Użytkownicy CRT- uważajcie na LCD

Mariusz_W

New member
zbyniu4, pięknie powiedziane. Tylko właśnie o to chodzi, że znalezienie tutaj odpowiedniego spojrzenia odbiór telewizji kablowej (zwykłej, UPC np. nie cyfrowej, ) jest praktycznie niemożliwe.
Poza tym widzę, że wątek zmierza w złym kierunku, więc w sumie nie ma już o czym gadać. Podkreślam jeszcze raz: ja też uważam że LCD to przyszłość, LCD daje dużo lepszy obraz gdy dostanie dobry sygnał, można mieć większy telewizor i wogóle ja również kocham LCD.
Ja tylko twierdzę że dla normalnego zjadacza chleba zakup LCD = konieczność zakupu cyfrowego sygnału telewizyjnego. Stwierdzenie kategoryczne, ale moim zdaniem prawdziwe. Po prostu stara technologia do starej technologii, nowa technologia do nowej technologi.
I tyle.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Mariusz_W napisał:
Ja tylko twierdzę że dla normalnego zjadacza chleba zakup LCD = konieczność zakupu cyfrowego sygnału telewizyjnego. Stwierdzenie kategoryczne, ale moim zdaniem prawdziwe.
Witam
A Ty uparcie Swoje. :)
Nie upieraj sie przy tym twierdzeniu bo np. ja jestem jego zaprzeczeniem (inni także). Mam SD z kabla i LCD i jestem zadowolony. Wiem, że może być lepiej, ale na razie , jak dla mnie nie warto. Czyli, albo Twoje twierdzenie jest nieprawdą, albo ja nie jestem "zwykłym zjadaczem chleba" ( i inni także). :)
Oczywiście to jest Twoje zdanie, do którego masz prawo.
 

zorkadar

Member
Posiadam Lcd 32 i sygnał z UPC,z jakości obrazu jestem również zadowolony ale jeżeli do końca roku a wtedy wlasnie konczy mi sie umowa nie bedzie nadawany sygnal cyfrowy zamierzam przejść do N-ki żeby jeszcze bardziej być zadowolony:D
 

Mariusz_W

New member
Cieszę się waszym szczęściem. Żałuję, że nie jest mi dane. Powiem tylko tyle - stać mnie na to pier&(#$^ne 3700 i kupię sobie LCD. I nikt mi wtedy nie powie, że nie wiem o czym mówię. Każdy ma prawo do własnej opinii. Jeżeli natomiast prawdą jest to co mówicie to logicznie można pociągnąć to rozumowanie i powiedzieć, że wszyscy sprzedawcy telewizorów w krakowie to debile, bo wiedząc o tym, że raptem może 20% ludzi kupuje telewizor dla telewizji cyfrowej podłączają to w tragiczny sposób. Skoro wy nie mjąc interesu w nabijaniu klientów sklepom twierdzicie, że "u was jest ładnie", a w sklepach gdzie powinno im zależeć na złapaniu jak największej liczby klientów wygląda jak kupa gówna to oznacza że sprzedażą telewizorów w krakowie zajmują się upośledzone osoby bez instynktu samozachowawczego. Bo nie jestem w stanie uwierzyć w to, że ktoś nazywa "dobrym" obraz taki jaki widać w sklepach.
 

zorkadar

Member
Mariusz_W napisał:
wygląda jak kupa gówna to oznacza że sprzedażą telewizorów w krakowie zajmują się upośledzone osoby bez instynktu samozachowawczego. Bo nie jestem w stanie uwierzyć w to, że ktoś nazywa "dobrym" obraz taki jaki widać w sklepach.
Tu sie z tobą zgodze gdy szukałem dla siebie tv jezdziłem po rożnych sklepach w Krakowie i jak widzialem obraz ze zwykłej kablówki to była faktycznie tragedia ,naszczęście u mnie jest naprawde bardzo dobrze:D
 

mataman

New member
Bez reklam
No raczej pracownicy sklepów typu MM, saturn, euro rtv agd itd. Do super szpeców nie należa i swiadomego klienta na nic nie namówią. Jeżeli masz u siebie naprawde specjalistyczny sklep z takim sprzętem to pojedz tam i zobaczysz różnice w prezentacji oferowanego towaru. Bo jest ona ogromna.
 

