H/K AVR 255 - ankieta dla użytkowników

Biorąc pod uwagę Twoje doświadczenia z H/K AVR 255:


  • Total voters
    0

slewers

New member
Witam
Posiadam model 255 od lipca 2008 i nie ma u mnie pykania, przynajmniej nie słyszę. Wcześniej miałem kilka modeli Yamahy i jeżeli chodzi o dzwięk,
to HK gra lepiej. Jak dla mnie jedyna wada to grzanie.
Pozdrawiam
 

ra74

New member
Modrzew5 napisał:
Jak bys czytał to byś wiedział (wcześniejsze moje posty- posiadam model pażdziernikowy) nic nie pyka i ma się dobrze.Nie wiem czy wszystkie po wakacyjne partie są wolne od wad ale ten napewno.
ja też mam październikowy i pyka gdy przełączy się sam na pcm przy dekoderze upc, tzn pykaniem to trudno nazwać bo są to dość potężne strzały
po resecie dekodera przełącza się na stereo i jest ok
 

pav3l

New member
Bez reklam
Hej,
avr 255 mam od stycznia 2009. Cyfra+, dvd. Nie mam żadnego pykania.
Czy się grzeje - tak grzeje się, jak każdy porządny piec. :p
Czy wiatraki chodzą głośno - ja ich nie słyszę. O problemach z wiatrakami dowiedziałem się na tym forum.
Wracam do filmu :popcorn:
 

pav3l

New member
Bez reklam
O kurcze.....
hehehe....:niewiem:
Podpiąłęm tam co się da i nawet nie zwróciłem na tą nalepkę uwagi...
Jutro dam znać,
pzdrv,
Pav3L
 

bart_1

New member
Jaki jest najnowszy "datownik" 255, czy można powiedzieć że są już wolne od wad? Czy SPRAWNE wiatraki w 255 są głośniejsze od tych w 247? Układ wiatraków jest taki sam.

pozdrawiam
 

gsh

New member
Witam,
No i po wielu dniach spędzonych na wertowaniu netu, forum, opinii itp oraz osobistym porównaniu i coprawda krótkim odsłuchu ONKYO 606, ONKYO S9100 oraz HK 155 i 255 wybrałem model HK 255. Szkoda tylko że nie dokonałem zakupu trochę wczesniej bo ceny poszły mocno w górę ostanio, jednak jak się człowiek napali...
Kupiłem do HK głośniki HKTS 11 czarne. Wiem że znajdą się zaraz zwolennicy pełnowymiarowych klocków jednak wygląd miał duże znaczenie przy wyborze.
Na początek - zgadzam się z paroma osobami które narzekały na mocowania przewodów w ampli, dla mnie masakra, sprawia wrażenie tandetncych i ciężko się dostać zwłaszcza do środkowych gniazd, a łap i paluchów nie mam wcale jak patelnie. Jednak nie jest to problem, jak często mocuje się przewody no i na całe szczęście patrze na przód na nie tył ampli na codzień.
Krótko i zwiężle co do pierwszych wrażeń z odłuchu. Do tej pory miałem Logitechy z-5500, wiele osób z nich korzysta, wiem że każdy podnieca się ich basem - też BYŁEM ich zwolennikiem zamiast tanich zestawów z marketów za 1000-1500zł, jednak HK to inny świat. Po porównaniu z tych samych źródeł tych samych filmów, muzyki rewelacja. Co prawda mocno dają popalić niskie i wysokie tony, brak dla mnie środka podobnie jak w logitech`ach, jednak przewaga HK jest olbrzymia.
Piszę ten post z premedytacją porównując HK do Z-5500 ponieważ z tego co czytam niejednokrotnie w necie wiele osób używa Z-5500 jako zestawu do kina nie do kompa, a że używałem również podobnie z-5500 przez 3-4 lata i mam porównanie. Dla speców nie wniose nic ciekawego tym postem ale może kogoś to zainteresuje.
Więc w porównaniu z z-5500 w HK bas czuć i słychać bardziej czysto, miękko i głęboko i to już od najniższego poziomu głośności. Dla tych dla których poziom basu jest ważny - moim zdaniem sub HK połyka sub z-5500. Przy mocnym podgłośnieniu bas jest nadal czysty, nie zatyka się a do tego wypełnia całe pomieszczenie ( pokój ok. 24m2 . W z-5500 zawsze wiadomo było gdzie stoi sub, w HK bas jest bardziej przestrzenny, a do tego soczysty. Jeżeli chodzi o tony wysokie, jest dobrze, jednak miałem okazje słyszeć w sklepie z pomieszczeniem odsłuchowych Tannoye, wielkość pobna w przeciwieństwie do ceny jednak grały jak na moje ucho klase wyżej w zakresie właśnie tonów wysokich. W muzyce ( cd, mp3 ) środek ....hmmmm poprostu brakuje czegoś. Test obrazu - HK współpracuje u mnie z Samsungiem ps50a551 + ps3 + media center + C+ - więc skalowanie obrazu do 1080p moim zdaniem przejaskrawia i przekonrastawia obraz, takie jest moje pierwsze wrażenie. Dzisiaj wybieram się pooglądać ceny przewodów bo te z kompletu jakoś nie sprawiają wrażenia konkretnych, a połączenie suba z ampli to porażka. Na razie w ankciecie głosu nie oddaje - póki co jestem na tak. Co do wrażeń wizualnych TV + HK + PS3 wyglądą idealnie i pasuje super :)
 

