Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
teraz panowie daliście mi do myślenia bo wieszając tv na ścianie sugerowałem się jedną z zasad którą znalazłem wśród forów, która mówi że dolna krawędz tv powinna byc ok. 20 cm niżej od linii wzroku, czyli w moim przypadku siedząc w miejscu z którego oglądam szkiełko wzrok mam na wys. ok.1 m a dolna krawędz tv na wys. 85 cm(prawie dobrze), odległośc miedzy mną a moim samsungiem to 3 m. niby te parametry są optymalne do tego aby zachowac zdrowy wzrok. może po prostu na zdjęciach tak wyszło ze wydaje się za wysoko, bo robione z niższej perspektywy i taki postał efekt, puki co szyja mnie nie boli od zadzierania nosa i dobrze mi się ogląda, więc chyba na razie nie zmienię, ale dzięki z a uwagi, które zawsze są cenne:)
 
skoro zasada zachowana to na pewno jest dobrze. Zdjęcie nie odda stanu faktycznego. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia:). Też słyszałem u siebie, że TV chyba za wysoko, ale ja wiem dobrze, że nie jest za wysoko:D
 
W takim razie nie ma co rozstrzasac, zdjecie zdradliwe i nie ma tematu.
Jezeli dolna krawedz jest na 85cm, to wg. mnie wszystko gra. Szczegolnie ze tv to 46".
Ja mam w sypialni tv 60", wlasnie na takiej wysokosci +/- 85cm.
Taka wysokosc stolika, wiec juz nie kombinuje, ale ciut nizej i byloby idealnie.
Tv w duzym pokoju juz jest nizej, ale tv (80") jest mega wysoki a naroznik niski, wiec nie ma potrzeby bladzic oczami pod sufit i tez jest idealnie.
Co by nie mowic, kazdy ma swoja teorie, ja swoja testowalem latami na roznych tv, dziur nawiercilem w scianach co niemiara, stoliki, krzesla, wycinane tektury, plakaty (Sony tak wzorniki rozdawal) i co tam bylo pod reka aby postawic tv i potestowac ogolne wrazenia uzytkowe.
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze niedawno było tak:
oldjpg_nnpwahx.jpg


A teraz jest tak:
2jpg_nnpwsax.jpg


1jpg_nnpwsap.jpg


Telewizor ma dolną krawędź na wysokości 75cm (środek ekranu nieco powyżej linii oczu). Półki ze szkła hartowanego przymocowane podporami do ściany. Muszę jeszcze torchę skrócić kable od anteny satelitarnej (są nieco za długie, podobnie z kabelkiem DAC-wzmacniacz (muszę zmienić na krótszy). Odległość od TV 2,6m.
 
Ostatnia edycja:
Co do firmy byłem pewien ,co do typu się pomyliłem chociaż pierwsze moje skojarzenie było, że to jest DAT .Faktem jest że to dobry dyskofon z porządnym mechanizmem
Zestaw na początek może być ,najważniejsze żeby radość sprawiał z czasem możesz wymienić niektóre komponenty uzyskując lepszy dźwięk .Nie wiem jak u Ciebie z akustyką bo dużo jest powierzchni płaskich i na dodatek podłoga goła ,a to sprzyja dudnieniu i zbyt długiemu pogłosowi
 
Nic nie dudni - jest zaskakująco dobrze :) Pogłos też nie dokucza
W sumie nie mam zbytniej motywacji do zmian - jest OK, muza cieszy a i w filmach jest faaajnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
na pierwszy rzut oka to ja na tych fotkach ALTUS 300 widziałem,nie wiem czemu ale mi nie pasi jak tv jest szerszy od szafki RTV,no ale o gustach to my nie będziemy debatować,to ma tobie pasować,ogólnie spoko kącik.
 
he he ,yotomeczek,właśnie mi się przypomniało że elegancko mam nowy stolik zapakowany do transportu,może byś reflektował he he ,naprawdę extra towar i sporo większy,a widzę że tam masz trochę poupychane zabawki,mogę ci fotki przysłać.
 
Dzięki ale nie skorzystam - nie chcę żadnych stolików pod sprzęt (kiedyś miałem stolik własnego projektu i wykonania - 120x40x50cm). Pokój jest mały i założenie było takie żeby mi od ściany za daleko nie wystawało - od ściany półki odstają 33cm. Nie potrzebuję półek/stolika o szerokości telewizowa - potem się robi ciąg - kolumny, szafka - jak jakiś regał. Tak jak jest kolomny mają trochę przestrzeni wokół. Półeczki mają 100cm szerokości - żeby wesżły dwa kloski standardowej szerokości.
Na półkach leżą jakieś płyty, tylko dlatego że nie stoi jeszcze komp do gier/HTPC. Na dolnej półce listwa zasilająca będzie zamaskowana.
Z efektu wizualnego półek powieszonych na ścianie jestem bardzo zadowolony (a i brak nóżek bardzo ułatwia choćby odkurzanie pod sprzętem).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Yatomeczek, bardzo fajnie i przytulnie. Wysokosc tv elegancko.
Kolumny konkret, Sony CD znany mi dobrze, a przekatna juz bardzo mila :)
 
