JAki odtwarzacz cd do amplitunera Onkyo 609

żywy841

New member
Witam,
Na wstępie napisze ze jestem laikiem odnośnie sprzętu muzycznego dlatego tez postanowiłem zasięgnąć waszej rady. W ostatnim czasie zakupiłem sobie Amplituner Onkyo TX-NR609 oraz głośniki Focal 716. Chciałbym rozbudować ten zestaw o jakiś odtwarzacz cd. Tylko pytanie czy iść w kierunku Onkyo np. Dx-7355 czy cos innego zagra lepiej z tym amplitunerem. Wiem że będziecie doradzać zakup dodatkowego wzmacniacza lecz póki co nie będzie mnie na to stać dlatego też postanowiłem zakupić amplituner. Mam go do telewizji, konsoli, lapka ale nie oszukujmy się do Cd przyda się cos jeszcze. Głownie słucham Hip Hopu. Mam już spora kolekcje płyt oryginalnych jak i kopii zapasowych. Czy jeżeli jest dobrze skopiowana płyta będę słyszał różnice miedzy nią a oryginałem ? Pokój ma ok. 20m. Kasa max 1300zł ale wołałbym niżej… Zaznaczam że nie jestem audiofilem lecz chciałbym żeby to przyzwoicie zagrało. No Chyba że mam kupić Bluraya bo i tak niema sensu pod tego aplitunera kupować odtwarzacz cd…
Modele które biorę pod uwagę to:
Onkyo DX-7355 – puki co kandydat numer jeden
Onkyo C-5VL
Denon DCD 520
Yamaha CD-S300
CD AMC XCDi
Marantz Cd5004 – ostatecznie jeżeli ktoś mnie przekona 
Jeśli już zakupie odtwarzacz to jak go najlepiej podłączyć ? Analog (cincz) i jakim Czy cyfrowym i jakim ?
 

żywy841

New member
Jeszcze jedno czy do tego zestawu dokupić suba czy niema sensu. Ogólnie do muzy lepiej 2.0 czy 2.1

Nie mówię że nie zamierzam w przyszłości rozbudować zestawu o wzmaka. tylko jak to później podłaczyć. Do czego głosniki do amplitunera czy wzmaka ? Czy bede musiał przepinać ?

http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/96740-jakie-odtwarzacz-blu-czy-cd.html

Tu masz wątek z dyskusją na ten temat. JEsli planujesz w przyszłosci rozbudowe o wzmak to czemu nie. Inczej raczej szkoda kasy.

Rozumiem ale jednak chciałbym uzyskac odpowiedzi na moje pytania. Bo kompetnie sie nie znam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Piszesz że nie masz na razie kasy na wzmak, a praktycznie za 1300zł masz już niezły wzmak, który na 100% więcej mniesie niż kupno osobnego CD. Sam stałem/stoję przed podobnym dylematem i chyba na razie pozostanę przy DVD/BD jako nośniku. Nawet jak kupisz lepszej klasy CD i podłączysz do ampli Onkyo, to niewiele to wniesie w poprawę dźwięku. Za 1300zł masz np. HK 980, 3490, Marantz PM 5004. Jak kupisz oddzielny wzmak to dopiero zobaczysz różnicę w muzyce. Ja poszedłem w tym kierunku i nie żałuję.
 

żywy841

New member
Czyli sugerujesz zeby np sprzedal ampli i skoncentrował sie na zestawie stereo ? Bo jak pisałem ampli mam do tv, kompa i do muzyki...

a w przypadku pozostawienia ampli tak jak mam moge sobie odpuscic kupywanie jakiegos w miare cd bo to samo uzyskam z jakiegos blu raya oczywiście nie za 300 tylko cos w miare...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli sugerujesz zeby np sprzedal ampli i skoncentrował sie na zestawie stereo ? Bo jak pisałem ampli mam do tv, kompa i do muzyki...

