HK AVR 370 i kilka pytan...

luqaskr

New member
Witam,

przymierzam się do zakupu modelu AVR 370...

Ale martwia mnie niewyjasnione (lub slabo szukam) konkretne kwestie:

- mocy w dzialaniu wielokanalowym (5.1) - test z miesiecznika A... pokazuje 5x36W, dyskusja na formum poza wymiana "byc moze" i "jakos tak" nie rozwinela tego tematu i nie potwierdzila czy nowy zasilacz po prostu nie dal rady, czy tez zle to ktos pomierzyl?;

- ustawienia frontow na large, z odcieciem i niezaleznego LFE - jeden z urzytkownikow narzekal, ze nie da sie tak ustawic, albo large bez odciecia + LFE, albo small + LFE;

- czy ktos skutecznie uzywa airplay lub dlna lub innego wynalazku, zeby podawac pliki flac/mp3 przez telefon z androidem? na jakim sofcie?;

Bo jezeli zrezygnowac z "wodotryskow" pozostaje do kupienia AVR 365, ktore mozna wyrwac w fantastycznych cenach:)

Pozdrawiam i licze na Wasze wsparcie.
Lukasz

Jakiekolwiek wsparcie?:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

fnx10

New member
Też jestem zainteresowany mocno avr 370 Lub Onkyo Tx-818 Denon X3000(lub 3313) .. Szukam i szukam i im wiecej szukam tym głupszy jestem... w kazdym salonie namawiaja na co innego. Fakt niezaprzeczalny ,że Onkyo ma teraz fajny wygląd oraz dużą masę, którą bije konkurentow na głowę... ale czy tym sie sugerować ? o h/k same złe rzeczy słyszę typu ,że właściciel firmy umarł i że firma pada, że to już nie to co kiedyś , że H/k poszedł w wodotryski kosztem jakości dźwięku... Potrzebuję sprzęt do muzyka 60% i kino 40% Gram obecnie na przestarzałym Denonie avr 1509 i Rubiconach rp36 mkII 5.1. Chciałbym kupić coś na dniach zanim gotówka odpłynie. Bardzo ciekawa oferte ma BlackNinja na H/K i narazie ku temu sie skłaniam. Pomorze ktoś coś... Nie zakładam nowego tematu bo w sumie interesuje mnie najabrdziej opinia włąśnie o tytułowym H/K AVR 370
 

fnx10

New member
Marantza włąśnie nie wymieniłem na zbyt łagodną charkterystykę brzmienia... Żadnego z tych ampli nie odsłuchiwałem co prawda , ale lubię muzykę dynamiczną (rock ,house etc) ale też lubię posłuchać jakichś spokojnych rytmów, a moja żona ... no cóż jakaś Rihanna ,Beyoncee etc...
armanig sugerując Marantza który model masz na myśli ? oraz czy to znaczy ,że H/K nie będzie tutaj dobrym wyborem ? Szkoda ,że to Onkyo muszę odrzucić bo podoba mi się chyba najbardziej :) ale wszyscy zgodnie potwierdzają ,że jak do muzyki to Onkyo stanowczo nie...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też rozważałem avr370. Niestety nie miałem go okazji odsłuchać. Odsłuchiwałem niższy model avr270. Ja na amplituner KD to w stereo wypadł bardzo przyzwoicie. Dość sporo basu tylko mnie brakowało wysokich tonów. avr370 pewnie brzmi jeszcze lepiej. Niestety zmienili zasilacze i też mnie to martwiło. W testach przy obciążeniu 5.1 avr370 wypada dość słabo. Jednak jeśli pomieszczenie nie jest duże to sobie poradzi.

fnx10 jeśli masz fundusze na Denona 3313 to bym się nie zastanawiał nad avr370. Ten Denon to wyższa półka. Zerknij też na Marantza 6007. Ewentualnie możesz kupić avr370, który jest dobrze wyposażony i resztę kasy przeznaczyć na wzmacniacz. HK ma pre-out więc nie będzie problemu z podłączeniem.
 

