JAki odtwarzacz cd do amplitunera Onkyo 609

żywy841

New member
Ok a do ampli stereo mogę podłączyć tv konsole i kompa itd ? Czyli wtedy kupuje zestaw Pionka oraz jakie ampli stereo i wtedy mam tak jk teraz że tv i komp bedzie działał tez na głosnikach ?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Nie ma takiej mozliwosci aby ampli zagral "na tym samym poziomie" co wzmacniacz za 1000zl

Jak to nie ma
Wzmacniacz za 1000 zł to ogólnie niska półka ( jak na nowy sprzęt ) , amplituner za 2400zł to już średnia półka ( niska to 800-1500 zł ) i wcale nie zagra on gorzej niż wzmacniacz 2,5x tańszy

Czy znajdiesz nowy wzmacniacz za 500zł grający bardzo dobrze ?

Dla mnie denon 510 zagrał słabiej niż obecne kino co mam w podpisie , o mocy już nie wspominając , bardzo mi tego brakowało w denonie
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ok doszukałem się że mój ampli niema pre out. Co teraz ? Pozostaje mi wymienić ampli na np ampli stereo ? Jaka wtedy zasada podpięcia ze chodziło wszystko. Powiedzmy ze bede mial
ampli stereo - prosze podaj propozycje
wzmacniacz pioneer A30
odtwarzacz pioneer pd30
dekoder tv
laptopa

Sorry za głupie pytania ale jak pisałem jestem laikiem w tym temacie strasznym..
Z mozliwości kina 5.1 już sie wyleczyłem... wieć ampli 7.2 srednio mi potrzebny :)

Pozostaje albo przepinanie kabli, albo dokupienie takiego cuda Beresford TC-7220 - Przełącznik Audio - 2 pary Wzmacniacz-Kolumny - Beresford Media&Electronics | GFmod Audio Research. Ja osobiście zamontowałem końcówki bananowe i przepinam kable. To nie jest takie znowu uciążliwe, 5s roboty. Przecież nie przepinasz 10 x na dzień?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak to nie ma
Wzmacniacz za 1000 zł to ogólnie niska półka ( jak na nowy sprzęt ) , amplituner za 2400zł to już średnia półka ( niska to 800-1500 zł ) i wcale nie zagra on gorzej niż wzmacniacz 2,5x tańszy

Czy znajdiesz nowy wzmacniacz za 500zł grający bardzo dobrze ?

Dla mnie denon 510 zagrał słabiej niż obecne kino co mam w podpisie , o mocy już nie wspominając , bardzo mi tego brakowało w denonie

Nie pamietam jak gra 510, ale mnie Denona wzmacniacze nigdy nie urzekly, nie te tensze do 2k.
Nigdzie nie pisalem o _nowym_ wzmacniaczu za 1000zl, a juz na pewno nie za 500zl. (ale nowy za 1000zl tez zagra lepiej)
Jezeli juz mowimy o kwocie, to zakladam +/- 1300zl tak jak autor wspomnial na poczatku (nowy lub uzywany) Dlatego tez podalem zestaw Marantz wzmacniacz + CD. Za 1500zl kupisz uzywany komplet.
Za 1300zl (powiedzmy ze "prawie" tysiac) mamy nowego Marantza 5004, ktory miazdy to Onkyo, pod kazdym jednym wgledem w stereo.
Jezeli mowimy o uzywanym wzmacniaczu, to za grubo ponizej tysiaca znajde przynajmniej kilka wzmacniaczy na allegro, ktore uczynia to samo.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Za 1300zl (powiedzmy ze "prawie" tysiac) mamy nowego Marantza 5004, ktory miazdy to Onkyo, pod kazdym jednym wgledem w stereo.
.

sam jestem ciekaw jak by zagrał ten wzmacniacz z moimi kolumnami jednak pobór mocy 110W jakoś do mnie nie przemawia

być może w pewnej skali dźwięk będzie lepszy jednak obawiam się , ze przy głośniejszym odsłuchu ten zasilacz będzie zbyt mały aby napędzić średnie kolumny ( może dla monitorów starczy )

wczoraj słuchałem też wzmacniacza Onkyo 9155 , może i grał w miarę ładnie , ale mocy mu brakło z kolumnami Klipsh RF 62 ( nawet na godzinie 13 , nie było zbyt głośno , a załączanie loudness , niewiele dawało , w przeciwnie co w Onkyo 609 załączenie dynamiceq - moc przybywa i to kolosalnie ) , ale tutaj zasilacz też jest dość skromny i nie przekracza 200W

z używek za 1/3 ceny też można kupić dobre starsze modele kina domowego grające dobrze w stereo , tak jak ze wzmacniaczami

albo nowy niskiej półki wzmacniacz za 1000zł , albo niezła używka , z kinem podobnie , albo średniej półki kino za 2,5kzł , albo sporo wyższej klasy używka w tej samej cenie
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
"Zywy", co to znaczy dobrze? To pojecie wgledne, idz do pierwszego lepszego salonu i popros o odsluch, krecisz sie w kolko. Nic wiecej sie od nikogo nie dowiesz.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak ktos chce kola od Mercedesa do Fiata, z nadzieja na lepsze osiagi, to lepiej czasem wymienic samochod ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