Nie koniecznie. Źle mnie zrozumiałeś. Pisałem że zamiast kupić odtwarzacz CD za 1300zł, lepiej kupić za tą kasę wzmacniacz, który więcej wniesie pozytywnego do zestawu. Na wzmacniaczu poczujesz różnicę, na odtwarzaczu CD już nie koniecznie. Zależy jak wyczylony masz słuch.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kupujac CD za 1300zl (przyklad) do ampli pokroju 609, wyrzucisz pieniadze w bloto. Przyrost bedzie nieproporcjonalny do wydanych pieniedzy. Ampli Cie zblokuje. Lepiej takie pieniadze zainwestowac w wzmacniacz, roznica bedzie kolosalna. Lepiej juz wymienic fronty na lepsze, jak bawic sie w cd. Player CD ma jak najbardziej sens, ale w zestawieniu z innymi komponentami audio, w takiej sytuacji poczujesz roznice i bedzie godna wydanych pieniedzy.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokładnie jak mówią koledzy CD nic Ci nie poprawi w stereo. Lepszym rozwiązanie jest pozostawienie ampli wiadomo do kina, kupić wzmak i wtedy bardzo dobre stereo a do wzmaka jakiś BD i wszystko w tym temacie. Jak bym miał kupować CD za 1300zł do swojego ampli to bym wolał zainwestować w lepsze fronty bo to na pewno by coś poprawiło, bo CD nic Ci tu nie poprawi. Jak byś miał wzmak to wtedy jak byś się uparł i miał luźną kaskę to dokupić edytowany CD do wzmaka:)
 

żywy841

New member
Tak tylko teraz nie mam zadnego playera cd wiec słucham mp3 z usb albo kompa bo oryginalne płyty czekaja na cd lub cos w tym stylu :) Czyli jakby to miało wyglądać z podłaczeniem.. Mam kupic wzmaka i jakies taniego blu raya i to wtedy zagra mi lepiej stereo ? A gdzie podpiąc głośniki itd... A może całkiem zrezygnować z ampli i ogladac filmy z kompa i telewizje z dekodera na samym telewizorze... Nie jestem jakims audiofilem ale chciałbym fajnie posłuchać płytek tym bardziej ze wiele z nich nawet nierozpakowałem.. A co do głosników to chyba Focale 716 nie są złe prawda ?... Aha i prosze o odpowiedź czy muze lepiej słuchać w zestawieniu 2.0 czy 2.1
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tez sie zgadzam z moimi poprzednikami szkoda kasy nic nie uslyszysz lepiej, roznica dopiero robi sie odczuwalna po podlaczeniu cd jak sie slucha tego z bardzo dobrym amplitunerem ( mam na mysli amplitunery z najwyzszej polki ), a wiem bo kilka amplitunerow odsluchiwalem i majac kolo siebie wlasnie bluray i odtwarzacz cd i roznice bylo slychac i to dosyc znaczaco szczegolnie na niektorych plytach... ale to tez kwestia czy kogos stac czy tez nie na taki odtwarzacz cd... choc czasem moze byc tak ze najpierw kupuje sie cd a pozniej jakis wzmak wszystko kwestia kasy ....:)
lolek
 

żywy841

New member
Tak tylko teraz nie mam żadnego cd a płyty leżą... Więc lepiej wzmacniacz do ampli tylko jak to podłączyć bo czytam że cd ie robi tu różnicy ?
 

żywy841

New member
Mam oczywiście lapka... A jak ewentualnie podpiac wzmacniacz pod amplituner ? Żeby to wspolgralo i żebym nie musiał przepinac głośników czy coś w tym stylu....

I jaki wzmak proponujecie za rozsądną cenę... ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli źródło będzie słabe to szkoda pieniędzy na lepszy wzmacniacz ,po prostu wzmacniacz dostanie kiepski sygnał który wzmocni ,efekt może być nawet jeszcze gorszy .Wszelkie odtwarzacze plików ,X-boxy,PSP itp .NIE BYŁY ,NIE SĄ I NIE BĘDĄ dobrym źródłem dźwięku .Podobnie mam u siebie słuchając płyt CD z nagrywarki Panasonic ,dźwięk jest tak słaby (żeby nie powiedzieć beznadziejny) ,że tego długo słuchać się nie da
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawa jest prosta, jezeli chcemy przyzwoity standart stereo, to wzmacniacz + uzywany CD (takich jest duzo na allegro, nie sa zle). To sa kompromisy przy takim budzecie i nie ma szans na lepsze rozwiazanie. W kazdym innym wypadku zawsze i wszedzie ograniczac nas bedzie ten Ampli, tego nie da sie przeskoczyc. Podlaczalem Technicsa (wzmacniacz) do taniego CD (uzywany), PS3, iPhone, iPad itp. i deklasowal pod kazdym wgledem Onkyo 905 (w stereo) w polaczeniu z dedykowanym CD. Wiec raz ze mamy Onkyo 905 (czyli wyzszy model ampli) a dwa dobry CD, mimo to dalej to lezy i kwiczy w porownaniu do powyzszego.
Wybor jest spory, za 1500zl kupisz uzywany Marantz 6003 (5xxx) + Cd Marantz (5xxx). To jest jedna 10 roznych propozycji jakie mozna sobie skomponowac i na pewno zagra to nieporownywalnie lepiej.
 