fnx10

New member
coś konkretnego masz na myśli ? właśnie mam salon połączony z aneksem kuchennym w sumie jakieś 40m salon+5m aneks czyli dość dużo mi się wydaje... czytam właśnie o H/K. to brzęczy i spać nie daje... jak dla mnie to ma wysoką rezerwę prądową (40A) bodajże i choć parametrami nie powala to ponoć daje radę. Ja i tak nie mam go czym zgrzać. Ale w przyszłości pewnie też zainwestuję i w kolumny a wtedy chciałbym ,żeby i ampli dał radę... włąśnie w mojej głowie za dużo (bodajże,ponoć ,chyba niestety brak doświadczenia wychodzi :( )
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak pisałem swoją opinie odnośnie mocy opieram na testach z prasy. W naszej krajowej prasie zmierzyli mu bodajże 5x36W przy 8ohm, a gdzieś czytałem zagraniczny artykuł i tam podali chyba 5X44W przy 6ohm. Jak się do przekłada w praktyce to są tu koledzy co mają ten amplituner w domach i mam nadzieje, że się wypowiedzą. Co do brzęczenia zasilacza to kolega z forum pisał że wysłał do serwisu i usunęli tą usterkę. Jeśli masz 40m2 to ja bym szukał wyższych modeli.
 

fnx10

New member
skoro denon 3313 i ta półka to czy nie lepiej Denon x3000 czy tez Yamaha 2020 ? Narazie póki co i tak skłaniam sie w stronę H/K :)
 

luqaskr

New member
Ja mecze forum, bo juz chyba pol internetu przeczytalem i zostaly mi tylko watpliwosci, o ktore konkretnie pytam...

Te teoretyczne Waty moge nawet zignorowac, jezeli ktos (albo kilku ktosiow:) potwierdza, ze 370 daje rade z napedzeniem kolumn w KD - u mnie beda graly jeszcze z Jamo 7.6 (starsza wersja D570) w zestawie 5.1 na ok. 25m2. Stereo jakies 20%, reszta kino.

Ale juz pytanie 2 i 3 to podstawa, zeby doplacic 1kPLN zamiast rozpatrywanej w alternatywie 365...

Robie podchody, zeby obadac temat w jakims salonie audio, ale jak na razie dosc ozieble podejscie do klienta - niby kryzys, ale nikt nie chce troszke o tego klienta pozabiegac i potem zdziwienie, ze czlowiek nie buduje relacji, tylko cena minimalna na allegro i po miesiacu nie pamietam u kogo kupilem:-(

PS.
Czy Kolega BlackNinja (jezeli to czyta) moze zaproponowac oferte na 365 i 370?

Pozdrowienia!
 

Yamato

New member
mocy wg mnie 370 ma az za nadto (w stereo napewno, w kinie rowniez), wczesniej mialem dosc wysoki model sony z teoretycznie prawie taka sama moca ale w kd harman zdecydowanie bardziej daje "czadu"

tez widzialem ta recenzja i nie wiem jak sie do niej odniesc, mam jakis tam smieszny miernik zuzycia energii i w szczycie mocy przy kd pokazywal mi jakies 400W przy czym ampli nie byl rozwalony na maxa, trzeba tez pamietac o innej konstrukcji zasilacza niz tradycyjne, zapewne jest bardziej energooszczedny mimo duzej rezerwy pradowej (ponoc 42A)

co do airplay na ankda dziala to ale musisz miec zrootowany telefon, osobiscie wole dlna

co do lfe, main itp tez da sie to ustawic, wszystko zalezy od poszczegolnych ustawien zestawu, odciec itp

aktualnie nadal jestem w fazie testu sprzetu i jestem ogolem zadowolony no powiedzmy mocne 8/10, brakuje mi tylko pelnej obslugi amplitunera przez siec tak jak mialo to miejsce w sonym, i czasem amplituner dziwnie sie zachowuje tzn nie chce sie wlaczyc, pomaga tylko rozpiecie z zasilania (ale to musze jeszcze potwierdzic, poniewaz podpiety byl do miernika zasilania, dzis podpialem bezposrednio pod zasilanie i zobaczymy jak bedzie, dzieje sie tak tylko jak wylacze amplituner dwukrotnie - pierwszy raz wchodzi w stan uspienia, drugi raz po przetrzymaniu przycisku power przez ~5 sekund wylacza sie prawie calkowiecie=znikome zuzycie energii na poziomie 1-2W)