darkmajin

Member
Bez reklam
Ehh juz nie bede potwierdział kazdego zdania ktore piszesz poprostu ciesze sie ze chociaz jeden sie nawrocił od tych super glosnikow THX :)

Ja bym w 70% stawiał na kolumny przy braku srednich, te nowe hk juz nie sa tak "basowe" jak poprzednie modele, co do obrazu to spróboj natual albo wogole bez "korekcji" lub stonuj troche kolory w tv bo jak sie korekcja nalozy od tv i ampli to moze byc za duzo dobroci i zle wyglada :)

Jaki jest najnowszy "datownik" 255, czy można powiedzieć że są już wolne od wad?

wrz 2008 jest wolny od wadliwych wiatrakow i w 99% od pykania (nie robic update'u )

niestety to moze potwierdzic tylko jakis sprzedawca np blackninja ze jest model gru 2008 ktory teoretycznie powinien byc wolny od wszelakich wad

zanim sie jakis madrala znowu czepi dane czerpie z internetu z roznych for internetowych..

nowy soft zmienił date z konca stycznia na koniec lutego miejmy nadzieje ze wtedy wszyscy sie uwolnia od pykania a H/K wroci do łask :)

Czy SPRAWNE wiatraki w 255 są głośniejsze od tych w 247? Układ wiatraków jest taki sam.

SPRAWNY wiatrak jest bezgłosny ( moze delikatny "szum" slyszalny na MUTE i w nocy ;) )
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
nowy soft zmienił date z konca stycznia na koniec lutego miejmy nadzieje ze wtedy wszyscy sie uwolnia od pykania a H/K wroci do łask

No właśnie trochę nie chce mi się wierzyć w ten cudowny soft - korekta oprogramowania trwająca kilka miesięcy... hmm.

Być może uda im się zlikwodować ten mankament - ale nie będzie to korekta, tylko zmiana funkcjonalności (np. inny algorytm sterowania pracą wiatraków).

Czy te amplitunery pykają zawsze, tzn niezależnie od stanu (ciepły, zimny)?

Pozdrawiam
 

darkmajin

Member
Bez reklam
pykaja od nagrzania niby tyle ze:

-komus pyka w zaleznosci od nagrzania

-u mnie pyka po 12+ godzinach pracy non stop ( po 6 musi byc juz nagrzany?) i tylko we frontach

-u innego przy zmianie z DD na stereo

-a najgorszy przypadek pyka ciagle przy kazdych czynnosciach zmiana kanału ,DD itp itd

dziwne , chociaz watpie zeby jak to pieknie ubrał w slowa kolega lighthammer zmiana algorytmow wiatraczkow cos pomogla bo to podobno plytka DSP sie grzeje a wiatraki raczej maja zdjac cieplo z radiatorów..

niemam nic przeciwko czekaniu kolejnego miesiaca czy dwoch ale z zapewniem naprawy czy to softowej czy hardwareowej

ciekawostka* hk 990 tez ma wiatraki , bardzo dobrze dzialaja wzmak jest zimny w miejscach z ktorych odprowadzaja cieplo przy tym bezgłosne
 

lighthammer

New member
No czyli po prostu jest to problem z termiką. Więc zmiana algorytmów :D pracy wiatraków powinna temu zaradzić w 100%. Pewnie obroty wiatraków przy niskiej temperaturze są mniejsze niż przy temperaturze wysokiej (tzn. nie mam pewności że jest tak w AVR255, ale sterowanie pracą wiatraków nie jest niczym nowym) i obecny algorytm źle działa, albo "wiataki się nie wyrabiają".

