nowe modele onkyo 2011 juz nadchodza :)

jaco.37

Member
Bez reklam
Na Ceneo są za 1495 zł.mają na stanie.Oczywiście bierz 509 na co ci ten stary model.Chyba że masz u siebie system 7.2 jak nie to po co przepłacać? Na zapas? Poza tym gdy będziesz go kiedyś sprzedawał to zawsze jest to nowszy model i łatwiej będzie się go pozbyć.No i ten wygląd bo te stare są nijakie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

fenix79

Member
Kurcze, czegos nie rozumiem. To w jakim momecie onkyo pobiera tyle pradu. W stanby przy nastawionym HDMI trought i wylaczonych wszystkich urzadzeniach? Czy w stanby przy wlaczonym telewizorze poprzez hdmi i sluchaniu poprzez glosniczki telewizyjne? Czy jeszcze inaczej?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam przy zwykłym stanby czyli amplituner lezy sobie spokojnie i ty na niego patrzysz, swieci sie diodka :) a ogladasz tv poprzez glosniki tv wtedy pobiera 3-5 W natomiast jesli ogldasz tv na glosnikach z kina domowego i poprzez HDMI trought to wtedy pobiera okolo 30 W. Zrozumiale ? Pozdrawiam
Lolek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Prokop

New member
Bez reklam
natomiast jesli ogldasz tv na glosnikach z kina domowego i poprzez HDMI trought to wtedy pobiera okolo 30 W. Zrozumiale ? Pozdrawiam
Lolek
Po pierwsze to wtedy nie jest HDMI trought bo amplituner jest odpalony. HDMI trought jest wtedy gdy amplituner jest w stand by a sygnał jest przepuszczany przez HDMI. HDMI trought jest również nazywane wówczas gdy sygnał jest przepuszczany bez żadnej ingerencji w ten sygnał, ale nie o to nam chodzi w tej dyskusji. Jakim cudem dajmy na to amplituner o mocy 500W rozkręcony na maksa będzie pobierał 30W przy słuchaniu na zestawie kolumn telewizji jak to opisujesz?? Cud :) Najlepiej niech posiadacze takiego ampli wezmą watomierz i zmierzą pobór mocy w tych trybach (bądź zainteresowani kupnem takiego ampli zajdą do sklepu z watomierzem)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ok HDMI trought jest tak jak piszesz, a odnosnie 30 W to ja tego nie sprawdzalem tylko ktos napisal kto sprawdzal ze podczas podlaczenia hdmi trought wyszlo mu 36 W i w serwisie onkyo powiedzieli ze w tych granicach tyle bedzi epobierak onkyo 5008 bo pytanie padlo konkretnei o tem model. ja osobiscie wlasnei jestem zainteresowany tym amplitunerem ale i tak inaczej podlacze bez hdmi trought ale tak jak mwoie ja pisze to co wczesniej jesden Gosc napisal i to co powiedzieli mi w serwisie. Pozdrawiam
Lolek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

siucha

New member
Witam dzisiaj dzwonilem do EIC do serwisu i wszytsko im opisalem itp i tak, Gosc powiedzial ze przy zwyklym standby pobiera jakies 3 do 5 W, natomaist przy tym ustawieniu HDMI throught to jakies 15 - 30 W ale na pewn nie 60 W mowa o amplitunerze 5008 . Ktos moze napisac ze co mialby powiedziec ale z drugiej strony to jakbysmy tak nie wierzyli nikomu to nic by czlwoiek nie zrobil nie kupil bo by sie bal ze oszukaja... A druga sprawa te 60 W to tez tak bylo powiedziane bez sprawdzania z tego co pamietam wiec chyba poprawke trzeba sobie zakodowac :_) Pozdrawiam
Lolek

Jak dobrze rozumiem wierzysz komus na slowo i to w dodatku przez telefon? :D

Prosze screen dla Ciebie z manuala od 509 - jak dlamnie to sa wartosci absolutnie nieakceptowalne na tle konkurencji.

http://clip2net.com/clip/m58565/1301329953-clipw23081-272kb.png
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam jakbym byl nie dowiearkiem takim i nikomu nie wierzyl to pewnie z domu bym nie wyszedl ... a druga sprawa nawet jesli gosc z serwisu by klamal tak, to gosc ktory na forum sie tutaj wypowiadal i mierzyl to jemu wyszlo wlasnie deko ponad 30 W w hdmi trought. Trzecia sprawa mnie nie interesuje ile on pobiera w w tym polaczeniu bo jak bede kupowal pod koniec roku 5008 lub jego nastepce to ja inaczej podlaczam i mnie nie boli nawet jesli by pobieral duzo pradu w takim polaczeniu. A w moim ustawieniu rowniez bede mial tv cyfrowa w 5.1 o ile bedzie film nadawany w takim dzwieku i rowniez z Bd bede cieszyl sie wszystkimi sciezkami hd . Czwarta sprawa jesli dla ciebie nie akceptowane to jest, a masz chec podlaczyc wlasnie w takiej konfiguracji to ja mysle ze najlepiej jest poprostu kupic inny amplituner... ja lubie onkyo i moj obecny amplituner mam juz 7 lat i jeszcze w reparacji nigdy nie byl wiec narazie ufam tej marce :) Pozdrawiam
Lolek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jok3r