Holt_

New member
Bez reklam
Mariusz_W napisał:
Cieszę się waszym szczęściem. Żałuję, że nie jest mi dane. Powiem tylko tyle - stać mnie na to pier&(#$^ne 3700 i kupię sobie LCD. I nikt mi wtedy nie powie, że nie wiem o czym mówię. Każdy ma prawo do własnej opinii. Jeżeli natomiast prawdą jest to co mówicie to logicznie można pociągnąć to rozumowanie i powiedzieć, że wszyscy sprzedawcy telewizorów w krakowie to debile, bo wiedząc o tym, że raptem może 20% ludzi kupuje telewizor dla telewizji cyfrowej podłączają to w tragiczny sposób. Skoro wy nie mjąc interesu w nabijaniu klientów sklepom twierdzicie, że "u was jest ładnie", a w sklepach gdzie powinno im zależeć na złapaniu jak największej liczby klientów wygląda jak kupa gówna to oznacza że sprzedażą telewizorów w krakowie zajmują się upośledzone osoby bez instynktu samozachowawczego. Bo nie jestem w stanie uwierzyć w to, że ktoś nazywa "dobrym" obraz taki jaki widać w sklepach.


no i świetnie.

To teraz zdradź nam swój patent, bądź projekt patentu na to, jak ma wyglądać odpowiednie podłączenie tak dużej ilości telewizorów do źródła sygnału w dużej hali.


Uważasz może, że powinni podłączać każdy telewizor do jednej anteny dachowej? Albo zainstalować sobie kablówkę w Euro AGD w proporcji 1 gniazdo/2 odbiorniki TV?
A może podłączać dekodery N i Cyfry Plus w stosunku 1:1???

Przestań się włóczyć po dużych sklepach, zaglądaj do małych, albo zamów prezentację domową. Wtedy będziesz mógł powiedzieć coś więcej.....zamiast "kategorycznych, ale prawdziwych" sądów.
 

ein

New member
Kolega

ma wiele racji, choc troche uogolnil zbytnio... powiem tak, na sygnale UPC obraz na 26" czy 32" jest z odl. 3 metrow akceptowalny (JVC). Natomiast ktos kto twierdzi ze na duzym ekranie 40 i wiecej cali, obraz mu odpowiada, to powiem tak - szanujemy go oczywiscie... Niestety duzy ekran LCD to dla slabego zrodla SD (baaa nawet kiepskiego HD - takie niestety takoz sie trafiaja!) jest absolutnie nie do zaakceptowania, bez wzgledu na to co to za ekran. Obraz wyglada zalosnie i tu nie ma nad czym dyskutowac. Owszem, mozna znalezc na to recepte - siasc przed TV odleglym o 5-6 metrow ale wiemy ze najczesciej jest to po prostu niemozliwe, dodatkowo niestety pryska czar duzego ekranu wtedy. Lepiej (bywa ze duzo lepiej) jest z PDP. Plazma wlasnie na slabym sygnale jest w stanie pokazac cos co kojarzymy z zawsze dobrym obrazem standardowego kinola (choc i tu odbiorniki 32 calowe, panoramiczne potrafia sie na slabszym sygnale wylozyc). Poziom akceptacji rosnie, dzieki miekkiemu rysownaiu, lepszemu oddaniu kolorow, mniej widocznym makroblokom PDP robi to lepiej i nawet 50 calowy ekran (z autopsji - Pionek) jest w stanie dac nam duzo radosci z ogladania czesto slabego jakosciowo programu (mam tu na mysli glownie naszego publicznego nadawce - wstyd!). LCD w malych rozmiarach daje rade, w wiekszych nawet najlepsze ekrany musza czasami wywiesic biala flage (ogladanie obrzydliwie pikselowatego, wyblaklego obrazu mija sie z celem - nie ma sie co oszukiwac... na kazdym CRT bedzie to wygladalo o niebo lepiej)
 

motobartcompany

New member
Miałem wiele TV LCD, w tym 2 plazmy.

powiem szczerze, że tęskniłem czasem do obrazu dobrego CRT. W tym momencie posiadam plazmę PV700, gdy czasem przemkne przez pokój teściowej i zobacze jak gra 12 letni trinitron to jestem w szoku.
Idealna czerń, płynność to coś czego nawet najlepsza plazma nie posiada co dopiero LCD.

Zgadzam się z autorem watku. Jeżeli ktoś ceni dobry obraz kablówka + LCD odpada...

Posiadam dobry sygnał N-box, DVD, ps3.

Jezeli ktoś wyda kupę kasy na TV to czasem wstyd się przyznać, że jest się nie zadowolonym. Brakuje nam szczerości a może takie zaślepienie?
Ja w tych obu technologiach plazma i lcd widze wiele wad, ideałem jest mój monitor na trinitronie;) szkoda że taki mały...
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
Powiem i ja.

