Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

werf

Active member
Bez reklam
Ok.

Mój plan jest jeszcze ciekawszy. Zastanawiam się nad wielokanałową końcówką mocy (Anthem, Atoll...), aby podpiąć ją pod swoje Oppo UDP-205. Z tego, co wiem, mogę z jego wyjść analogowych 7.1 uzyskać zdekodowany sygnał Dolby Atmos, a taka konfiguracja jak 5.1.2 powinna mi wystarczyć.

Nie wiem jak w 205, ale ze 105tki można było po analogu wypuścić 5,1 i 7,1. Konfiguracji z sufitem nie było, prawdopodobnie w nowym jest tak samo.


Jaki sens z oppo robic kino domowe, jak to kolo AVR nawet nie stalo. :) Gdzie tu kalibracja?

Kalibracja nie problem z palucha sobie ustawi.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Uświadczył ktoś z was kiedyś dostępnej" opcji w menu:

Quick Menu \ Other \ Dialog Control ?

:) ?
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
No tak czytałem instrukcję że do dtsx sprawdzałem dwa pliki mkv i zablokowane nie wiem może płyta musi być...

Swoją drogą to jest trochę dziwne bo ta funkcja czasem włącza się automatycznie ale to ampli reguluje ustawienie, dali by to na stałe do każdego formatu...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja akurat tej funkcji nie używam, nie widzę potrzeby, ale u mnie na plikach dts-x działa. Chociaż wiem, że nie zawsze. Teraz widzę, że na innym już nie aktywne.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ja lubię jak dialogi są baaardzo mocne i ta opcja by mi się przydała głównie problemy są z z plikami i dźwiękiem DTS wiadomo dużo zależy od samej płyty ale tak czy siak nie lubię tego formatu DD gra świetnie to samo TrueHD.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie nie nie ja nie chce podbijać głośności całego centralnego, to co piszesz można zrobić też quick menu i dodać kilka db do centralnego zamiast na stałe, jest to rozwiązanie połowiczne mi chodzi wyłącznie dialogi a głośniki i ich poziom głośności powinny być równe z miejsca odsłuchu.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Nie nie nie ja nie chce podbijać głośności całego centralnego, to co piszesz można zrobić też quick menu i dodać kilka db do centralnego zamiast na stałe, jest to rozwiązanie połowiczne mi chodzi wyłącznie dialogi a głośniki i ich poziom głośności powinny być równe z miejsca odsłuchu.

To już przecież zależy od realizatora dźwięku podczas montażu filmu
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podbijanie dialogów to sztuczny twór, podbije którąś funkcją (w zależności od ampli) konkretny zakres - czyli dialogów, a przy okazji zahaczy o inne.
Nie ma osobnej wyodrębnionej zupełnie niezależnej ścieżki tylko i wyłącznie do dialogów.
Przy referencyjnym ustawieniu powinno być wszystko bdb słyszalne i zachowana równowaga, jeżeli tak nie jest, to szukałbym przyczyny gdzie indziej, a jeżeli chcemy dla własnych preferencji mieć bardziej słyszalne dialogi, to właśnie zostają różne tryby.
 
Ostatnia edycja:
Do góry