Ostatnia edycja:
Dzięki za miłe słowa :)
Ot taki zestaw rozrywkowy by Yotomeczek - mały metraż a lubię trochę przestrzeni - stąd takie a nie inne rozwiązanie (bardziej płasko od ściany już ciężko zestaw złożyć - bo mało jest płytkich klocków)
Zobaczymy jak zestaw sprawdzi się w grach pod kompem :)
Kolumny robią robotę (są na dorobionych cokołach bo było za nisko) - szkoda że nie wyglądają ładniej...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
To i ja zaprezentuje swój zestaw. Choć zapewne mnie zjecie za wielkość głośników to było kilka powodów dla których wybrałem plastiki z HK.







Całość to:
Panas TX-P50ST60
HK AVR 265 + HKTS60BQ
PS3 jako odtwarzacz płyt BD

Szczerze to przy tym co zakładałem potrafi ładnie zagrać, szczególnie przy kinie.
A zważając na to, że mieszkam w bloku to i tak niesie się po ścianach :)

Szafka w której jest masę kabli (nie wiem co bym zrobił gdyby to się kurzyło na zewnątrz)
wbrew pozorom nie kosztowała mnie za wiele, choć pierwsze wyceny były słone.
Przez przypadek w znanej szwedzkiej sieci znalazłem to co pasuje mi idealnie i wielkością
i cenowo.
 
Ostatnia edycja:
Nikt Cię nie zje za wielkość głośników. Najważniejsze że jesteś zadowolony. Ładnie się prezentuję zestaw. Bardzo fajna te szafka pod tv.Tylko co mi się rzuciło w oczy to centralny za wysoko. Powinien być pod telewizorem.
 
Masz rację z tym centralnym ale puściłem kable i pomalowałem już ściany sugerując się instrukcją dołączoną do głośników. Teraz jakoś wcisnąłbym go pod tv ale jeden plus jest taki, że nie za bardzo stabilne mocowanie dołączone przez producenta kieruje go pod pewnym kątem na moje uszy. :)
 
Szafka w której jest masę kabli (nie wiem co bym zrobił gdyby to się kurzyło na zewnątrz)
wbrew pozorom nie kosztowała mnie za wiele, choć pierwsze wyceny były słone.
Przez przypadek w znanej szwedzkiej sieci znalazłem to co pasuje mi idealnie i wielkością
i cenowo.[/QUOTE]

Fajna ta szafka serio ze szwedzkiego meblowego ?
Jest przykręcona do ściany czy ma jakieś mikro nogi?
 
Kilka fotek z mojego mieszkania w którym urządziłem sobie kino domowe.
Sugestie i komentarze mile widziane
:)

W roli głównej występują:
Meble Bog-Fran - Styl Bogo
TV LED
- SONY 46 HX750
Amplituner - Denon 2113
Kolumny - Taga Harmony Tav606v3 + sub Tsw 200
Kable do kolumn frontowych marki - Prolink

Konsola Sony Playstation 3

Zaczynamy...
Jakość zdjęć nie jest powalająca. Robiona telefonem Samsung Galaxy S3. Proponuję kilkać na zdjęcia, będą się otwierały pojedynczo..






A to prezent na imieniny, który bardzo mi się spodobał :) świecące źródełko elektryczne z wodą :-o



A tak się prezentuje całość w dzień...







> EFEKT NOCNY... GDY ZAPADA ZMIERZCH ... <



Nie ma się czym chwalić, bo sprzęt nie jest z najwyższej półki, ale jak na to pomieszczenie gra bardzo przyjemnie. Kalibracja dźwięku Audyssey zrobiona zgodnie z mikrofonem Denona, a więc efekty słychać idelnie z każdego miejsca w pokoju. Głośnik centralny, wiem wiem... nie powinien tam być, ale nie ma po prostu na niego miejsca. Jakiś pomysł może ktoś podrzuci? Głośniki Tagi dają rade, w tym przedziale cenowym tylko na nie mogłem sobie pozwolić. TV z 3 metrów ogląda się bez męczenia wzroku. 50-55 cali byłoby zbyt dużo. Tak mi się wydaje, dlatego ostatecznie padło na 46. Miała być plazma Panasonica, ale rozsądek podpowiedział że Led. A jak Led to tylko Sony albo Philips. Ten pierwszy został wybrany i jestem bardzo zadowolony z niego. Razem z konsola PS3 Sony współdziała znakomicie po SyncMenu za pomocą 1 pilota. Miał być jeszcze ampli Sony.. Jest Denon i zostanie Denon.
 
Przyjemne wnętrze. Kolumny rozstawione prawidłowo, tylko ten centralny. Możesz powiesić telewizor a centralny dać pod tv na szafce. Denon Ci się nie grzeje? Od góry ma mało miejsca.
 
Do góry