żywy841

New member
Hmm Dobrze to znaczy dla laika a juz napewno nie audiofila.. Dziekuję za wszytskie posty ale tak kolega stwierdził kręce sie w kółko... Ale skoro pod wzmaka mogę rownież podpiąć tv czy kompa i cieszyć sie tak jak teraz dwoma kanałami to chyba spoko. Czy źle kombinuje ? Może chce ktos moje onkyo prawie nieużywane wstanie idealnym :p
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Aktualnie jesteś zadowolony z tego jak gra w stereo? Widzisz różnicę między płytą CD a mp3 w 256 lub 320 kbps ? Jeżeli nie to zapewniam Cię, że ze wzmakiem tego też nie odczujesz. Ampli kupiłeś z myśłą o odtwarzaniu tylko muzyki czy filmów też?
99% standardowych użytkowników jest zadowolonych z tego co posiada. Pozostały 1% idzie we wzmacniacze i czerpie ze skarbonki, nawet na kable za parę kilo PLN...
Ja ze swojego zestawu jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo masz możliwość rozbudować zestaw do 5.1 a nawet 7.1 do kina domowego jak masz miejsce i fundusze. Tego wzmak Ci nie da.
Także wybór należy do Ciebie. Zdaj się również na własne ucho i odczucia. Być może zaoszczędzisz 1300 bo stwierdzisz że to co masz Cię zadowala.
 

żywy841

New member
Teraz nie mam żadnego odtwarzacza cd a płyt oryginalnych nie słucham bo czekam aż zakupie właśnie sprzet... To mój pierwszy taki zestaw i jestem zadowolony z przesiadki z głośników telewizyjnych hehe kupilem zestawz myślą o kinie ale w sumie i tak filmy oglądam z dekodera lub kompa a więcej przez te ampli słucham muzy puki co z usb... Po czytaniu na różnych forach wyleczylem się z wielu kanałów i przekonuje się do stereo. A muza tv oraz filmy z kompa to raczej tylko dwa kanały. Chce tylko wiedzieć jak znaczna różnica będzie pomiędzy moim ampli a pioneerem a30 w kompozycji stereo przy głośnikach focala 716.

Jakiś odtwarzacz płyt muszę miec
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

quasimodek

Member
Bez reklam
Masz konsolę więc napęd do CD jest, prawda? Filmy DVD również odtwarza, prawda? Więc porównanie możesz zrobić już teraz.
Ja zapuszczam muzę z PS3 (CD) lub z pena i różnicę jestem w stanie wychwycić ale przy stopniu kompresji 256kbps i niżej. Powyżej to chyba trzebaby mieć idelane warunki do odsłuchu (cisza i wytłumione pomieszczenie). Na upartego możesz zmieniać ale czy się opłaca? Wg mnie stracisz na odsprzedaży sprzętu a polepszysz tylko muzykę i to wg mnie nieznacznie.
Polceam za tą kasę raczej dokupić centrala i surroundy (o ile nie masz) i zobaczysz co znaczy dobre kino. Będziesz mieć dobre kino a i muzyka z tego ampli jest dobra. Ja nie narzekam :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolega pisze ze go nie rajcuje KD, po co na sile tworzyc system jezeli nie bedzie na codzien wykorzystywany. Jest sporo osob ktore korzystaja z systemow stereo i takze na tej bazie oglada filmy i za nic juz nie wroca do ampli. Ja sobie nie wyobrazam ogladania filmow bez dzwieku wielokanalowego, ale jak to ma byc glownie stereo, muzyka itp. to wybor jest prosty. Nie wiem jak ten Pionek gra, ale wiem jak graja inne wzmacniacze w zestawieniu z tego typu ampli.
Jezeli faktycznie kolega jest zadowolony z stereo w swoim ampli, to tez nie ma co kombinowac, bo i po co? Proponuje odsluch w salonie i ew. porownanie z ampli, wystarczy poprosic aby obsluga przelaczyla kable, bo tak to mozna do swiat dyskutowac.
 

