zupelnie zielona, amplituner + kino domowe?

almondish

New member
Ze swojej strony mogę zaproponować Ci Denona x-3000 + Taga Harmony Platinum v.2 B-40. Do tego jakieś fajne podstawki.
Ewentualnie Platinum v.2 f-60, tylko nie wiem czy nie za duże?


Im dłużej przeglądam rożne zestawy tym mam większy mętlik w głowie. Jedyny pewnik, nieważne jaki limit pieniędzy i tak łatwo o lepszy zestaw. Denon X3000 tez parametry ma super,
a kolumny :oops: maja grac i być ładne (brak estetyki, klockowatość, psuje mi przyjemność :|).

Platinum v.2 f-60 duże, ale przyjemne, a już białe lub czarne :oops: byłyby super (babskość babskością, ale ostatecznie chodzi o dźwięk...).

Kolega bardzo poleca mi Teufel ultima 40 - mam w miarę łatwy dostęp do oferty niemieckiej. Z drugiej strony to fan Bose, a to już kojarzy mi się tylko ze szpanem??? może niesłusznie. Odpuścić Teufel?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Nigdy nie odpuszczaj :) Posłuchaj i zdecyduj co dla Ciebie będzie najlepsze. A czym więcej będziesz słuchać, tym będziesz mądrzejsza. I następnym razem to Ty mi powiesz że się myliłem, i mój zestaw się nie nadaje, bo nie ma w nim poweru. Ale może ja tak lubię i dla mnie bas to nie wszystko. Tak więc jeżeli kupisz w ciemno, to nie słuchaj żadnego innego sprzętu, bo Twój będzie naj, do czasu kiedy przyjdziesz do znajomych, i oczaruje Cię sprzęt za 3000zł. Posłuchaj jak najwięcej. 6000zł to nie są małe pieniądze do wydania, a każda firma ma co innego do zaoferowania.
 

almondish

New member
Nie miałam możliwości posłuchania Tag B-40 v.2, w sklepie były za to Canton GLE 420 - całkiem przyjemne, bassów trochę brakowało, ale do tego czego słucham mogą być. Pytanie, czy ktoś ma porównanie GLE 420 do Tag B-40 v.2???

Sprzedawca bardzo polecał do Denona X3000, Harman Kardon HKTS 16 lub JBL SCS 200.5...
które zupełnie mi niepodpasowały, może do kina domowego są super, ale nie do muzyki.

Problem z Teufel jest jeden, nie maja dystrybutorów, zamawia się online i dają 2 miesiące na testowanie. A teraz akurat mają wyprzedaż.
Cubycon 2 5.1 korci mnie strasznie kompaktowością, gdyby priorytetem było KD to brałabym w ciemno, a tak nie wiem.

Problem sprowadza się do jednego, nie mam możliwości odsłuchu Taga, ani Teufel.
Czy kupić to czego miałam okazje posłuchać i mi podpasowało? (Canton, ale cenowo dużo korzystniejsze są Tagi)

Czy:
w wariancie minimalistycznym (również mocą)
regałowe Ultima 20 mk2 vs. Tag B-40 v.2

lub Teufel Ultima 40 mk2 (
o 100euro taniej niz normalnie) vs. Tag Platinum v.2 F-60.

Z odsłuchem zestawów jest jednak krucho, w mojej mieścinie króluje Yamaha, od ampli po głosniki i Bose w kosmicznych cenach. Plus wszelkiej maści zestawy kina domowego. Reszta tylko na zamówienie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Obok siebie też nigdy nie sluchałem Cantonów i Tag, ale osobno. Cantony wg mnie mają ciekawsze brzmienie. A z Jakiego miejscowości/ rejonu jesteś? Może coś podpowiemy gdzie warto się udać?
 

almondish

New member
Jestem na emigracji w Niemczech, Dolna Saksonia. Co jakieś 3-4 msc jestem w Polsce, wiec zakup może być w PL, akurat w lipcu sprzęt może dowieźć mi rodzina za 2 tyg. Lub kupuje w DE.
Mój największy problem to niecierpliwość, nie chcę czekać 3 msc, aby zrobić przyzwoity odsłuch w PL :???:.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To w Germanii nie ma dobrych salonów Audio? Nie wierzę :)
Niestety tu nie pomogę, ale cierpliwość w tym przypadku pomaga. Ja robiłem odsłuchy znacznie znacznie dłużej niż 3 m-ce :) Tu nie ma miejsca na emocje, zakup na lata, a szoda by potem się okazało, ze w podobnej cenie można było wziąć coś co bardziej satysfakcjonuje ;)
 

almondish

New member
Jasne, ze w Germanii są świetne salony audio, problem jest z czasem:neutral:, w mojej mieścinie jest tylko jeden salon, kiepski o czym przekonałam się wczoraj. Konkretne adresy są teoretycznie blisko (jakieś 30km), ale w ciągu tygodnia nie wyrabiam się z praca przed zamknięciem, a z sobotami jest różnie. W ten weekend sprawdziłam to co było w moim pipidówku. Kolega audiofil amator zaklina się na Bose i Teufel i mam problem, bo lubię w miarę dobry sprzęt, ale na Bose to gotowa jeszcze nie jestem.
Za 2 tyg. przyjeżdża rodzina, więc mogą mi przywieść też sprzęt :> A w PL będę we wrześniu, wtedy miałabym czas na odsłuchy ile tylko dusza zapragnie... ale to wrzesień...
 

