Dekoder Samsung A200 - relacja z zakupu

xroma

New member
Witam !

Wiele osób ( w tym i ja ) pytało na forum jak polepszyć obraz z cyfry+. Mój problem skończył się w dniu dzisiejszym i spieszę podzielić się wrażeniami.

Jako , że odbiło mi na punkcie produktów samsunga to wybór był oczywisty. A200.

Przepraszam za jakość zdjęć - robione telefonen

060309_162503.jpg


W pudełku znalazłem: Tuner, instrukcja w języku polskim i obcych , kabel euro-euro , pilot + baterie.
Aby móc odbierać programy Cyfry+ musiałem zaopatrzyc się w kartę RealityCam którą wkładamy do tunera a w nią karte cyfry+ ( a dzięki karcie Reality dostałem 2 kanały XXX :) )

Instalacja - banalnie prosta. (Automat )
Menu ekranowe w języku polskim z zajefajną "samsungową" graficzką. Na dodatek możemy wybierać stopień przeźroczystości i kolor menu.
Praktycznie cała obsługa tunera intuicyjna. Mało tego , nie jestem specem a cały proces instalacji i programowania przeprowadziłem bez zaglądania do instrukcji.

W ustawieniach TV zaczyna się cała zabawa. Do wyboru mamy sygnał wypuszczany z: Scart, Scart RGB, S-video i oczywiście component !
Sygnał wysyłany z component ma 720x572 :p ( bez możliwości zmiany)
Obraz - na euro - s-video bez rewelacji , no z pewnoscią lepszy niż na mediasacie cyfry ale nie powalający na kolana.
A po componencie? He , he - taki jak sobie życzyłem. Zresztą zobaczcie sami
060309_162529.jpg


Szkoda, że nie mam chwilowo cyfrówki, powyższe fotki wykonane telefonem ,ale chyba kazdy może zauważyć jakość obrazu. Zdjęcie było robione z telefonem przy ekranie. Z odległości 2-3 metrów i dalej obraz jest poprostu cudowny. Jakość programów nadawanych na innym transponderze niż cyfra - szokująca. Gdyby tylko programy C+ nie były tak upakowane z pewnoscią byłyby jeszcze lepsze.
Na koniec dodam ,że juz po godzinie miałem wszystkie programy z platformy C+ poukładane w tej samej kolejności co na mediasacie ( kwestia przyzwyczajenia do numerkow :) ) Dodane "ulubione" itp...
A właśnie ! Przeglądać programy możemy na kilka sposobów:
numerycznie, alfabetycznie , platformowo , transponderowo.
Działaja napisy nadawane przez canal+ , jest możliwość wyboru dzwięku oryginalnego. Jest telegazeta niezalezna od rodzaju TV. Bardzo fajne przeglądanie opisów programów.

Jestem tak "podniecony" że już sam niewiem co jeszcze mogę opisać. Mam go od 2 godzin. Jak "poodnajduje" wszystkie knyfy do jeszcze cos naskrobie.
Idę się bawić nową zabawką.

POLECAM WSZYSTKIM "CYFROWICZOM" - NIE MA NAD CZYM SIĘ ZASTANAWIAĆ , JEŚLI MASZ LCD LUB PLAZME - JEST TO BARDZO DOBRY WYBÓR W TEJ KLASIE CENOWEJ.
 

arsenal

Moderator
VIP
W kwietniu lub maju Cyfra+ przejdzie z niemal kosmicznego złomu jakim jest HB1 na HotBirda 7. Jeśli tylko nie dadzą ciała i wykupią więcej niż jeden transponder jakość powinna poprawić.
Xroma gratuluję zakupu. Mam pytanie dotyczące EPG na tym Samsungu. Jest podobne do tego z Mediasatów tzn. szczegółowy opis filmów z datą produkcji i obsadą czy takie jak na Philipsach. Czyli dziadowskie.
Napisy na HBO też są?
 

Marecki

New member
Witam kolegow.
Ja tez mam tego samsunga A200 podlaczonego do plazmy LG PX4 ale nie na componencie tylko przez euro i po tym co tu czytam jutro skoro swit ruszam po zakup kabelka component z ktorym troche zwlekalem ale widze ze warto. Gdybyscie mi jeszcze podpowiedzieli hakiej firmy mam kupic kabel to by bylo super:) .
 