info z instrukcji obslugi - nie wiem jak interpretowac, poniewaz nie napisano o ktory power chodzi
"Tryb Eco Standby (wskaźnik zasilania świeci się światłem ciągłym w kolorze
bursztynowym): Zastosowanie trybu Eco Standby (ekonomicznego trybu czuwania)
redukuje do minimum pobór energii podczas przerwy w użytkowaniu odbiornika AVR.
Odbiornik AVR znajdujący się w trybie Eco Standby nie włącza się automatycznie
ani nie odtwarza audycji na sygnał AirPlay przesłany z urządzenia podłączonego
do sieci. Aby włączyć odbiornik AVR znajdujący się w trybie Eco Standby, należy
nacisnąć przycisk Power (wyłącznik zasilania). Aby przełączyć włączony odbiornik
AVR w tryb Eco Standby, należy nacisnąć przycisk wyłącznika zasilania dłużej niż
trzy sekundy. UWAGA: Odbiornik AVR nie przełącza się automatycznie w tryb Eco
Standby."

wrocilem do harmana i jezeli chodzi o sam dzwiek jestem cholerenie zadowolony, brakowalo mi tego miesistego dzwieku w tym basu

oczywiscie warto wspomniec o super pilocie no i polecam zakup u BN, napewno bedziecie zadowoleni :)
 
Ostatnia edycja:

luqaskr

New member
Ha! Dzieki! O to chodzilo...

Do do DLNA, polecasz jakis sprawdzony pomysl, czy brac cokolwiek? jakies niespodzianki czy dziala "od strzala"? AirPlay mi nie jest potrzebny - szczegolnie, ze na andku to bedzie e-mulacja:)
 

fnx10

New member
nurtuje mnie jeszcze H/K avr 760 jak to się ma w porównaniu z avr 370 ? Dodam ,że nie zalezy mi na sterowaniu ampli z kibelka :) Z tego co widze to 760 jako topowy model ma spoory deklarowany zapas mocyi jest dużo cięższa niż 370 ale czy to znaczy ,że lepsza ? Troszke mnie drażnią te wentylatory do chłodzenia - ale myślę że jakoś temu zaradze jak juz kupię (zmienie na pasywne)
Teraz w sumie stoje przed tym dypematen 760 czy 370 Każda opinia na wage złota bo u mnie w Krakowie już ikt nie ma 760 aby bezpośrednio porównać bo to stary model.... Heh

P.S jak kliknę aby przejść do strony 2 w tym temacie przekierowuje mnie na temat o wyborze jakiegoś TV 32 cale , tez tak macie ? aby tu cokolwiek napisać/przeczytać używam opcji "cytuj" i dopiero widzę co piszecie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaco.37

Member
Bez reklam
A jak HK 370 radzi sobie z formatem FLACK ? Odtwarza po dlna i usb tylko mp3 ? No i czy odczytuje muzykę z pamięci sformatowanych w NTFS? Bo gdzieś czytałem że tylko z FAT 32.
 

fnx10

New member
Tak , też czytałem że tylko z Fat32 ale dla mnie to najmniejszy problem. Na Flac też mi nie bardzo zależy ;) dla mnie to fajerwerki, nie interesowałem się tymi szczegółami dlatego nie wiem i nawet nie wiem. Myślę ,że jak na flagowy obecnie model Te Flaki powinien ogarniać ;)

Czy ktoś może miw wytłumaczyc po co jest i do czego służy tzw 2 strefa ?

P.S 3 strona tego tematu już nigdzie nie przekierowuje, przepraszam za zdublowanie posta i prosze o wykasowanie jednego z dubli ;)
 

Yamato

New member
co do fat/ntfs rzeczywiscie jest tak, ze ampli po usb widzi tylko dane na fat32 (nie wiem jak pozostale formaty, musialbym sprawdzic ale ntfs nie widu)

co do flackow napewno dzialaja po usb, sprawdzalem pare plytek (choc czytalem ze nie zawsze, moze zalezy od stopnia kompresji itp)

druga strefa jest po to, ze mozna sobie wyprowadzic sygnal wraz z ir (dla malego pilota)np do kuchni i tam powiesic dwa glosniczki i sluchac tam np radia czy cokolwiek (nie wiem czy jednoczesnie ze strefa 1 czy nie bo tego nie sprawdzalem)
 

fnx10

New member
Yamato widzę ,że Ty jesteś użytkownikiem avr370 możesz to polecić ?Nie brakuje mocy w głośnikach ? w tej chwili najbardziej interesuje mnie porównanie z AVr760 bo pewnym jest ,że któryś z tych modeli jeszcze na weekend chce mieć w domu :)
W dość dużej firmie Nautilus w Krakowie bardzo polecają H/K a mega odradzają pozostałe marki ze względu na to że H/K radzi sobie z wysterowaniem ciężkich kolumn ,w których impedencja spada do 4ohm a ponoc np Denony wysiadają i włącza sie warn po 10min grania.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
nurtuje mnie jeszcze H/K avr 760