New member
Bez reklam
No ja bym nie powiedział, że podobnie solidnie wykonany, bo z przodu plastikowy front panel, a w 608 aluminium, zaciski na głośniki do 2 strefy w postaci sprężynkowych zacisków, jeżeli chodzi o wejścia i wyjścia analogowe, cyfrowe na tylnej części to to samo, zasilacz 10W słabszy, ale to można pominąć, natomiast w środku ogromny wiatrak zajmujący niemal 1/5, może nawet 1/4 powierzchni ampli, nie sprawdzałem tego procesora QUED, więc na razie się nie wypowiadam, z wyglądu po zdjęciach myślałem, że będzie gorzej, a jest w miarę ok, choć wygląda trochę jak połączenie Harmana (podświetlenie pokrętła głośności dość widoczne i rzucające się w oczy), oraz Pioneera (podobna stylistyka, kształt przycisków), no ale nie ma się co czepiać. Srebrnego jestem ciekaw, bo czarny wygląda nawet ok. Fajniejszy wyświetlacz w porównaniu do 608, większy, bardziej przejrzysty, dwuwierszowy, kolor ten sam. Brzmieniowo w porównaniu do 608 w trybie pure direct w muzyce słabiej niż 608, głównie jeżeli chodzi o poziom basu trochę zawężona przestrzeń, w zakresie średniotonowym nie ma jakiejś dużej dysproporcji, wysokie tony trochę bardziej delikatne niż w poprzedniku. W trybie wielokanałowym w kinie domowym jak stestuję, to napiszę.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No ja bym nie powiedział, że podobnie solidnie wykonany, bo z przodu plastikowy front panel, a w 608 aluminium, zaciski na głośniki do 2 strefy w postaci sprężynkowych zacisków, jeżeli chodzi o wejścia i wyjścia analogowe, cyfrowe na tylnej części to to samo, zasilacz 10W słabszy, ale to można pominąć, natomiast w środku ogromny wiatrak zajmujący niemal 1/5, może nawet 1/4 powierzchni ampli, nie sprawdzałem tego procesora QUED, więc na razie się nie wypowiadam, z wyglądu po zdjęciach myślałem, że będzie gorzej, a jest w miarę ok, choć wygląda trochę jak połączenie Harmana (podświetlenie pokrętła głośności dość widoczne i rzucające się w oczy), oraz Pioneera (podobna stylistyka, kształt przycisków), no ale nie ma się co czepiać. Srebrnego jestem ciekaw, bo czarny wygląda nawet ok. Fajniejszy wyświetlacz w porównaniu do 608, większy, bardziej przejrzysty, dwuwierszowy, kolor ten sam. Brzmieniowo w porównaniu do 608 w trybie pure direct w muzyce słabiej niż 608, głównie jeżeli chodzi o poziom basu trochę zawężona przestrzeń, w zakresie średniotonowym nie ma jakiejś dużej dysproporcji, wysokie tony trochę bardziej delikatne niż w poprzedniku. W trybie wielokanałowym w kinie domowym jak stestuję, to napiszę.

Witam ja tam do srodka czy na tyl nie zagladalem poprostu tyle o ile spojrzalem podotykalem nic nie odchodzi w sumie wydaje mi sie ze jest dobrze zrobiony,a prpo panelu to mysle ze od 709 bedzie panel aluminiowy - kazdy oszczedza jak moze, choc tak jak mowie wieksze wymagania nalezy kierowac do modeli z tej gornej polki powiedzmy od 809, bo ten juz powinien byc zrobiony naprawde na poziomie odpowiadajacym dzisiejszym standartom nie wspomne o 5009 . Pozdrawiam
lolek
 

jaco.37

Member
Bez reklam
A co za różnica czy ma przedni panel z plastiku czy nie.Jak się tego nie dotknie to nie widać.A z resztą podotykać to jest lepiej coś innego niż amplituner...
609 w porównaniu do 606 jaki wcześniej miałem to jak dla mnie ogromna różnica na plus, zarówno w basie jak i wysokich tonach.Fajna rzecz to usb.
Czyta mp3 i nawet Flac.
No i ten dwuwierszowy wyświetlacz,naprawdę ułatwia dużo w nawigowania po menu-nie trzeba włączać telewizora wszystko widać łatwo.
Miałem również możliwość przetestować 509. Katastrofa.To był najgorszy amplituner jaki w życiu słuchałem.Brak średnicy i wściekłe wysokie tony które atakują z każdej strony.Żeby nie pękła głowa najlepiej słuchać w pure audio.
 

lolo909

New member
rzeczywiscie flac przez usb wyglada fajnie. mam jednak pytanie jak to wyglada w praktyce, tzn. czy mozna podpiac np. dysk 500gb i jak dlugo trwa skanowanie folderow? czy za kazdym razem po przelaczeniu na usb przeszukuje caly dysk?
 

111kris

New member
Ja mam podpięty dysk 2,5 cala 160 gb z mp3 - wszystko działa płynnie. Pierwsze wczytywanie zawartości trwało kilka sekund, później dużo szybciej. Generalnie jest super, pokazuje okładki wkompilowane w tagi. Szkoda tylko, że po przejściu na np. radio czy net amplituner nie rozłącza napięcia na usb, wtedy dysk przestawałby kręcić i mógłby być cały czas podpięty.

Mam jedynie problem z DTS Neo 6 cinema/music - podczas odtwarzania filmów lub audio ze ścieżką w trybie stereo przy ustawieniu w/w DTS dźwięk w satelitkach jest bardzooooooo cichy i zniekształcony. Nie jet to wina kolumn (Kef iq1), gdyż inne przestrzenne formaty odtwarza OK.
Czy ktoś ma podobny problem?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry