Szybka Odp

spinacz66

New member
Bez reklam
Witam właśnie wróciłem z miasta i dowiedziałem się że likwidują u mnie sklep RTV i wszytko przecenili zainteresowały mnie dwa modele Sherwood R-607 i RD 7505 które można nabyć prawie za darmo obydwa za 500zł prosił bym o szybką odpowiedź który jest lepszy do KD bo chcę nabyć któryś już w poniedziałek puki są
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak teraz przeglądam specyfikacje i model RD-7505 jest 7.1 kanałowy, a ten drugi 5.1. Teoretycznie producent podaje delikatnie większą moc dla RD-7505, ale pobór prądu ma on mniejszy o 30W od R-607, więc nie wiem jak to się przekłada w praktyce? Z wyglądu 607 bije na głowę 7505. Model 7505 posiada automatyczną kalibrację, a 607 chyba nie, a przynajmniej nie wyczytałem ani nie widzę wejścia z frontu? Ciężki wybór, bo z wyglądu fajniej wygląda 607, ale brak autokalibracji to poważny minus.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przeczytaj sobie Swoją wypowiedź wyżej? Rozumiesz coś z niej?:razz: Rozumiem że chodziło który lepszy do KD? Do KD to raczej bym brał 7505.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
ja rozumiem chodziło że 607 z wyglądu mi lepiej pasuje ale nie ma kalibracji a tamten ma i cała filozofia to tamten RD mam brać?Jeszcze jedno 5.1 jaka moc będzie na kanał dokładnie?
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Nic z tego nie rozumiem, 5 minut temu krytykowałeś mój Pioneer A70, że jak się nie ma budżetu itd., a teraz chcesz kupić ampli za 500zł? i szukasz porady? cóż to niby za okazja w realu te amplitunery nie są wiele droższe, a na drugi raz proszę nie krytykować kogoś gdy samemu słucha się muzyki na takich radiobudzikach, fajny z Ciebie napinacz, koniec tematu ;)
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
Gerus wiem że mnie lubisz ale nie do stereo go kupuję muzyki nie słucham na wzmaku klasy D(wogóle sporadycznie słucham muzy wiecej na YT) wyraźnie napisałem KD i tylko do tego
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Nic z tego nie rozumiem, 5 minut temu krytykowałeś mój Pioneer A70, że jak się nie ma budżetu itd., a teraz chcesz kupić ampli za 500zł? i szukasz porady? cóż to niby za okazja w realu te amplitunery nie są wiele droższe, a na drugi raz proszę nie krytykować kogoś gdy samemu słucha się muzyki na takich radiobudzikach, fajny z Ciebie napinacz, koniec tematu ;)

Jeżeli ktoś twierdzi, że A70 to słaby lub nie daj Boże źle grający wzmak to chyba musi zmienić doktora :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Collider nie jest to raczej kwestia doktora. Wszystko zależy od tego jaki dźwięk byśmy chcieli uzyskać. Ja nie powiem złego słowa na tego Pionka bo go nie słuchałem. Miałem okazje, ale brakło czasu i jakoś mnie wszyscy do niego zniechęcali twierdząc, że w tym przedziale cenowym są lepsze wzmacniacze. I w każdy miejscu jakim byłem stał na półce więc nie wiem czy to wina małej marży sprzedawców na tym wzmacniaczu czy też inne względy.
 

collider

New member
Bez reklam
W tej chwili mówisz o preferencjach. Wiadomo, że każdy producent tworzy charakterystyczne brzmienie dla swojego produktu i musi się ono wpasować w gusta potencjalych klientów. Chodzi mi jednak o to, że o ile brzmieniowo może danemu słuchaczowi nie podchodzić to nie oznacza to, że jest to słaby lub słabo grający wzmacniacz. Ot poprostu ktoś szuka innego brzmienia. Dodatkowo po za brzmieniem lubię jak wzmak jest solidnie wykonany i ma wygląd a tego Pionkowi nie można odmówić bo na tle większości tej klasy urządzeń prezentuje się co najmniej bardzo dobrze.
 

collider

New member
Bez reklam
Ale jest dodatkowym argumentem do kupienia urządzenia. Z dwóch podobnych brzmieniowo wybiorę ten lepiej się prezentujący. Na marginesie nie rozumiem polityki wielu renomowanych producentów audio, tych tzw. firm dla audiofilów, które nie przykładają się do designu. Większość sprzętu wygląda tragicznie tak jakby nie można było wykazać się odrobiną pomysłowości.
 
Do góry