Koniecznie umow sie na odsluchy, jezeli juz celujesz w ten zakres cenowy.
Nie neguje absolutnie Harmana, ale w tej cenie masz dobra konkurencje (lepsza/gorsza) to w zaleznosci
od upodoban, a te potwierdzą tylko i wylacznie odsluchy.
Uzytkownicy Harmana, beda polecac Harmana, uzytkownicy Pioneera, Pionka itp.itd. Kazdy bedzie mial jakies argumenty. Masz spora kase na ampli, zaplac za odsluch i bedziesz wiedzial wszystko.
 

Yamato

New member
tak fnx10 - moge polecic ten amplituner, dodatkowo polecam kupic u BN, super kontakt, szybka wysylka, swiezy towar :D do tego dobre wsparcie na gg :) no i cena ale tu BN wkracza do akcji wiec ;) napewno porownujac do cen salonowych czy internetowych nie mozna narzekac! przy moich jamo mocy jest az nadto i tak glosno na elitarnym sony str nie bylo tyle co tutaj
 

fnx10

New member
Do BN wysłałem 6 PW i nie mam pojęcia czemu nie odpowiada ;( chciałem go tylko prosic o ostateczną porade no i zamówić. Akurat w moim przypadku tego kontaktu nie ma a od czasu wysłania mu PW przynajmniej 4x logował się na forum ,ale nie mam pojęcia czemu nie odpowiada. Cóż, nr tel nie mam ,żeby załatwić wszystko w 5 minut.
armanig widże ,że ty mega fanem Marantz-a jesteś więc pewnie jego polecisz :) mi tak na sucho ciężko cokolwiek krytykować/wychwalać z tego co czytam to przypuszczam ,że H/K spełni moje oczekiwania najlepiej ale napewno odsłucham.
armanig w jaki konkretnie model celujesz w przedziale 2-3,5k ?

P.S Jaki odtwarzacz BD do tego ampli(H/K 370 lub 760) byłby dobry ? Oba te ampli mają pre outy więc w przyszłości pozostanie dokup wzmaka do stereo ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
fnx10, nie jestem zadnym mega fanem ;) ja nie mowie zebys kupowal Marantza, tylko zebys rzucil na niego okiem, tak samo jak na inne marki, wiesz czasami sobie zartujemy na forum, ze Marantz to czy tamto, ale tak na dobra sprawe kazdy ma swoje mniejsze lub wieksze typy, Black tez lubi Harmana, WiTT NADa, Gerus Pionka, Werf Yamahe/Pionka itp.
Ja osobiscie zamienilbym Marantza, czy kazdy inny ampli jaki mialem, na Pionka Susano, czy Denona najwyzszej seri (chociaz wolalbym w przypadku Denona dokupic do Marantza koncowke), ale juz Onkyo bym nie chcial. Kazdy z nas robil odsluchy i mniej wiecej lokuje gdzies swoje sympatie, KrzysztofRadio nie byl przekonany do Marantza, ale byl na odsluchach i zdecydowal tak a nie inaczej, opisujac swoje wrazenia na forum, znajdziesz w wczesniejszych postach, wszystkie te sympatie sa naturalne, bo trudno zeby polecac cos, co dla kogos gralo mniej przyjaznie, co nie zmienia faktu ze ampli sa do siebie podobne (w danym przedziale cenowym), a ja Ci tylko sugeruje odsluch kilku z nich, zyczliwie, bo to jest sporo pieniedzy i moze sie okazac ze wyjdziesz np. z Yamaha ;) Takich przypadkow jest tu bardzo wiele i w zadnym wypadku nie odradzam Harmana, nie to chcialem Ci przekazac.
 
Do góry