JAki odtwarzacz cd do amplitunera Onkyo 609

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moj wzmacniasz Technicsa ktory mam w pracy, klasa A (starszy sredniej klasy model) warty pare stowek, deklasuje tego Onkyo pod kazdym wzgledem i nie ma zadnego porowania w stereo.
Do tego mozna dokupic uzywany CD i za 1000zl (a nawet 600zl komplet uzywka) mamy sprzet ktory zagra o wiele lepiej w stereo.
Testowalem takie polaczenia wiele razy podobnie jak wielu tutaj kolegow, ale moze lepiej jak podam link, ktory powinien byc podwieszony:
http://www.hifihunter.com/articles/improving-stereo-performance-surround-sound-setup-part-1/
 
Ostatnia edycja:

żywy841

New member
Może jakies propozycje tych zestawów z linkami... Szkoda że te moje Onkyo Nie ma pre outa .... Bo problem sam by sie rozwiązał

A co powiecie na to ?

"Jeśli podłączymy źródło czyli odtwarzacz CD kablem analogowym, wykorzystując przetworniki w źródle, jakość dźwięku zależy od klasy odtwarzacza. Nawet stosując amplituner kina domowego Onkyo ta jakość będzie zdecydowanie lepsza niż z dowolnego Blu-Ray"
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A co powiecie na to ?

"Jeśli podłączymy źródło czyli odtwarzacz CD kablem analogowym, wykorzystując przetworniki w źródle, jakość dźwięku zależy od klasy odtwarzacza. Nawet stosując amplituner kina domowego Onkyo ta jakość będzie zdecydowanie lepsza niż z dowolnego Blu-Ray"

No tak, tylko cytat dotyczy podłączenia CD vs. BD do ampli KD. Coś tam może poprawi, ale jak dla mnie to tez dyskusyjna sprawa. Patrząc w drugą stronę, czyli podłączając odtwarzacz BD do różnych wzmacniaczy stereo, ta jakość będzie zauważalnie lepsza i na pewno słyszalna, niż w przypadku opcji nr. 1.
 

żywy841

New member
qrcze czyli nic mi nie pozostaje tylko wymiana tego ampli na zestaw stereo skoro brak pre outa. Teraz pytanie bo w głównej mierze zależy mi na muzyce i sporadycznie jakies filmy z kompa lub meczyk w tv. Czy ja pod jakiś wzmak mogę podłączyć te urządzenia i w jaki sposób ? Może to być podpięte na stałe i jakoś wybierać źródło czy jak. np. Dekoder upc podłączam pod tv czyli normalnie. A tv kablem rca Pod wzmaka tak ? Obraz z tv a głos z głośników ?? I z kompem tak samo ? Ile wzmaki mają wejsc rca z tyłu żebym nie musiał przepinać cały czas kabli ?

Jaki zestaw do stereo lepszy ?

Nowy
Pioneer A30+PD 30 za ok 2400zł

Uzywany
Marantz Pm 5004(może 6004) + Marantz Cd5003 za ok 1700 zł jak się uda :p

Co wypada korzystniej ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
qrcze czyli nic mi nie pozostaje tylko wymiana tego ampli na zestaw stereo skoro brak pre outa. Teraz pytanie bo w głównej mierze zależy mi na muzyce i sporadycznie jakies filmy z kompa lub meczyk w tv. Czy ja pod jakiś wzmak mogę podłączyć te urządzenia i w jaki sposób ? Może to być podpięte na stałe i jakoś wybierać źródło czy jak. np. Dekoder upc podłączam pod tv czyli normalnie. A tv kablem rca Pod wzmaka tak ? Obraz z tv a głos z głośników ?? I z kompem tak samo ? Ile wzmaki mają wejsc rca z tyłu żebym nie musiał przepinać cały czas kabli ?

Masz kilka opcji. Ja osobiście lubie posłuchać dobrej muzyki ale i obejrzeć film w 5.1. Mialem różne mysli, ale na dzień dzisiejszy nie potrafiłbym wybrać konkretnego systemu. Może zrób tak jak ja. Kup sobie porządne kolumny i ampli. Jak już nacieszysz się dźwiękiem kinowym i zapragniesz lepszej jakości w stereo to kupisz wzmak. Jak już pisałem możesz przepinać kable, bo przy końcówkach bananowych to nie jest duży kłopot, albo z czasem dokupic Beresford TC-7220 - Przełącznik Audio - 2 pary Wzmacniacz-Kolumny - Beresford Media&Electronics | GFmod Audio Research. Wiesz, niewielu stać żeby iść do sklepu i kupić 2 systemy na raz. Ja też kompletuję już wszystko jakiś czas, i myslę że docieram do końca tego szaleństwa. Chociaż, nigdy nic nie wiadomo:) Chyba że cenisz bardziej muzykę to kup pierwsze stereo. Wzmacniacze mają po kilka wejść. Po prostu wybierasz pilotem odpowiednie źródlo, zresztą podobnie jak w ampli KD. Jeśli masz dekoder z wyjściem HDMI, to podłączasz tak pod TV, i z dekodera analogiem do wzmaka. Podobnie możesz zrobić z BD, czy kompem. Zależy jeszcze jaki wzmak, czy będzie mial tylko wejścia analogowe czy jakies cyfrowe też.
 

żywy841

New member
Odnośnie kompa. Czyli muszę mieć w kompie rca ? Hmm chyba nie mam. ? Jestem bliższy stereo niż kd. Tylko ampli już mam. Więc zostaje sprzedaż. No chyba że inaczej. W moim ampli jest kodek pro logic 2 to znaczy że jeśli będę miał zestaw 5.0 to telewizja oraz filmy z kompa ściągane z neta nie koniecznie w acc będą działały na wielu kanałach ?? To by była spoko opcja. Zobaczyć każdy film z 5 głośników oraz meczyk czy jakiś programvw tv. Jak to wygląda orientuje się ktoś ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ostatnio edytowane przez moderatora:

żywy841

New member
Czyli lapka podłączania w taki np sposób. Kablem hdmi z lapka do tv i drugim kablem taki jak podales do zamka dla głosu. Żeby obraz był na tv a głos z głośników ?

Boże jakie to skomplikowane hehe
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Proszono Cię już o edycję poprzednich postów, zamiast pisać jeden pod drugim. Masz na to 1000 minut. Ułatwi to nam wszystkim czytanie wypowiedzi.

Wracając do tematu. Nie jest to wcale takie trudne. Jeśli chcesz łączyć lapka ze wzmakiem stereo to tak jak napisałeś. Jeśli z amplitunerem to wystarczy tylko kabel HDMI do amplitunera.

Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ale do czego, jaki, ile m?
Interkonekt czy głośnikowy? 150 za metr czy za całość, z konfekcją czy bez?
Kabel wybiera sie na koncu, po zakupie kolumn i elektroniki. Dany kabel bedzie brzmial inaczej z innym systemem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zywy, zacznij od podstaw - tak jak koledzy radza. Bedziesz mial wzmacniacz, zobaczysz i ocenisz roznice, policzysz pieniadze i dalej bedziesz dzialal. Nie baw sie na dzien dobry w kable, z tymi zaczniesz przygode jak juz bedziesz mial sprzet na miejscu.
 
Do góry