mrokness

New member
powiem szczerze ze nie jestem aż tak obtrzaskany jak koledzy doradzający na forum. ja mam kolumny mission które są zdaje sie gorsze od twoich i raczej nie polecane tutaj lub bardzo rzadko. onkyo 609 w stereo po kalibracji audyssey gra jak na mój gust bardzo dobrze, nie miałem nigdy możliwości odsłuchów innych sprzętów z racji gównianego zamieszkania i pewnie nie wiem co mówie twierdząc ze onkyo gra wystarczająco. przy małym budzecie i dużej ilości płyt cd które lubi się słuchać ja bym kupił sacd jedno z tych które wymieniłeś i byłbym jak najbardziej zadowolony i nie cudował. wszystko to pod warunkiem ze nie chcesz wydawać więcej . sam jakiś czas temu miałem dokupić cd do onkyo bo tez mam sporo płytek ale skończyło sie na subie. wygrały efekty w filmach ale cd tez dokupie jak przyjdzie na nie pora i bedzie to pewnie Onkyo C-5VL.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No właśnie...Zawsze tak jest że wydaje Nam się że coś gra dobrze i już nic więcej do szczęscia nie potrzeba. Aż pewnego dnia przypadkiem trafiamy na odsłuch dobrego wzmacniacza, lepszych kolumn, i szczęka opada. Zbieramy kasę kupujemy ten sprzęt, pelnia zadowolenia. No teraz to już na pewno nic nie kupimy, bo i po co? A tu nagle słyszymy o parę tys. droższy sprzęt, i znowu "gul" skacze:) Tak niestety jest z tą pasją. Ja momentami mam nerwy na siebie że już tyle władowalem, skoro KD za 4k też by wystarczyło. Ale co zrobić, jak ktoś to lubi i jest czyjąś pasją? Na początku każdy jest zachwycony nowym sprzętem, a za pół roku zaczyna się szukać coś co poprawi to brzmienie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
Ja momentami mam nerwy na siebie że już tyle władowalem, skoro KD za 4k też by wystarczyło. Ale co zrobić, jak ktoś to lubi i jest czyjąś pasją? Na początku każdy jest zachwycony nowym sprzętem, a za pół roku zaczyna się szukać coś co poprawi to brzmienie.

wszystko się zgadza

w miarę możliwości rośnie apetyt

już kiedyś opisywałem moją sytuację zakupu sprzętu wartego sporą kasę ( tak mi się wydaje ) a w gruncie rzeczy zapłaconą sporo mniejszą , mianowicie licząc mój sprzęt ( wg cen katalogowych z lekkimi upustami )
1.amplituner 2.300zł
2. BD 400zł
3.kolumny DIY fronty 2.000 ( tyle kosztują w sklepie )
4.kolumny surrand 800zł
5.sub 1.300zł
+ kable

czyli ok. 7.000zł

ja zapłaciłem odpowiednio :
1. 1.800zł ( lepsza cena + zakup na f-rę VAT = cena co napisałem )
2. 400zł
3. 600zł ( sam składałem )
4. 500zł ( kupione z rozbitego zestawu )
5. 700zł ( kupiony z rozbitego zestawu )
6. + kable

czyli ok. 4.200zł i śmiem twierdzić , że po małej kombinacji zakupowej zagra to o niebo lepiej niż jakikolwiek zestaw w tej samej cenie kupiony jako nowy w cenach katalogowych

7.000zł to już ładna sumka na zakup KD ( przynajmniej dla mnie ) i takie kina już w miarę dobrze spełniają swoją funkcję a i w stereo też nie będzie tragedii ( przy dobrych kolumnach frontowych zaznaczam ) , co innego jak od sprzętu za 4.000zł wymaga się tego aby zagrało równie dobrze jak tańszy wzmacniacz stereo

tak to już bywa , że większość z forumowiczów kupuje zestaw za 2,5-4kzł i jak to ma zagrać ?
średni amplituner , marne kolumny , sub też marnej jakości lub zbyt słaby do danego pomieszczenia

każde ogniwo ma odpowiednie znaczenie > CD/BD > amplituner > kable > kolumny ( przy czym jak dla mnie inwestycja w mega drogie kable mija się z celem przy słabszych innych podzespołach ) i zakup jakiegokolwiek zdecydowanie lepszej jakości w stosunku do całości mija się z celem
 

żywy841

New member
Tak jak mówie filmy i tak ściagam tylko z neta więc to i tak tylko dwa kanały... Powiem tak suba tez pewnie kiedys dokupie ale puki co interesuje mnie sprzęt na dwa kanały. 60% muza 20% tv 20% filmy. Mam onky0 609 do którego zastanawiam się nad cd prawdopodobnie Pioneer PD 30(ewentualnie jakis lepszy blu ray). Ale po sprzedaży ewentualnej ampli i dołozeniu tej kasy moge mieć ten zestaw

http://www.pioneer.pl/files/pl/Pioneer_PD-30_i_A-30.pdf


Pytanie czy warto ? Czy zagra ten zestaw o wiele lepiej we wszystkim. Muzie Filmach z pc oraz tv z dekodera ?

Kwestia źródła do amplitunera - jeśli odtwarzacz podłączymy poprzez kabel cyfrowy (HDMI, optyczny, coaxialny), rzeczywiście różnica brzmieniowa nie będzie duża, gdyż wykorzystujemy przetworniki wbudowane w amplituner. Natomiast jeśli odtwarzacz podłączymy kablem analogowym, jakość dźwięku zależy od przetworników wbudowanych w odtwarzacz, w konfiguracji Onkyo TX-NR609 / Pioneer PD-30 połączenie analogowe będzie o kilka klas lepsze. RACJA CZY NIE ZA BARDZO ???
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tu nie chodzi tylko o kable. Amplituner ma gorsze podzespoly w stosunku do wzmacniacza stereo. Nawet jak podłączysz analogiem dźwięk będzie nadal typowo amplitunerowy czyli słaby
 
Do góry