collider

New member
Bez reklam
To musisz sie na cos zdecydowac. Z jednej strony chcesz sprzet a z drugiej nie chce ci sie wlozyc nawet malego wysilku by to osiagnac. Nie wierze, ze nie znajdziesz czasu by podjechac 30km do sklepu. Przeciez to 15-20 minut drogi autem. Jezeli ci zalezy na takim, ktory bedzie odpowiedni dla ciebie to ruszaj na odsluchy. Natomiast jezeli chcesz kupic sprzet na chybil trafil to kup przez internet sugerujac sie opiniami ludzi, a ze to co podoba sie ludziom nie koniecznie musi trafic w twoje gusta to juz czesc ryzyka.
 
Ostatnia edycja:

almondish

New member
Niestety, salony muzyczne są czynne do 18, Saturn&Media Markt do 21. Nie mam samochodu, pociągi kursują co pól godziny i pracuje dłużej niż do 18tej.
Rozumiem dlaczego to napisałeś i masz w sumie rację, ale nie, nie mogę zorganizować odsłuchów bez brania wolnego. Więc zostaje mi okres urlopu na zakupy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego chcesz drzewo do lasu ciągnąc, przeciez tam masz sporo taniej.
Mozesz tez kupic przez sieć, nie będziesz zadowolona, to zwrócisz.
Ja jakbym nie miał czasu na odsłuchy, a (tak jak wspomniałaś) coś juz odsluchiwałaś i było ok, to nie zastanawiałbym się i kupował.
Nasze rady, to tez nasze gusta.
 

rabit

Active member
Bez reklam
armanig dobrze mówi. Jeżeli podobało Ci się, jak grał zestaw Cantonów, to ja bym poszedł w tą stronę. A może kolega mógłby zaprosić Cię na odsłuch do siebie, i będziesz wiedzieć, czy te Cantony tak fajnie grają. Taga to była tylko propozycja. Może Tobie coś innego pasuje i będziesz zawiedziona. Są bardziej znane firmy na świecie (MA, Klipsch, Dali...), ale jak dla mnie w tym budżecie, Taga zagrała najlepiej. Co do wożenia drzewa do lasu, to była super promocja w Media Markt.de na Onkyo 818 za 669 euro.
 

almondish

New member
Poczekam. W miarę możliwości czasowych (jak trafi się niedziela zakupowa to jeszcze lepiej) posłucham różnych wariantów, wiem, że poza Taga są inne marki, ale skoro osoba osłuchana je doradza, to może byłby to i dla mnie trafiony zestaw. Problem z brakiem obeznania polega na przytłaczającym wyborze i sklepowych doradcach ;)

Chcę jeszcze odsłuchać:
Melodika BL40
Quadral Shogun X
Teufel Ulitma 40 mk2

lub
Dali Zensor 3
Tagi B-40
Wharfedale Diamond 10.1
KEF C3
Klipsch RB-51
Teufel Ultima 20 mk2

pewnie każda z tych opcji gra dużo inaczej, na razie dobre wrażenie zrobiły na mnie Cantony.
(Kolega ma Bose i chwali Teufel, więc mi to średnio pomaga, Teufel są tylko online, Bose za drogie.)
gorączka na "dobre ceny" mi przeszła, więc jakoś się doczekam zakupu i dobiorę swój zestaw, a w międzyczasie będę sprawdzać oferty online, może i coś upoluję w lesie.
Dzięki za pomoc.
 

collider

New member
Bez reklam
Mam takie wrazenie ze koniecznie czekasz az ktos doradzi ci Bose lub tego Teufela. W kazdym watku o tym niby przypadkiem wspominasz :). Jak cie stac kup Bose. Nie jednemu juz kopara opadla gdy uslyszal jak te glosniki potrafia zagrac.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja tylko jednego nie rozumiem, nie żebym się czepiał czy podważał wiarygodność Twojego kolegi, ale Bose i Audiofil pasują do siebie jak palestyńczyk i izraelita zamknięci w windzie. Bose grają fajnie w kinie, ale do słuchania muzyki... ;) To tylko moje zdanie.
 
Ostatnia edycja:

almondish

New member
Stanęło na Dynaudio DM 3/7 i Denon X3000, jak zwiększa się wymiary pokoju to dojdą inne głośniki. Oczywiście kwota przekroczona, ale jak je usłyszałam to nie było odwrotu.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odsłuchiwałeś własnie z tym Denonem? W wolniej chwili chciałbym własnie DM 3/7 odsłuchać. Napisz coś o więcej o brzmieniu i z czym porównywałeś?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Teraz najważniejsze pytanie: Czy Cantony które przesłuchałaś, były dużo gorsze? Pewnie gdybyś nas nie posłuchała, miałabyś dużo więcej kaski zaoszczędzonej :) Ale przy tym wyborze, pewnie długo nic w systemie nie zmienisz (czyli jednak oszczędność). Pozdrawiam.
 
Do góry