żywy841

New member
Ok A jak pójdę w te strone że dokupie do tego ampli wzmaka i odtwarzacz to jak podłączyć. Gdzie głosniki itd. Czy moge jakos to pod ampli podłaczyć bo sie nie znam za bardzo... Zastanawiam się nad zestawem Pioneer PD-30/A-30 nowym. Puki co cd a później wzmak albo odwrotnie. No chyba że sprzedać ampli i iśc tylko w kierunku muzy... No chyba że do tego wzmaka mogę jakoś podłaczyć tv lub kompa ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ampli musi mieć wyjście Pre Out
 

Attachments

  • Pre Out (Small).jpg
    Pre Out (Small).jpg
    342,1 KB · Wyś: 2067
  • Slajd2 (Small).jpg
    Slajd2 (Small).jpg
    21 KB · Wyś: 570
Ostatnio edytowane przez moderatora:

żywy841

New member
Czyli jest taka mozliwośc że nie strace korzyści z działania ampli i będe móg sobie podłaczyć do ampli kompa, lub dekoder z tv i jak bede chciał to głoś bede miał z głośników... Wtedy ampli i wzmacniacz musi chodzić ?

I jak wygląda pre out ? Bo szukam w specyfikacji ale nie widzę...

Ok doszukałem się że mój ampli niema pre out. Co teraz ? Pozostaje mi wymienić ampli na np ampli stereo ? Jaka wtedy zasada podpięcia ze chodziło wszystko. Powiedzmy ze bede mial
ampli stereo - prosze podaj propozycje
wzmacniacz pioneer A30
odtwarzacz pioneer pd30
dekoder tv
laptopa

Sorry za głupie pytania ale jak pisałem jestem laikiem w tym temacie strasznym..
Z mozliwości kina 5.1 już sie wyleczyłem... wieć ampli 7.2 srednio mi potrzebny :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Juz wczesniej napisalem ze nie ma preouta, ale dopisales nastepnego posta. Wiec kasuje.
Edytuj posty, masz tam w rogu "edycja" i mozesz zmieniac, dopisywac swoja wypowiedz/przemyslenia.

Czyli chcesz zrezygnowac z ampli i mozliwosci odsluchu dzwieku wielokanalowego, na rzecz stereo?
W takim razie 609 idzie do sprzedania, dokladasz do wczesniejszej kwoty i celujesz w klocki ktore napedzac beda tylko fronty? Okresl sie dokladnie. Podaj maksymalny budzet w tej sytuacji, a latwiej bedzie Ci doradzic.
 
Ostatnia edycja:

żywy841

New member
Zaproponowano mi Pioneer pd-30 i powiem strzeże że juz chyba nic innego nie chce po przeczytaniu testów. Czytałem o nim w zestawieniu ze wzmakiem Pioneer a30 i jestem opiniami bardzo pozytywnie zaskoczony i chce cos takiego. Z tym że Mój onkyo niema pre out wieć nie podłacze go sobie ze wzmakiem. Czyli musiałbym zrezygnować z ampli (tv,konsoli,kompa) na rzecz zestawu stereo. A móże kupić kiedyś z czasem ampli stereo ?? Pytanie czy wzmacniacz stereo za 1000zł nie zagra na tym samym poziomie co moje onkyo za prawie 2400zł ? Czy gra jest warta swieczki.. Nie jestem audiofilem ale czytam że do mojego ampli czy jakis tani blu ray czy dobry cd zagra tak samo ??? Wyleczyłem się juz zamiarem kupna zestawu 5.1 więc ogólnie mam ampli 7.2 którego będe wykorzystywał do stereo muzy i reszty...
 
Do góry