Pioneer LX-SC59 czy Marantz SR700x

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witajcie,
W weekend byłem w salonie Denona na odsłuchu systemu Atmos (skonfigurowany był 5.1.4) i po 10 minutach oglądania Mad Maxa: Na drodze gniewu stwierdziłem, że Atmos musi zawitać u mnie w domu.
Który z amplitunerów polecacie bardziej do kina: Marantz z serii 7009/7010 czy Pioreer z serii SC59?
Są one sklasyfikowane w tej samej półce cenowej, Pionka mogę kupić taniej (cena w sklepie internetowym 4K). Pionek i Maraś z serii 7010 posiadają DTS:X, Marantz 7009 tylko Atmos.
Dlaczego wybrałem akurat te amplitunery? Warunek konieczny do spełnienia: Ampli musi umożliwiać stworzenie Atmosa 7.1.4 (a nawet 7.2.4).
Alternatywy w podobnych kwotach (+/- 4 000zł) mile widziane.
P.S. Design Pionka bardziej do mnie przemawia :)
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Drunk, podam Ci pewien przykład. Większość osób na forum krytykuje Yamahę, że jest zbyt detaliczna i słabo wypada w muzyce. Owszem, słuchałem Marantza 6009 i Mojej Yamahy 1800 na tych swoich kolumnach i uważam, że w muzyce nieco cieplej wypada Maraś (nieco), ale w kinie Yamaha daje znacznie lepsze odczucia. W moim przypadku w 90% używam ampli do kina, więc im większe efekciarstwo tym lepiej :)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Więc przy danym budżecie musisz wybrać to co wpadnie Ci w ucho najlepiej, do tego głośniki też potrafią być efekciarskie jak np. Klipsch i mają jeszcze większy wpływ na brzmienie niż sama elektronika. Wszystko jest kwestią odpowiedniego zestawienia, aby uzyskać pożądany rezultat. Yamaha jest mało popularna i ludzie po prostu powtarzają jedni drugim tą samą formułkę (nie widząc sprzętu na oczy, nie mówiąc już o słuchaniu), która kiedyś tam się przyjęła.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Głośniki zostają te które mam obecnie. Obecny zestaw zadowala moje potrzeby pod względem jakości dźwięku, jednakże brakuje mi nieco efektów Atmosa i zmiana jest spowodowana tylko tym faktem :) Poza tym i tak potrzebuję drugiego ampli w domu
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki wielkie bl4ck. Po przeczytaniu artykułów utwierdzam się w przekonaniu, że Pioneer będzie dla mnie lepszym rozwiązaniem. Główne cechy, które za nim przemawiają:
-większa moc
-design
-pełna uniwersalność w przypisywaniu końcówek na poszczególne kanały

Minusy:
-brak programowalnego pilota

Marantza dźwięk znam, muszę się umówić jeszcze na odsłuch Pionka, jednak myślę, że mnie nie zawiedzie :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dzięki wielkie bl4ck. Po przeczytaniu artykułów utwierdzam się w przekonaniu, że Pioneer będzie dla mnie lepszym rozwiązaniem. Główne cechy, które za nim przemawiają:
-większa moc
-design
-pełna uniwersalność w przypisywaniu końcówek na poszczególne kanały

Mozesz napisac gdzie to jest napisane ze Pionner ma wieksza moc?

A co do uniwersalnosci koncowek, to w Marasiu i tak gdy robisz 7.1.4 to pod preout przypisujesz fronty. Wiec po co ci taka uniwersalnosc przypisywania?

Jakis przyklad? Bo jestem ciekaw dojak czego mialoby to sluzyc?
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z powyższych artykułów.
Marantz:

7 x 88 W (6 ohm)
5 x 115 W (6 ohm)

Pioneer:

7 x 113 W (6 ohm)
5 x 130 W (6 ohm)
Uniwersalność polega na tym, że w Pionku możemy 3 pary pre przypisać na dowolne kanały. W moim przypadku sprawdziłoby się to o tyle, że mógłbym sobie fronty i central przerzucić na końcówkę zewnętrzną, a resztę zasilić z ampli :)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Wiadomo, że ten Pioneer jest najlepszym wyborem w swojej cenie bez zbędnej dywagacji, a do tego można bardzo tanio dokupić wzmacniacz z "power amp direct" do kompletu w razie potrzeby. Jednak i tak warto posłuchać przed zakupem, bo moc to nie wszystko.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma lepszy/gorszy. Równie dobrze, Marantz może zagrać o wiele przyjemniej dla ucha. To jest klasa D, nie wszystkim to pasuje brzmieniowo.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ampli planuję zakupić stricte do kina. Klasa D oferuje bdb dynamikę więc myślę że może się sprawdzić. Więcej zapewne powiem po odsłuchu. Ponadto brzmienie mojej Yamahy 1800 mi odpowiada, a klasowo jest to porównywalny ampli, jeśli nie niższy o jedną klasę, więc chyba gorzej nie będzie :)
 

bomarek

Member
Na pewno będziesz zadowolony z Pioneera ale przygotuj się na to, że nie jest to prosty amplituner w konfiguracji ale warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z opcjami konfiguracyjnymi. Kupujesz od polskiego dystrybutora, zapytaj o polską instrukcję, na pewno się przyda.

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Postaw obok siebie, załącz to samo żródło i przełączaj kable głośnikowe.
Klasa D gra deko inaczej i nie ma czegoś takiego, że lepiej. Inaczej jak już.
Wychodzi to tylko i wyłącznie przy bezpośrednim szybkim przełączaniu.
Jak zrobisz to w odstępach czasu, a już nie wspominając o innych kolumnach czy salonach, to test nie wiele da.
Chociaż ja słyszałem od razu po/przed kalibacją inne brzmienie.

Klasa NIE MA nic do rzeczy jeżeli mamy dwa różne produkty.
Już sam fakt "D" o tym świadczy.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno będziesz zadowolony z Pioneera ale przygotuj się na to, że nie jest to prosty amplituner w konfiguracji ale warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z opcjami konfiguracyjnymi. Kupujesz od polskiego dystrybutora, zapytaj o polską instrukcję, na pewno się przyda.

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Spokojnie bomarek, nie po to Polibudę kończyłem i uczyłem się j. angielskiego, żeby teraz warunkować zakup ampli brakiem polskiej instrukcji :p

Postaw obok siebie, załącz to samo żródło i przełączaj kable głośnikowe.
Klasa D gra deko inaczej i nie ma czegoś takiego, że lepiej. Inaczej jak już.
Wychodzi to tylko i wyłącznie przy bezpośrednim szybkim przełączaniu.
Jak zrobisz to w odstępach czasu, a już nie wspominając o innych kolumnach czy salonach, to test nie wiele da.
Chociaż ja słyszałem od razu po/przed kalibacją inne brzmienie.

Klasa NIE MA nic do rzeczy jeżeli mamy dwa różne produkty.
Już sam fakt "D" o tym świadczy.
Armanig, pojadę, posłucham. Jeśli brzmienie i dynamika mi podpasują to nie będę się już bawił w porówania z innymi ampli. W tej cenie i tak chyba nie kupię nic lepszego :)
 
Do góry