JVC GZ-HM400 pytania i testy

sluuurp

New member
Witam,

Czy macie jakiś pomysł jak to rozwiązać, bo póki co to wszystko muszę kasować ręcznie poprzez menu w kamerze, a przy większej ilości fotek nie jest to najwygodniejsze?

Pozdrawiam

To formatuj kartę w kamerze jak zrzucisz zawartość karty na kompa , będzie na pewno szybciej. A swoją drogą ciekawa zagadka z tym kasowaniem.
 

sluuurp

New member
Ja zrezygnowałem z kupna kamery JVC GZ-HM400 i kupiłem Panasonica HDC-SD200 ze względu na system matryc 3MOS i obiektywu Leica. W mojej kamerze zero problemów z kasowaniem. Ale może zaglądnie tu któregoś dnia kolega gajos. On bardzo rzeczowo odpowiadał na zadane pytania odnośnie JVC GZ-HM400. Może skreśl do niego zdanko na PW
 

Martin78

New member
Mam JVC GZ-HM1. Pamięć wewnętrzna jest "tylko do odczytu". Można z niej kopiować, ale z powrotem już nie i nie można nic skasować. Zostaje albo format pamięci, albo ręczne kasowanie każdego pliku oddzielnie.
 

pablak

New member
jakiś czas temu zgłosiłem taki problem:
Przy ciągłym nagrywaniu kamerka tworzy pliki max 4 GB-owe.
Gubi niestety przy tym kilka klatek oraz chwilę dźwięku.
Czy to normalne?
(...)
Tj. tworzą max 4 GB pliki i przy przejściu do następnego pliku jest mała dziura w nagraniu?
Niestety jest to typowe dla AVCHD. To samo dzieje się również w kamerach profesjonalnych, np. w Panasonicach 41 i 151. Na szczęście problem jest tylko przy długich ujęciach.

Otóż problem nie leży w AVCHD.

Kamera nagrywa prawidłowo i przy długich ujęciach, np. koncert, tworząc kolejne pliki niczego nie traci.

Zarejestrowane jest wszystko. Nie ma zgubionych klatek ani przerwy w dźwięku.

Problem leży w tym, że programy do obróbki nie łączą tych plików prawidłowo.

Ja poradziłem sobie w ten sposób, że łączę pliki Total Commanderem i dopiero potem wrzucam do programu do obróbki video.
 
Do góry