PMENKI

New member
Ja również zamierzam zakupić dekoder samsunga. Zastanawiam się tylko czy a200 czy a300? Czy nie ma problemu z blokowaniem niektórych kanałów poprzez kartę CI RealityCam i jak jest z przechodzeniem praw?



XROMA - czy warto inwestować w ten sprzęt? Jak oceniesz poprawę obrazu w skali 1-10 w stosunku do normalnego dekodera - np. philips lub mediasat.

Pozdrawiam
PMENKI
 

arsenal

Moderator
VIP
Na razie chyba warto się wstrzymać kilka tygodni i poczekać na Humaxa HDCI2000. Poczekam na testy w SatKurierze. W końcu to tuner HDTV MPEG4 w cenie poniżej 2000pln i do tego produkowany w Polsce!!!
 

xroma

New member
arsenal napisał:
Mam pytanie dotyczące EPG na tym Samsungu. Jest podobne do tego z Mediasatów tzn. szczegółowy opis filmów z datą produkcji i obsadą czy takie jak na Philipsach. Czyli dziadowskie.
Napisy na HBO też są?
EPG jest rozbudowane i przejrzyste. Zdecydowanie lepsze niż w Mediasatach. Pełen opis.

PMENKI napisał:
Ja również zamierzam zakupić dekoder samsunga. Zastanawiam się tylko czy a200 czy a300? Czy nie ma problemu z blokowaniem niektórych kanałów poprzez kartę CI RealityCam i jak jest z przechodzeniem praw?



XROMA - czy warto inwestować w ten sprzęt? Jak oceniesz poprawę obrazu w skali 1-10 w stosunku do normalnego dekodera - np. philips lub mediasat.
0 problemow z odkodowywaniem. Mam wszystkie programy z mojego pakietu.

Poprawa jakości obrazu w stosunku do mediasat-a - 8 ( 10 rezerwuje na HDTV :) ) Ale tak na serio to różnica spora.

arsenal napisał:
Na razie chyba warto się wstrzymać kilka tygodni i poczekać na Humaxa HDCI2000. Poczekam na testy w SatKurierze. W końcu to tuner HDTV MPEG4 w cenie poniżej 2000pln i do tego produkowany w Polsce!!!
arsenal -tutaj jest mowa o tunerze który kosztował mnie bez karty sporo poniżej tysiaka. To tak jakby nie kupować Opla , bo mercedesy będą tanieć ;)
 
Ostatnia edycja:

xroma

New member
Oczywiście

Poznań ulica Cisowa 6/1 tel.832 35 87

Jest rownież dostępny na allegro, ale ja wolałem kupić osobiście.
 

arsenal

Moderator
VIP
No ja Merole miałyby tanieć to na Opla nawet bym nie spojżał:).
Mówiąc poważnie. Ten Samsung to napewno znakomity tuner ale nie wykorzysta pełni możliwości Twojego, mojego i wielu userów telewizora. Ja jestem pozytywnie nastawiony do tego Humaxa z dwóch powodów. Obsługuje wszystkie standardy nadawania poprzez satelitę no i jest produkowany w naszym małym piekiełku Polską zwanym. Dużym plusem produkcji u nas będzie zapewne spadająca dość szybko cena. Zwłaszcza na Allegro.
 

GKM

New member
Cytat:
"no i jest produkowany w naszym małym piekiełku Polską zwanym. Dużym plusem produkcji u nas będzie zapewne spadająca dość szybko cena."

Drobny błąd,gdyż wspomniany tu Humax,jest tylko u nas składany ze sprowadzonych podzespołów (3 płyty + obudowa) a powodem takiego działania,może być niższa wartość opłat celnych,w stosunku do gotowego produktu.
Co do ceny,to na szybki spadek cen PR-HD2000,tak bardzo bym nie liczył.
Pzdr.
 

xroma

New member
Tak jak obiecałem, opisze moje wrazenia po dłuższym użytkowaniu.

