Jakie odtwarzacz Blu czy CD?

woytaski

New member
Bez reklam
witajcie,
Zastanawiam się nad uzupełnieniem KD (AVR 2113) o odtwarzacz płyt.
Zaznaczam, że mam PS3 i w zupełności mi wystarcza do oglądania filmów z Bluray.
Problemem zatem jest odtwarzanie muzyki z płyt CD...
Dlatego co będzie lepsze odtwarzacz Bluray DBT-1713UD czy odtwarzacz CD DCD-720AE?
Generalnie co będzie lepszym (jakościowo) źródłem dla muzyki w stereo?
 

rafix01

Member
Bez reklam
a co PS3 nie odtwarza CD?
Jeśli chcesz brnąć w stereo to kup CD a potem wzmak stereo, bo odtwarzanie CD przez ampli to szkoda zachodu.
Jeśli chcesz tylko trochę sobie poprawić słuchanie muzyki, to ja bym kupował BD.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Moim zdaniem jesli chcesz sluchac CD to mozesz podlaczyc PS3 do Denona kabelm RCA czyli w sposob analogowy. Czytnik blu ray do CD bedzie gral tak samo jak PS3.
 

rafix01

Member
Bez reklam
czytnik nie gra, tylko przetwornik C/A a ten na pewno jest lepszej jakości w BD niż w PS3 :)
Dodatkowo jakość obrazu z BD będzie lepsza niż z PS3, o czym nawet tu na forum pisano :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Obraz bedzie porownywalny, co do dzwieku to jesli nie konkretny czytnik CD z dobrym DAC to przy wykorzystaniu PS3/Blu Ray wybralbym polaczenie cyfrowe i wykorzystal DAC w Denonie. Chyba ze mowimy o jakis wysokich modelach blu ray wtedy mozna rozwazyc polaczenie analogowe.
 
Ostatnia edycja:

rafix01

Member
Bez reklam
co do obrazu, to każdy widzi po swojemu, ale zainteresowany jest zadowolony z obrazu z PS3, więc temat zostawiamy.
Co do audio, dobry pomysł z DAC'iem w ampli !
Czyli nie musi kupować BD czy CD tylko dobry kabel optyczny :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Do muzyki z CD tylko kabel analogowy, nawet jeśli łączysz z amplitunerem. Jednak dużo bardziej zauwazalna poprawe da nie odtwarzacz, a wzmacniacz stereo. Rozumiem, ze słuchanie muzyki z PS3 z jej kiepskim okablowaniem to raczej masochizm.
DBT1713 to bardzo dobry odtwarzacz, zarówno w stosunku do PS3 będzie zauwazalna poprawa obrazu, nie mowiac o audio. Ciut lepiej powinno być z odtwarzaczem CD, ale kupowanie CD do amplitunera to nieporozumienie.

Jednak tak to już jest w tym audio, ze wszystko zależy od wrazliwosci słuchu, dlatego zawsze warto, a wręcz trzeba posluchac przed zakupem.
 

woytaski

New member
Bez reklam
To może uściślę...
Filmy z Blu oglądam może w ilości 5/ rok (dlatego wystarcza mi do tego celu PS3).
Zdecydowana większość pozycji stanowią pliki *.mkv odtwarzane z dysku...
Dlatego uważam za zbędny stacjonarny odtwarzacz Bluray.
Inaczej sprawa wygląda z CD. Słuchamy. Na tą chwilę na wiekowej już wieżyczce Grundig'a i głośnikach (jakieś monitory JPW).
Ponieważ NIE BĘDĘ inwestował w osobny zestaw hi-fi stereo, dlatego pytanie moje - czy w układzie z AVR2113 lepiej sprawdzi się odtwarzacz CD czy Bluray?
Rozumiem, że najlepsze byłoby kupno wzmaka stereo i DCD-720AE.
Jeśli tak - rozważę taką ewentualność. Tylko czy podepnę to bez kłopotu do AVR2113 (brak pre-out)?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli nie masz pre-out to nie podepniesz wzmacniacza. Można zainwestować w podzielniki lub przepinać kable (co jest dla niektórych uciążliwe). Ja na Twoim miejscu kupiłbym CD (nawet DCD-520), jakość muzyki będzie dużo lepsza niż na PS3.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Watpie ze uslyszy sie roznice w dzwieku CD miedzy PS3 a Odtwarzaczem CD podlaczonym do amplitunera. Moim zdaniem PS3 > Cyfrowe lacze > Amplituner i niech on sie zajmie cala obrobka .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To może uściślę...
Filmy z Blu oglądam może w ilości 5/ rok (dlatego wystarcza mi do tego celu PS3).
Zdecydowana większość pozycji stanowią pliki *.mkv odtwarzane z dysku...
Dlatego uważam za zbędny stacjonarny odtwarzacz Bluray.
Inaczej sprawa wygląda z CD. Słuchamy. Na tą chwilę na wiekowej już wieżyczce Grundig'a i głośnikach (jakieś monitory JPW).
Ponieważ NIE BĘDĘ inwestował w osobny zestaw hi-fi stereo, dlatego pytanie moje - czy w układzie z AVR2113 lepiej sprawdzi się odtwarzacz CD czy Bluray?
Rozumiem, że najlepsze byłoby kupno wzmaka stereo i DCD-720AE.
Jeśli tak - rozważę taką ewentualność. Tylko czy podepnę to bez kłopotu do AVR2113 (brak pre-out)?