Miałem CRT sławny Philips 551 HD Prepared i byłem przeokrutnie zadowolny z kaego rodzaju sygnału, ale cóż trzeba iśc z duchem czasu sprzedałem i kupiłem LCD toshiba 42X3030dg. Nie mam kablówki mam N-kę, i jestem zadowolony z obazu przez HDMI, jednak podłaczyłem z ciekawości raz przez EURO złącze to....załamałem się obrazem tak była tragedia.... jakieś kropki, szum , jakby deszcz padał na kazdym kanale takeigo badziewia jeszcze nie widzialem . Pamiętam że CRT przez Euro grał super, przez HDMI grał jeszcze lepiej. Dlatego zgodzę się z tym że CRT jest w obrazie zwyklym niedościgniony.
 

Mariusz_W

New member
Holt_ napisał:
no i świetnie.

To teraz zdradź nam swój patent, bądź projekt patentu na to, jak ma wyglądać odpowiednie podłączenie tak dużej ilości telewizorów do źródła sygnału w dużej hali.


Uważasz może, że powinni podłączać każdy telewizor do jednej anteny dachowej? Albo zainstalować sobie kablówkę w Euro AGD w proporcji 1 gniazdo/2 odbiorniki TV?
A może podłączać dekodery N i Cyfry Plus w stosunku 1:1???

Przestań się włóczyć po dużych sklepach, zaglądaj do małych, albo zamów prezentację domową. Wtedy będziesz mógł powiedzieć coś więcej.....zamiast "kategorycznych, ale prawdziwych" sądów.
Jezu, gdzie tu logika panie Holt_ ? To lepiej pokazywać gówniany obraz i próbować wmówić klientowi że u niego będzie trochę lepiej? Zajefajny sposób. IMHO da się to zrobić chociażby odpowiednio rozdzielając sygnał z kablówki. Zwrotnice, rozdzialacze, sekwencje właczania (max 3 telewizory). Zresztą co ja będę wymyślał koło - chcesz tu powiedziećże to jest takie niemożliwe do zrobienia. Chyba jesteś niepoważny. To ciekawe jak telewizja kablowa podłącza cały blok z powiedzmy 60 odbiornikami co? Nie ma rzeczy niemożliwych, a niektóre są po prostu banalnie proste.
 

Holt_

New member
Bez reklam
Mariusz_W napisał:
To ciekawe jak telewizja kablowa podłącza cały blok z powiedzmy 60 odbiornikami co?

ano własnie podciągając w jego pobliże mała podstację/rozdzielnię. Często światłowodową. I biorąc od każdego telewizora słoną opłatę. Uważasz, że takie coś to żaden problemik dla sklepu? Peeewnie....


Mariusz_W napisał:
Nie ma rzeczy niemożliwych, a niektóre są po prostu banalnie proste.

przypominasz mi pana Smyczyńskiego, w latach 80-ych tresera psów i autora podręczników o tresurze. Podręczników w pewnym sensie genialnych, bo genialnie prostych. Zawierających porady typu "Jeśli chcesz nauczyć psa wracać samemu do domu, każ mu isć do domu, a wzdłuż ttrasy powrotu psa posadź na drzewach klkunastu pomocników z procami, którzy będą strzelać z proc do psa, jeśli będzie chciał zboczyć z drogi", albo "jeśli chcesz nauczyć psa, żeby nie wystawauał się na strzał pistoletu, strzel do niego kilka razy z pistoletu nabitego woskową kulką".
 

JFYB

New member
Potwierdzam

Po przeczytaniu sporej ilości postów z poniższego forum, złożeniu wizyty w wielu sklepach RTV muszę przyznać rację autorowi wątku: kupowanie odbiornika tv wykonanego w technologii LCD, który ma służyć jako odbiornik telewizji kablowej mija się z celem. Przy czym nie byłbym aż tak sceptyczny (jak autor wątku) co do jakości obrazu generowanego przez odbiorniki LCD w tej konfiguracji. Osobiście nie widziałem różnic pomiędzy CRT, a LCD. A skoro tak, to wydatek kwoty odpowiadającej dwukrotnej wartości odbiornika CRT na zakup odbiornka LCD mija się kompletnie z celem...

pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
JFYB napisał:
A skoro tak, to wydatek kwoty odpowiadającej dwukrotnej wartości odbiornika CRT na zakup odbiornka LCD mija się kompletnie z celem...
pozdrawiam
To spróbuj kupić np. 46" CRT. :D
I co jest tym "celem" ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No właśnie, mija się z Twoim celem ale nie moim.
I podobnie z innymi użytkownikami tego forum.
Dla mnie moje 50" to już za mało.

Pozdrawiam,
 

JFYB

New member
Chciałbym tylko nieśmiało przypomnieć, że cały wątek nawiązuje do konfiguracji "TYLKO zwykła tv kablowa - CRT/LCD" i tylko w tym kontekście zamieszczam swoje uwagi. Rozumiem, że przedpiścy także posiadają TYLKO takie zastosowanie odbiorników?

pzdr.
 
Do góry