Gdzie kupujecie filmy blu-ray? Najlepsze oferty i promocje.

NormanES

New member
Tak wracając jeszcze do kupowania filmów na BD to w większości wypadków jest to u mnie amazon, w razie co oglądam z ang. napisami i jest gites. Choć ostatnio przechadzając się po MM zauważyłem, że mają naprawdę dobre ceny w stosunku do innych sklepów, w tym allegro. Gdzieś chyba wcześniej już o tym czytałem (nie wiem czy nie w tym temacie:). Filmy wydane z serii premium colecction - po 5 dyszek bez wyjątku. Sporo ciekawych tytułów po 39 zeta oraz w pormocje w stylu "kup za 49 a drugi film za 29". Poza tym o cenie z MM róznych zestawów kolekcjonerskich na allegro można pomarzyć. Inna sprawa, że i tak idzie się załamać patrząc na nasze ceny ale widzę małe światełko w tunelu. Już nas nie robią w ch*** po całości tylko połowicznie :p
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam sie z kolega teraz juz coraz lepiej jest wlasnie w MM czy saturnie i bardzo , bardzo czesto znacznie taniej niz na allegro...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie, w niektorych przypadkach w MM kupuja nawet handlarze i wystawiaja na allegro.
Co powiecie na ten film, az sie prosi o domowa kolekcje. W tym roku sporo przybedzie ciekawych filmow, bedzie czym zwiekszac cisnienie w pomieszczeniu:
R.I.P.D. - Trailer - YouTube Swoja droga, to cos w stylu MENinBLACK.
 

tomato10

New member
Zainwestuj kolego np.w Nc+ a filmów w hd sobie trochę pooglądasz bo wydawanie w kasy w filmy to trochę wywalenie kasy w błoto . Znam takich co maja kolekcję za klika tysięcy no i cóż z tego , temat nie ma końca .
 

NormanES

New member
Tu się nie zgodzę, oglądanie filmu na c+ hd czy hbo czy każdym innych kanale hd w tv nie bardzo da się jeszcze (o ile kiedyś wogóle) porównać do dobrego wydania na płycie BD. Nie po to inwestuje się kilkanaście tysięcy w sprzęt żeby nie skorzystać z jego możliwości a to tylko BD lub po sieci. A zbieranie filmów ma swój urok nawet jak maja być obejrzane raz, natomiast ja staram się kupować tytuły do których zamierzam wrócić lub te, do których mam pewien sentyment.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie, nie po to czlowiek inwestowal tyle kasy w sprzet zeby raz na jakis czas nie odzalowac tych kilkudziesieciu zl. na dobra pozycje, do tego dochadza filmy ktore musza byc na polce, chowalem sie na niektorych filmach i kupuje je wlasnie z sentymentu. Kupuje tez te, ktore z natury sa warte tych kilku zl, taki Prometeusz jest warty kazdej zlotowki, nie wyobrazam sobie ogladac takiej wyczekiwanej produkcji na VOD. Nie sposob delektowac sie kazdym smaczkiem, dzwiekiem na jakiejs NC+. Pomijajac juz fakt, ze wole kupic dobry film, czy to do testowania dzwieku, czy tez dla samej fabuly, jak wyjsc do kina (no chyba ze do kina z dziewczyna, a nie na film), taki bilet x2, cos do zjedzenia, paliwo, parkowanie, stracony czas dojazdu itp. Alternatywe w doskonalej jakosci mam w domu, a do tego taniej + bonus w postaci filmu ktory zostaje na polce.
Nie bede sie wypowiadal nt. jakosci filmow VOD na platformach cyfrowych, pomijam tez temat Dolby TrueHD, DTS-HD, bo to chyba oczywiste.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Po pierwsze jakość, z tego co czytam jest sporo niższa na platformach w porównaniu do wydania BD. Po drugie w NC+ nie uzyskamy dźwięku HD, a przecież posiadaczom KD właśnie na tym zależy. A po trzecie ludzie lubią kolekcjonować dobre pozycje i do nich wracać, sam mam sporą kolekcję DVD. Każde hobby wiąże się z wydatkami, czy to będą filmy, monety, znaczki czy sprzęt audio. Należy cenić ludzi co mają jakąś pasję, bo jak teraz patrzę nawet na moich kolegów z pracy, to ich jedyną rozrywką jest piwo w sklepie po robocie. Jeszcze jedna kwestia, to że na platformach nie uświadczysz nowości dopiero co wydanych na BD czy DVD, a przecież jak miałbym czekać jak puszczą w TV to bym umarł ze starości:)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
To ja panowie porównując kablówkę Vectrę (Warszawa) i wszystkie kanały HBO/2/Comedy HD, C+/Film/Film2/Family/Family2 HD oraz Cinemax/2 HD (mam do końca miesiąca odkodowane - promocja dla nowych) muszę napisać, że jest spora różnica w obrazie, szczególnie gdy obraz jest na całym ekranie. Wtedy razi niska jasność i pikseloza ciemniejszych oraz szybszych scen. Jak są natomiast czarne pasy na dole i górze, wtedy obraz nadal jest gorszy, niż BD, ale napisałbym, że trochę lepszy (lub przynajmniej równy) wersjom DVD. Natomiast dźwięk DD 5.1. wcale nie jest zły. Tylko trochę gorszy od BD - a przecież i tak nie każdy widzi różnicę. Np. Gniew Tytanów na HBO HD jak się ogląda to dźwięk cholernie miło zaskakuje. Aż nie kasowałem z dysku - jest dla mnie póki co wyznaczniekiem bdb ścieżki dźwiękowej w telewizji.

Ale zgadzam się - KD i dobry TV żyją pełnią życia i oddychają pełną piersią przy dobrym BD. A przypominam, że DTS HD MA lub DD True HD też nie są najwyższym standardem ;P To znaczy standardem tak, ale nie najwyższą jakością ;P Zawsze jest uncompressed pcm ;P dla zainteresowanych godne polecenie jest zakupienie Helikoptera w Ogniu z taką ścieżką.

Aha, jak ktoś zna inne filmy z takim dźwiękiem (uncompressed pcm) to poproszę o cynk.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
R.I.P.D. - Trailer - YouTube Swoja droga, to cos w stylu MENinBLACK.
Ha, widziałem ten zwiastun jakiś czas temu, dokładnie to samo pomyślałem, nawiązanie do MiB aż się prosi powiedzieć :) Jeff Bridges w tym wydaniu to prawie że wierna kopia Tommy Lee Jones :)

Ja się poważnie zaczynam zastanawiać, kiedy to wszystko jesienią zacznie się ukazywać na BD/DVD, to weekend wyjęty na obejrzenie wszystkiego :D tylko jak to zrobić z kilkumiesięcznym juniorem w domu ;)

Dajcie spokój z VOD/NC+/HBO etc. Wszyscy wiemy jaka jest tego jakość a czego oczekujemy po naszych kinach domowych z BD 1080FullHD/DTS MA/DD TrueHD. Nie ma co bić piany, odpowiedź jest więcej niż oczywista :)
 

maniekn274

New member
Bez reklam
siemka kinomaniacy,panowie podajcie kilka godnych tytułów do luknięcia na blu-ray.Filmy z gatunku katastrof na ziemi-coś w stylu- 2012,Dzień Niepodległości itd stare,nowe ale mniej więcej takie klimaty.Sporo tego na kompie się oglądało ale trudno tytuły sobie przypomnieć no i nie wszystkie pewnie na blu wyszły.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
To ja panowie porównując kablówkę Vectrę (Warszawa) i wszystkie kanały HBO/2/Comedy HD, C+/Film/Film2/Family/Family2 HD oraz Cinemax/2 HD (mam do końca miesiąca odkodowane - promocja dla nowych) muszę napisać, że jest spora różnica w obrazie, szczególnie gdy obraz jest na całym ekranie. Wtedy razi niska jasność i pikseloza ciemniejszych oraz szybszych scen. Jak są natomiast czarne pasy na dole i górze, wtedy obraz nadal jest gorszy, niż BD, ale napisałbym, że trochę lepszy (lub przynajmniej równy) wersjom DVD. Natomiast dźwięk DD 5.1. wcale nie jest zły. Tylko trochę gorszy od BD - a przecież i tak nie każdy widzi różnicę. Np. Gniew Tytanów na HBO HD jak się ogląda to dźwięk cholernie miło zaskakuje. Aż nie kasowałem z dysku - jest dla mnie póki co wyznaczniekiem bdb ścieżki dźwiękowej w telewizji.

Ale zgadzam się - KD i dobry TV żyją pełnią życia i oddychają pełną piersią przy dobrym BD. A przypominam, że DTS HD MA lub DD True HD też nie są najwyższym standardem ;P To znaczy standardem tak, ale nie najwyższą jakością ;P Zawsze jest uncompressed pcm ;P dla zainteresowanych godne polecenie jest zakupienie Helikoptera w Ogniu z taką ścieżką.

