philips BDP9500

mlynnas

New member
moze ktoś wie czym zasadniczym róznią sie przetwroniki video w nowy philipie 9500 -(Qdeo Kyoto-G2) a oppo bdp-83 (Anchor bay) . Chodzi o róznice w obrazie ,może ktoś testował te dwa klocki? jest zauwazalna jakaś róznica?
 

twiggy

New member
Wahałem się długo ale w końcu zakupiłem owego Philipsa. Ze względu na posiadaną wiedzę i słaby sprzęt nie czuję się osobą kompetentą do wykonywania testów, niemniej jednak kilka słów na temat tego odtwarzacza wypada napisać.
Sprzęt testowy:
Yamaha RX V457 z głośnikami Eltax Universe (bez subwoofera)
oraz tv Panasonic TX-P37X10Y.
Nigdy nie podzielałem zachwytów na temat wyglądu tego klocka ale po wyjęciu z pudełka zmieniłem zdanie. Wygląda solidnie i bardzo efektownie. Pilot trochę za długi ale najczęściej używane funkcje nie wymagają przesuwania dłoni. Po włączeniu jest gotowy do pracy w około 20 sekund a przczytanie krążka bluray zajmuje kolejne naście sekund. Jak dla mnie ok.
Menu proste i czytelne, chociaż przy konfiguracji głośników napotkałem pewien problem. Otóż instrukcja wyraźnie podaje, że w przypadku zestawu 5.1 należy ustawić surround speaker na "none". Gdy tak właśnie zrobię surround rear również ustawia się na "none" i nie można tego zmienić.(Można za to wyłączyć rear i zostawić surr. włączone). Po kilku próbach olałem ten fakt i mam obie pary włączone.
Obraz (Bluray: Transporter 3, Die Hard 4.0 oraz Zapowiedź).
Oczywiście bez zarzutu, chociaż po odpaleniu z kompa ripa Die Hard 4.0(ważącego coś z 15GB)różnic praktycznie nie zauważyłem. Pewnie dlatego że tv jest HDready. Co zaś się tyczy DVD...Zapuściłem pierwszą odsłonę Władcy Pierścieni (wersja rozszerzona) i...już po chwili zbierałem szczękę z podłogi - toż to wygląda prawie jak blu. Sięgam więc po inne płyty, na ten przykład Das Boot z kinoteki Dziennika i również rewelacja. Noo myślę sobie, to po cholerę mam BD kupować albo wypożyczać. Aż tu włączyłem stary już trochę koncert Rammstein z Berlina i niespodzianka. Skalowanie w trybie 720p takie sobie a 1080p w ogóle porażka. Tego trochę nie rozumiem a nie doszukałem się opcji pozwalającej wyświetlić jakieś info o obrazie więc mam nadzieję, że ktoś bardziej w temacie mnie oświeci. DiviX chodzi bez problemu z płyty i usb, mkv z napisami nagrane na DVD (i tylko z dvd - ze względu na nieobsługiwany NTFS) również nie napotkałem problemów. W przypadku DiviX wpływ skalowania jest znacznie mniejszy choć widoczny.
Dźwięk.
Rodzinkę wysłałem na spacer a ja zabrałem się za porównanie DTS HD Master po analogu z corem po optyku. Oba testowane filmy (Szklana Pułapka i Zapowiedź) miały odczuwalnie bardziej szczgółową scenę po analogu. Natomiast góra pasma, środek i dół były tak samo czytelne dla obu połączeń. DolbyTrueHD jeszcze nie testowałem natomiast stare formaty chyba lepiej brzmią w połączeniu kabelkiem optycznym. Audio CD (T. Stańko - Suspended Nights) z wyjścia analogowego, dla mnie nie rózni się od wersji cyfrowej.

Podsumowując, cieszę się bardzo z zakupu, zwłaszcza że w mam w perspektywie zmianę głośników i kupno projektora.
Obraz i dźwięk HD zgodnie z oczekiwaniami, DVD znacznie powyżej. To tyle na gorąco, mam nadzieją że nie namieszałem zbytnio.

pozdrawiam
 

JaCkyLL

New member
twiggy ...
w końcu ktoś z forum kupił i opisał :) może więcej ludzi kupiło ale chyba póki co tylko Ty coś napisałeś. z Twojej wypowiedzi wynika, że jesteś zadowolony, szczególnie wrażenie robi na Tobie skaler formatu dvd.
czekam na kolejne uwagi/spostrzeżenia o Twoim nowym zakupie - sam się poważnie nad jego zakupem zastanawiam :)
 

JaCkyLL

New member
czyżby TWIGGY był jedynym szczęśliwym posiadaczem nowego philipsa 9500 ??? może ktoś z forum kupił też to pudełko i chce się podzielić swoimi uwagami - czekam z niecierpliwością gdyż jak wielokrotnie już pisałem w różnych topicach sam jestem zainteresowany tym odtw.

boję się trochę napędu. sam raz tylko miałem philipsa - miniwieża. niestety dość szybko napęd przestał "czytać" płyty - wszystkie CD ( oryginały ) oraz te nagrane ( MP3 ). i tego się tylko obawiam. jeśli po okresie gwaranacyjnym miałbym naprawiać napęd w pudełko za 2 tysie to trochę by mnie bolało.
 

mlynnas

New member
Fantastycznie juz nie kosztuje 1700 tylko 2 tyś , to chyba ze względu na promocje świąteczną, pytanko jeszcze do tego NTSF- u ? a jak dysk bedzie zformatowany w FAT to pójdzie?
 

JaCkyLL

New member
mlynnas ...
jak widzisz na forum jak narazie ciiiszzaaaa ... powstaje pytanie czy nikt tego nie kupuje, czy może kupuje ktoś kto nie zagląda na forum czy tez na forum panuje "zmowa milczenia" :)
myślę, że jak będziesz zadawał pytanie czy bdp9500 może konkurować z LX71 pionka to większość użytkowników zakochanych w pioneerze odpowie Ci krótko ... NIE !
Póki nie ma jasnych opinii, testów, niezależnych testów przeprowadzonych to w hdtv bądź gdziekolwiek w sieci to niedowiemy się jak to w końcu jest z tym Philipsem. Ja się obawiam napędu ... nie wiem czemu ale mam obawy czy napęd wytrzyma tak długo jak w urządzeniach innych marek. być może to obawy bezpodstawne, ale tak po prostu jest :)
 

Hartson

New member
Bez reklam
W listopadowych numerach "Audio Video" i "Płaskie Ekrany" jest test blu-ray Philipsa BDP7500SL. W obu testach ten odtwarzacz uzuskał bardzo dobre wyniki. Co prawda to nie 9500, ale skoro 7500 jest oceniany pozytywnie, to pewnie wyższy model może uzyskać jeszcze lepsze noty.
 

mlynnas

New member
JaCkyLL napisał:
mlynnas ...
jak widzisz na forum jak narazie ciiiszzaaaa ... powstaje pytanie czy nikt tego nie kupuje, czy może kupuje ktoś kto nie zagląda na forum czy tez na forum panuje "zmowa milczenia" :)
myślę, że jak będziesz zadawał pytanie czy bdp9500 może konkurować z LX71 pionka to większość użytkowników zakochanych w pioneerze odpowie Ci krótko ... NIE !
Póki nie ma jasnych opinii, testów, niezależnych testów przeprowadzonych to w hdtv bądź gdziekolwiek w sieci to niedowiemy się jak to w końcu jest z tym Philipsem. Ja się obawiam napędu ... nie wiem czemu ale mam obawy czy napęd wytrzyma tak długo jak w urządzeniach innych marek. być może to obawy bezpodstawne, ale tak po prostu jest :)

Ok , moze i wiekszośc pionkowiczów odpowie nie,ale z tego co wyczytałem 9500 ma lepszy przetwornik video (QDEO KYOTO-G2) niż pionki tzn nowszej generacji a i dzwięk odseparowany stawia go na dośc poważnym miejscu w tej klasie cenowej .Płyta czołowa z aluminium , wyjscie 7.1 pozłacane , dlatego moje pytanie , czy ktoś go porównał z pionkiem , wg niemieckich opisów w necie jest jepszy od LX-71 jeśli chodzi o skalowanie DVD i dzwiekiem mu dorównuje , a przecież cena o niebo lepsza. Tylko dlaczeo zamiast tanieć to on drożeje?
 

jaskol

New member
Hartson napisał:
W listopadowych numerach "Audio Video" i "Płaskie Ekrany" jest test blu-ray Philipsa BDP7500SL. W obu testach ten odtwarzacz uzuskał bardzo dobre wyniki. Co prawda to nie 9500, ale skoro 7500 jest oceniany pozytywnie, to pewnie wyższy model może uzyskać jeszcze lepsze noty.

Czy 7500 ma takie same bebechy (przetwornik video) jak droższe 9500 ?
Ktos znalazł info ?
 