Hmmm, mały dylemat. Mam do dzisiaj podobny:) Popieram kolegów że lepiej dokupić osobny wzmak. Ja tam przepinam kable z końcówkami bananowymi, i jakoś nie jest to strasznie uciązliwe. Dobry odtwarzacz CD też swoje kosztuje, a w tej cenie kupisz jakiś wzmak co więcej wniesie. Tez myślałem nad dokupieniem CD, ale chyba kupię jakiś BD, a jeżeli kiedyś będę chciał lepszej jakości to dojdzie zewnętrzny DAC. Tak jak koledzy piszą, nawet kupno odtwarzacza CD niewiele da jak podłączysz go do amplitunera KD. Amplitunery na ogół mają kiepską sekcję analogową. A ile zamierzasz zainwestować w poprawę dźwięku?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Po co optyk, po HDMI moze leciec syganl. Cyfra to cyfra nie ma znaczenia kabel.
Krzysiek a jakie znaczenie ma sekcja analogowa amplitunera? Przeciez on tylko odbiera sygnal, tor analogowy liczy sie w Odtwarzaczu ktory "produkuje" brzmienie ;)
 

dimo

New member
Jakość dźwięku po analogu zależy od tego jaki DAC posiada odtwarzacz. Odtwarzacze DVD i BD mają z reguły nie za mocne DAC-e, są oczywiście wyjątki jak np. BD Oppo ale to już inny koszt. Jeżeli przesyła się dźwięk łączem cyfrowym to przetworzeniem do formy analogowej zajmuje się DAC amplitunera. Dlatego najlepiej CD podłączać do amplitunera zawsze po analogu bo CD z reguły ma lepszy DAC niż amplituner.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Wiem co to DAC i kiedy podlacza sie analogowo a kiedy cyfrowo. Jesli sie ma dobry odtwarzacz CD z wysokiej jakosci DAC'em to oczywistoscia jest jego wykorzystanie i podlaczenie w formie analogowej. Jesli jednak posiadamy BD czy PS3 to wydaje mi sie ze lepszej jakosci DAc jest w amplitunerze renomowanej firmy niz w BD za 600zl wtedy polecalbym podlaczenie Cyfrowe (HDMI/Coaxial/Optyk), jednak ostateczny wybor nalezy do sluchacza.

W moim przypadku BD panasonica mam podlaczony HDMI i Analogowo do amplitunera i z pilota wybieram zrodlo sygnalu i w przypadku HDMI czyli wykorzystaniu DAC amplitunera dzwiek jest bardziej neutralny, przy podlaczeniu analogowym i wykorzystaniu DAC w Blu ray brzmienie staje sie bardziej wulgarne, z dziwnie podbitym wysokim srodkiem i gora.
 

dimo

New member
Chodziło mi bardziej o podłączenie CD a nie BD do amplitunera. Ale oczywiście odbiór dźwięku to kwestia indywidualna.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No ale przeciez napisalem ze jesli dobry odtwarzacz CD to Analogowo a BD i PS3 wg mnie cyfrowo aby wykorzystac DAC w amplitunerze.
Wg. mnie do amplitunera szkoda kasy na kupno CD bo i tak duzo straci sie na dzwieku w samym amplitunerze. Jesli CD to do wzmacniacza Stereo wtedy to ma sens moim zdaniem.
 
Do góry