Możecie podczas pykania postawić jakiś wentylator na amplituner i po kilku / kilkunastu minutach efekt powinien zniknąć.

ciekawostka* hk 990 tez ma wiatraki , bardzo dobrze dzialaja wzmak jest zimny w miejscach z ktorych odprowadzaja cieplo przy tym bezgłosne

Ale to przecież inny sprzęt / inna konstrukcja.

Jeżeli jest tak jak myslę, to może wystarczy przestawić ten amplituner w jakies dobrze wentylowane miejsce.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
przy niskiej wogole stoja w miejscu , puzniej sie rozkrecaja ale mysle ze to gora 35% jezeli dadza wiecej bedzie wyło..

juz stawiano ten ampli w "dobrze wentylowanych miejscach" nie pomoglo
wydaje mi sie ze jeden wiatrak dmucha prosto na DSP bo raczej nie w strone radiatora ktory stoi z 1cm od niego ... tu jest raczej problem chociaz nie sprawdzalem na 100%

Ale to przecież inny sprzęt / inna konstrukcja.
chodzilo mi raczej o to ze harman polubił wiatraki ;)
 

lighthammer

New member
juz stawiano ten ampli w "dobrze wentylowanych miejscach" nie pomoglo

Mocno grzejący sie układ nie wypromieniuje całego ciepła w powietrze. Dlatego potrzebny jest radiator o dobrym przewodnictwie albo wentylator. Rozgrzej amplituner żeby zaczął "pykać", następnie skieruj na niego (na radiatory i w miejsca gdzie dmuchają oryginalne wiatraki) długotrwał silny strumień chłodnego powietrza. Jeżeli to zadziała to:

wydaje mi sie ze jeden wiatrak dmucha prosto na DSP bo raczej nie w strone radiatora ktory stoi z 1cm od niego

Najlepiej by było gdybys sprawdził temperatury radiatorów / elementów elektronicznych miernikiem podczas normalnej pracy. Pomiar kilka minut po uruchomieniu, godzine po uruchomieniu i w momencie kiedy zaczyna "pykać". Miejsca, w których różnica temperatur jest znaczna trzeba po prostu lepiej schłodzić.

Jeżeli DSP jest bez radiatora to naklej na niego jakiś radiator (na allegro coś na pewno znajdziesz - jeżeli miejsce nie jest wentylowane to aluminiowy, jeżeli jest to może być miedziany albo aluminiowy z miedzianym rdzeniem).

Jeżeli problem nie wystepuje we wszystkich egzemplarzach, to znaczy że nie jest to błąd konstrukcyjny a produkcyjny (np. źle zamontowane / inne radiatory w jakiejś serii). Bądz problem podczas transportu - np. odklejające się radiatory. Najlepiej by było, gdybys ściągnął wszystkie radiatory (jeśli się da). Jeśli jest na nich pasta termoprzewodząca, to ją zmyj. Nanieś nową pastę termoprzewodzącą (np. arctic silver) i naklej / przymocuj radiatory ponownie.

Pozdrawiam
 

darkmajin

Member
Bez reklam
kolego dobrze prawisz, ale ja niemam piec latek i bez problemu moge to zrobic tyle ze..

1. mnie to nie przeszkadza
2. jest na gwarancji
3. jestem baaardzo leniwy :)

jak tylko skonczy sie gwarancja wymieniam wiatraki i gniazda ...no chyba ze zmienie :]

takze poszukiwany : człowiek z checiami i wolnym czasem
 

panerai_47

New member
Witam
Mój kolega kupił Harmana 255, 10 dni temu. Użytkuje go baardzo intensywnie. Nic nie buczy nie cyka itp. Zero problemów
 

mikas

Member
Ja mam zamiar kupić w przyszłym tygodniu i podobno są już egzemplarze z tegorocznej produkcji pozbawione tych wad. Ale muszę go ostro po testować, zawsze mam 7 dni na zwrot towaru.
 

Janunio63

New member
2 pytanka

Czy ktos uzytkuje H/K z glosnikami JBL ES PACK? i jak to ocenia?
Czy ktos ma równiez pilot harmony one, i jak to wspołpracuje?
 
Do góry