JaCkyLL

New member
mlynnas ...
nie jestem marketingowcem, ale wiem że czasem jak coś jest zbyt tanie to nie znajdzie zainteresowanych na zakup :)
skoro bdp9500 ma konkurować ( przewyższać ) LX71 jakością obrazu ze względu na nowocześnieszy procesor graficzny i "dorównać" pionkowi pod względem dźwięku to nie może być od niego dwa razy tańszy :)
albo cena pionka jest zbyt dowalona i cena LX71 spadnie, albo philips podniesie cene swojego flagowca do góry. nikt nie uwierzy że oba odtw są pod względem jakości prezentowanego obrazu i dźwięku na podobnym poziomie skoro cena tak zasadniczo je różni :)

może tak być prawda ??
przyznaj, że sam pewnie się zastanawiałeś - skoro ten philips jest taki świetny to czemu taki tani ??? gdzie tkwi problem ? gdzie jest ten szczegół ??
 

jery--

New member
Bez reklam
jaskol napisał:
Czy 7500 ma takie same bebechy (przetwornik video) jak droższe 9500 ?
Ktos znalazł info ?
Według Audio Wideo 7500 nie ma redukcji szumów (9500 ma) co ma znaczenie jeśli odtwarzamy amatorskie filmy i niektóre DVD.
9500 ma dużo lepszą sekcję audio, ale nawet ta w 7500 jest lepsza od konkurencji w swojej klasie cenowej.

Pozdrawiam
 

JaCkyLL

New member
jery--
stwierdzasz to na podstawie własnych doświadczeń czy też specyfikacji technicznych ?
problem polega na tym, że jakoś na razie wielkiego bumu na bdp9500 na forum nie ma. niby taki dobry - świetny procesor graficzny, świetna sekcja audio... a jak na razie nikt na forum ( za wyjątkiem twiggy'iego ) nie napisał ani słowa na jego temat. generalnie jakiś brak zainteresowania. może powinien znależć się jakiś sponsor z grupy PHILIPS ... wówczas testy szybko się na serwisie pojawią.

sam ubolewam nad tym gdyż chciałbym na Święta zmienić swój sprzęt własnie na jakiegoś BR - kilka modeli chodzi mi po głowie min. ten philips, ale brak doświadczeń innych ( to jest prawdziwa wiedza, specyfikacje tech są ważne, ale to tylko literki i cyferki na papierze ) skutecznie odwlekają moją decyzję.
 

jery--

New member
Bez reklam
Stwierdzam to tylko na podstawie testu 7500-tki w październikowym AUDIO-VIDEO który wypadł bardzo dobrze. A 9500 jest od niej lepsza przynajmniej w tych dwóch kwestiach o których wspomniałem wyżej bo pytał o to jaskol.
Dodam że oba odtwarzacze posiadają ciekawą funkcję przenoszenia napisów z czarnego pasa na dole (w formacie kinowym 2,35:1) na "aktywną" powierzchnię obrazu co można wykorzystać wyświetlając film anamorficznie (bez tych pasów) na projektorze, a przede wszystkim na TV Philipsa 21:9.

Jeśli chodzi o nikłe zainteresowanie to moim zdaniem (i nie tylko moim) bierze się z tego że Philips do tej pory był daleko w tyle za innymi producentami blu-ray co powoduje dużą nieufność do produktów tej firmy w tym segmencie.

Do twiggi

Test ten potwierdza twoje spostrzeżenia względem skalowania DVD które jest prawie idealne. Odtwarzacz szwankuje jedynie przy wygładzaniu linii w nagraniach wideo 50/60 Hz (pewnie Twój Rammstein).

Pozdrawiam
 

mlynnas

New member
jaskol napisał:
Czy 7500 ma takie same bebechy (przetwornik video) jak droższe 9500 ?
Ktos znalazł info ?

7500 nie posiada:
Trybu filmoweg 3/2 – 2/2 pull down,
Dostosowania przeplotu do ruchu,
Adaptacyjnej poprawy kontrastu,
Redukcji szumów,
Funkcji poprawy koloru,
Pikselowego przetwornika sygnałów wideo Qdeo Kyoto-G2
Nie odtwarza MKV, WMV
Stosuneku sygnału do szumu 120 db
Przetwornika 24-bitowy/192 KHz firmy Burr-Brown dla każdego z kanałów
Oddzielnego zasilacza liniowego z transformatorem toroidalnym

Wydaje mi sie że 9500 sporo sie rózni od poprzednika , tor audio powinien być o niebo lepszy a skalowanie DVD ( dzieki Qdeo Kyoto-G2) powinno być niemal idealne , no i MKV , tylko dlaczego bez NTSF ?
Myśle ze jest wart swojej ceny ale dopóki ktoś tego nie porówna z innym podobnej klasy playerem to wstrzymam sie z kupnem , choś mam na niego coraz wieszą ochote
 
Do góry