Aha, jak ktoś zna inne filmy z takim dźwiękiem (uncompressed pcm) to poproszę o cynk.
Spiderman 3 ma PCM 5.1 ale bez rewelacji w stosunku do dolby true hd:sad:
 
Ostatnia edycja:

carsonix

Member
Wracając jeszcze do zakupów filmów na blu-ray, ja w Wielkiej Brytanii często odwiedzam sieć wypożyczalni "BlockBuster". Wypożyczalnia ale również sprzedają - tal dla jasności.
Można tam znaleźć nowe i używane filmy w naprawdę fajnych cenach (szczególnie używane 5-8 funtów). Używane nie oznacza zajechane. Każda płyta jest oglądana przez pracownika wypożyczalni zanim Ci ja sprzeda (przynajmniej tak robią gdzie ja robię zakupy).
Tak dla przykładu kilka pozycji Pre-owned Blu-ray Bestsellers - Movie Collection - blockbuster.co.uk
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli podobnie jak u nas na allegro. Oczywiscie ±
Porownywalem teraz ceny i jest podobnie + u nas napisy PL.
Z ta roznica, ze dla Anglika kupno takiego uzywanego filmu, to taki sam wydatek, jak u nas kupno pirata na gieldzie za 10zl.
 

janusz

New member
Bez reklam
Najlepszej jakości tylko na torrentach, przynajmniej nie ma takich problemów jak na nośniku optycznym, tylko trzeba mieć duże dyski twarde bo jeden film to 50 GB. Za to efekt najlepszy, super obraz, dźwięk HD audio i bez zacięć.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
też nie kumam -co masz kolego (janusz )na myśli,o jakich zacięciach wspomniałeś?przepraszam -ale może jak miewałeś zacięcia to może z nośnikiem coś nie halo było-albo twój BD szwankuje-podaj namiary z kont jesteś to poszukam dobrego serwisu.pozdrawiam (janusz)to nie żart oczywiście-chcę pomóc:)
 

janusz

New member
Bez reklam
Chyba mało macie do czynienia z odtwarzaczami i płytami, które są podatne szczególnie na uszkodzenia mechaniczne, a np. dzieci są w tym najlepsze.
Problemy np. jitter.
Jeszcze szukanie odpowiedniej płyty, a w odtwarzaczu z dyskiem twardy wystarczy wybrać w menu.
Nie bez powodu najnowsze komputery pozbawione są już napędów optycznych a system wgrywa się np. z pendriva.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli dla Ciebie 5 odtwarzaczy BR, to malo, to tak. Plyt tez mam kilkadziesiat, nie wspominajac o dvd, tych juz nawet nie licze. Z zadnym w zasadzie nie mam problemow, owszem, nie ma to jak kliknac w plik i odtworzyc w kilka sekund film. Tylko nie zapominaj o tym, ze film trzeba sciagnac, to nie jest 700mb i kilka minut przy 50mb laczu, tylko 50GB, do tego cala zabawa w przenoszenie, szukanie napisow itp.
Jak zyje, to jeszcze zadnej plyty nie zniszczylem, juz predzej martwilbym sie czy dziecko nie zrzuci/kopnie HDD.
Nie zapominaj tez, ze niektorzy lubia miec film na fizycznym nosniku.
Taka cyfryzacja (w tym wypadku sciaganie) ma oczywiscie niezaprzeczalne zalety, zgadzam sie. Tylko ja mimo wszystko wole zajechac po drodze z pracy, do MM, wrzucic do koszyka film i nie bawic, czy martwic o to czy film bedzie z pierwszej reki.
Zadnych tez problemow z odtwarzaniem nigdy nie mialem, w przeciwienstwie do sciagnietych plikow.
 

WiTT

New member
Bez reklam
kolega janusz chyba trochę zagalopował się, przecież w tym temacie rozmawiamy gdzie kupić oryginalne płyty BD w rozsądnych cenach, a nie jak ściągnąć pirata kopię BD. Chyba wszyscy wiemy że ściągając filmy nie wspieramy ani trochę produkcji którą oglądamy?
No chyba że kolega janusz kupił legalnie obraz BD i ściągnął za pomocą sieci torrent?

A co do płyt - też mam ich dziesiątki i żadna mi ani razu nie zaszwankowała. Kiedyś miałem tani odtwarzacz DVD i on owszem, potrafił zachowywać się niespodziewanie ale teraz posiadając solidniejszy sprzęt, słowa złego nie powiem na płyty.

A w temacie - w empiku jest/była promocja na płytki BD w cenie 39,99zł. Było kilka interesujących tytułów.
A w tamtym tygodniu, w cenie dnia, był Pogromcy Duchów, remastered, special edition BluRay, za 39,99zł. Zastanawiałem się na zakupem, ale jakoś sobie odpuściłem, mimo że film klasyk :)
 
Do góry