma opcję pauzy podczas nagrywania, żeby potem nie łączyć plików.
Pytam dla tego, że coś nie mogę połączyć Twoich plików programem Allok Video Joiner. Pisze plików bo robię kopiuj i mam dwa na pulpicie takie same.
W innym formacie wyżej wymieniony program łączy takie same pliki bez problemu.
 

gajos

New member
Zaraz wybieramy sie na spacer wiec sprobuje cos zlapac - co prawda sceneria jeszcze nie najpiekniejsza ale... :)

Co do odtwarzania .mts na szybko:
VLC->Preferences->Input & Codecs i wciskasz na dole okienka na "ALL"->Input/Codecs->Other codecs->FFmpeg->skip the loop filter for H.264 decoding ustaw na ALL
Na wszelki wypadek zamknij i odpal VLC jeszcze raz. Oczywiscie w nim odpalaj pliki.
 

gajos

New member
Acha, co do JVC GZ-HM1 - tak, jest, ale JP. Zanim pojawi sie w naszym kraju... spodziewalbym sie jakiegos 2-3 miesiecy opoznienia. Jednakze ja bym zaryzykowal biorac ja w ciemno ;-)
Tylko pamietaj - kto nie ryzykuje, ten w kozie nie siedzi ;-)
 

sluuurp

New member
Ja używam ALL Playera. Tam pliki idą po kolei. Ale martwi mnie sprawa łączenia plików z kamery. Myślałem, że mam to już opanowane, a tu niespodzianka, że nie chce mi łączyć AVCHD ten Allok Video Joiner, wszystko inne łączy w 15-30 sekund w oryginalnym zapisie bez konwersji, bo taka opcja też tam jest, ale wtedy wiadomo trwa, to dłużej. Gdyby kamera miała podczas zapisu pauzę jak w nagrywarkach stacjonarnych, to problemu by nie było.

Jeszcze trochę mnie dziwi, że plik 2,34min, ma aż 440MB. No ale ja dopiero uczę się kwestii filmowych. W moim wieku, że jeszcze mi się chcę to sam się sobie dziwię.
 

gajos

New member
UXP(1920×1080/16:9) VBR :24Mbps

Dlugosc materialu 2:34 czyli 154 s.
154 s * 24 Mb = 3696 Mb = 462 MB

Wielkosc pliku na dysku:
462.067.002 bytes

Zgadza sie - jak w twarz strzelil ;-)
Co do dzielenia plikow - z tego co wiem kazda kamera tak robi. Rowniez wydaje mi sie to calkowicie zasadne, gdyz jesli bedziesz probowal cos pozniej zmontowac, duzo latwiej i wygodniej bedzie skleic 10 mniejszych kawalkow niz z jednego wielkiego wyciagnac 2 interesujace sceny i na nich pracowac.
Oczywiscie moge sie mylic... Nie znam sie na montazu wiec wiecej do powiedzenia w tej materii beda mialy osoby z doswiadczeniem na tym polu.
 

sluuurp

New member
Czyli w sumie na 32GB pamięci wewnętrznej materiału w takiej rozdzielczości jaką mi zapodałeś nie wiele się zmieści. Nie jest to problem na miejscu, ale na dłuższych wyjazdach czy rejsach statkiem trochę mało,trzeba posiłkować się kartami pamięci.
Co do plików. Mi nie chodzi o jakiś długi plik, ale np. robię coś w kościele, następnie przechodzę na druga stronę kościoła i mam nagrywanie na pauzie, następnie filmuje dalej jako ten sam plik. To tak jak było w kamerach na taśmę. Miałem kiedyś SVHS.
Dzielenie plików to nie problem, gorzej ze sklejaniem i właśnie tu mnie zdziwiło, że w tym AVCHD mam problem, a w innych formatach nie. Ja łącze pliki z kamery o matrycy z pięcioma Mpix, format MOV. Ale myślenie matką wynalazków.
Gdybyś przesłał jeszcze przy okazji coś, to będę wdzięczny i miał bym na czym trenować.
Co do samej kamery to ta GZ-HM1 będzie dostępna w Polsce pod koniec marca, początek kwietnia, ale jak znam życie, to będzie w maju. Jeżeli będzie jakieś opóźnienie to ściągnę ją z zagranicy, tak jak piszesz w ciemno.
 

gajos

New member
W ta sama lokacje wrzucilem jeszcze krotki filmik z wczoraj (2 pliki, kompresowane tak samo jak poprzednie).
Zawsze drza mi rece - co widac, wiec musicie wybaczyc ;-) Tym samym niezly test stabilizacji. Krecone przy uzyciu Dynamic Zoom (15x), wiec to moze troszke mnie usprawiedliwia.
Mam nadzieje ze bede mial wreszcie troche czasu zeby spokojnie usiasc i pobawic sie... :)
 

sluuurp

New member
Oglądnąłem, test dzień. Obrazek ładny, szybki zoom i co ważne nie gubi ostrości podczas zbliżania, sporo kamer ma ta wadę.
Niestety tym programem co mam nie mogę scalić plików, dopiero po przerobieniu na MPEG2 HD mogę je połączyć w jedna całość. Ale to już nie ta jakość, występuje na brzegach przedmiotów takie ząbkowanie podczas szybkich ruchów, co dla mnie nie jest do przyjęcia, na oryginale tego nie ma. Musze poszukać przyczyny, lub jakiegoś innego programu do łączenia plików bez konwersji. Co do samej kamery teraz zastanawiam się, czy kupić tą co Ty masz, czy poczekać na ten nowszy model.
 
Do góry