Dekoder nie zawiódł moich oczekiwań. Jest poprostu cudowny :) W tej chwili mam już wszystko poukładane. Nie mam żadnych zakodowanych programów. A wszystko dzięki bardzo prostej obsłudze i możliwości dowolnego kształtowania list programów. Dźwięk podłączony do zestawu kina za pomocą kabla optycznego brzmi bardzo dobrze. Jak do tej pory nie zauważyłem żadnych problemów z działaniem tunera. Co do porawy jakości obrazu - podłączyłem na próbę z powrotem mediasat'a - Odłączyłem go jeszcze szybciej ! :) Nie wiem jak mogłem to ścierpieć wcześniej.

No i ostatnie spostrzeżenie - trochę to dziwne , ale idealny obraz uzyskuje poprzez wyjscie component ale nie 3x RCA tylko poprzez złącze scart ( i tuner i LCD umożliwia puszczenie sygnału component poprzez Scart )

I ostatnie - po podłączeniu tunera do nagrywarki - w trakcie nagrywania nic się nie dzieje ale jak tylko na nagrywarce puści się płytę - tuner sam przechodzi w stan "uśpienia" Po zatrzymaniu odtwarzania również sam się "ożywia" :)
 

absolus12

New member
Ile dokładnie kosztował tuner i karta, ok 850PLN?

Czy za te pieniądze jesem w stanie kupic coś lepszego, czy to jest optymalny wybór?

Pozdrawiam
 

PMENKI

New member
xroma napisał:
I jak udało się zakupić? Jeśli tak to jaka opinia?

Wczoraj przyjechał do mnie. Jeszcze nie zdążyłem wszystkiego poustawiać - ale wygląda nieźle. Xroma jak masz ustwione to wyjście z dekodera - kompozyt - RGB. Nie wiem czy u mnie można puściś tak sygnał - mam Pioneera 436 FDE.
Mam też mały problem z przesunięciem obrazów - na niektórych kanałach czarny pasek po lewej lub po prawej - ale to da się wyregulować.

Dzisiaj będę się bawił dalej - XROMA napisz jak z tymi ustawieniami

Dzieki
PMENKI
 

xroma

New member
arsenal - czym się rózni modul T-Rex od RealityCam ?

PMENKI - po dość długich testach zdecydowałem się na puszczenie sygnało component przez złącze scart.
1.Menu
-> Ustawienia systemowe
-> Ustawienia TV
-> Typ sygnału video --- kompozyt + YUV

Jest moim zdaniem lepsze niż przez 3xRCA
Co do przesunięcia niektórych programów to mam to samo , ale jest to wina samego nadawcy. Zwróć uwagę , że np. samo menu tunera mieści się idealnie. Tak jak zresztą wszystkie "dobre" programy. Przesunięcie najbardziej widoczne mam na Tele5 ( ale kto to ogląda :) )

PMENKI jakiego modułu użyłeś?
 

arsenal

Moderator
VIP
Czym się różni? Powiedzmy, że panu Solorzowi nie za bardzo podoba się, że T-rex jest w sprzedaży, tak samo jak Fergusony i ich klony:cool:
 

PMENKI

New member
xroma napisał:
arsenal - czym się rózni modul T-Rex od RealityCam ?

PMENKI - po dość długich testach zdecydowałem się na puszczenie sygnało component przez złącze scart.
1.Menu
-> Ustawienia systemowe
-> Ustawienia TV
-> Typ sygnału video --- kompozyt + YUV

Jest moim zdaniem lepsze niż przez 3xRCA
Co do przesunięcia niektórych programów to mam to samo , ale jest to wina samego nadawcy. Zwróć uwagę , że np. samo menu tunera mieści się idealnie. Tak jak zresztą wszystkie "dobre" programy. Przesunięcie najbardziej widoczne mam na Tele5 ( ale kto to ogląda :) )

PMENKI jakiego modułu użyłeś?

To mam te same ustawienia - tylko puściłem przez component. Nie moge ustawić component po scart. Przesunięcie poustawiałem i jest o.k.

Moduł Aston Crypt i dzisiaj zamówiłem jeszcze ZetaCAM
 
Do góry